«Верхньодністровські Бескиди» запрошують на квест-екскурсію
На численні прохання дітей, а також їхніх батьків, адміністрація РЛП "Верхньодністровські Бескиди" організовує екскурсію-квест "В гості до природи".
Квест – чудова форма роботи для літнього періоду, оскільки забезпечує активність дітей та чергування різних видів діяльності.
Ігровий квест розрахований на дітей від 9 років. Дата проведення - 21 липня. Початок о 10.00. Тривалість - 2 години.
Подорож проходитиме в околицях Старого Самбора, з дотриманням карантинних вимог.
Анкета для реєстрації учасників у заході за посиланням.
Новини за темою
«Сліди історії - площа Ринок у Львові»: Львівський історичний музей запрошує на екскурсію
10 травня 2022
Щовівторка, щочетверга та щонеділі о 14:00 год Львівський історичний музей запрошує на екскурсію, міську прогулянку серцем міста Львова, площею Ринок. Проводить екскурсію завідувач відділу Львівського історичного музею "Музей-Арсенал" Тарас Процак. В супроводі фахового історика-дослідника учасники дізнаються про минуле площі та її мешканців, зрозуміють коли і як забудовано центральну площу міста, куди подівся готичний Львів, якою була атмосфера міста у XVI–XX ст. та як виглядає сучасне життя у львівських кам’яницях. Під час екскурсії буде можливість заглянути у дворики найцікавіших будинків площі – Італійське подвір'я (пл. Ринок,6) та Лапідарій (виставка кам'яних пам'яток) у Чорній кам’яниці (пл. Ринок, 4). На екскурсантів також чекатиме археологічна пригода та знайомство з етапами становлення державності України на інтерактивній виставці «Historia Magistra Vitae Est – Наша державність» у Масарівській кам’яниці (пл. Ринок, 24). Зустріч: пл. Ринок, 6 о 14 год. щовівторка, щочетверга, щонеділі. Вартість з особи: повна - 100 грн., пільгова - 50 грн. (включає відвідання трьох експозицій Львівського історичного музею). Замовлення за тел.: 0978661878 (Тарас) Фото Львівського історичного музею: з однієї з екскурсій
Мешканців Львівщини закликають бути обережними: навесні в лісах і парках активізуються кліщі
10 травня 2022
Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА попереджає: навесні в лісах і парках активізуються кліщі, які можуть бути переносниками борелій (Borrelia burgdorferi) та ще кількох десятків потенційних патогенів. Коли людину кусає заражений кліщ, то борелії згодом потрапляють у кров, оселяються в організмі, викликають імунну реакцію та хворобу Лайма чи бореліоз. Не всі кліщі інфіковані бореліями, і не кожен укус інфікованого кліща призведе до хвороби Лайма. Крім цього, не кожен випадок хвороби починається з очевидного симптому — почервоніння місця укусу (еритеми). Хвороба Лайма - це небезпечне захворювання, при якому в першу чергу уражаються серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то хвороба Лайма може призвести до інвалідизації і навіть смерті хворого. Важливо знати, що в лісах кліщі у великій кількості концентруються на лісових стежках, на узбіччях яких росте трава. Це пов’язано з тим, що кліщів дуже приваблює запах тварин і людей, які часто пересуваються по цих стежках. Якщо Ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до найближчого травмпункту.
На території Львівщини планують збудувати агро-фуд промисловий парк
13 квітня 2022
Проєкт Agro.Food.Tech Park – це індустріальний парк, який спеціалізується на переробці агропродуктів, на розробці та виробництві продуктів харчування та пов'язаних напрямках. Він передбачає створення єдиного в Україні центру синергії проривних технологій в сфері агро- і харчової промисловості. Центр генерації ідей з розробки нових типів продуктів харчування та організації серійного виробництва, продукція якого буде гідно конкурувати на українському, європейському та світовому ринках. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький наголосив на важливості реалізації подібних проєктів. ''Ми дуже зацікавлені в реалізації цього проєкту на території Львівщини, адже це не лише стане новим джерелом податкових доходів, але і новим роботодавцем та прикладом для нових інвесторів. Важливо щоб область розвивалася, тому наша адміністрація всіляко сприятиме у втіленні в життя такого роду проєктів. Впевнений, що ми зможемо стати прикладом для інших областей також'', – сказав Максим Козицький. Як зазначили розробники, проєкт вирішує одну з основних проблем сьогодення – релокація прифронтових підприємств. ''Українські території, які опинилися в зоні бойових дій зазнають руйнувань інженерної, житлової, соціальної, виробничої та логістичної інфраструктури. Це призведе до значної або повної зупинки економіки таких територій. Саме тому необхідно оперативно переносити їхні виробничі потужності, щоб економіка працювала, а бюджет – наповнювався'', – повідомили розробники. Реалізація проекту Agro.Food.Tech Park дозволить: • убезпечити виробничі потужності підприємств, які перебувають близько до зони бойових дій від можливого руйнування; • зберегти зайнятість для працівників підприємств та створити нові робочі місця; • зберегти працездатність підприємств на новій території. На території парку за проєктом повинні бути розміщені не лише промислові цехи та складські комплекси, але й виставковий центр, бізнес-парк, дитячий садок, школа, та житлові будинки з торгово-розважальним центром.
Гостей області запрошують на екскурсійні прогулянки підвалами львівських храмів
12 квітня 2022
Всіх охочих, зокрема і тимчасово переміщених осіб, запрошують на екскурсійні прогулянки до підвалів львівських храмів. Перебування у середньовічних підземеллях цікаве та безпечне. Розважально-пошуковий квест «Середньовічне підземелля Домініканського костелу» від Львівського музею історії релігії – це подорож коридорами часу, яка відбудеться 14 квітня о 15:00. Ви дізнаєтесь хто такі ченці-домініканці, як звати засновника домініканського ордену, розшукаєте диво-карту, знайдете стару жебрачку, відьму, Юрія Змієборця. Спробуєте дізнатися як у невеличкому підземеллі поруч із церквами, монахами й мирянами розмістився величезний монастир. Телефон для попереднього запису: 0677021321. Для внутрішньо переміщених осіб щосереди, щосуботи і щонеділі о 15:00 год безкоштовні екскурсії музейною експозицією пропонує Музей «Львів Стародавній», який оповідає історію нашого краю від 11 до 18 століття. Інтерактивний музей розташований у підземеллі Преображенської церкви. В умовах воєнного стану заклад працює з 11:00 до 20:00 год, каса – до 19:00 год. Вартість вхідних квитків оплачується відповідно до тарифів музею з додатковою знижкою 20%. Увесь прибуток Музею спрямовують на підтримку Збройних Сил України. Для усіх діток в подарунок – квест зі щуриком Музейком. Довідкова інформація за телефоном: 0977082121. Одне з найбільших та найстаріших підземель міста у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла, де можна побачити Львів, якого вже немає, теж запрошуємо на екскурсії. Вони відбуваються щодня о 13:00 та 14:00 год. Деталі за номером телефону: 067373 36 83.
Національному природному парку «Бойківщина» - три роки
11 квітня 2022
Національний природний парк «Бойківщина» – природоохоронна рекреаційна, культурно-освітня, науково-дослідна установа загальнодержавного значення, який створили відповідно до Указу Президента України від 11.04.2019 № 130/2019 на площі понад 12 тис га. «Парк створено з метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об'єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Хоча парк і почав працювати нещодавно в його межах вже пролягають такі туристичні маршрути як: «Прикордонна веломандрівка Беньова-Боберка», «Як вирощують ліси: від насіння до великих дерев», «Історичні та природні таємниці урочища Бабінець» та «Краєвиди Бескидів»», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Руслан Гречаник. Детальніше про послуги, які надає парк можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/IFc3igZ або безпосередньо на сторінці парку у Facebook (https://cutt.ly/iFc3ka7). «Щиро вітаємо колектив НПП «Бойківщина» та всіх, хто долучився до його створення зі святом, хай парк розвивається, розширюється та досягає нових вершин, мирного неба та перемоги у цей військовий час!», - додав Руслан Гречаник.
Комісія екології Львівської облради підтримала створення дендрологічного парку «Львівська Софіївка»
4 листопада 2021
Вчора, під час засідання комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради розглянули питання щодо проєкту створення дендрологічного парку місцевого значення «Львівська Софіївка», який подано Львівською обласною державною адміністрацією. Дендрологічний парк «Львівська Софіївка» - це: 1,426 га в межах міста Львів; територія КЗ ЛОР Львівського обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (ЛОЦЕНТУМ); комплекс, який має історичну, культурну та природоохоронну цінність. Земельна ділянка, яка входить до проєктованого заповідного об’єкту, перебуває у постійному користуванні Львівської обласної ради з цільовим призначенням – обслуговування будівель і споруд Львівського обласного дитячого еколого-натуралістичного центру. «Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради підтримала питання створення природоохоронного об’єкта у місті Львів. Тепер проєкт розглядатимуть юристи, а опісля – депутати сесії Львівської обласної ради», - зазначила заступниця директора департаменту екології та природніх ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.
На Підзамчі вперше випробували екскурсію мультимедійним маршрутом району
26 серпня 2021
У вівторок, 24 серпня, в межах проєкту «Підзамче. Нарешті!» організували свято “Станція Незалежність” у Палаці Гната Хоткевича. Однією з подій програми стала тестова екскурсія мультимедійним маршрутом Підзамча. Фінальну версію додатку планують випустити у вересні. Маршрут створювали в межах проєкту «Підзамче. Нарешті!». За словами ініціаторів задуму, його створювали мешканці району, котрим допомагали експерти. Він існує у вигляді мобільного додатку, складається з десяти точок та низки історій підзамчан. Основою мультимедійного маршруту є літературна історія від Героя Підзамча – Колі Капсуля, котру написав письменник Петро Яценко. На основі пригод та прогулянок Підзамчем Колі Капсуля маршрут веде людей від точки до точки, а сам Капсуль є головним «екскурсоводом», розповідає цікаві факти та байки. Ця історія створена як у текстовому, так і в аудіоформаті: голос Колі Капсуля озвучив актор театру імені Леся Курбаса Ярослав Федорчук. «Це небувалий досвід, коли ти ідеш поруч із героєм вулицями Підзамча, слухаєш його історії, дивишся на ті самі будинки, слухаєш звуки району: трамваї, собачий гавкіт, розмови справжніх підзамчан. Вони мимохіть стають також учасниками цієї вистави разом зі слухачами екскурсії. З нетерпінням чекаю, коли всі львів'яни та гості зможуть також пройти цим маршрутом та почути цю історію, зануритися в Підзамче. Як автор тексту я помічав реакцію екскурсантів і тішився, що все йде так, як я хитрим чином планував», – каже автор сценарію маршруту Петро Яценко. У тестовій екскурсії 24 серпня взяли участь понад 20 людей. Організатори кажуть – у вересні планують випустити фінальну версію мобільного додатку, а зараз працюватимуть над усуненням недоліків, котрі виявили під час екскурсії. Відвідувачам екскурсії надіслали онлайн-анкету для відгуку, щоб швидше віднайти усі проблемні місця. Про створення фінальної версії повідомлять на фейсбук «Підзамче.Нарешті». “Підзамче. Нарешті!” – це ініціатива, що гуртує навколо себе активних діячів та мешканців мікрорайону Підзамче у Львові. Над ініціативою працює громадська організація Львівський культурний центр у партнерстві з Центром соціальних інновацій, Палацом Гната Хоткевича та офісом "Львів – місто літератури ЮНЕСКО". Проєкт існує за підтримки Українського культурного фонду.
Трускавець започаткував власну театралізовану екскурсію
9 липня 2021
У місті Трускавець, відомому лікувальними джерелами, впровадили екскурсію з елементами вистави під назвою «Легенди давнього курорту». Вона поєднує тематику містики й кохання. Участь у виставі-екскурсії беруть троє акторів, радіоведучих – Андрій Юркевич, Ігор Іванович та Марія Настьошин. Триває мандрівка з виставою приблизно півтори години. Екскурсії відбуваються щоп’ятниці о 20:00, а цього тижня показ вперше відбудеться ще й у неділю 18:00. Початок екскурсії біля інформаційно-курортного центру Трускавця на вулиці Бориславській, 1. Заступник керівника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський зауважує, що такого роду екскурсія вже є у Дрогобичі й користується у гостей великим успіхом. Минулого року вона потрапила до рейтингу найцікавіших в Україні. «Відомий бальнеологічний курорт Трускавець багато працює над тим, аби крім оздоровлення чи реабілітації гостям було цікаво проводити вільний час у місті. За конкурсом секторальної підтримки ЄС відреставрують одну з окрас центру громади – віллу Гопляна, де є художній музей Михайла Біласа. А тепер впроваджують і театралізовану екскурсію. Знаково, що до цього залучили тих же акторів, які беруть участь в екскурсії-виставі у Дрогобичі», - зауважує Тарас Лозинський. Учасниця ініціативи з впровадження театралізованої екскурсії, заступниця керівника Трускавецького інформаційно-курортного центру Галина Клепач розповідає, що прогулянка для гостей міста охоплює історичні місцини Трускавця. «Це вілли Клюберг і Гопляна, костел Внебовзяття Пресвятої Діви Марії, плакучий бук, музичну альтанку, бювет, а також джерело «Едвард», – перераховує представниця інформаційно-курортного центру Трускавця. Для замовлення прогулянки з виставою обов’язкова попередня реєстрація за номером телефону 096-447-16-50. Екскурсії проводять для туристичних груп від 20 осіб, вартість з одного учасника – 100 грн. Відеоанонс екскурсії:
Понад 200 учням з Львівщини провели пізнавальну екскурсію на вітровій електростанції
15 Червня 2021
Всесвітній день вітру у світі відзначають 15 червня. У різних країнах світу, в тому числі і в Україні, в цей день відбуваються численні заходи, які популяризують екологічно чисте і відновлюване джерело енергії - вітер. До Дня вітру департамент паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації запланував та організував ряд заходів. Це, зокрема, екскурсії для учнів загальноосвітніх закладів Львівщини на вітрову електростанцію «Старий Самбір – 2» ТзОВ «Карпатський вітер». Мета заходу: популяризація відновлюваної енергетики серед молоді Львівщини. Впродовж двох днів, 14 та 15 червня, понад 200 учнів шкіл Львівщини відвідали вітрову електричну станцію, на якій працівники ТзОВ «Карпатський вітер» провели екскурсію та ознайомили дітей з роботою станції. Департамент паливно-енергетичного комплексу енергоефективності та житлово-комунального господарства також рекомендує організувати проведення занять, присвячених Дню вітру, з дітьми дитячих дошкільних установ та літніх таборів Львівської області. Матеріали для проведення зазначеного заходу можна завантажити тут: https://globalwindday.org/downloads/childrens-activities/, http://www.letthewindblow.org/
У Трускавці триває реконструкція центрального парку
11 січня 2021
У куротному містечку Трускавець реконструюють центральний парк. Загальна вартість робіт - понад 80 млн гривень. У 2020 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділили 589,1 тис грн. “Реконструкція парку триває з 2016 року. За цей час відновили сходи, замінили дощову та побутову каналізації, розпочали роботи з замощення головних та другорядних алей плиткою, реконструкцію підпірної стіни, частково виконали роботи з реконструкції зовнішнього освітлення – встановили 60 паркових опор та світильників”, - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Парк є окрасою міста Трускавця і основним місцем прогулянок для містян та відпочивальників. Цей заповідний об’єкт створили з метою збереження рідкісних видів місцевої флори і цінних інтродукованих видів рослин, джерел мінеральних вод, охорони та підтримання екологічного балансу міста та для оздоровчої рекреації. На сьогодні в парку налічується понад 160 видів та форм рослин, з яких 3 деревні види занесені до Червоної книги України – тис ягідний, береза темна та горобина. У 1984 році парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва «Курортний парк» оголосили об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення. Парк входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання щодо якої встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання. Зазначимо, у листопаді минулого року Президент України підписав Указ № 525/2000 «Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення», яким парк оголошено парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Адамівка». Оксана Буй
У Верхньому Синьовидному створять парк-пам’ятку імені Тараса Шевченка
19 листопада 2020
Під час позачергової сесії обласної ради депутати підтримали ініціативу створення парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Т. Шевченка» у с.Верхнє Синьовидне Стрийського району. “Проектований Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва – важливий парковий об’єкт, який потребує відновлення та підсилення рекреаційної функції. Об’єкт має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для селища, але і для природно-заповідного фонду Львівщини. На території, що відведена під парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк імені Т.Шевченка» зростає понад 40 видів трав’янистих рослин.”, - наголосив заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Максим Василишин. Зазначимо, площа парку 1,7950 гектарів. Дослідження території та обґрунтування створення заповідного об’єкту провели науковці національного університету «Львівська політехніка». Оксана Буй
Кабмін підтримав створення природного парку «Королівські Бескиди»
23 вересня 2020
Сьогодні Кабінет Міністрів України схвалив проект Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Королівські Бескиди». Національний природний парк площею 8 тис. 997 га розташований на Старосамбірщині. Його природні комплекси та об’єкти мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову та освітню цінність, що буде сприяти розвитку туризму на Львівщині. Передбачається, що землі комунальної власності, які перебували у КП «Старосамбірське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», а саме: 8 тис. 691 га вилучаються і надаються у користування Національного парку, ще - 306 га не вилучаються у землекористувача, але також входитимуть до його території. “Створення парку забезпечить підтримання екологічного балансу у верхів’ї басейну Дністра, зниження негативного антропогенного впливу на довкілля, поліпшення його стану, збереження цінних природних комплексів, червонокнижних видів тварин та рослин. Окрім того, сприятиме розвитку туризму на Львівщині”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. Зазначимо, національний природний парк «Королівські Бескиди» підпорядковуватиметься Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.