Нововведення ЗНО-2022: пройти тестування можна буде із більш ніж п'ятьох предметів

5 листопада 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Днями у Міністерстві освіти і науки підписали наказ про календарний план, який визначає всі терміни проведення ЗНО. Основна сесія почнеться 23 травня і завершиться 17 червня. На зовнішнє незалежне оцінювання винесено 13 предметів. З них для отримання документу про повну загальну освіту кожен випускник повинен обрати чотири.

Обов'язковими є «Українська мова» та «Математика стандарт», далі на вибір «Історія України» або іноземна мова. І четвертий предмет - із того переліку, який пропонують.

«Важко переоцінити ефект, який дає ЗНО для того, щоб у вищі заклади вступали діти з об'єктивними показниками рівня знань. Цього року вага ЗНО зросла. Указом Президента визначено 30 учнів, які будуть отримати президентську стипендію, семеро із них з Львівської області. Найближче ЗНО організувати уже буде легше, адже ми вже звикли до роботи і навчання в умовах пандемії. Усі алгоритми уже напрацьовані. Департамент освіти буде сприяти і допомагати в забезпеченні пунктів тестування, довезення школярів тощо. Львівщина, маю надію, знову покаже добрі показники», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Новизною ЗНО 2022 року є те, що можна буде обрати шостий, сьомий чи навіть десятий предмет для здачі. Але якщо п'ять предметів учасник може скласти безкоштовно, то усі наступні доведеться оплатити.

«Ці додаткові предмети можна буде здати в період основної сесії. Реєстрація на основну сесію розпочнеться 2 лютого. Ще одним нововведенням буде полегшений тест з математики. Минулого року і цього року вдруге введено два окремих предмети «Українська мова» і «Українська мова і література». Кожен має вирішити на що реєструватись. Для цього треба знати які предмети вимагає той ВИШ, до якого має намір вступати дитина. Коли закінчиться реєстрація, змінити предмети не можна буде. Відповідно до умов прийому кожен заклад вищої освіти має прийняти правила прийому, в яких прописано вимоги до предметів», - наголосила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Всі тестові завдання будуть перекладені на 6 мов національних меншин. Як і в попередні роки для дітей з вадами зору і слуху будуть створені необхідні умови для здачі тесту. Для учасників із вадами слуху дозволеним є використання слухового апарату за запрошення сурдоперекладача. Для учасників із вадами зору - додаткове освітлення, лупи і зошити шрифтом Брайля, які підготовлені із чотирьох предметів: українська мова, математика, історія України і біологія.

«Учасники, які потребують додаткових умов, мусять подати оригінал медичної довідки при реєстрації, і комісія регіонального центру розгляне заяву і подбає про відповідні умови. Дійсними будуть сертифікати за 4 роки: 2019 – 2022 роки. Ті, хто проходив ЗНО торік і хоче покращити результати з якогось одного предмету, може зареєструватись на один предмет», - акцентувала Лариса Середяк.

Зміни також очікують на охочих вступити до магістратури. Торік випускники бакалаврату, які вступали на магістратуру здавали іноземну мову через систему ЗНО, що називається єдиний вступний іспит, і тільки правознавці складали тест загальної навчальної компетентності. У 2022 році такий тест складатимуть ще 6 спеціальностей, серед яких журналістика, міжнародні відносини, соціальні науки тощо.

«Львівщина демонструє лідерство за результатами ЗНО. З розрахунку на 100 тисяч учнів, Львівська область посідає перше місце щодо найвищого показника по ЗНО. За це подяка і учням, і вчителям, і батькам. Окрім того, якщо проаналізувати ситуацію у розрізі типів закладів, то, скажімо з української мови середній показник у Львівській області вищий, ніж по Україні за всіма типами закладів», - резюмував Олег Паска.

Пробне тестування у 2022 році заплановано провести із двох предметів. В один день буде «Українська мова» і «Українська мова і література», а в наступний день - решта предметів. Реєстрація на пробне ЗНО розпочнеться у січні.

Ключові слова:

ЗНОтествання

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook