Делегація з Львівщини взяла участь у міжнародних навчаннях щодо захисту молоді від радикалізації
14-21 листопада у Республіці Польща, поблизу міста Познань, відбулись міжнародні навчання «Як захистити молодь від радикалізації? Протидія мові ненависті й фейковим новинам» за програмою «Еразмус+» із співфінансуванням з боку Євросоюзу у тематиці «MobilityofYouthWorkers».
Участь у заході взяв спеціаліст Управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Вархоляк разом із представниками організацій, які працюють із молоддю. Партнером у проєкті від української сторони виступила ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування».
Захід об'єднав делегації Італії (регіон Венето), Німеччини (регіон Гессен), Греції (регіон Крит), Грузії (регіон Горі) та України (Львівська область). Загалом більш як 30 осіб, представників різних сфер.
Керівником навчань виступила асоціація «Форум культур» («ForumKultur») на чолі з головою Бернардом Жолиняком. Тренерами були професори Познанського університету імені Адама Міцкевича – Ханна Мамзер та Марек Казьмєрчак.
Метою тренінгу, як зауважив Бернард Жолиняк, є намір надати інструменти й навички підтримки у роботі з молоддю у сфері розпізнавання та читання популістського контенту та протидії мові ненависті.
Робочою мовою на заході, що тривав тиждень, була англійська. Представники кожної з держав виступали з презентаціями, ділилися власним досвідом у роботі з молоддю, виконували завдання в міжнаціональних групах.
Окремим заходом була презентація культур кожної з держав-учасниць навчань. А на практиці свої знання у сфері роботи з молоддю учасники застосували в школі поблизу Познаня – провели практичні майже двогодинні заняття для учнів.
«Ми часто влаштовуємо заходи, в яких бере участь зокрема і молодь – велопробіги, походи в гори. Тож знання, здобуті на навчаннях, особливо актуальні й для нашої сфери. Важливим також є й налагодження співпраці із колегами з інших країн для майбутніх проєктів», – зауважила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.
Новини за темою
У Львівському обласному центрі зайнятості розповіли про особливості ринку праці в умовах воєнного стану
11 травня 2022
В умовах воєнного стану служба зайнятості Львівщини працює у штатному режимі й надає соціальні послуги як працедавцям задля укомплектування заявлених вакансій, так і шукачам роботи з метою повернення їх до трудової діяльності. Про це повідомили у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Львівського обласного центру зайнятості. З 24 лютого по 10 травня за допомогою у працевлаштуванні до базових центрів зайнятості та філій ЛОЦЗ звернулося 6,4 тис. безробітних та працевлаштували 2,2 тис. безробітних. «За цей час соціальні послуги служби зайнятості з метою пошуку роботи отримали 1,8 тис. переселенців, котрі прибули на Львівщину з районів ведення активних бойових дій, із них 0,6 тис. мали статус вимушено перемішених осіб. Роботою забезпечено 205 внутрішньо переміщених осіб», - зазначили в центрі зайнятості. В обласному центрі зайнятості додали, що від 926 фірм і компаній надійшла інформація про наявність 4,3 тис. вільних робочих місць і вакантних посад. До топ-10 найбільш затребуваних професій увійшли водії автотранспортних засобів, швачки, оператори верстатів та установок, касири торговельного закладу, двірники, електромонтери, продавці продовольчих товарів, кухарі, монтери кабельного виробництва та охоронники. Нагадаємо, в області триває робота щодо надання працедавцям компенсації витрат з оплати праці за працевлаштування осіб, котрі офіційно визнані вимушено переміщеними. Станом на 10.05.2022 року до Львівського обласного центру зайнятості для призначення компенсаційних виплат надійшли пакети документів від 76 підприємств, які забезпечили роботою 120 переселенців. Здебільшого урядовою програмою в області скористалися суб’єкти господарювання, що ведуть діяльність у таких галузях економіки як переробна промисловість (виробництво), оптова та роздрібна торгівля, організація харчування, професійна, наукова та технічна діяльність, охорона здоров’я, сільське господарство та будівництво. З інструкцією щодо отримання компенсації можна ознайомитися за посиланням.
Львівська ОВА співпрацюватиме з організаціями «Razom for Ukraine» та «SMART Medical Aid»
11 травня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з представниками організацій Razom for Ukraine та SMART Medical Aid. Українсько-американська ініціатива «Razom for Ukraine» пропонує передати дрони, планшети до них, встановити програмне забезпечення і навчити воїнів ефективно користуватися сучасною технікою. Це розповіли представники ініціативи Люба Шипович та Тарас Репицький. Від початку війни волонтери українсько-американської ініціативи «Razom for Ukraine» зібрали у США понад 40 млн доларів для допомоги Україні. На понад 27 мільйонів доларів закупили засоби тактичної медицини та комунікації, дрони, планшети, супутникові телефони та інше. Представниця організації «SMART Medical Aid» Ірина Рибінкіна розповіла, що від 2014 року команда надає кваліфіковану медичну допомогу військовим і цивільним, навчає тактичних медиків на основі європейських курсів тощо. За два місяці активних воєнних дій волонтери «SMART Medical Aid» передали на нульові точки та в українські лікарні 48 тисяч турнікетів, 20 тисяч аптечок, доставили з Швеції, Ірландії та Великобританії обладнання до 30 українських лікарень, доправили 9 швидких з Ірландії, а також евакуювали десятки поранених під час війни дітей до Чехії. За результатами зустрічі домовились про наступні напрями роботи: проведення курсів тактичної медицини для військових, які вирушатимуть на фронт, встановлення дефібриляторів у найбільш людних місцях Львівщини, надання психологічної підтримки постраждалим під час війни. «Від сьогодні почнемо спільно з організацією «Razom for Ukraine» формувати індивідуальні військові аптечки. Львівська обласна державна адміністрація відкрита до ідей, ініціатив та співпраці. Консолідуємо усі сили задля перемоги України», - зазначив Максим Козицький.
Цьогоріч на 55% зросли надходження ПДФО від бюджетних установ до бюджету області
11 травня 2022
Департамент фінансів здійснив порівняльний аналіз надходження до бюджету Львівщини податку на доходи фізичних осіб від установ та організацій, що фінансуються з бюджету, та решти платників (здебільшого зі сфери підприємництва). Нагадаємо, зазвичай загальні поступлення податку на Львівщині на третину формуються бюджетною сферою і на дві третини – сферою підприємництва. Проте в умовах воєнного стану зросли податкові надходження саме від бюджетних установ (особливо, з урахуванням суттєвого підвищення оплати праці військових). За чотири місяці 2022 року частка надходжень податку на доходи фізичних осіб від бюджетної сфери Львівщини становить 43 % (у самому квітні вона навіть перевищила половину). Порівняно з відповідним періодом торік надходження податку від сфери бюджету зросли на 55 %, тоді як від сфери бізнесу – на 17 %. Відрадно проте, що позитивна динаміка по сфері підприємництва, незважаючи на воєнний стан, усе ще залишається. Навіть у співставних умовах (цьогоріч територіальні громади отримують 64 % податку, тоді як минулого року – 60 %) приріст обсягу сплаченого бізнесом податку становить у січні-квітні 11 %.
Сповіщень про повітряну тривогу не було: ключове за добу на Львівщині
11 травня 2022
Сповіщень про повітряну тривогу минулої доби в області не було. Окрім того, рятувальники продовжують ліквідовувати пожежі сухої трави, також триває розселення переселенців з інших областей. Про це у ранковому зведенні повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Зокрема: Працівники ДСНС ліквідували 5 пожеж сухої трави. Палії понесуть адміністративну або кримінальну відповідальність за скоєне. Розселили в області за добу ще 327 людей з інших регіонів. Від початку повномасштабного нападу рф – понад 341 тисячу жителів інших областей. Велика кількість людей поселилась самостійно у приватному секторі. Кордон на виїзд з України через пункти пропуску на Львівщині перетнули майже 13 тисяч людей. Станом на 8 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках. Також у Краківці автобуси по обидві сторони кордону. Поліція Львівщини опрацювала 1402 звернення щодо підозрілих людей, автівок чи інших об‘єктів. «Живемо в умовах війни. Не забувайте, що ворог також працює на всіх фронтах, і намагається послабити нашу міць та єдність. Зберігайте холодний розум. Спокійного всім дня!», - зазначив Максим Козицький.
Молодь Сокальської громади реалізує ініціативу для підтримки переселенців та військових
10 травня 2022
Сьогодні кожен українець воює на своєму фронті: військові, які захищають територіальну цілісність на передовій, мешканці, волонтери, які в тилу допомагають армії, переселенцям, працюють та забезпечують роботу економічного сектору. Серед них молодь Червоноградського району, що на Львівщині. Їх ініціатива дозволяє підтримувати як військових, так і переселенців, які знайшли тут свій прихисток. Так, в Сокалі запрацював соціальний проект – кав’ярня «ДІМ». Створили його з ініціативи Громадської організації «Українська Молодь Христова». «Ми згуртовані. Ми з Богом. Ми разом працює на перемогу», - такий основний девіз кав’ярні. Працює кав’ярня на базі катехитичної школи. Роботу розпочала у квітні. Тут внутрішньо переселені особи мають змогу отримати безкоштовні обіди та продуктові набори. Шеф-кухарем працює переселенець, який знайшов тимчасовий прихисток на Червоноградщині. Окрім цього, на кухні молодь випікає кекси для наших військових. Солодощі відправляють на передову. Зазначимо, що на території Червоноградського району знайшли прихисток понад 20 тисяч переселених українців, які покинули домівки через військові дії. З них більш як 4 тисячі людей мешкають у Сокальській громаді.
28,6 млн грн екологічного податку сплатили підприємства-забруднювачі Львівщини
10 травня 2022
Екологічний податок є компенсацією підприємствами за забруднення, яке вони здійснюють своєю діяльністю, і сплата якого стимулює скорочення обсягів викидів забруднюючих речовин та формує у забруднювачів більш свідоме ставлення до природних ресурсів. За період з січня по квітень 2022 року підприємства-забруднювачі Львівщини сплатили екологічного податку у сумі 28,6 млн грн, з них зарахування до спеціального фонду обласного бюджету – обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – становить 8,5 мільйонів гривень. До місцевих бюджетів громад скерували – 7,4 млн грн, до державного бюджету – 12,7 млн грн. Зазначені кошти скерують на виконання природоохоронних та ресурсозберігаючих заходів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, запобіганням, зменшенням та усуненням забруднення навколишнього природного середовища в майбутньому.
25 млн грн залучили з місцевих бюджетів для посилення обороноздатності Львівщини від початку повномасштабної війни
10 травня 2022
З початку військової агресії росії з місцевих бюджетів Львівщини на заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, заходи та роботи з територіальної оборони вже залучено понад 25 млн грн. Окрім того, сформовано резервний фонд загальним обсягом понад 340 млн грн. За оперативною інформацією територіальних громад з цього фонду спрямовано більше 30 млн грн на посилення обороноздатності країни. Кошти передбачаються на заходи мобілізації, підготовки до територіальної оборони, матеріально-технічного забезпечення суб’єктів територіальної оборони, облаштування кімнат зберігання зброї, укриттів, блокпостів, створення навчально-матеріальної бази, продовольчого резерву, придбання пального, обладнання, інвентарю тощо (генератори, радіостанції, сигналізації, військові аптечки, тактичні розгрузки, засоби відеоспостереження та ін.). Ситуація, яка склалася в Україні з початку війни, докорінно змінила підходи до управління фінансовим ресурсом місцевих бюджетів країни, в т.ч. нашої області, та змусила переглянути свої пріоритети щодо подальших витрат.
Всесвітня літня Гімназіада 2022: 11 юних спортсменів зі Львівщини представлять Україну на міжнародних спортивних змаганнях
10 травня 2022
Сьогодні 11 спортсменів з Львівщини віком 16-18 років вирушили до Франції, де представлять Україну на міжнародних змаганнях з учнівського спорту – Всесвітній літній Гімназіаді 2022 (ISF Gymnasiade Normandy 2022). У період з 14 по 22 травня 2022 року учнівські збірні команди з 20 видів спорту візьмуть участь у XIX Всесвітній літній Гімназіаді, яка відбудеться у Нормандії (регіон Французької Республіки). За поданими заявками у заході візьмуть участь 3662 учениці та учні з 69 країн світу. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з учасниками Гімназіади перед виїздом та побажав успіху на змаганнях. «У час війни на вас покладена величезна місія, адже ви – спортсмени, які представляють нашу державу, ви – її обличчя в Європі. Спілкуйтесь, розказуйте, які ми, показуйте свої вміння. Бажаю вам перемоги! Перемагайте так, як наші воїни перемагають на передовій. Перемоги вам на вашому фронті!», – сказав Максим Козицький. Також під час зустрічі зі спортсменами начальник Львівської ОВА подякував представникам французької гуманітарної організації «Acted Ukraine», які в час повномасштабної війни волонтерять в Україні, зокрема, допоможуть з організацією доїзду дітей до місця змагань. Україну представлятимуть 102 спортсмени та 29 тренерів з 18 видів спорту (бадмінтон, баскетбол 3х3, бокс, боротьба вільна та греко-римська, волейбол пляжний, гімнастика спортивна, дзюдо, легка атлетика, плавання, регбі-7, спортивне орієнтування, спортивні танці (брейкінг), стрільба з лука, теніс настільний, тхеквондо (ВТФ), фехтування), в тому числі Львівську область – 11 спортсменів та 2 тренери у 5 видах спорту (боротьба вільна, бокс, дзюдо, спортивні танці, стрільба з лука). Склад Львівської області: 1. Кріль Андрій (боротьба вільна) 2. Завадський Іван (бокс) 3. Котович Адріана (бокс) 4. Комлик Діана (бокс) 5. Зензелюк Яна (бокс) 6. Фадєєва Анастасія (стрільба з лука) 7. Звада Артьом (резерв, бокс) 8. Корчемлюк Станіслав (дзюдо) 9. Фіялкович Назар (спортивні танці (брейкінг) 10. Черник Дзвенислава (стрільба з лука) 11. Перков Іван (стрільба з лука) 12. Шпота Валерія (тренер, бокс) 13. Колядінцева Світлана (тренер, стрільба з лука) Довідково: Гімназіада ISF — найбільший міжнародний мультиспортивно-просвітницький захід для учнів віком 16-18 років, яка була організована вперше в 1974 році та проводитиметься 19-й раз (Орлеан 1976, Лілль 1982, Ніцца 1986 і Кан 2002) під егідою Міжнародної федерації учнівського спорту (ISF). До програми Гімназіади входять змагання з 20 видів спорту (включаючи 3 види параспорту), які пройдуть у 9 містах регіону – Кан, Довіль, Екув, Гранвіль, Гавр, Монтівільє, Пон-Одемер, Руан, Валь-де-Рой.
Ключове за добу: оповіщень про повітряну тривогу не було
10 травня 2022
В області (від 9 ранку 9 травня до 9 ранку 10 травня) оповіщень про повітряну тривогу не було. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Прийняли і розселили ще 344 людини з інших областей. Маємо ще 11 тисяч облаштованих місць для поселення переселенців у державних та комунальних закладах. У приватній сфері – жодного. Якщо маєте можливість прихистити людей, яких з дому прогнала війна, реєструйтесь на сайті "Прихисток"», - зазначив очільник області. Поліція опрацювала 1397 звернень від громадян щодо підозрілих людей чи автівок. Кордон на виїзд у Львівській області перетнули понад 12 тисяч людей.
«Хочу бути корисною»: на Самбірщині вчителька-пенсіонерка проводить уроки неформальної освіти для діток-переселенців
9 травня 2022
У Самбірському районі Львівської області знайшли прихисток чимало сімей-переселенців. Місцеві мешканці допомагають сім’ям з дітьми пережити цей складний час. Серед них місцева вчителька Надія Яворська, жінка уже на пенсії, але свій великий педагогічний досвід вирішила присвятити дітям, які через війну опинились у Мшанці та сусідніх гірських селах Стрілківської громади. Про те, як бореться з ворогом на своєму фронті вона розповіла виданню «Ваш Голос Прикарпаття». «Я працюю з дітьми, які приїхали до наших сіл із різних регіонів. Краматорськ, Дружківка, Олександрівка, Покровськ, Кривий Ріг, Харківська та Київська області. Вік моїх нових друзів – від 3 до 10 років. Моя особиста мета – хочу бути корисною у цей важкий час війни. Я маю педагогічний досвід. То чому ж його не застосувати у потрібній справі? Маленькі українці сьогодні цього потребують», – розповіла вчителька. Надія Яворська реалізує проєкт дитячі точки «Спільно» від ЮНІСЕФ у партнерстві з Українською освітньою платформою. Це уроки неформальної освіти для дітей, які стали вимушеними переселенцями. До навчання залучають і місцевих дітей. Мета цього проєкту – забезпечити право на освіту в час війни усім дітям. А також допомогти їм освоїтись на новому місці, потоваришувати з місцевими однолітками. Аби фахово працювати з маленькими переселенцями педагог проходила відповідні навчання. У групі Надії Яворської 23 дитини. Наразі на заняття приходять 10-11. Як розповіла Надія Яворська проводить не класичні уроки. Усі діти, різного віку, займаються в одній групі. Щоразу для своїх учнів учителька придумує різні цікавинки. Розповідає про місцевість, про звичаї, про природу. До прикладу, перед вербною неділею спільно виготовляли букетики для освячення. Попри це спілкувалися й про історію свята та традиції. Згодом малювали писанки, а ще складали художній великодній кошик. «Діти є діти. Вони хочуть спілкуватись, забавлятись та цікаво проводити свій час. Ми не можемо постійно сидіти у нашому умовному класі. Багато часу проводимо на вулиці, якщо дозволяє погода. От, до прикладу, вивчали місцеві рослинки, розбирали де правий, а де лівий берег нашої річки Мшанка. Щоразу придумую й різні активні ігри. У вівторок прогулялись до нашої туристичної візитівки – Мшанецьких колиб», – розповіла педагог. У кожної дитини – своя історія. Але усіх об’єднує одне гірке слово війна. Зазначимо, що сьогодні на Львівщині проживає 274 тисячі переміщених осіб, з них понад 75 тисяч – діти. Фото «Ваш Голос Прикарпаття».
Ключове за добу: один раз лунала тривога про небезпеку повітряно-ракетного удару
9 травня 2022
В області лунало одне сповіщення про повітряну тривогу (від 9 ранку 8 травня до 9 ранку 9 травня). Була загроза повітряно-ракетного удару, але завдяки надійному захисту наших бійців небезпека минула. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Очільник області поінформував, що за добу надали прихисток ще 286 людям з інших областей. «Від початку повномасштабного вторгнення, за офіційними даними, ми розселили 340 тисяч осіб. Також велика кількість людей поселилась на Львівщині самостійно – у родичів та друзів чи орендувала помешкання. Як внутрішньо переміщені особи у ЄІБД зареєструвалось уже 234 тисячі вимушених переселенців. З них 74 тисячі – діти», – зазначив Максим Козицький. Він додав, що за добу через ПП на Львівщині на виїзд перейшли 18 тисяч українців. «Станом на 9 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках», – повідомив Максим Козицький. У поліції опрацювали 1520 звернень щодо підозрілих людей та об’єктів.
На Львівщині відзначили День пам’яті та примирення
8 травня 2022
Cьогодні, 8 травня, Львівщина відзначає День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Представники влади і громадськість поклали квіти та запалили лампадки біля Пам'ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг- 328». На заході був також присутній начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «У День пам’яті та примирення ми дуже часто повторюємо слова ніколи знову. Свого часу це повторяла вся Європа, але зараз у самому її центрі відбувається геноцид українського народу. Це знищення відбувається лише через те, що ми українці, тому нам потрібно берегти не лише пам’ять тих буремних років Другої світової війни, але і пам’ятати кожного убитого українця від рук російських військових під час теперішнього вторгнення армії рф. Гідність та демократію, як головні європейські цінності можна боронити лише зі зброєю в руках, яка нам необхідна сьогодні та зараз. Кажучи: «ніколи знову», я хочу, щоб ми перемогли та запанував мир, але лише після нашої перемоги», – сказав очільник області. Священнослужителі провели екуменічну панахиду та спільно виконали гімн України і духовний гімн України «Боже великий єдиний».