«600-750 тисяч мешканців Львівщини користуються застосунком Дія та більше 11 мільйонів - в Україні», - Максим Столярчук
Сьогодні є значний запит у суспільстві на допомогу у генерації ковід-сертифікатів. Львівська ОДА зокрема активно працює над цим питанням.
Це повідомив в.о. начальника управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук.
Він проінформував, що зараз працюють два центри підтримки Дія на території Львова: у центрі Довженка на Сихові та в ТРЦ Вікторія Гарденс. Минулого тижня відкрили центр підтримки в Дрогобичі силами РДА та волонтерами. Керівництво Дрогобицької громади розуміючи запит мешканців на цю послугу повідомила, що цього тижня відкриють ще один такий пункт команди підтримки. У понеділок такі пункти силами РДА відкриють в Золочеві та Жовкві - за ініціативою керівництва громади, а до кінця наступного тижня - в Стрию спільним зусиллями. Усе це є можливим завдяки підтримці волонтерів.
«Кожна людина, яка має проблеми з генерацією ковід-сертифіката також може звернутися в ЦНАПи, які є поінформовані, що в такому випадку робити», - сказав Максим Столярчук.
Він зазначив, що Міністерство цифрової трансформації України запустило портал де можна отримати допомогу у випадку виникнення проблем під час генерації ковід-сертифіката. Дія розширяє можливості для громадян, зараз триває бета-тестування Довідки про одужання та Сертифікату на підставі ПЛР-тесту. Також сертифікат можна згенерувати для дитини: до 12 років батьками, а з 14 років дитина може зробити це самостійно.
«За нашими оцінками 600-750 тисяч мешканців Львівщини користуються застосунком Дія і кількість користувачів збільшується щодня. Дія формую позитивну історію у користувачів від її використання. І щоб ця історія розвивалась Міністерство цифрової трансформації на національному рівні, а ми на регіональному активно працюємо над інтеграцією з Дією усіх сфер суспільних відносин та бізнесу», - повідомив Максим Столярчук.
Щодня відбуваються зустрічі з представниками різних напрямків бізнесу: готельєри, девелопери, рієлтори, агенства нерухомості, адвокатські об'єднання, автосалони, медичні центри, бібліотеки, музеї тощо.
«Ми пояснюємо такі механізми інтеграції з Дією, як валідація, шеринг, використання QR-кодів і для всіх сфер пропонуємо коробочне рішення, у яких пояснено потребу у використанні інтеграції та детально описаний механізм. Такі можливості дозволять бізнесу бути клієнтоорієнтованим, а громадянам вільно користуватися право використовувати свої цифрові документи у повсякденному житті» - наголосив Максим Столярчук.
Новини за темою
На Львівщині офіційно зареєструвалися уже понад 235 тисяч переселенців: кілька простих кроків, як отримати статус ВПО
10 травня 2022
Станом на сьогодні, 10 травня, у Львівській області офіційно зареєструвалися 235 тисяч внутрішньо переміщених осіб. З-поміж них близько 75 тисяч – це діти. Реєстрація ВПО дає змогу людині отримати соціальні виплати від держави та міжнародних організацій (в середньому від 2-х до 3-х тисяч гривень), компенсацію за зруйноване житло, працевлаштування тощо. Основні категорії переселенців, які знайшли прихисток на Львівщині: більше ніж 110 тисяч осіб працездатного віку; понад 8 тисяч потребують працевлаштування; близько 8 тисяч осіб мають інвалідність; майже 31 тисяча пенсіонерів 210 багатодітних сімей; 25 батьків-одинаків. Отож, зареєструватись можна в Єдиній інформаційній базі даних. Від початку великої війни процедура реєстрації не змінилась. Спершу людина має звернутися до органу соціального захисту населення територіальної громади, у якій тимчасово проживає. Також можна звернутись до ЦНАПу з документом, що посвідчує особу. Якщо в цих документах відсутнє місце реєстрації, то варто подати інші документи, які підтверджують факт проживання на відповідній території на момент бойових дій чи окупації. Окрім цього, віднедавна зареєструватися внутрішньо переміщеним особам можна через Дію. Статус ВПО дозволяє отримати виплату від держави – для себе і своїх дітей. Українці можуть отримувати щомісяця 2 000 грн на себе та 3 000 грн на кожну дитину. Гроші можна отримати на картку «єПідтримка» та витратити на будь-що. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них – свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку «єПідтримка». Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку «єПідтримка».
Понад 225 тисяч людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи через Дію
26 квітня 2022
Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що станом на сьогодні понад 225 тисяч людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи через застосунок «Дія». «За 6 днів через «Дію» зареєструвались 225 тисяч людей. Ми вже бачимо, що принципово скоротились черги, люди тепер не будуть очікувати тижнями, щоб зареєструватись, а працівники ЦНАПів та управлінь соціального захисту населення нарешті зможуть ночами відпочивати», - прокоментувала Марина Лазебна. Найбільше внутрішньо переміщених осіб зареєструвались через застосунок ''Дія'' у Львівській, Київській, Харківській, Дніпропетровській, та Закарпатській областях. ''Через застосунок «Дія» можна одночасно подати заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та на отримання виплати на проживання для ВПО. Допомога на проживання буде зарахована на картку «єПідтримка». Її можна буде витратити на будь-які товари та послуги або зняти готівку'', - додала міністерка. Детальну інформацію про те, як стати на облік внутрішньо переміщеним особам та яку допомогу можна отримати перейшовши за посиланням. Також Марина Лазебна повідомила, що після впровадження воєнного стану понад 2 мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи. Найбільше людей після широкомасштабного воєнного вторгнення росії перемістились до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Вінницької та Київської областей. ''Я знаю, що зараз, коли іде мова про внутрішньо переміщених осіб, то часто говорять про людей, які перемістились після провадження воєнного стану. Але війна триває 8 років, і кількість тих, хто з 2014 року був вимушений кинути домівки та шукати прихистку в інших регіонах країни - більша. На сьогодні у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо 3,4 мільйона людей. З них понад 2 мільйонів – це люди, які вимушено перемістились після провадження воєнного стану. І з них 1,9 мільйона – вимушено перемістились вперше'', - зазначила Марина Лазебна.
''Відтепер заявку на статус ВПО можна оформити у декілька кліків'', - Олександр Кулепін
20 квітня 2022
Українці, що були вимушені евакуюватися з регіонів, де ведуться бойові дії до більш безпечних місць України, можуть отримати статус внутрішньо переміщеної особи онлайн, подати заявку на щомісячну виплату. Про це повідомив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін. ''Від початку широкомасштабної війни всі ЦНАПи та органи управління соцзахисту були задіяні у реєстрації внутрішньо переміщених осіб і цей процес виявися надзвичайно важким, адже попит на цю послугу значно перевищував серверні можливості міністерств, які здійснюють таку реєстрацію. Черги в ЦНАПи були значними і самі центри працювали до ночі, а подекуди навіть і вночі, щоб зареєструвати усіх. Через це існує розрив між реальною кількістю ВПО в області та кількістю осіб, які числяться такими в реєстрах. А претендувати на матеріальну допомогу від держави можуть лише ті, хто потрапив в реєстр. Саме тому від учора реєстрація для ВПО значно спростилася - відтепер подати заявку на статус такої особи можна в декілька кліків у додатку. Такий крок допоможе усім переселенцям отримати статус ВПО швидко та не очікуючи в жодних чергах'', - сказав Олександр Кулепін. Заступник з питань цифровізації також додав, що статус ВПО можуть отримати користувачі в Дії як для себе, так і для своїх дітей. ''В Уряді передбачили виплати в розмірі 2000 грн для дорослих та 3000 грн для дітей. Виплати нарахують на картку єПідтримка, і їх можна використати як завгодно: зняти готівку, переказати на іншу картку та купити будь-який товар. Ця матеріальна допомога стане корисною не лише для самих внутрішньо переміщених осіб, але й для бізнесу в цілому, адже завдяки витраченим коштам на оплату послуг чи продуктів підприємства зможуть виплачувати заробітну плату своїм працівникам та платити податки, а економіка країни - швидше відновлюватися'', - зазначив Олександр Кулепін. Як отримати статус та допомогу для ВПО в Дії: 1. Оновіть застосунок та в розділі Послуги виберіть Отримати статус ВПО. 2. Вкажіть своє поточне місцеперебування та підтвердьте геолокацію (вона потрібна один раз, щоб скористатися послугою). 3. Якщо у вас є діти, можете отримати статус переселенця і для них — свідоцтва про народження підтягнуться в Дію або ж ви можете ввести їх вручну. 4. Далі, щоб отримувати фінансову допомогу, виберіть картку єПідтримка. 5. Вкажіть, яка допомога вам необхідна (потреби в медичному обслуговуванні, освіті або ж гуманітарці) та залиште контактні дані. Цю інформацію отримає Мінсоцполітики. Щойно з’явиться можливість допомогти, з вами зв’яжуться представники соцзахисту. Заява сформована! Перевірте її, підтвердьте достовірність даних та натисніть Надіслати. Довідка ВПО з'явиться з вашими цифровими документами в Дії, очікуйте виплати на картку єПідтримка. Усю інформацію про виплати, допомогу та отримання статусу внутрішньо переміщеної особи розміщено за посиланням. ''Наразі послуга доступна для українців, які отримують статус ВПО вперше. Але міністерство цифрової трансформації України працює над тим, щоб найближчим часом нею змогли скористатися і всі переселенці, що отримали статус ВПО раніше'', додав Олександр Кулепін.
Понад 260 мільйонів грн на армію зібрали через Дію
14 квітня 2022
Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, - повідомляє Міністерство цифрової трансформації. До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей. Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою. Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання. Серед них: 88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики; 558 засобів зв’язку; 424 ноутбуки, планшети, монітори; 96 квадрокоптерів; 906 бронежилетів; 201 шолом. Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.
Мінцифри зібрало перелік перелік онлайн-сервісів для пошуку зниклих родичів та близьких
10 квітня 2022
Від початку російського вторгнення українці змушені ховатися в бомбосховищах, евакуюватися до більш безпечних регіонів, а декого примусово вивозять російські окупанти. Мінцифри зібрало перелік перелік онлайн-сервісів, які допомагають шукати зниклих родичів та близьких. Пошук зниклих — один із найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, зниклих під час вторгнення росії. У Telegram-каналі легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст https://t.me/poshuk_znyklyh Пошук Україна 2022 — Telegram-канал для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам та бійцям ТрО https://t.me/poshukukraina2022 Знайди рідних — бот, створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій. https://t.me/Family_Search_bot Розшук за даними Національного інформаційного бюро надає інформацію про зниклих військових і цивільних — як загиблих, так і полонених або депортованих з Україниhttps://t.me/nib_uncp_bot Також існують чатботи для пошуку людей в окремих регіонах. Пошук зниклих людей у Харкові https://t.me/Nadiia_Kharkiv_bot Для пошуку зниклих у передмісті Києва та Київській області нещодавно створили окремий бот https://t.me/findme_kyivobl_bot . Вперше така практика була успішно запроваджена в Гостомельській громаді та вже дає позитивні результати.
COVID-сертифікат у Дії відображатиметься 1,5 року від дати щеплення
8 квітня 2022
Із 5 квітня COVID-сертифікати в Дії мають новий термін відображення. Міністерство охорони здоров’я разом з Міністерством цифрової трансформації та НСЗУ ухвалили рішення не видаляти з Дії цифровий сертифікат про вакцинацію проти СOVID-19 протягом 545 днів від дати щеплення. “Російське вторгнення змусило понад 3 млн жінок та дітей залишити рідну землю і виїхати за кордон. У багатьох країнах, де зараз знаходяться наші громадяни, діють карантинні обмеження, щоб полегшити процедуру підтвердження вакцинації українців від COVID-19, ми вирішили продовжити відображення сертифікатів в Дії. Це дозволить українцям пред'явити цифровий документ про отриману в Україні вакцинацію від коронавірусної хвороби та отримати наступну потрібну дозу чи мати менші карантинні обмеження, ніж невакциновані особи в країні перебування”, - прокоментувала рішення заступник Міністра з питань цифрового розвитку Марія Карчевич. Слід зауважити, що термін відображення змінено у всіх видах сертифікатів, який підтверджує вакцинальний статус особи: “жовтий” COVID-сертифікат, який підтверджує 1 дозу щеплення проти коронавірусної хвороби; “зелений” COVID-сертифікат, який підтверджує 2 дози щеплення проти коронавірусної хвороби; “бустерний” COVID-сертифікат, який підтверджує 3 дози щеплення проти коронавірусної хвороби. З важливого, сертифікат не оновить нову кінцеву дату автоматично, для цього потрібно повторно надіслати запит у застосунку або на поралі Дії. Так само як ви генерували свій нинішній сертифікат. Нагадаємо, український COVID-сертифікат визнаний країнами-членами Довірчої мережі ЄС, до складу якої входить понад 60 країн світу, серед яких є, зокрема, Польща, Румунія, Словаччина, Німеччина, Італія, Іспанія, Швеція та інші країни (повний перелік країн-учасниць мережі можна знайти тут). Відтак з українським цифровим документом можна уникати карантинних обмежень в іноземних країнах. Водночас слід попередити, що правила використання сертифікатів визначаються кожною країною окремо та можуть суттєво відрізнятися. Тож, важливо ознайомитися з цими правилами в країні перебування. В Україні ж правила використання та терміни дії COVID-сертифікатів залишилися незмінними: 30 діб для сертифікатів про першу дозу щеплення проти COVID-19 (для дводозних вакцин); 270 діб для сертифікатів про другу та ревакцинальну дозу (для дводозних вакцин). Також для пред’явлення сертифіката закордоном можна використовувати як сам QR-код у додатку Дія чи скріншот сертифіката з мобільного застосунку Дія, PDF-документ сертифіката, роздрукований з порталу Дія, чи будь-який інший мобільний додаток-гаманець, який може зберігати сертифікат. Будь-який із обраних варіантів буде валідним для QR-сканера, який перевіряє справжність сертифіката.
єПідтримка: останній день, коли можна подати заявку на отримання 6500 грн
31 березня 2022
Сьогодні програма підтримки українців з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії, завершується. Саме тому усім охочим отримати компенсацію необхідно встигнути подати заявку протягом дня (31.03), щоб отримати 6500 грн від держави. Про це повідомили на фоційному Telegram-каналі Дії. Хто саме може отримати 6500 грн: ФОПи всіх груп, які сплатили ЄСВ за 4 квартал 2021 року; Наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ за 4 квартал, окрім працівників організацій, які отримують кошти з Державного бюджету України; ФОПи, які не перебувають в стані припинення/реорганізації/ліквідації. Області, де доступна послуга: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Дніпропетровська, Київська та м. Київ. ''Кошти можна витрачати без обмежень, а також знімати в банкоматах або перераховувати на інші картки. Для того щоб замовити послугу заходьте в Дію, натискайте: послуги - єПідтримка - отримати допомогу. Кошти будуть виплачені абсолютно всім, хто подав заявку в Дії до 31.03 включно'', - зазначили розробники Дії.
Умови Дія.City для ІТ-компаній стануть ще простішими
31 березня 2022
Мінцифри інформує, що тепер умови Дія.City для ІТ-компаній стануть ще простішими. Що змінилося Критерії резидентства максимально спрощені. На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів Дія.City, навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, що прагнуть долучитися до Дія.Сity. Резидентам не потрібно буде подавати звіт про відповідність та незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком. Податкові умови Дія.City залишаються незмінними. За такими умовами Дія.City працюватиме на період воєнного стану. Спрощені критерії поширюються на всі компанії-резиденти, як на нові, так і на чинні. Подати заявку, щоб стати резидентом Дія.City https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/diya-city Отримати консультацію dc_residency@thedigital.gov.ua
Подати заявку про пошкоджене майно під час війни відтепер можна в застосунку Дія
30 березня 2022
24 лютого Російська Федерація напала на Україну, залишивши сотні тисяч громадян без домівок у Харкові, Маріуполі, Чернігові, Бучі та інших містах країни. Держава робить все для того, щоб відбудувати кожен дім. Тому цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків. Відсьогодні цю інформацію можна подати в застосунку Дія. Подати заяву можуть українці, у яких було пошкоджено: Приватні будинки (садибні, дачні та садові) Квартири Інші житлові приміщення (на які зареєстровано окреме право власності, а не в складі будинку) Що треба зробити в застосунку: У Послугах виберіть пункт Повідомлення про пошкоджене майно. Заповніть форму. Для цього знадобиться така інформація: ПІБ; РНОКПП; Контактні дані (телефон та адреса електронної пошти); Інформація про об’єкт, що було пошкоджено. Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в ДРРП ви матимете змогу внести інформацію в ручному режимі. Після заповнення форми та її реєстрації ви зможете завантажити заяву у форматі PDF або отримати її на електронну пошту. Заяву також можна буде подати на порталі Дія за тією ж схемою та фізично в ЦНАП із середини квітня. Для останнього вам знадобиться лише паспорт та РНОКПП. Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації, що будуть визначені Урядом найближчим часом. Послуга реалізовується Мінцифри за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Офісу ефективного регулювання BRDO.
Понад 200 млн грн для допомоги армії зібрали через Дію
28 березня 2022
Понад 200 млн грн на армію на сьогодні зібрали понад 200 тисяч користувачів Дії. Усі донати йдуть у фонд Повернись живим, за які українським військовим фонд уже передав: 3680 одиниць нічної та денної оптики (тепловізори, теплоприціли, тепловізійні насадки, ПНБ, оптичні приціли, біноклі) 12 206 бронежилетів 5660 шоломів 11 905 засобів зв'язку та 357 шлюзів до них 391 мобільний роутер 2372 квадрокоптери 11 військових безпілотних авіаційних комплекси 1365 ноутбуків 1173 смартфони (для операторів БПЛА) 426 телевізорів та моніторів для мобільних та стаціонарних командних пунктів 697 планшетів для операторів БПЛА та артилеристів 1158 одиниць іншої оргтехніки (компʼютери, стаціонарні телефони, принтери, компʼютерні миші, точки доступу тощо) 73 автомобілі 1317 генераторів для живлення 144 джерела безперебійного живлення Нагадуємо, що переказати кошти можна в кілька кліків у застосунку Дія: Клікніть «Допомогти армії» вкажіть суму, яку хочете переказати, реквізити картки та натисніть «Сплатити». Дякуємо кожному за фінансову допомогу та підтримку української армії. З нами світ — за нами й перемога!
Стартували перші виплати 6500 грн у межах «єПідтримки»
22 березня 2022
В «Дію» надійшло майже 4 мільйони заявок на допомогу від держави і вже відучора розпочалися перші виплати 6500 грн єПідтримки, їх отримали майже 500 тисяч українців. Першими кошти отримують ті, хто подали заявки в Дії у перший день роботи послуги. Усі виплати розподілятимуться почергово. Нагадаємо, програма розрахована на людей з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії. Якщо ви досі не подали заявку в Дії — не зволікайте, зробіть це просто зараз: Відкрийте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів, якщо ще не маєте її Зайдіть у Дію та натисніть «Послуги» - єПідтримка - Отримати допомогу. Очікуйте на зарахування коштів Важливо! Якщо ви отримали SMS-повідомлення, що нібито потрібно перейти за посиланням для зарахування коштів, НЕ переходьте. Це — інтернет-шахрайство. "Дія" не надсилає жодних SMS із посиланнями.
ФОП знову можуть сплачувати податки в застосунку Дія
21 березня 2022
Послуга знову доступна в застосунку та користуватися нею можна усім охочим. Про це повідомило міністерство цифрової трансформації у Telegram. ''Від початку російського вторгнення до України служби нацбезпеки відключили усі держреєстри, щоб захистити дані українців. Спільно з Державною податковою службою вдалося відновити роботу комплексу реєстрів, що дотичні до податкових послуг. Тепер ФОПи 1–3 групи без найманих працівників на спрощеній системі оподаткування знову можуть сплатити податки за кілька кліків у застосунку Дія'', - зазначили у Мінцифрі. Як сплатити податки ФОП через Дію: У застосунку натисніть - Послуги - Податки ФОП Виберіть - Сплата податків та зборів Оберіть податок та період, за який сплачуєте Натисніть - Сплатити ''Сплачуйте податки вчасно, онлайн, зі свого смартфона та з будь-якого місця. Продовжуємо цифровізувати Україну та долати ворога разом!'', - додали у міністерстві.