Продаж рухомого майна фізичною особою: порядок оподаткування

26 січня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Головне управління Державної податкової служби у Львівській області нагадує, що дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна упродовж звітного податкового року оподатковується за ставкою 5 відсотків. Поряд з цим, із загального правила є виключення.

Так, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) упродовж звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) упродовж звітного року другого об’єкта рухомого майна, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків. Крім того, такий дохід оподатковується військовим збором 1,5 відсотки.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) упродовж звітного року третього та наступних об’єктів рухомого майна, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором 1,5 відсотки.

З доходу, отриманого від продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна, стягується податок у розмірі 5 відсотків від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook