Дім Франка отримав службове авто за кошти обласного бюджету

30 грудня 2021р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Службове авто Opel Combо Life відтепер має Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка. Автомобіль придбали за кошти обласного бюджету.

«Живий», мандрівний, динамічний – саме таким, на думку керівника Дому Франка, має бути сучасний музей. Відтак, розповідають про Великого Українця не лише експозиціями на території музею, а й пересувними виставками, експедиціями Львівщиною, Україною та закордоном. А для цих потреб службовий автомобіль – необхідність. Розповів директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

«Наш музей – це Дім Франка, а Іван Франко – великий мандрівник. І наш музей – це також мандрівний музей, який не сидить «у чотирьох стінах», а мандрує Україною та світом. За останні роки ми здійснили багато робочих поїздок, виїзних пересувних виставок. Деякі з них покидали межі України і були презентовані у столицях Європи. Власним транспортом ми наїздили багато і зрозуміли, що є велика потреба у службовому авто. Ця потреба є навіть на території Львівщини, особливо у карантинних умовах, щоб не лише люди йшли до музею, але й музей йшов до людей. З просвітницькою, науково-дослідною, експедиційною, експозиційною метою і потрібен цей автомобіль. Він буде використовуватись саме для того, щоб ім’я і спадщина Івана Франка і українська культура загалом ширилася нашими землями і поза межами нашої Батьківщини»,-  зазначив Богдан Тихолоз.

Кошти на придбання автомобіля в сумі 700 тисяч гривень передбачили на цей рік в межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини. Приблизно 100 тисяч гривень  додав музей, зокрема на його оформлення та страхування. А вже сьогодні ключі від новенького авто керівнику музею вручив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

«Творчий, історичний доробок Івана Франка є не лише тут, у Львові, де знаходиться музей, він у багатьох містах і громадах Львівщини. І, щоб змогти зручно дістатися до тих осередків, де побував Франко та які пов’язані з його життям і творчістю, потрібний комфортний транспорт, який ми сьогодні передаємо музею. Впевнений, що це допоможе ще більше популяризувати  постать Івана Франка, його творчий доробок і нагадуватиме нам усім про те, що ми є Великими дітьми Великої людини»,-  зазначив Віталій Загайний.

Окрім передачі авто, сьогодні у музеї презентували мистецький проєкт «Наші коляди: Різдвяні традиції Дому Франка».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook