Понад 80 років Львівський державний авіаційно-ремонтний завод модернізує авіатехніку для всієї країни

21 січня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Львівський державний авіаційно-ремонтний завод (ЛДАРЗ) почав працювати у Львові ще у далекому 1939 році. Вже понад 80 років він займається ремонтом та модернізацією авіаційної техніки. 

Станом на зараз завод є єдиним в Україні підприємством, яке відновлює та модернізує МіГ-29 для Повітряних сил Збройних Сил України. 

«Підприємство розвивалось за двома напрямками. По-перше, це капітальний ремонт та модернізація літаків МіГ-29. Перший літак на підприємстві відремонтували у 1992 році. Його передали Збройним Силам України. По-друге, зовнішня економічна діяльність. Завод отримав ліцензію на ремонт літаків для іноземних держав. Перший контракт уклали з Польщею на початку Незалежності України», - розповіла завідувачка музею при ЛДАРЗ Людмила Крук.

З 2014 року завод модернізував понад десять таких літаків. Доволі цікавим варіантом модернізації став МіГ-29МУ2. Він є багатоцільовим і здатен вражати як повітряні, так і наземні цілі.

«Нашому авіаційно-ремонтному заводу, в кооперації з іншими підприємствами, вдалося створити винищувач-бомбардувальник. Протягом декількох останніх років тривають його випробування. У 2020 році успішно були завершені льотно-конструкторські випробування. У цьому році розпочали державні випробування, остаточне завершення яких планується у 2022 році. Сподіваємось, що за результатами МіГ-29МУ2 буде прийнято на озброєння ПС ЗСУ. Окрім цього в поточному році плануємо відремонтувати 3 літаки для ЗСУ та ще 2 - іноземного замовлення. Близько 60% необхідних деталей ми виготовляємо самостійно», - поділився директор ДП ЛДАРЗ Дмитро Матрунчик.

На ремонт одного літака потрібно орієнтовно 9 місяців, однак фахівці заводу можуть працювати одразу над кількома літаками. Станом на зараз на підприємстві працюють 904 працівники. Сама підготовка деяких фахівців триває 3-5 років після закінчення відповідного ВНЗ.

«Усі  досягнення та амбітні плани є можливими лише за умови якісного кадрового забезпечення, згуртованості і відповідального ставлення кожного працівника до задач, які покладені  на нас державою. Сьогодні, коли трудовий колектив заводу насичений  дорослими, зрілими професіоналами, коли дух і віра колективу у значущість їх праці для охорони повітряних рубежів країни дозволяють давати високі результати, потрібна молодь. Такі колективи – не лише виховання висококласних спеціалістів. «ЛДАРЗ» - є прикладом національно-патріотичного виховання молоді. Праця, дисципліна та витримка – це цеглини патріотизму. Львівські авіаремонтники так живуть», - додав директор.

Важливо! На підприємстві з 2016 року діє Комплексна програма імпортозаміщення. Вона передбачає виконання комплексу організаційно-технічних заходів, спрямованих на досягнення якомога більшої незалежності виробництва ДП «ЛДАРЗ» від постачання обладнання, комплектуючих та матеріалів з Російської Федерації.

Нагадаємо, що сьогодні на базі Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу (ЛДАРЗ) відбувся захід, присвячений підсумкам роботи підприємств Державного концерну «Укроборонпром» 2021 році за участі його генерального директора Юрія Гусєва. Детальніше читайте за посиланням.  

У межах підсумкової наради та згідно з Указом Президента України, очільник Львівщини Максим Козицький нагородив почесною медаллю за працю та звитягу старшого майстра дільниці ДП Львівський державний авіаційно-ремонтний завод Ярослава Мартинюка.

Принагідно від імені голови Львівської ОДА за високий професіоналізм, ефективне виконання службових обов’язків та особистий внесок у розвиток підприємства та промисловості Львівщини відзначили Віктора Андрощука – керівника ДП Львівський бронетанковий завод.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook