На Львівщині уклали Меморандум щодо створення наукових ліцеїв
Департамент освіти, Львівська Політехніка, Науковий парк та три заклади освіти сьогодні підписали Меморандум про співпрацю, що покликаний активізувати роботу у напрямі створення та функціонування наукових ліцеїв на території області.
«Дуже позитивно, що Львівська Політехніка активно включилась у процес створення наукових ліцеїв. У межах співпраці викладачі університету будуть залучені до роботи з учнями майбутніх ліцеїв. Окрім того, плануємо, що деякі практичні заняття відбуватимуться у лабораторіях Політехніки», - розповіла начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк.
Кожен із ліцеїв матиме свій напрям навчання, відтак діти матимуть можливість розпочати свою наукову чи дослідницьку роботу зі шкільного віку.
«Всі разом ми зараз беремось за складну, амбітну роботу. Попереду ще дуже багато важкої праці та відповідальності за дітей, які навчатимуться у ліцеях. Сподіваюсь, наші починання принесуть користь і їм, і нашій освіті, і всім нам», - наголосив під час підписання меморандуму ректор Національного університету «Львівська Політехніка» Юрій Бобало.
До створення наукових ліцеїв залучили Винниківську санаторну школу, Львівську санаторну школу №1 імені Б.- І. Антонича та Перший інноваційний приватній львівський ліцей.
«Плануємо створити такі три комплекси, аби залучити талановитих дітей з усієї України. Кожен буде мати свій напрям – інформаційні технології, робототехніка, біотехнологія та фундаментальні науки», - наголосив керівник Наукового парку Назарій Подольчак.
Планується, що сторони спільно розроблятимуть навчальні програми для ліцеїв, проводитимуть семінари та тренінги для учнів, проводитимуть навчання вчителів тощо.
Зазначимо, наукові ліцеї планують створити на базі санаторних шкіл. Таких обласних закладів на Львівщині є чотири – у Львові, Винниках, Бориславі та Сокалі.
Новини за темою
17,2 млн грн отримала Львівщина на відшкодування громадам частини витрат на комунальні послуги у травні: Мінфін
5 травня 2022
Міністерство фінансів України, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022рр, перерахувало останній транш додаткової дотації на відшкодування територіальним громадам області частини витрат на енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами. Таким чином у травні на вказану мету Львівщина отримала 17,2 млн гривень. Як повідомили у департаменті фінансів Львівської ОВА, вказана дотація спрямовується громадам, в яких індекс податкоспроможності менше або дорівнює 0,9, і в яких додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб в розмірі 4% не покривають додаткові витрати на енергоносії та комунальні послуги. Відтак, це дозволить органам місцевого самоврядування суттєво покращити розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ. Загалом від початку року Львівщині перерахували 85,9 млн гривень.
Львівська ОВА та ДП «Прозорро.Продажі» співпрацюватимуть у напрямку сприяння релокованому бізнесу
1 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація та Державне підприємство «Прозорро.Продажі» об’єднують зусилля задля реалізації ініціативи Міністерства економіки України щодо релокації бізнесу та підприємств. Так, сьогодні 1 квітня, перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик та директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев підписали Меморандум про співпрацю. Підписання Меморандуму спрямоване на посилення взаємодії між адміністрацією та держпідприємством, аби допомогти компаніям перевезти працівників та виробництва із зони бойових дій на Львівщину. На сьогодні відсутня єдина цифрова платформа, призначена для обміну інформацією про потреби переміщених осіб й підприємств та пропозицій для їхнього вирішення на час війни. Відтак, державна електронна торгова система Прозорро.Продажі та акредитовані в системі майданчики долучаться до допомоги бізнесу з релокацією та взаємодією з державою. «Вже чотири десятки підприємств релокували свої виробничі потужності із територій активних бойових дій на Львівщину та починають працювати тут. Це підприємці з різних галузей, чимало з них загальноукраїнські лідери у своїх нішах. Вони переїжджають часто у складних умовах, рятуючи свої виробництва. Також в роботі у нас понад 200 заявок на релокацію, і їх кількість щоденно росте. Ми пропонуємо допомогу з переїздом, складськими приміщеннями, контактами. Все це робиться в телефонно-ручному режимі. Ми ж сьогодні об’єднуємо зусилля з нашими партнерами, щоб зібрати запити від підприємств та пропозиції на цифровому майданчику. Це має суттєво пришвидшити релокацію підприємств та старт їхньої роботи на Львівщині. Бізнес має працювати», - зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Андрій Годик. Функціонал системи дозволяє адмініструвати великий обсяг об'єктів і угод швидко і зручно. Це допоможе з обробкою запитів від бізнесу та прискорить переміщення, що своєю чергою пришвидшить відновлення роботи підприємств та підтримку економіки країни. «Державна електронна торгова система «Прозорро.Продажі» долучається до гуманітарних ініціатив, покликаних боротися із наслідками війни із Росією. Львівщина стала найбільшим в Україні гуманітарним хабом та прихистком для щонайменше 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Економіка має працювати, тож ми з Львівською ВЦА об’єднуємо свої зусилля, аби допомогти українським бізнесам та підприємствам перевезти свої виробничі потужності та відновити роботу. Ми будемо використовувати наш досвід роботи з державою, щоб полегшити та пришвидшити процеси для бізнесів, яким потрібна допомога», — зазначив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев. Нагадаємо, Прозорро.Продажі — державне підприємство, що знаходиться у державній власності та підпорядковується Міністерству економіки. Держпідприємство є адміністратором електронної торгової системи, в якій відбуваються онлайн-аукціони з продажу та здачі в оренду майна
Львівська ОВА посилює співпрацю у напрямку медичного забезпечення населення у воєнний час
21 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація, Державна регуляторна служба України, ініціатива Ментор та благодійна організація «Благодійний фонд «Слава і честь»» підписали багатосторонній Меморандум про співпрацю. Його завдання об’єднання та координація зусиль для організації надання допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану в Україні. Відтак, сторони залучатимуть відповідні матеріально-технічні та інші ресурси для медичної системи областей України закордоном. Надалі – забезпечуватимуть їх транспортування до України, по території Львівської області та з території Львівської області на території інших західних областей України (Львівська, Волинська, Закарпатська, Житомирська, Івано-Франківська, Рівненська, Чернівецька, Хмельницька, Тернопільська, Вінницька). Ключовим регулятором процесу завезення, систематичності надходження, визначення локацій на які розвозитимуть медикаменти буде Львівська обласна військова адміністрація. Згідно з Меморандумом медикаменти можуть розподілятись лише серед цивільного населення. Допомога надходитиме систематично. «Сьогодні Львівщина є гуманітарним коридором між Україною і світом. Наша область щодня отримує сотні й тисячі тонн гуманітарного вантажу з різних країн. Увесь вантаж сортують та відповідно до запитів відправляють по регіонах України. Також, Львівщина стала одним великим прихистком, який дає людям з інших регіонів можливість знову відчути себе в безпеці. Ми координуємо ці процеси: допомагаємо транспортувати, знаходимо житло, забезпечуємо одягом та гарячою їжею усіх, хто приїжджає до нас. Коли люди адаптувалися, вони можуть звернутися у наші центри зайнятості і їм допоможуть у пошуках роботи. Ми вдячні усім, хто нам допомагає, зокрема міжнародним партнерам. Зі своєї сторони всіляко сприяємо отриманню цієї допомоги»,- зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Залучатиме медичні засоби і ліки ініціатива з Великобританії Ментор. Організація вже понад 20 років працює у світі, постачаючи медикаменти і медобладнання в різні точки світу, в тому числі країни Африки та Азії. Зараз вперше працюють в Україні. Вже налагодили співпрацю з постачальниками ліків з США, Польщі та інших країн.
Львівська ОВА співпрацює з американськими організаціями у напрямку допомоги дітям-сиротам з територій активних воєнних дій
12 березня 2022
Львівська обласна військова адміністрація, Служба у справах дітей ЛОВА підписали Меморандум з американськими організаціями New Horizons for Children та Aerial Recovery Group у напрямку захисту дітей, які проживають на українських територіях, де ведуться активні воєнні дії. Сьогодні ці організації вже допомагають у евакуації та транспортуванні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з небезпечних територій на захід України, до місць де їх зустрічають соціальні працівники та надання інтернатам, дитячим будинкам гуманітарної допомоги. Досвід роботи із надання допомоги дітям ці організації вже мали у низці інших країн, серед яких Афганістан, Лівія, Сирія. «На жаль, потік людей, які вимушено покидають свої домівки тільки зростає. Серед них значна частина дітей. Надзвичайно вразливими є діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Саме тому ваш досвід та ваша допомога є для нас дуже важливими», - зазначив заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталій Загайний. «Меморандум це ще один крок, щоб гідно надати соціальний захист нашим дітям, які прибувають до нас із зони бойових дій. Ми робимо ту справу, які мають робити добрі союзники в час війни. Разом до перемоги», - наголосив керівник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис. Наступним кроком стане створення безпечного простору для збору дітей та надання їм притулку, зокрема їжі, меддопомоги тут, в Україні, поблизу кордону. Як зазначають сторони такі притулки дозволять надати негайну допомогу дітям і вихователям, які прибувають щодня, і продовжуватимуть задовольняти потреби вразливих дітей та молодих людей, які рухатимуться далі через кордон. Кожен заклад забезпечать постільною білизною, їжею, медикаментами та іншими засобами для догляду за дітьми. Формат таких притулків дає можливість перемістити дітей та вихователів у безпечне місце, але обмежує травми від швидкого переїзду дітей до нової країни та системи догляду та залишає їх із знайомими вихователями. «Тут, в Україні є унікальне відчуття об’єднаності нації і народу у спільній боротьбі і дуже почесно бути частинкою цього процесу, зокрема в частині надання допомоги дітям», - зазначив начальник операційного відділу Aerial Recovery Group Джеремі Лок. «Ми докладемо усіх зусиль, які нам доступні, щоб діти були щасливі незважаючи на події», - наголосила генеральний директор New Horizons for Children Шеррі МакКлург.
В ЛОДА підписали Меморандум про співробітництво з відновлення європейської колії на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська
15 лютого 2022
Сьогодні у Львівській ОДА підписали Меморандум про співпрацю щодо розбудови залізничної інфраструктури на території Рава-Руської міської територіальної громади. Документ має на меті закріпити й розширити співробітництво з відновлення європейської колії на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська. Документ уклали між чотирма сторонами: Львівською облдержадміністрацією, Рава-Руською міською радою та Добросинсько-Магерівською сільською громадою, акціонерним товариством «Українська залізниця». Технічне завдання проєкту передбачає капітальний ремонт колії європейського зразка завдовжки 8 кілометрів, а також реконструкцію залізничного вокзалу у м. Рава-Руська з можливістю проводити митний контроль. «Загальний проєкт передбачає будівництво євроколії між Варшавою та Києвом через Львів. Першим його етапом має стати прокладання нового 8-кілометрового відрізка вузькоколійки між Рава-Руською і Держкордоном. Ініціатива належить нам, Львівщині. Почати плануємо вже - з виготовлення ПКД за кошти громад та області. Це коштуватиме 4 мільйони гривень. На нього за 6 років анонсували скерувати з держбюджету 200 млрд гривень. Євроколія означає об’єднання якісними пасажирськими перевезеннями дві європейські столиці. А відтак - підвищення пасажиропотоку, збільшення дипломатичних, підприємницьких контактів та туризму», - наголосив очільник області Максим Козицький. Загалом проєкт має стати частиною президентської програми «Велике будівництво» у напрямі оновлення Укрзалізниці. Виготовити проєктно-кошторисну документацію мають у поточному році. Замовником робіт виступає Рава-Руська міська рада. Спільно з Добросинсько-Магерівською сільською громадою вони здійснюватимуть співфінансування на виготовлення проєктно-кошторисної документації з відновлення європейської колії на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська та реконструкції вокзального комплексу на території Рава-Руської міської територіальної громади. Своєю чергою, акціонерне товариство «Українська залізниця» надає необхідну інформацію для підготовки ПКД та взаємодіє у процесі одержання необхідних погоджувальних документів. «Згідно з проєктно-кошторисною документацією, 1 млн гривень мають спрямувати на залізничний вокзал, ще 3 – на виготовлення ПКД реконструкції залізничного сполучення від Держкордону до Рава-Руської. Найбільший вплив цей проєкт матиме звичайно на нашу громаду та сусідню (Добросинсько-Магерівську). Адже це додаткова точка зв’язку залізничного сполучення з Польщею, яка зараз визначається, яким чином формувати транспортні коридори. Один з них мав би передбачати вихід на Рава-Руську. Для Львівщини це означає додаткові надходження до місцевих та державного бюджетів у вигляді митних платежів, зборів, податків», - голова Рава-Руської міської громади Іван Івануса. Найкоротшим та найзручнішим залізничним сполученням (339 км) між Варшавою та Львовом є шлях через прикордонний перехід Гребенне – Рава-Руська. Ширина теперішньої залізничної колії між ст. Львів та ст. Рава-Руська становить 1520 мм, в той час, як ширина колії на дільниці Рава-Руська – Гребенне – Варшава – 1435 мм. Це зумовлює потребу у перестановці візків рухомого складу, або ж пересадку пасажирів, перевантаження вантажів, що і собі створює незручності для користувачів залізничного транспорту та створює технологічні перепони в організації злагодженого перевізного процесу. На сьогодні з Варшави до прикордонного переходу Гребенне курсують поїзда колією європейського стандарту. Від Держкордону до станції Рава-Руська також наявна євроколія, яка з 2005 року не експлуатується, перебуває у незадовільному стані та потребує капіталовкладень. Для відновлення дільниці Рава-Руська – Держкордон необхідно виконати комплекс капітальних робіт. Відновлення європейської колії на відрізку Держкордон (Гребенне) – Рава-Руська в межах Рава-Руської міської ТГ надалі дозволить продовжити реалізацію масштабного проєкту Євроколія Варшава-Львів» до станції «Брюховичі», який дасть можливість розвинути пасажирські перевезення, стане альтернативою іншим видам транспорту для перетину кордону та розвантажить пункти пропуску.
Львівська ОДА співпрацюватиме з громадськими організаціями, які підтримують людей з ВІЛ/СНІД
7 лютого 2022
У Львівській облдержадміністрації підписали меморандум про взаємодію та співробітництво щодо забезпечення впровадження сталості послуг у сфері ВІЛ/СНІД за кошти місцевих бюджетів. Підписантами виступили заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, керівник благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Дмитро Шерембей та керівник БО у Львові Дмитро Тигач. За умовами Меморандуму Львівська ОДА сприятиме у здійснені до 2024 року повного переходу із донорського фінансування програм надання медичних, соціальних та інших послуг супроводу та підтримки для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, та хворих на туберкульоз, на фінансування відповідних програм за кошти місцевих бюджетів. Зокрема, фінансування будуватимуть за принципом: «1 гривня донорської допомоги = 1 гривня фінансування відповідних програм з місцевого бюджету» шляхом щорічного поетапного впровадження. Як зазначив Іван Собко, результатом підписання Меморандуму стане забезпечення сталості надання медичних, соціальних та інших послуг супроводу та підтримки для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, а також хворих на туберкульоз у кожній громаді. «Люди з ВІЛ/СНІД, туберкульозом потребують особливої уваги та опіки з боку керівництва ОТГ в першу чергу, адже необхідність отримання якісної медичної допомоги є запорукою їхнього життя. Пацієнт і його здоров’я – головне у нашій співпраці з БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД». Я радий, що ми системно спілкуємося та напрацьовуємо управлінські рішення. Завдяки спільній роботі громадського середовища, керівників обласних медустанов, наших партнерів, ми розуміємо, яка ситуація із захворюваністю на ВІЛ/СНІД та якої допомоги потребують пацієнти. Проте цю роботу потрібно впроваджувати у громадах, щоб якнайбільше людей обстежувалися і вчасно зверталися за допомогою. Закликаємо голів територіальних громад включити питання надання допомоги та забезпечення соціального супроводу мешканцям, які хворіють на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, до питань, які потребують опрацювання і реалізації, вже у цьому році», - наголосив Іван Собко. Як зазначив Дмитро Шерембей, Львівщина – перший регіон в Україні, який офіційно долучається до співпраці. «Такий приклад роботи Львівської ОДА є дуже хорошим прикладом відповідальності, коли мешканці області є найвищою цінністю для влади. Ми зі свого боку будемо максимально поширювати цей кейс і мотивувати наших донорів практикувати таку співпрацю і підтримувати її», - сказав Дмитро Шерембей. Зазначимо, з 1 січня амбулаторно-поліклінічне відділення з лікування ВІЛ-позитивних/хворих на СНІД (м. Львів, вул. М. Лисенка, 45) підпорядковується Центру легеневого здоров’я (м. Львів, вул. Зелена, 477). У Центрі можуть отримати лікування і пацієнти з діагнозом туберкульоз. Також медичну допомогу пацієнтам з ВІЛ/СНІД та туберкульозом надає Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень (м. Львів, вул. Б. Лепкого, 8). Як зазначив Любомир Рак, керівник Центру легеневого здоров’я, хворим на ВІЛ/СНІД, на туберкульоз у Центрі надають максимально інтегровану медичну допомогу із залученням спеціалістів іншого профілю. «Дуже важливо, щоб максимальна кількість хворих була виявлена і зверталася за лікуванням. Саме у цьому напрямку нам слід посилено зараз працювати разом з місцевою владою та громадськими організаціями», - додав керівник Центру. Нагадаємо, при Львівській ОДА працює Координаційна рада з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.
Львівщина приєдналась до пілотного проєкту з підвищення рівня безпеки в школах
27 січня 2022
У межах проєкту Міністерства внутрішніх справ “Безпечне дитинство” в одному із навчальних закладів Червонограда з’явиться спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі. Старт пілотному проєкту на території Львівщини дали учора, уклавши чотиристоронній Меморандум про співпрацю. «Проєкт є зараз неабияк актуальним. В процесі реформування освіти, важливим є створення безпечного, комфортного, здоров'язбережувального освітнього середовища. Серед учнів часто трапляються випадки різного роду негативних явищ, зросла кількість звернень батьків щодо булінгу, тому треба на початковій стадії виявляти такі процеси. І педагогам, і учням, і батькам потрібен такий спеціаліст, який би безпосередньо займався безпекою та був сполучною ланкою між різними структурами», - переконана начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки Ірина Сислюк. Проєкт має на меті передбачити у закладі освіти роботу такого фахівця, діяльність якого буде спрямована на створення та підтримання належного рівня безпеки в освітньому середовищі. «Львівська область має можливість бути однією із перших у пілотному проєкті. Діти, які навчаються в школі, матимуть свого поліцейського, який буде їм помагати. Це дозволить здобути нові знання, поділитись ними та мати більше часу для удосконалення, розвитку. Найголовніше це те, що ми спільно формуємо правове суспільство», - наголосив під час підписання Меморандуму керівник Нацполіції у Львівській області Олександр Шляховський. Спеціаліст із безпеки контролюватиме правопорядок та безпеку учасників освітнього процесу, нерозривно взаємодіючи з працівниками поліції, органами місцевого самоврядування та рятувальниками. Багатофункціональна діяльність спеціаліста передбачає виявлення та запобігання негативних ризиків серед дітей та підлітків. йдеться про протидію загрозам для життя або фізичного чи психічного здоров’я учнів: прояви булінгу, втягнення учня в протиправну діяльність, несприятливі впливи середовища, нездоровий спосіб життя тощо. «Плануємо, що проєкт запрацює на базі Червоноградського ліцею. Коли ми створювали ліцей, де зібрали старшокласників з усього міста, були побоювання щодо булінгу, тож ми планували вводити ставку для людини, яка би займалась тим питанням. Надзвичайно тішить, що вдалось доєднатись до такого проєкту. Ми беремо на себе зобов’язання щодо ремонту відповідного приміщення, оплату праці та придбання необхідної техніки. Вірю, що цей проєкт буде дієвим та результативним», - розповів Червоноградський міський голова Андрій Залівський. «Вихователь безпеки» також навчатиме дітей та підлітків заходам пожежної безпеки, правилам дорожнього руху та навичкам безпечної життєдіяльності як під час навчання, так і в побуті. Весь процес навчання дітей буде відбуватись у тісній співпраці з поліцейськими та рятувальниками. «Попри різні функції наших служб, маємо спільну мету – забезпечити безпеку громадян. Закладення фундаменту безпеки у школах дасть нам плідні результати, адже культура безпеки плекатиметься з юних років. Діти, які зможуть отримати нові знання, будуть передавати їх далі своїм дітям. Багато прикладів є, коли обізнані в безпекових питаннях діти, проявляють свої знання і вміння у щоденному житті, запобігають злочинам, пожежам, надзвичайним ситуаціям, знають як поводитись в тому чи іншому випадку», - акцентував начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Львівській області Юрій Кагітін. Безумовною складовою та обов’язковою умовою для кандидатів на посаду такого спеціаліста стане проходження спеціального навчання на базі закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України. «Створення безпекового середовища для дітей - один із пріоритетних напрямів діяльності Нацполіції. Приємно, що проєкт розширюється. Наразі до проєкту доєднались 15 територіальних громад, з 9 регіонів держави. Тішить, що Львівщина є серед них», - зазначив начальник Управління ювенальної превенції Нацполіції Василь Богдан. Меморандум про співпрацю та партнерство уклали між Головним управлінням Національної поліції України, Головним управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Департаментом освіти і науки Львівської ОДА та Червоноградською територіальною громадою.
Західне територіальне управління Національної гвардії України та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА підписали меморандум про співпрацю
18 січня 2022
Вчора, 17 січня, відбулося підписання меморандуму про співпрацю у галузі культури та національно-патріотичного виховання між Західним територіальним управлінням Національної гвардії України, Департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації, театрально-концертними та музейним закладами Львівської області. Серед спільних завдань – реалізація соціальних ініціатив Президента України Володимира Зеленського, спрямованих на підтримку військовослужбовців Збройних Сил України, забезпечення національно-патріотичного виховання та духовного розвитку військовослужбовців Західного територіального управління Національної гвардії України, спільна організація, підготовка та проведення заходів у галузі культури. Відтак, Меморандум передбачає співпрацю за такими напрямами: Забезпечення Західним територіальним управлінням Національної гвардії України участі та залучення на благодійній (волонтерській) основі військовослужбовців, оркестру, техніки Західного територіального управління Національної гвардії України у заходах, які організовуються департаментом з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації, театрально-концертними та музейним закладами Львівської області Забезпечення відвідування на благодійній (безоплатній) основі військовослужбовцями Західного територіального управління Національної гвардії України концертів, театральних вистав, музейних виставок та екскурсій, мистецьких проєктів, які організовують учасники Меморандуму. Зазначимо, що меморандум підписали терміном на 1 рік з можливістю пролонгації на аналогічний термін за спільним бажанням сторін.
До Буковелю відтепер курсуватиме новий регіональний поїзд
25 грудня 2021
Новий регіональний поїзд «Буковельський експрес» курсуватиме зі Львова до гірськолижних курортів України, зокрема до станції Татарів (Буковель), від якої курсують автобусні шатли до Буковеля. «Буковельський експрес» відправлятиметься зі Львова щодня о 6:40 год, курсуватиме через Галич (Івано-Франківська область), Надвірне, Делятин, Яремче, Микуличин, Татарів (Буковель), Ворохту та прибуватиме на станцію Ясіня (Закрпатська область) о 12:25 год. Зворотньо поїзд вирушатиме о 16:30 год та прибуватиме до Львова о 22:10 год. На відкритті нового залізничного сполучення був присутній заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко та начальник управління транспорту та зав’язку облдержадміністрації Степан Рудницький. «Завдяки запуску нового маршруту добиратися до гірськолижних районів буде легше та швидше. Години відправлення та прибуття є максимально зручними для мандрівників, що полегшить процес добирання як для мешканців Львівщини, так і для туристів з інших регіонів», - сказав Юрій Бучко. Також підписали меморандум про співробітництво між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівською обласною радою та АТ «Українська залізниця». Меморандум передбачає співпрацю у сприянні розвитку внутрішньообласних та міжобласних пасажирських перевезень та поліпшенні залізничного сполучення Львівської області з іншими областями України. Його метою є підвищення рівня мобільності мешканців Львівщини та покращення умов для транспортування громадян з інвалідністю. На маршруті використовуватиметься дизель-поїзд ДПКр-3 вітчизняного виробництва, який вироблено на Крюківському вагонобудівному заводі. Максимальна швидкість поїзда 140 км/год, у його складі три вагони – 170 місць. Поїзд має сучасні елементи інтер’єру та екстер’єру й пристосований для перевезення маломобільного населення.
Львівська ОДА співпрацюватиме з Університетом банківської справи та Фондом розвитку підприємництва
22 грудня 2021
Голова Львівської ОДА Максим Козицький, ректорка Університету банківської справи Анжела Кузнєцова та уповноважений представник Фонду розвитку підприємництва Валерій Майборода підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію. Метою Меморандуму є організація широкої співпраці між Сторонами щодо покращення координації спільних дій і зусиль для забезпечення фінансової грамотності та цифрової обізнаності населення, проведення інформаційних та освітніх заходів з питань доступу мікро-, малого та середнього бізнесу Львівської області до фінансових ресурсів за рахунок зниження рівня відсоткової ставки до 0% за отриманими кредитами на інвестиційні цілі в межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». «Банківська система інтенсивно розвивається і підписання Меморандуму є дуже важливим для Львівської облдержадміністрації, зокрема, в частині потреби нових кваліфікованих кадрів, адже студенти Університету банківської справи зможуть проходити практику у департаменті економічної політики та департаменті фінансів. Окремо дякуємо за співпрацю у межах програми «Доступні кредити 5-7-9%» Фонду розвитку підприємництва. Це показовий приклад, як можна поєднати державну програму з регіональною програмою в частині підтримки бізнесу. Наступний крок – це поширення нашої спільної програми шляхом збільшення переліку банків – учасників програми, які на лояльних умовах зможуть кредитувати підприємців», - зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький. Співпраця сторін Меморандуму передбачає: Консультування для обговорення напрямів співробітництва та формування узгоджених дій, спрямованих на здешевлення кредитів для мікро-, малого та середнього бізнесу Львівської області. Проведення спільних робочих зустрічей, «круглих столів», засідань, семінарів, конференцій з проблемних питань, які виникають під час виконання цього Меморандуму. Взаємне запрошення фахівців з окремих питань як консультантів (експертів), з метою пошуку спільного вирішення проблемних питань, які виникають в рамках Меморандуму. Зазначимо, державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» забезпечує спрощення доступу суб’єктів мікропідприємництва та малого підприємництва до банківського кредитування з метою реалізації інвестиційних проектів для збільшення обсягів виробництва, експорту, імпортозаміщення, високотехнологічного виробництва, енергоефективності, впровадження інновацій, а також сприяння створенню нових робочих місць та поверненню трудових мігрантів в Україну. Львівщина є одним з лідерів з-поміж інших областей України за кількістю наданих кредитів за Програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Станом на 20 грудня в межах програми в області видали кредитів на суму 5 млрд 988 млн грн. Довідково: Університет банківської справи розташований у Львові. Університет заснували у 2006 році з ініціативи Нацбанку України з метою створення централізованого навчального закладу, об’єднаного спільною стратегією та тактикою в підготовці висококваліфікованих кадрів для фінансово-кредитної системи України. Університет створили на базі Львівського банківського інституту (1940 рік заснування) та його філії у Києві. Зараз Університет банківської справи у Львові має в структурі два внутрішні підрозділи – Навчально-науковий інститут економічних і соціальних відносин та Навчально-науковий інститут банківських технологій та бізнесу, а також один територіально-відокремлений структурний підрозділ – Черкаський навчально-науковий інститут. Фонд розвитку підприємництва – фінансова установа, яка забезпечує фінансову та іншу супровідну підтримку приватних суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні. Посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств здійснюється шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери. Єдиним учасником ФРП є Уряд України в особі Міністерства фінансів України.
У присутності Президента України Міністерство цифрової трансформації та Apple підписали Меморандум про співпрацю
30 листопада 2021
В Офісі Президента України у присутності Глави держави Володимира Зеленського підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством цифрової трансформації України й Apple Inc. та ТОВ Apple Ukraine. З української сторони документ підписав віце-прем’єр-міністр України – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, а від компанії Apple Inc. – директор зі взаємодії з органами державної влади країн та регіонів Марк Леннон. Меморандум передбачає співпрацю, обмін інформацією та підтримку Мінцифри щодо низки ініціатив. Зокрема, компанія співпрацюватиме з міністерством у межах Всеукраїнського перепису населення 2023 року. Україна стане другою країною у світі після США, яка проведе такий перепис разом з Apple. Компанія надасть підтримку Мінцифри у розробці та визначенні пріоритетних проектів, пов'язаних із переходом України до режиму paperless, та щодо покращення досвіду взаємодії громадян з органами державної влади. Наприклад, Apple забезпечить підтримку у використанні та вдосконаленні додатку «Дія» на базі операційної системи iOS. Згідно з Меморандумом, компанія також співпрацюватиме з Мінцифри для підвищення цифрової грамотності українців, зокрема сприятиме у визначенні можливостей професійного навчання, спрямованих на підтримку вчителів, які використовують платформу iOS. Також створюватимуться ініціативи щодо залучення цифрових технологій у сферу охорони здоров’я. Володимир Зеленський перед підписанням Меморандуму наголосив, що після зустрічі у вересні цього року з топ-менеджментом Apple у штаб-квартирі компанії співпраця між Україною та світовим технологічним гігантом розвивається дуже швидко. «Для нас є одним з головних пріоритетів діджиталізувати всі державні сервіси, роботу органів державної влади», – зазначив Президент України. Він ще раз запросив компанію Apple взяти участь у Diia Summit, що відбудеться в лютому 2022 року і є надзвичайно важливою подією для України. Зі свого боку Марк Леннон наголосив, що працює з урядами вже 23 роки й ніколи не бачив такої влади, як зараз в Україні, яка діє настільки швидко, прогресивно та інноваційно. «І я погоджуюся з думкою про те, що технології для України є питанням національної безпеки», – сказав він. Після зустрічі цього року у США команда Мінцифри та представники Apple підтримували постійний контакт щодо розвитку спільних проектів та розширення присутності компанії на українському ринку. Результатом та логічним підсумком цих переговорів стало підписання Меморандуму про співпрацю Мінцифри та Apple. «Підписання Меморандуму з Apple – важливий крок не тільки для цифровізації в Україні, а й для визнання наших здобутків в цій сфері в усьому світі. Ми вдячні компанії Apple за постійну співпрацю з нашим міністерством та можливість впровадити найкращі світові рішення для досягнення нашої найголовнішої цілі – перетворити державу на зручний та ефективний сервіс, якому хочеться довіряти», – зазначив Михайло Федоров.
Між Львівською ОДА та Люблінським воєводством підписали Меморандум: у яких галузях посилять співпрацю
30 листопада 2021
Напередодні, 29 листопада, делегація Львівської облдержадміністрації з офіційним візитом відвідала Республіку Польща. У ході зустрічі спільно з керівництвом Люблінського воєводства підписали Меморандум про співпрацю в межах басейну річки Західний Буг - «Надбужжя» (далі – ЄУТС). Меморандум підписали голова Львівської ОДА Максим Козицький, Маршалок Люблінського воєводства Ярослав Ставярський та Віцемаршалок Збігнев Войцеховський. Отож, Меморандум має на меті спільно реалізувати проєкти та програми у кількох сферах. Першочергово, Меморандум передбачає організацію системи управління відходами та водною інфраструктурою на базі державного-приватного партнерства, підвищення рівня переробки відходів у транскордонному просторі басейну ріки Західний Буг. Цілі ЄУТС: координувати діяльність, що сприятиме економічному, науковому, екологічному, культурному та освітньому співробітництву; допомагати у розробці конкретних проєктів з питань транскордонного співробітництва між членами Угрупування у сфері взаємних інтересів; сприяти розвитку контактів серед населення територій, які входять в Угрупування, зокрема, серед спеціалістів в різних галузях; визначити потенційні сфери для багатостороннього транскордонного співробітництва серед членів Угрупування та сприяти добросусідським відносинам; бути посередниками та забезпечити співробітництво членів Угрупування з міжнародними організаціями та установами. Основні завдання Меморандуму: Галузь туризму - розробка нових спільних туристичних маршрутів; Транспортна сфера – розбудова нових ліній автобусного сполучення, інфраструктурних об’єктів через річку; Культура - побудова транскордонних мистецьких шкіл, відновлення традиційних для місцевості ремесел та упорядкування спортивно-оздоровчі території; Економічна сфера – створити, а також розвивати нові кластери: екологічно-освітній, ландшафтного дизайну, логістичний, медичний тощо. Членами ЄУТС є Асоціація територіальних громад, розташованих в межах басейну річки Західний Буг (Україна) та Асоціація органів місцевого самоврядування територій басейну річки Західний Буг Люблінського воєводства (Польща). Окрім вищезазначеного, сторони обговорили питання розбудови пунктів пропуску та реалізації спільних транскордонних екологічних проєктів. У межах візиту делегація Львівської ОДА зустрілась з Люблінським воєводою Лехом Справкою. Сторони обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу на території обох держав. "Проблема поширення коронавірусу на території наших держав зараз на першому плані, рівень захворюваності та ситуація загалом у нас дуже подібні. Тому вкрай важливо активно протидіяти вірусу, зокрема, через вакцинацію", - зазначив голова ЛОДА Максим Козицький. Разом з тим, поспілкувались про майбутню співпрацю в галузі створення нових перспективних пунктів пропуску, залізничного сполучення і транспортного коридору Гданськ-Одеса, який буде пролягати через Люблінське воєводство і Львівську область. "Наголосив нашим партнерам про переваги Львівського регіону для міжнародного співробітництва. Інвестиційна привабливість полягає в сприятливому географічному розташуванні, на території нашої області розташовані 6 автомобільних пунктів пропуску, 1 повітряний та ще 3 – залізничні. Водночас на Львівщині розвиваємо інфраструктуру доріг, торгові шляхи, міжнародний аеропорт. А головне - у нас кваліфіковані людські ресурси: Львівщина посідає 4 місце в Україні за зайнятістю населення, 3-тє – за кількістю науково-дослідних організацій. Враховуючи попередню співпрацю та всі названі особливості, сподіваюся, що підписаний вчора меморандум спільно зможемо перетворити на конкретну дорожню карту у різних галузях та в найближчі роки втілити разом низку великих та вкрай важливих для нас міжнародних проєктів", - додав очільник Львівщини. Наприкінці візиту спільним покладанням квітів до пам’ятника отця Омеляна Ковча в Майданеку сторони вшанували пам’ять пастора. Ілона Орнат