Освітяни Стрийського району презентували своє бачення мережі профільних ліцеїв

26 листопада 2021р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Представники департаменту освіти і науки Львівської ОДА учора зустрілись із керівниками шкіл та відділів освіти громад Стрийського район, аби обговорити та проаналізувати майбутню мережу профільних ліцеїв на території району.

На Стрийщині зараз функціонує майже 190 закладів загальної середньої освіти, де навчається понад 38 тисяч дітей. Мережа має бути сформована таким чином, щоб в межах району охопити всі можливі профілі, аби діти мали вибір, виходячи зі своїх талантів та схильностей.

«Коли ви визначаєтесь з ліцеями, пам’ятайте, що це не має бути просто школа, там має бути колектив, який на високому рівні буде здатний виконувати завдання. Ми повинні добре продумати цю мережу, і виходити з інтересів дітей, батьків та керівників шкіл, кінцевою метою має бути ефективний заклад.  Саме зараз у нас є можливість так побудувати роботу, щоб з 2027 року мережа результативно запрацювала, бо в 27 році починати буде пізно», - наголосив під час наради директор департаменту освіти Олег Паска.

Кожна громада презентувала своє бачення мережі на території громади, а школи представили свої можливості серед яких не лише будівлі та корпуси, а й рейтинг закладу по ЗНО, участь дітей в олімпіадах, співпраця із міжнародними партнерами, авторські навчальні програми, рівень готовності до дистанційного формату, можливість довезення тощо.

«Починаючи роботу зі створення мережі, планувалось, що буде 22 ліцеї. Однак коли ми проаналізували демографічну ситуацію в громадах, кадровий потенціал і матеріально-технічне забезпечення закладів, а також потреби громад, вийшли на цифру 16», - розповіла начальниця відділу освіти, охорони здоров’я та спорту Стрийської РДА Олена Урдей.

Подібна зустріч уже відбулась у Червоноградському районі та заплановані у решті районів. Усі заклади, що увійдуть в остаточний варіант сформованої мережі, відвідають та оглянуть представники облдержадміністрації та обласної ради.

«Те, що ми зараз напрацюємо, буде основою профільної освіти освіту з 2027 року. Щоб мережа була  ефективною, треба йти до цього поетапно та поступово. Ліцей має вчити та виховувати інтелігенцію, давати ту основу, яка дозволить здобувати якісну вищу освіту», - акцентувала начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.

Переважна більшість закладів, що претендують на перетворення у ліцеї, зосередились на гуманітарному та математичному напрямах навчання, однак на думку очільника департаменту освіти, дисбаланс у профілях може призвести до відтоку дітей, які шукатимуть «свій» напрям на інших територіях.

«Перш за все, тотальна гуманітаризація освіти є  доволі небезпечною. А поза тим, коли робиться акцент на якомусь одному профілі, то не треба забувати, що дітям потрібен буде добрий фах. Світ розвивається так стрімко, що невдовзі іноземна мова чи математика уже не будуть фахом, а лише інструментом для тої чи іншої спеціальності. Якщо ми не продумаємо добре напрями, не дамо дітям доброї освіти», - резюмував Олег Паска.

Завершений варіант мережі попадуть на розгляд профільної комісії обласної ради та обласних обранців. Процес планують завершити до середини грудня.

Ключові слова:

ліцеїпрофільна освіта

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook