Студенти-переможці обласної премії інноваційних проектів продовжать розвивати свої ідеї з допомогою британських менторів
Програма Creative Spark, участь у якій візьмуть студенти та молоді науковці закладів фахової передвищої та вищої освіти, покликана розвивати підприємницькі навички та креативність у створенні бізнес-проектів.
Програма складається з трьох навчальних блоків серед яких пошук ідеї, створення бізнес-моделі та презентація для інвесторів.
«Департамент освіти завжди радо відгукується на ініціативи, що скеровані на розвиток винахідництва, креативності та підприємництва. Ця п’ятирічна програма буде ефективним інструментом, що дозволить реалізувати різні ідеї. Все що працює на розвиток - вартує підтримки, адже без розвитку людство не прогресуватиме», - зазначив директор департаменту освіти та науки Львівської ОДА Олег Паска.
Участь у програмі для учасників дасть можливість майбутньої співпраці з Tech StartUp School, cертифікат, використання можливостей Tech LabInno, нетворкінг та нові знайомства, можливість розвитку та участі у різних стартап-конкурсах. Програма проводиться у партнерстві: Кінгстонський університет- Львівська політехніка- NGO Tech StartUp School.
«Британська рада має довгу історію співпраці з «Львівською політехнікою» та з університетом Кінгстона. В Україні Британська рада працює у кількох напрямах, серед яких освіта, мистецтво, культура, суспільство та англійська мова. Саме в напрямку освіти Британська рада займається підтримкою впровадження реформ. В освітній сфері Британія має великий досвід, яким хоче поділитись з Україною. Ми також щороку проводимо конкурс ідей та проектів. У переможців є можливість отримати менторську підтримку від британських експертів та грошовий грант», - розповіла координатор освітніх проектів Британської ради Юлія Соболь.
Переможцям спеціального конкурсу у рамках проекту буде надана стипендія на розвиток стартап-проектів.
«Співпраця, яка підтримує ініціативну молодь, дозволить отримати хороші результати. Програма передбачає участь у різних конкурсах. Один із них охоплює сім країн-партнерів. Така співпраця дає додаткові шанси себе розвивати. Ця програма є можливістю показати себе та свої ідеї на міжнародному рівні та отримати найкращих менторів і спільно з ними розробити свій продукт, який буде конкурентоздатним на світовому ринку. Доклавши зусиль, кожен зможе здобути позитивні результати», - акцентував засновник та керівник Tech StartUp School, доктор економічних наук Назарій Подольчак.
Взяти участь у проекті можуть не лише переможці обласної премії ОДА: долучитись до навчання зможуть усі, хто виявить бажання.
«Програма пропонує багато можливостей. Наші тренери долучають учасників до подій у сфері креативного підприємництва. Третій рік поспіль ми обираємо 20 фіналістів, тож кожен може взяти участь і перемогти. Львівщина зараз практично - центр розвитку креативних ідей. Тут є багато можливостей для розвитку», - зазначив координатор проекту, доктор Кінгстонського університету Алан Фловер.
Зазначимо, торік переможець категорії креативних проектів 2020 – став проект Eleobike, розумна система безпеки, яка перетворює звичайні велосипеди в електричні. Команда була номінована на участь у конкурсі Національним університетом «Львівська політехніка». Окрім того, переможець категорії цифрових технологій 2020 – став проект Warm paper, мережа автоматизованих точок друку. Проект розроблено командою Національного університету «Львівська політехніка. Ще один проект-переможець виборов визнання у категорії соціальних проектів – Lady Di Atelier , перше українське інклюзивне ательє, що забезпечує рівні умови праці для людей з інвалідністю. Проект був номінований ГО Tech Start-up School. Мета проекту – забезпечити працевлаштування для людей з інвалідністю та дати їм почуття рівності.
Новини за темою
Молодих винахідників запрошують взяти участь у конкурсі «Стартап Батяри» ⠀
22 квітня 2022
Маєш цікаву ідею і хочеш реалізувати її зі шкільної парти? Департаменті освіти і науки ЛОВА запрошує взяти участь в конкурсі «Стартап Батяри» - змаганні стартапів для здобувачів вищої, фахової передвищої та професійної освіти, учнів закладів загальної середньої освіти. ⠀ До участі запрошуються всі охочі команди, молоді винахідники, які мають яскраві ідеї та здатні їх реалізувати. ⠀ Конкурс проводиться на базі ГО «Tech StartUp School» Національного університету «Львівська політехніка», співорганізатором конкурсу виступає департамент освіти і науки ЛОВА. ⠀ Переможці Конкурсу будуть обрані у номінаціях: кращий інноваційний проєкт кращий технологічний стартап краща бізнес-модель кращий IT-стартап кращий соціальний проєкт. ⠀ За результатами конкурсу робіт всі учасники конкурсу отримають: подарунки та дипломи учасників конкурсу від Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» та департаменту освіти ЛОВА можливість навчатися у Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» практичні поради від досвідчених фахівців і менторів та можливість перейняти досвід та знання успішних підприємців переможці отримають цінні призи та дипломи за результатами конкурсу публікуватиметься каталог учасників конкурсу, який отримають усі зареєстровані учасники фіналісти конкурсу отримають можливість надалі працювати над своєю ідеєю і втілювати її у життя! ⠀ У 2022 році конкурс відбуватиметься у 2 етапи: 1 етап (півфінал) відбуватиметься заочно. Результати 1 етапу до 15.05.2022. 2 етап (фінал) відбуватиметься онлайн за участі команд. Фінал - 20.05.2022. ⠀ Реєструйся за лінком - https://cutt.ly/FFmVuLK Реєстрація триває до 09.05.2022. Фото умовне.
Оголошено список переможців-перевізників на приміських та міжміських автобусних маршрутах
14 квітня 2022
Управління транспорту та зв’язку Львівської обласної військової адміністрації оголошує результати конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Львівської області (внутрішньообласні маршрути), що відбувся 5 квітня. Відповідно до оголошення конкурсу з 2 грудня по 28 грудня 2021 року (включно) тривав прийом документів від перевізників-претендентів. Документи для участі в конкурсі подали 24 перевізники. Подано 61 комплектів-документів. (Конверт № 1 та конверт № 2). Нагадуємо, що Львівською обласною державною адміністрацією в газеті «Львівська Пошта» від 01.12.2021 № 49 (2370) було оголошено конкурс на 73 об’єктів, з них 22 об’єкти – це приміські маршрути, 51 об’єкт – це міжміські маршрути або окремі графіки міжміських маршрутів. З протоколом засідання можна ознайомитися тут. Наказ про недопущення перевізників-претендентів до участі в конкурсі. Наказ про визначення переможців-перевізників. Конкурс проводиться відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2008 року № 1081 (із змінами та доповненнями).
Іван Собко привітав переможців Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine»
23 листопада 2021
У I етапі Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» за компетенцією «Зварювальні роботи» брали участь учні випускних груп віком від 18 до 22 років, які отримують первинну професійну підготовку. Сьогодні переможців привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Іван Собко та вручив дипломи та цінні подарунки. “Фінансування закладів профтехосвіти має бути належним. Усі кошти, які надходять, ми спрямовуємо цільово на розвиток науково-практичних центрів і професійно-технічної освіти. За останні два роки відкрили понад десяток науково-практичних центрів із новими можливостями та сучасним обладнанням. У них наші випускники мають змогу отримати практичні навики, що є важливим у подальшій діяльності. Ми багато будуємо доріг, здаємо в експлуатацію школи і лікарні, але важливо пам’ятати, що основне – це людина. Необхідно вкладати кошти у її розвиток. Ми працюємо, щоб діти мали комфортні умови навчання, хороших педагогів. Не потрібно соромитись робітничих професій, бути зварювальником – це престижно. Якщо людина має можливість вчитись на якісному обладнанні, то вона стає хорошим фахівцем”, – зазначив заступник голови Львівської ОДА. Іван Собко наголосив, що на наступний рік планується збільшення фінансового ресурсу і на науково-практичні центри, і на профтехосвіту загалом. “Зараз працюємо над проектом обласного бюджету на наступний рік. На професійно-технічну освіту плануємо закласти вдвічі більше коштів, аніж торік. Сподіваємось, що й усі стрічки у державному бюджеті на розвиток цього освітнього напряму теж будуть збільшені. Наша позиція – це ефективне освоєння коштів. Вітаю щиро переможців, усі робітничі професії є надзвичайно затребуваними. Працюйте, наполегливо вчіться, не важливо, яке місце ви займаєте у конкурсах, важливо, щоб ви любили те, що робите і вдосконалювались у цьому”, – додав Іван Собко. Зазначимо, учасник, що посяде 1 місце візьме участь у ІІ етапі Конкурсу (на регіональному рівні) та позмагається за перемогу з учасниками з інших областей. Переможець ІІ етапу представлятиме Україну на міжнародному рівні.
Компанія, що створює обладнання для дітей з церебральним паралічем, перемогла у конкурсі стартапів
20 листопада 2021
Команда WARM LIFE UKRAINE створила та вдосконалює українські технічні засоби реабілітації. Свій винахід Сергій Полонський, Дмитро Винокур та Євгеній Пилипчук називають вертикалізатор. Такий прилад допомагає діткам з ДЦП більше рухатися та довше перебувати та бавитися у вертикальному положенні. Це дуже важливо для правильного розташування внутрішніх органів, підтримки фізичного та психологічного здоров’я малечі. «100 тисяч гривень на West Ukrainian Pitch Day ми передали… особливим дітям! Саме так - стартап, який переміг у конкурсі від венчурного фонду QPDigital, Львівської обласної державної адміністрації та West Ukrainian Business Club створює спеціальне обладнання для дітей з церебральним паралічем. Дітей з такими потребами в Україні понад 160 тисяч. І держава частково підтримує їх, виділяючи кошти і на спеціальне реабілітаційне обладнання. За минулі роки ця сума сягала 1 млрд гривень. Але якщо аналогічний прилад іноземного виробництва коштує понад 160 тисяч гривень, то розробка українців - 53 тисячі», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Ці сто тисяч хлопці використають для вдосконалення вертикалізатора, його популяризацію і виведення на ринок. Ідею передати 100 тисяч гривень кращому стартапу осіннього XX Львівського економічного форуму запропонували партнери з венчурного фонду QP Digital. «Ми радо підтримали таку ідею, а днями оголосили добір заявок на конкурс. Дякуємо всім, хто взяв участь та презентував свої стартапи. Щиро дякую партнерам. Дуже хочемо, щоб нинішній West Ukrainian Pitch Day став початком широкої платформи для підтримки українських стартапів, а, можливо, колискою смарт-спеціалізації Львівщини, яка передбачена стратегією області», - додав очільник області.
Визначено переможців Національного конкурсу творчих робіт «Шлях розвитку сучасної української культури. Погляд молоді»
21 жовтня 2021
Національний конкурс творчих робіт «Шлях розвитку сучасної української культури. Погляд молоді» ініційовано та проведено Інститутом політико-правових та релігійних досліджень з нагоди відзначення 30 річниці Незалежності України. Метою Конкурсу є підтримка обдарованої молоді, підвищення рівня обізнаності про історію становлення сучасної української культури, створення умов для її творчого зростання. У Національному конкурсі взяли участь 17863 учасники. До оцінювання робіт конкурсантів були залучені відомі державні та громадські діячі, вчені, митці, представники міжнародних організацій та провідних правничих видань. За результатами Національного Конкурсу визначено переможців. І місце Сатир Анна Анатоліївна ІІ місце Зейкан Владислав Васильович Ступка Віктор Станіславович Шерепенко Єлизавета Петрівна ІІІ місце Нефьодова Лілія Борисівна Пухляк Євгеній Сергійович Сумцов Олексій Дмитрович Вітаємо переможців та бажаємо учасникам подальших успіхів!
Визначили переможців конкурсу «Четверта влада» серед редакцій місцевих радіостанцій
21 жовтня 2021
Конкурсна комісія затвердила переможців обласного конкурсу журналістики для редакцій місцевих ФМ радіостанцій «Четверта влада», яким надається фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету у 2021 році. Перелік переможців: 1 Радіо «Радехів» КП «Телестудія «Радехів» 2 «Жидачів FM» КП «Редакція радіомовлення «Жидачів ФМ» 3 Радіо «Сокаль» КП «Телерадіокомпанія «Сокаль» Червоноградської районної ради Львівської області 4 Броди FM КП Телерадіокомпанія «Броди» Бродівської міської ради 5 Золочів FM ТзОВ «Телерадіокомпанія Золочів» 6 «Франкова земля» КП «Дрогобицьке регіональне радіомовлення «Франкова земля» 7 «Неорадіо» ПП радіокомпанія «Карітас-Едегем» 8 Буське радіо КП Редакція Буського районного радіомовлення 9 Радіо «Слово» КП «Радіоредакція «Слово» 10 «Карпатський гомін» КП Студія радіомовлення «Капратський гомін» Нагадаємо, обласний конкурс журналістики для редакцій місцевих ФМ радіостанцій «Четверта влада» проводиться з метою розвитку громадянського та інформаційного суспільства, підтримки свободи слова, належного висвітлення ініціатив територіальних громад області, діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в місцевих друкованих виданнях.
Майже 100 спортсменів взяли участь у турнірі пауерліфтингу
11 жовтня 2021
10 жовтня у Львові завершився перший всеукраїнський турнір з класичного пауерліфтингу «West powerlifting cup», в якому взяли участь 97 спортсменів з 6 областей України. Представники Львівської, Чернівецької, Закарпатської, Волинської та Тернопільської областей змагалися у командному заліку турніру серед чоловіків, жінок, юніорів, юніорок, юнаків та дівчат. В індивідуальному заліку також змагався представник Полтавської області. Турнір відбувся за підтримки управління молоді та спорту Львівської ОДА. Впродовж трьох днів спортсмени у напруженій боротьбі змагалися за медалі та призи турніру. Найбільш жорстка боротьба була за перемогу в абсолютній першості серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок, чоловіків та жінок. Серед дівчат перемогу в абсолютній першості виборола цьогорічна чемпіонка світу з класичного пауерліфтингу серед дівчат, представниця Львівщини Станько Софія, яка у ваговій категорії до 57 кг продемонструвала суму триборства 305 кг. Серед юнаків найсильнішим серед всіх вагових категорій став представник Закарпаття Ілля Ковач , який у ваговій категорії до 105 кг зібрав суму триборства 670 кг. Серед юніорок найсильнішою стала Тетяна Каськів з Тернополя із сумою триборства 245 кг у ваговій категорії до 47 кг. Логвін Віктор зі Львова в результаті напруженої боротьбі став володарем перемоги в абсолютній першості серед юніорів. Результат Віктора склав 670 кг у ваговій категорії до 105 кг. Спортивна сім’я Королів не дала шансів суперникам на перемогу в абсолютній першості серед чоловіків та жінок. Серед жінок абсолютною переможницею першого всеукраїнського турніру з класичного пауерліфтингу «West powerlifting cup» стала Ярина Король із сумою триборства 350 кг у ваговій категорії до 57 кг. А вже на наступний день Іван Король виборов перемогу в абсолютній першості серед чоловіків з результатом 695 кг у ваговій категорії до 83 кг. Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, кубками, медалями від управління молоді та спорту Львівської ОДА та подарунками від спонсорів змагань, магазину спортивного харчування, та фірми.
Журі конкурсу для педагогів визначило переможців та лауреатів
4 жовтня 2021
На Львівщині підбили підсумки обласного конкурсу «Інноваційні програми та дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу -2021». Конкурс тривав півтора місяця і дозволив презентувати свої доробки педагогам різних навчальних дисциплін. Відтак, лауреатами і переможцями конкурсу стали авторські колективи із Львівщини, до складу яких входили також педагоги Тернопільщини і Черкащини. Найбільше лауреатів визначено у номінації «Навчальні програми предметів для спеціальних закладів», серед яких велику увагу приділили навчанню дітей із порушеннями інтелектуального та психофізичного розвитку. «Цей конкурс буде щорічний. Цього року він містив п'ять номінацій, що орієнтовані на базову середню освіту. Хочемо, щоб наші вчителі навчились розробляти навчальні програми, бо кожен вчитель школи через певний час буде змушений розробити таку програму свого курсу. Також з його допомогою хочемо виявити талановитих педагогів», - наголосив керівник проєкту Роман Пастушенко. Переможцями конкурсу стали авторські колективи із Навчальною програмою інтегрованого курсу «Інтегрований курс літератур (української та зарубіжної). 5-6 класи» та Навчальною програмою інтегрованого курсу «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти» для 5-6 класів. Переможців та лауреатів конкурсу нагородять в межах Першого обласного педагогічного форуму, що відбудеться уже найближчого четверга. Нагадаємо, в області також триває конкурс для вчителів щодо покращення дистанційного навчання. До 24 жовтня прийматимуть роботи на конкурс «Дидактичне забезпечення змішаного та дистанційного навчання», на який свої розробки можуть подавати окремі автори та авторські колективи Львівщини. На ці два конкурси в Програмі розвитку освіти передбачили більше півмільйона гривень, відтак конкурси покликані покращити якість і зміст освіти. Програми-переможці можуть отримати підтримку департаменту для того, щоб вони були апробовані і подані на гриф Міністерства. За підсумками конкурсів визначать також пілотні школи, в яких реалізовуватимуть найуспішніші навчальні програми.
Підприємців-початківців запрошують до участі у конкурсі стартап-проєктів
3 Червня 2021
Департамент економічної політики Львівської облдержадміністрації у межах реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області проводить конкурс стартап-проєктів для підприємців-початківців з метою допомоги у започаткуванні та популяризації підприємницької діяльності, впровадження інновацій, створення нових напрямів або розширення вже існуючих видів діяльності. Критерії для подачі стартап-проєктів: - наявність нової інноваційної ідеї, на основі якої розвиватиметься новий продукт; - при реалізації ідеї є можливість швидкого зростання компанії; - відсутність достатнього фінансового ресурсу для реалізації ідеї. Вимоги до суб'єктів, які можуть отримати безповоротну фінансову допомогу на реалізацію стартап-проєкту: 1) є зареєстрованою фізичною особою-підприємцем у Львівській області не більше трьох років, а також громадяни України віком від 18 років, зареєстровані у Львівській області та/або які мають намір розпочати і вести підприємницьку діяльність; 2) не має заборгованості із виплати заробітної плати та сплати податків; 3) конкурсанти-переможці, що на момент оголошення результатів Конкурсу не є зареєстрованими як фізичні особи-підприємці, зобов’язані провести відповідну реєстрацію для отримання коштів; 4) переможець конкурсу зобов’язується реалізувати стартап-проєкт у Львівській області, на який отримав фінансову підтримку, не пізніше ніж за 6 місяців з моменту її отримання. Пакет необхідних документів для участі у конкурсі: 1) Стартап-проєкт згідно і формою (додаток 1).Загальний обсяг стартап-проєкту розвитку соціального бізнесу не повинен перевищувати 7 сторінок; 2) декларація доброчесності учасника (додаток 2); 3) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) для фізичних осіб підприємців; 4) довідка про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів для фізичних осіб підприємців. Зазначені документи учасникам конкурсу необхідно подати до 20 червня 2021 року у департамент економічної політики обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 419. Безповоротна фінансова допомога на реалізацію стартап-проєкту надається в розмірі не більше 100 тис гривень. Детальну інформацію також можна отримати за телефоном: 299-92-79.
Відзначили переможців ХІХ Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт»
1 Червня 2021
У Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького відбулась урочиста церемонія нагородження фіналістів ХІХ Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Золотий мольберт». Щорічно цей конкурс проводять, щоб залучити до творчої діяльності й розвитку креативного візуального мислення талановитих дітей віком від 3 до 18 років. Завдяки цьому дітям допомагають розвивати свої здібності та популяризувати творчість. Переможців привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький. «Вважаю, що «Золотий мольберт» - це чудова багаторічна традиція, яка презентує нам неповторне дитяче мистецтво. Сьогодні така мистецька подія вкотре об’єднала талановитих діток з різних областей України. Розглядаючи їхні художні роботи, я ще раз переконуюся, що мистецтво, яке творять наші діти, промовляє до нас по-особливому. І ми дуже пишаємося молодими талантами України. Я щасливий вітати сьогодні усіх фіналістів конкурсу! Ви – наша гордість! Пам’ятайте, що свій талант потрібно постійно розвивати й працювати над ним, щоб досягти якнайкращих результатів. Тож продовжуйте творити мистецтво та прославляти нашу країну», - зазначив очільник області. У конкурсі відзначили 38 переможців. Основну нагороду – «Золотий мольберт» здобула Дарина Мельник зі Львова. Усіх фіналістів нагородили золотими медалями, дипломами та цінними подарунками. А також переможці отримали путівки на навчання в Арт-резиденцію «Роза вітрів». Серед журі конкурсу - народні художники України, викладачі Львівської Національної академії мистецтв, Харківського художнього ліцею та Полтавської школи мистецтв, художники Дитячої школи народних мистецтв та переможець конкурсу «Золотий мольберт» попередніх років. Довідково. Міжнародний Форум дитячої творчості «Золотий мольберт» з 2003 року відбувається за підтримки благодійної організації «Львівська дитяча галерея». Щорічно учасниками конкурсу є діти та молодь з різних міст та населених пунктів як України, так і за кордону.
8 молодіжних проектів з Львівщини отримають фінансування від Британської Ради
16 квітня 2021
Британська Рада спільно з Європейською Комісією, в межах проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), національним партнером громадською організацією «Молодіжна платформа» та локальним партнером Львівським обласним молодіжним центром завершили обласний пітчинг проєктів соціальної дії та визначили переможців на Львівщині. Після громадського голосування, яке тривало 7 днів, учасники презентували 20 проєктів перед комісією, що складалася з представників Британської ради, ГО «Молодіжна платформа», Львівської ОДА та Львівського обласного молодіжного центру. Бали, які поставили проєкту журі, були поєднані з балами, які проєкт отримав від громадського голосування (у відношенні 70% та 30% голосів відповідно). Проєкти, що не пройшли конкурсний відбір, отримають зворотний зв’язок щодо покращення їхньої ідеї проєкту соціальної дії, що допоможе запровадити його в майбутньому. «Мені дуже сподобалось навчання та процес підготовки проектів. Викладачі та ментори які настановлювали нас на правильний шлях це любов! Круто що можна було познайомитись з іншими громадами Львівщини і обмінятись досвідом, дізнатись з ким можна комунікувати надалі. Неймовірно вдячна за такий мій перший досвід пітчингу в програмі Активні Громади та дуже сподіваюсь на подальшу співпрацю!» - розповіла учасниця обласного підчингу з проєктом «Побут(и)тут – культурний центр в селі» Надія Матціброда. «Ми, ініціативна група написали 5 проєктів на обласний пітчинг Львівщина, 4 проєкти наші увійшли в двадцятку кращих у Львівській області. Хочу подякувати організаторам за даний пітчинг, за навчання та допомогу під час пітчингу. Завдяки даним пітчингах ініціативні люди та громада мають змогу покращувати життя та здоров'я дітей та молоді», - наголосив учасник підчингу з проєктами танцювальний зал «Барвінок», молодіжний простір «Фусівчанка», молодіжний простір «Варяжанка», зона відпочинку – дитячий майданчик у селі Ульвівок Володимир Піхоцький. «Надзвичайно необхідний та корисний проєкт для територіальних громад Львівщини. Адже завдяки пітчингу я мав можливість покращити свої знання щодо написання проєктних заявок та генерування ідей для його покращення. Навчання дозволило доопрацювати проєкт для подачі на громадське голосування. Сам процес голосування дозволяє людям навчатись згуртованості та відповідальності за поданий проєкт. Отриманий досвід є надзвичайно важливим для кожної територіальної громади Львівщини не залежно від результату. Хочеться подякувати організаторам та всім партнерам за можливості, які ви створюєте для молоді Львівщини!» - сказав учасник обласного підчингу з проєктом молодіжний простір «ДоброСин» Орест Борис. Переможцями стали 8 проєктів на Львівщині, які отримають співфінансування від Британської Ради у розмірі до 35 тис. грн, серед яких: 1. Проєкт підтримки для малозабезпечених «Helpbox» 2. БібліоРозділля 3. Сокальський велопаркінг 4. Швидше, вище, сильніше! 5. Соціальна крамниця-майстерня «Надія» 6. Танцювальний зал «Барвінок» 7. Молодіжний простір «ДоброСин» 8. Побут(и)тут – культурний центр в селі «Надзвичайно приємно здивована різноманітністю тематик проєктів, що були представлені нам на захисті. Проєкти вражають своєю підготовкою, ментори та викладачі добряче попрацювали з учасниками для таких високих результатів. Кожен учасник заслуговує на перемогу, адже вони прагнуть робити все для розвитку своєї громади. А ми своєю чергою завжди готові до плідної співпраці з кожним», - розповіла координатор програми «Активні громадяни» на Львівщині Христина Мокрій.
Для школярів у Tech StartUp School організували відкрите заняття
11 березня 2021
Понад три десятка дітей різного віку взяли участь у відкритому занятті з курсу «StartUp Прорив очима учнів» в межах проєкту «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді». ⠀ Навчальний пілотний проєкт «Розвиток інноваційного підприємництва та винахідництва для учнівської молоді» покликаний розвивати креативність, формувати творчі, підприємницькі та винахідницькі навики. Учні мали змогу познайомитися з можливостями створення власних проєктів та перспективою розвитку інноваційної сфери в Україні. ⠀ «Охочих долучитись до навчання стає дедалі більше. Тішить, що школярі мають ідеї, хочуть їх розвивати та змінювати нашу державу. Після закінчення навчання діти працюватимуть над створенням власних стартапів. Найкращі із них будуть відзначені та, за можливості, профінансовані», - розповіла координатор проєкту Ірина Андрушків. ⠀ Під час навчання дітей ознайомили із роботою Tech StartUp School, провели лекції на тему «Шлях до стартапу», а власним досвідом створення стартапу поділилась кандидат біологічних наук Вікторія Оліферчук. ⠀ Діти мали можливість попрацювати у лабораторіях школи, ознайомитись із принципами робототехніки, 3D-моделювання тощо. ⠀ «Вже давно перемагають у світі ті країни, громадяни яких більш освічені та креативні. Розвинуті держави давно зрозуміли, що вкладати ресурси та зусилля потрібно в освіту. Подібні стартап-школи варто розгортати в усіх школах, аби розвивати в дітях підприємницькі навики. Зацікавлення дітей та педагогів до навчання в Tech StartUp School свідчить про потребу юного покоління до розвитку та до реалізації своїх ідей», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска. ⠀ Після завершення курсу буде проведено конкурс учнівських стартапів. Найкращих буде запрошено до подальшого навчання в школі. Всі будуть нагороджені призами та дипломами від Tech StartUp School та департаменту освіти. Наступний курс навчання планують розпочати у вересні. Про реєстрацію буде оголошено додатково. Подібне навчання організують також для учнів професійно-технічної освіти. Проєкт реалізовується департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», Львівською обласною Малою академією наук учнівської молоді та Комунальним закладом Львівської обласної ради «Львівський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді».