Проект «Moоdle це про100» триватиме і цього року

21 січня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

За підсумками минулого року у закладах освіти розгорнули 109 платформ у межах проекту «Moоdle це про100».

До участі у проекті створення єдиного електронного середовища зголосились школи та заклади професійно-технічної освіти. Відтак, платформа для дистанційного навчання запрацювала в усіх закладах, а навчання пройшли понад дві з половиною тисяч педагогів.

«Відповідно до програми розвитку освіти проект реалізовуватиметься до 2025 року. Проаналізувавши те, як проект втілювався торік, зробимо висновки, посилимо сильні сторони та відкоригуємо слабкі. Уже в січні заклади, які бажають створити єдине електронне середовище, можуть розпочинати цей процес. Кожен відділ освіти має розуміти на якому рівні у них дистанційне навчання та оцінити свої перспективи. Для роботи платформи департамент закупив відповідні сервери, аби зберігати всю інформацію. Окрім того, методичними та інноваційними розробками вчителів будемо наповнювати цю платформу, щоб кожен міг ними користуватись», - розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Цього року до проекту планують долучити ще сотню закладів освіти, а реалізацію проекту розіб’ють на два потоки: для нових учасників, та для тих, хто розпочав роботу над проектом торік.

«Торік проект стартував трохи із запізненням. Тому розгортання платформи «посунулось» на серпень – грудень. Щоб пришвидшити цей процес у цьому році, до кінця лютого маємо укласти всі договори, у березні будемо навчати педагогів базовим навикам. Розгортання платформи має відбутись у березні – червні, щоб усі заклади, які зголосились до проекту, могли влітку "залити" все, що їм треба. Тому 2022-2023 навчальний рік має стати повноцінним Moоdle-роком», - наголосила директор Центру інноваційних освітніх технологій Навчально-наукового інституту права, психології та інноваційної освіти «Львівської політехніки» Маргарита Носкова.

Під час роботи на платформі Moоdle важливим чинником є навики вчителів, тому навчання – необхідна частина проекту. Школи, які взяли участь у проекті та пройшли навчання, відзначають позитиви платформи та закликають колег зупинити свій вибір саме на Moоdle.

«В час першої хвилі пандемії, коли паніка була нашим щоденним станом, ми зупинились на Classroom тільки тому, що Moоdle потребував серверного розміщення. Коли торік департамент вирішив підтримати Moоdle в закладах освіти, сумнівів не було, адже ця платформа краща, більш гнучка для роботи з організації відділеного навчання, що дає можливість впорядкувати вчителю свої напрацювання, розмістити їх у хмарі та мати доступ цілодобово», - поділився враженнями керівник Бродівської гімназії імені Івана Труша Юрій Мельник.

Минулого року Львівська область також взяла участь у європейському проекті SELFIE (Self-reflection on Effective Learning by Fostering the Use of Innovative Educational Technologies). Це платформа, що дозволяє здійснювати самоаналіз закладу освіти до цифрових трансформацій. Пройти анкетування змогли три десятки закладів Львівщини

«Проект привернув увагу тим, що це онлайн інструмент, який допоміг зрозуміти на якому етапі цифрового розвитку ми знаходимось. Звіт детальний, багато чого директори можуть почерпнути для аналізу. Також є рекомендації. Розробляючи нову стратегію розвитку закладу, ми взяли до увагу висновки цього анкетування. Позитивно те, що цей онлайн інструмент не одноразовий, а буде використовуватись щорічно, аби вдосконалювати наше цифрове середовище. Навесні ми знову будемо проходити онлайн опитування, тому будемо бачити динаміку і напрям руху», - розповіла директорка Жовтанецького опорного закладу Жанна Король.

Проект дозволяє подивитись на школу очима керівника, вчителя чи учня, і побачити як працює заклад зсередини.

За результатами минулорічного пілотування, представники Європейського фонду освіти готові надати можливість пройти таке опитування і провести проект у всіх закладах освіти Львівської області. Це дасть можливість скласти картину реального стану впровадження цифрових технологій та розуміти як змінюється наша освіта, в чому сила та слабкість закладів області.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook