Компанія, що створює обладнання для дітей з церебральним паралічем, перемогла у конкурсі стартапів
Команда WARM LIFE UKRAINE створила та вдосконалює українські технічні засоби реабілітації.
Свій винахід Сергій Полонський, Дмитро Винокур та Євгеній Пилипчук називають вертикалізатор. Такий прилад допомагає діткам з ДЦП більше рухатися та довше перебувати та бавитися у вертикальному положенні. Це дуже важливо для правильного розташування внутрішніх органів, підтримки фізичного та психологічного здоров’я малечі.
«100 тисяч гривень на West Ukrainian Pitch Day ми передали… особливим дітям! Саме так - стартап, який переміг у конкурсі від венчурного фонду QPDigital, Львівської обласної державної адміністрації та West Ukrainian Business Club створює спеціальне обладнання для дітей з церебральним паралічем. Дітей з такими потребами в Україні понад 160 тисяч. І держава частково підтримує їх, виділяючи кошти і на спеціальне реабілітаційне обладнання. За минулі роки ця сума сягала 1 млрд гривень. Але якщо аналогічний прилад іноземного виробництва коштує понад 160 тисяч гривень, то розробка українців - 53 тисячі», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Ці сто тисяч хлопці використають для вдосконалення вертикалізатора, його популяризацію і виведення на ринок. Ідею передати 100 тисяч гривень кращому стартапу осіннього XX Львівського економічного форуму запропонували партнери з венчурного фонду QP Digital.
«Ми радо підтримали таку ідею, а днями оголосили добір заявок на конкурс. Дякуємо всім, хто взяв участь та презентував свої стартапи. Щиро дякую партнерам. Дуже хочемо, щоб нинішній West Ukrainian Pitch Day став початком широкої платформи для підтримки українських стартапів, а, можливо, колискою смарт-спеціалізації Львівщини, яка передбачена стратегією області», - додав очільник області.
Ключові слова:
стартапНовини за темою
Молодих винахідників запрошують взяти участь у конкурсі «Стартап Батяри» ⠀
22 квітня 2022
Маєш цікаву ідею і хочеш реалізувати її зі шкільної парти? Департаменті освіти і науки ЛОВА запрошує взяти участь в конкурсі «Стартап Батяри» - змаганні стартапів для здобувачів вищої, фахової передвищої та професійної освіти, учнів закладів загальної середньої освіти. ⠀ До участі запрошуються всі охочі команди, молоді винахідники, які мають яскраві ідеї та здатні їх реалізувати. ⠀ Конкурс проводиться на базі ГО «Tech StartUp School» Національного університету «Львівська політехніка», співорганізатором конкурсу виступає департамент освіти і науки ЛОВА. ⠀ Переможці Конкурсу будуть обрані у номінаціях: кращий інноваційний проєкт кращий технологічний стартап краща бізнес-модель кращий IT-стартап кращий соціальний проєкт. ⠀ За результатами конкурсу робіт всі учасники конкурсу отримають: подарунки та дипломи учасників конкурсу від Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» та департаменту освіти ЛОВА можливість навчатися у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» практичні поради від досвідчених фахівців і менторів та можливість перейняти досвід та знання успішних підприємців переможці отримають цінні призи та дипломи за результатами конкурсу публікуватиметься каталог учасників конкурсу, який отримають усі зареєстровані учасники фіналісти конкурсу отримають можливість надалі працювати над своєю ідеєю і втілювати її у життя! ⠀ У 2022 році конкурс відбуватиметься у 2 етапи: 1 етап (півфінал) відбуватиметься заочно. Результати 1 етапу до 15.05.2022. 2 етап (фінал) відбуватиметься онлайн за участі команд. Фінал - 20.05.2022. ⠀ Реєструйся за лінком - https://cutt.ly/FFmVuLK Реєстрація триває до 09.05.2022. Фото умовне.
Підприємців-початківців запрошують до участі у конкурсі стартап-проєктів
3 Червня 2021
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області проводить конкурс стартап-проєктів для підприємців-початківців з метою допомоги у започаткуванні та популяризації підприємницької діяльності, впровадження інновацій, створення нових напрямів або розширення вже існуючих видів діяльності. Критерії для подачі стартап-проєктів: - наявність нової інноваційної ідеї, на основі якої розвиватиметься новий продукт; - при реалізації ідеї є можливість швидкого зростання компанії; - відсутність достатнього фінансового ресурсу для реалізації ідеї. Вимоги до суб'єктів, які можуть отримати безповоротну фінансову допомогу на реалізацію стартап-проєкту: 1) є зареєстрованою фізичною особою-підприємцем у Львівській області не більше трьох років, а також громадяни України віком від 18 років, зареєстровані у Львівській області та/або які мають намір розпочати і вести підприємницьку діяльність; 2) не має заборгованості із виплати заробітної плати та сплати податків; 3) конкурсанти-переможці, що на момент оголошення результатів Конкурсу не є зареєстрованими як фізичні особи-підприємці, зобов’язані провести відповідну реєстрацію для отримання коштів; 4) переможець конкурсу зобов’язується реалізувати стартап-проєкт у Львівській області, на який отримав фінансову підтримку, не пізніше ніж за 6 місяців з моменту її отримання. Пакет необхідних документів для участі у конкурсі: 1) Стартап-проєкт згідно і формою (додаток 1).Загальний обсяг стартап-проєкту розвитку соціального бізнесу не повинен перевищувати 7 сторінок; 2) декларація доброчесності учасника (додаток 2); 3) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) для фізичних осіб підприємців; 4) довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів для фізичних осіб підприємців. Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до 20 червня 2021 року у департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419. Безповоротна фінансова допомога на реалізацію стартап-проєкту надається в розмірі не більше 100 тис гривень. Детальну інформацію також можна отримати за телефоном: 299-92-79.
Для школярів у Tech StartUp School організували відкрите заняття
11 березня 2021
Понад три десятка дітей різного віку взяли участь у відкритому занятті з курсу «StartUp Прорив очима учнів» в межах проєкту «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді». ⠀ Навчальний пілотний проєкт «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді» покликаний розвивати креативність, формувати творчі, підприємницькі та винахідницькі навики. Учні мали змогу познайомитися з можливостями створення власних проєктів та перспективою розвитку інноваційної сфери в Україні. ⠀ «Охочих долучитись до навчання стає дедалі більше. Тішить, що школярі мають ідеї, хочуть їх розвивати та змінювати нашу державу. Після закінчення навчання діти працюватимуть над створенням власних стартапів. Найкращі із них будуть відзначені та, за можливості, профінансовані», - розповіла координатор проєкту Ірина Андрушків. ⠀ Під час навчання дітей ознайомили із роботою Tech StartUp School, провели лекції на тему «Шлях до стартапу», а власним досвідом створення стартапу поділилась кандидат біологічних наук Вікторія Оліферчук. ⠀ Діти мали можливість попрацювати у лабораторіях школи, ознайомитись із принципами робототехніки, 3D-моделювання тощо. ⠀ «Вже давно перемагають у світі ті країни, громадяни яких більш освічені та креативні. Розвинуті держави давно зрозуміли, що вкладати ресурси та зусилля потрібно в освіту. Подібні стартап-школи варто розгортати в усіх школах, аби розвивати в дітях підприємницькі навики. Зацікавлення дітей та педагогів до навчання в Tech StartUp School свідчить про потребу юного покоління до розвитку та до реалізації своїх ідей», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. ⠀ Після завершення курсу буде проведено конкурс учнівських стартапів. Найкращих буде запрошено до подальшого навчання в школі. Всі будуть нагороджені призами та дипломами від Tech StartUp School та департаменту освіти. Наступний курс навчання планують розпочати у вересні. Про реєстрацію буде оголошено додатково. Подібне навчання організують також для учнів професійно-технічної освіти. Проєкт реалізовується департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді та Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».
Студенти-переможці обласної премії інноваційних проектів продовжать розвивати свої ідеї з допомогою британських менторів
4 лютого 2021
Програма Creative Spark, участь у якій візьмуть студенти та молоді науковці закладів фахової передвищої та вищої освіти, покликана розвивати підприємницькі навички та креативність у створенні бізнес-проектів. Програма складається з трьох навчальних блоків серед яких пошук ідеї, створення бізнес-моделі та презентація для інвесторів. «Департамент освіти завжди радо відгукується на ініціативи, що скеровані на розвиток винахідництва, креативності та підприємництва. Ця п’ятирічна програма буде ефективним інструментом, що дозволить реалізувати різні ідеї. Все що працює на розвиток - вартує підтримки, адже без розвитку людство не прогресуватиме», - зазначив директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска. Участь у програмі для учасників дасть можливість майбутньої співпраці з Tech StartUp School, cертифікат, використання можливостей Tech LabInno, нетворкінг та нові знайомства, можливість розвитку та участі у різних стартап-конкурсах. Програма проводиться у партнерстві: Кінгстонський університет- Львівська політехніка- NGO Tech StartUp School. «Британська рада має довгу історію співпраці з «Львівською політехнікою» та з університетом Кінгстона. В Україні Британська рада працює у кількох напрямах, серед яких освіта, мистецтво, культура, суспільство та англійська мова. Саме в напрямку освіти Британська рада займається підтримкою впровадження реформ. В освітній сфері Британія має великий досвід, яким хоче поділитись з Україною. Ми також щороку проводимо конкурс ідей та проектів. У переможців є можливість отримати менторську підтримку від британських експертів та грошовий грант», - розповіла координатор освітніх проектів Британської ради Юлія Соболь. Переможцям спеціального конкурсу у рамках проекту буде надана стипендія на розвиток стартап-проектів. «Співпраця, яка підтримує ініціативну молодь, дозволить отримати хороші результати. Програма передбачає участь у різних конкурсах. Один із них охоплює сім країн-партнерів. Така співпраця дає додаткові шанси себе розвивати. Ця програма є можливістю показати себе та свої ідеї на міжнародному рівні та отримати найкращих менторів і спільно з ними розробити свій продукт, який буде конкурентоздатним на світовому ринку. Доклавши зусиль, кожен зможе здобути позитивні результати», - акцентував засновник та керівник Tech StartUp School, доктор економічних наук Назарій Подольчак. Взяти участь у проекті можуть не лише переможці обласної премії ОДА: долучитись до навчання зможуть усі, хто виявить бажання. «Програма пропонує багато можливостей. Наші тренери долучають учасників до подій у сфері креативного підприємництва. Третій рік поспіль ми обираємо 20 фіналістів, тож кожен може взяти участь і перемогти. Львівщина зараз практично - центр розвитку креативних ідей. Тут є багато можливостей для розвитку», - зазначив координатор проекту, доктор Кінгстонського університету Алан Фловер. Зазначимо, торік переможець категорії креативних проектів 2020 – став проект Eleobike, розумна система безпеки, яка перетворює звичайні велосипеди в електричні. Команда була номінована на участь у конкурсі Національним університетом «Львівська політехніка». Окрім того, переможець категорії цифрових технологій 2020 – став проект Warm paper, мережа автоматизованих точок друку. Проект розроблено командою Національного університету «Львівська політехніка. Ще один проект-переможець виборов визнання у категорії соціальних проектів – Lady Di Atelier , перше українське інклюзивне ательє, що забезпечує рівні умови праці для людей з інвалідністю. Проект був номінований ГО Tech Start-up School. Мета проекту – забезпечити працевлаштування для людей з інвалідністю та дати їм почуття рівності. Для участі у навчанні треба заповнити онлайн-форму.
У «Львівській політехніці» нагородили фіналістів конкурсу учнівських стартапів
1 лютого 2021
У "Львівській політехніці" відбувся фінал проєкту «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді», де свої проекти презентували переможці попереднього, відбіркового етапу. На фіналі пілотного конкурсу «Стартап очима учнів» школярі представили безліч ідей: від альтернативної енергетики та утилізації сміття до електронного помічника тренера та маскування військової техніки. «Приємно, що є можливість познайомитись із авторами таких крутих ідей. Сподіваюсь, що конкурс стане початком їх реалізації. Ви обдаровані, молоді експериментатори, ви зміните світ на краще, ви вже переможці, адже володієте безцінними талантами. Ваші ідеї і стартапи будуть мати втілення. Ми будемо намагатись реалізувати ці ідеї. Презентувати їх на міжнародному рівні та популяризувати їх», - звернулась до учасників конкурсу начальник управління інновацій департаменту освіти і науки, кандидат філософських наук Ольга Котовська. Навчальний пілотний проект «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді» покликаний розвивати креативність, формувати творчі, підприємницькі та винахідницькі навики. «Конкурс мав на меті дати поштовх до створення проектів, які допоможуть проявити себе кожній школі та кожному активному учню. Такі проекти ми будемо підтримувати і надалі , просуватимемо їх та працюватимемо над їх реалізацією. Від цього виграють і школи, і учні, і вчителі», - наголосив засновник та керівник Tech StartUp School, доктор економічних наук Назарій Подольчак. До фінального етапу допустили більше 40 учасників із 13 шкіл області, а оцінювала учнівські стартапи конкурсна комісія, до якої увійшли представники організаторів. «За основну мету ми ставили відшукати талановитих винахідників, що допоможе молодим людям стати інноваційними підприємцями та розкрити таланти і творчі здібностями», - акцентувала керівник проєкту, кандидат економічних наук, доцент НУ «Львівська політтехніка» Ірина Андрушків. Відтак, трете місце у конкурсі здобув Данило Грамолін (6 клас Львівської лінгвістичної гімназії) за проєкт «Спосіб захисту кухонної вентиляції від жирового конденсату», друге місце - Яремків Вікторія за проєкт «Спосіб фіксації чайного пакетика» (5 клас Львівського технологічного ліцею), перше місце - Сагайдак Юрій за проєкт «Спосіб передачі просторово-предметної інформації через акустичний канал» (11 клас Львівського фізико-математичного ліцею). Комісія також відзначила проєкт «Оперативний кулінарний холодильник» Вишневської Софії і Бутенко Поліни (Львівський технологічний ліцей). «Наші діти - надзвичайні, їх проекти та таланти - дивовижні. Члени журі мали великі труднощі з визначенням переможців. Ми отримали неймовірне задоволення від усвідомлення того, що серед нас ростуть такі креативні, уважні до деталей, працьовиті та перспективні хлопці та дівчата», - наголосила під час вручення дипломів директор Львівської обласної Малої академії Іваннна Бородчук. Проект реалізовується департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», «Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді» та Комунальним закладом Львівської обласної ради “Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді”. Критеріями оцінювання учнівських стартапів були: - Новизна ідеї, актуальність і значимість теми, її обгрунтування; - Окреслення проблеми; - Точність і ясність викладу матеріалу; - Творчий і самостійний характер роботи; - Презентація: культура оформлення матеріалів, що презентуються; - Соціальна значущість проекту, суспільна користь від його реалізації; - Монетизація та практична цінність проекту. Всі учасники конкурсу «Стартап очима учнів» отримали дипломи учасника конкурсу від департаменту освіти ЛОДА та Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» та подарунки, а переможці - дипломи за 1,2 та 3 призові місця з фінансовою винагородою та подарунками. Кожному учаснику конкурсу також запропонували навчатися у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка».
Учнів закладів професійно-технічної освіти планують залучати до навчання у Tech StartUp School
10 грудня 2020
Перспективи залучення учнів закладів професійно-технічної освіти до навчання у школі Tech StartUp School обговорили під час круглого столу «Розвиток інноваційного підприємства та винахідництва в закладах професійно-технічної освіти», організованого на підставі підписаного Меморандуму про співпрацю між департаментом освіти і науки ЛОДА та ГО «Тех Стартап Скул». Директор департаменту освіти і науки Олег Паска наголосив, що «Teach StartUp School» дає можливість проявити ініціативу креативним студентам із власними ідеями. «Ми на рівні департаменту запровадили конкурси для студентів та викладачів всіх навчальних закладів, без винятку, для того, аби віднайти цікавих людей із цікавими ідеями. Бо ще жодна країна не стала світовим лідером без науки та інновацій. Тому ми мусимо робити те, що хтось інших ще не встигає. Якщо ми будемо знаходити креативних дітей і розвиватимемо їхні здібності у напрямі інновацій, то у перспективі будемо мати вражаючий ефект», - наголосив керівник департаменту. Презентацію школи і курсів провів заступник директора «Teach StartUp School» та Наукового парку Національного університету «Львівська політехніка» Олексій Другов, який наголосив, що основна мета курсів – це пошук креативних учнів, які від ідей би могли перейти до конкретних проєктів, і ці проєкти працювали б у формі бізнесу на благо економіки Львівщини. "Пріоритетом школи є насамперед технологічні інновації. Але, в цілому, студенти можуть обирати будь-який напрям для свого стартапу. На презентованому курсі студентів навчатимуть, як створити стартап, як знайти правильну ідею, як апробувати цю ідею, яким чином створити продукт, як знайти свою цільову аудиторію, як рекламувати продукт, як побудувати бізнес-модель, які існують варіанти залучення інвестиції в України та за кордоном та багато інших необхідних навичок. Сьогодні «Teach StartUp School» співпрацює із компаніями різних країн: Південної Кореї, Ізраїлю, Данії, США та інших. На важливості інноваційного розвитку студентів наголосила керівник управління інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти, планово фінансової діяльності, бухгалтерського обліку та звітності департаменту освіти і науки Ольга Котовська. «Департамент освіти і науки орієнтований на інновації. Навчальні програми також націлені на інноваційне підприємництво, на важливі технологічні зміни, на можливість співпраці з бізнесом. Дуальна освіта цьому вже сприяє, і сподіваємося, що ці спільні пілотні проєкти, які ми організовуємо із стартап школою і безпосередньо з її керівництвом дадуть нам гарні плоди, і наші випускники не тільки набуватимуть хороших навичок у своїй професійній діяльності, а також будуть мати можливість реалізовувати власні ідеї через підприємницьку діяльність», - наголосила Ольга Котовська.
У «Tech Startup School» презентують платформу для розвитку інновацій та стартапів «Asoulution Hub»
11 грудня 2019
У четвер, 12 грудня, на території «Tech Startup School» (м. Львів, вул. Колесси, 2) презентують унікальний проєкт - платформу для розвитку інновацій, винаходів та стартапів «Asoulution Hub». Ця платформа розроблена вперше в Україні Державною інноваційною фінансово кредитною установою спільно з провідним стартап інкубатором країни Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка». Основною цільовою аудиторією майданчика є бізнес сегмент, компанії, які націлившись на розвиток бізнесу зіткнулися з завданнями, складність та критичність яких не дозволяє знайти ефективне рішення самостійно. Також це - новатори, винахідники, експерти котрі володіють унікальними знаннями аналізу та розробки передових рішень та нововведень і готові надавати підтримку шляхом пропозицій вже готових продуктів. Як зазначають організатори заходу, завдяки передовому науковому, інтелектуальному та винахідницькому капіталу, яким володіє Tech StartUp School, Національний університет «Львівська політехніка» та ДІФКУ, як структура, що володіє базами експертів, інвесторів, проектів, виступає оператором фонду підтримки винаходів, платформа «Asoulution Hub» є новою формою взаємодії між замовником та виконавцем і не має аналогів на ринку України. Ключовими напрямками за якими платформа Asoulution Hub вже сьогодні готова надати кваліфіковану підтримку є: • Аутсорсинг та консалтингу; • Краудфандинг; • Виготовлення прототипів; • Навчально-розвиваючі програми від пре акселераційних до МВА; • Медіація; • Супровід реєстрації патентів та ліцензій; • Підтримка запуску сатрапів; • Бухгалтерський облік та юридичний супровід; • Унікальний доступ до провідних інноваційних рішень ринку України; • Кадрове формування експертної команди; • Проведення хакатонів; • Використання інноваційної лабораторії «Tech Lab Inno». Участь у відкритті візьмуть: засновник, доктор економічних наук, керівник Tech StartUp School Назарій Подольчак та директор представництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи в місті Львів Андрій Борис. Початок заходу о 15:00 год.
ІТ-стартаперів із Львівщини запрошують до участі у виставці 2019 G-Fair Korea
1 серпня 2019
З 31 жовтня до 3 листопада 2019 року в провінції Кьонгі, Республіка Корея, відбудеться виставка 2019 G-Fair Korea. Про це інформують у Службі експортера департаменту економічної політики Львівської ОДА. Уряд провінції Кьонгі запрошує взяти участь представників двох стартапів з Львівської області, які мають розробки із застосування передових технологій: - штучний інтелект; - віртуальна реальність; - 3D- друк; - робототехніка; - інтернет речей; - 5G; - смарт-місто та інше. Також, у програму перебування входить екскурсія промисловим комплексом Пангйо - Pangyo Techno Valley, центром стратегії і інновацій Samsung та оглядові тури провінцією Кьонгі. З попередньою програмою ярмарку 2019 G-Fair Korea та анкетою для участі можна ознайомитися за наступними за посиланнями: тут і тут. Довідково: Корейська сторона оплачує для одного представника від кожного стартапу вартість авіаперельоту, забезпечує проживання в готелі (4 ночі), надає вільне використання стенду на 2019 G-Fair Korea, послуги перекладача, ознайомчі тури та зустрічі. Кінцевий термін подачі заявок – 9 серпня 2019 року. У разі зацікавленості просимо звертатись в Службу експортера департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації за тел.: (032) 261 27 13 або на e-mail: loda.export@gmail.com та torg.loda@gmail.com.