Розвиток оборонної галузі в країні: у Львові прозвітували про підсумки роботи концерну «УКРОБОРОНПРОМ» за 2021 рік

21 січня 2022р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Торік в Україні заклали міцний фундамент для трансформації концерну «Укроборонпром» в сучасну високотехнологічну прозору оборонну компанію і для подальшого розвитку його науково-технічного й виробничого потенціалу. Про це йшлося сьогодні під час підсумкової наради на території Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу.

Учасниками наради стали генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв, голови Львівської ОДА Максим Козицький та Львівської міської ради Андрій Садовий, а також керівництво концерну та його підприємства-учасники.

Станом на зараз в «Укроборонпромі» визначили стратегічні цілі та план подальшого розвитку його підприємств. Наглядова рада концерну також затвердила склади галузевих науково-виробничих об’єднань (ГНВО) нової оборонної компанії. На першому етапі до ГНВО ввійдуть 52 підприємства, а 11 підпадатимуть під пряме управління.

Трансформація Укроборонпрому передбачає створення трирівневої вертикально-інтегрованої структури управління і відбуватиметься у три етапи. Перший – перетворення Концерну на акціонерне товариство, другий – перетворення на акціонерні товариства або ТзОВ підприємств-учасників. Під час третього етапу заплановано побудову галузевих науково-виробничих об'єднань.

«Ми повинні думати над тим, з чим буде воювати та перемагати Україна й у цій війні, і у війнах майбутнього. Світ рухається у бік безпілотних систем, систем складних та пов’язаних між собою – взаємоінтегрованих. Систем, які можуть керуватись віддалено, можливо навіть з офісів. Ми маємо бути готові до цих викликів, ми повинні бути тими, хто буде це створювати», – наголосив генеральний директор Концерну Юрій Гусєв.

Варто відзначити, що торік вдалося досягти вагомих виробничих результатів: виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн у порівнянні з 2020 роком, а надходження від зовнішньоекономічної діяльності – $1 млрд 108,2 млн є найкращим показником з 2014 року. У 2021 році економія на закупівлях склала 735 млн грн.

«У час війни та особливої загрози для цілісності нашої країни роль підприємств  «Укроборонпрому» важко переоцінити. Концерн є стратегічним виробником озброєння та військової техніки, тому необхідні постійні безперебійні та масштабні державні замовлення. На Львівщині ми маємо п’ять підприємств «Укроборонпрому», на яких виробляють бортову апаратуру бронетанкової техніки, комплекси автоматизованого управління артилерією, автоматичні 30-мм гармати, ремонтують бронетехніку і модернізують авіаційну техніку військового призначення. Хоча ми і область, яка далеко в тилу, ми на передовій щодо формування бойового духу та озброєння нашого війська», – зазначив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Принагідно в межах підсумкової наради очільника Львівщини відзначили відзнакою Державного концерну «Укроборонпрому».

Серед здобутків варто наголосити на початку будівництва літаків Ан-178-100Р  за контрактом з Міністерством оборони України. На виконання програми випробувань передано дослідний зразок, на якому мають бути опрацьовані всі системи, вже складено планер і триває встановлення систем на літаку №007, триває добудова фюзеляжу літака №008.

Підприємства Концерну з напрямку високоточної зброї та боєприпасів у 2021 році виконали державне оборонне замовлення на 100%.

На озброєння ЗСУ прийняли нову радіолокаційну станцію 80К6КС1 (ДКР, шифр «Фенікс»), успішно провели попередні випробування мобільного багатофункціонального радіолокаційного комплексу «Мінерал-У».

Щодо напрямку бронетехніки, то на Київському бронетанковому заводі виготовили та випробували зразок БТР-3КШ, розпочали підготовку до випробувань танка Т-64БМ2 на Харківському бронетанковому заводі тощо.

Вагомі результати торік продемонстрували підприємства, що спеціалізуються на морській техніці. Наприклад, дослідно-проєктний центр кораблебудування достроково виконав дослідно-конструкторську роботу зі створення документації для переобладнання патрульних катерів типу Island, укладений державний контракт з МОУ на ремонт і модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook