Відтепер земельні ділянки продаватимуть разом із нерухомістю: роз’яснення департаменту АПК
Від вчора набули чинності нові правила, за якими одночасно з купівлею-продажем нерухомості набувають і право власності на земельну ділянку, на якій розташована споруда відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості» від 02.02.2021 № 1174-IX.
Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.
Закон встановлює, що при купівлі будь-якого нерухомого майна, а також об'єкта незавершеного будівництва, окрім багатоквартирних будинків, до нового власника одночасно переходить і право на користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт нерухомості. Таке право поширюється і на земельні ділянки, що перебувають у постійному користуванні, і на орендовані землі.
Також врегулювали низку питань стосовно права на земельні ділянки під об'єктами нерухомості, зокрема, встановлюється обов’язок набувача права власності на будівлю, що розташована на земельній ділянці державної чи комунальної власності, право користування якою не оформлено, протягом 30-денного терміну з дня набуття такого права власності, здійснити відповідні дії для оформлення прав на земельну ділянку. Окрім цього, якщо купується лише частка нерухомого майна, то новий власник має право використовувати необхідну для нього земельну ділянку на підставі домовленості з постійним землекористувачем, право постійного користування при цьому не припиняється.
Важливим є те, що не потрібно укладати окремого договору купівлі-продажу земельної ділянки, а достатньо лише угоди про придбання майна, де повинні бути обумовлені й земельні питання. Проте, право власності та/або користування земельною ділянкою у разі набуття прав на об'єкт незавершеного будівництва виникає лише у тому випадку, якщо права на такий об'єкт зареєстровані.
«Реалізація цього закону сприятиме правовій визначеності, оскільки надасть змогу встановити процедуру переходу права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній. Також закон захищає права власників та користувачів земельних ділянок, встановлює відповідальність за невиконання вимог щодо прав користування ділянками та скоротить витрати, пов’язані з переоформленням або припиненням орендних правовідносин у сфері землекористування», - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.
Новини за темою
Львівський футболіст продає медаль чемпіона світу, щоб допомогти постраждалим від війни
11 травня 2022
23-річний випускник Львівського фахового коледжу спорту, захисник футбольного клубу «Рух» Олег Веремієнко передав на благодійний аукціон медаль переможця Чемпіонату світу U-20 з футболу. Цю перемогу з збірною командою України він виборов у 2019 році. Стартова ціна медалі – 1000 доларів. Аукціон триватиме до 13 травня. Усі виручені кошти підуть на рахунок «Фонду допомоги Україні «Рух у майбутнє». Ця благодійна організація допомагає українцям, які постраждали внаслідок російської агресії. Раніше золоту медаль з цього ж чемпіонату світу продав ще один випускник Львівського фахового коледжу спорту Данило Сікан. Її придбали за 32 тисячі доларів США. Олімпійську медаль продав львів’янин Станіслав Горуна. Її покупцем виявився житель Японії, тому олімпійська медаль повертається до господарів змагань. Її придбали за 20,5 тисячі доларів США. Щоправда лише на певний час – покупець заявив, що після війни чекає Станіслава в гості, аби повернути йому заслужену нагороду.
Аграріїв запрошують на аукціон з продажу прав оренди землі низки громад області
22 лютого 2022
28 лютого відбудуться земельні електронні аукціони з продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної форми власності. До участі запрошують аграріїв області. Пропоновані ділянки для індивідуального садівництва та ведення товарного сільськогосподарського виробництва знаходяться: - на території Лопатинської ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 1,10 га. Стартовий розмір річної плати – 3 774,18 грн. Детальніше за посиланням. - на території Лопатинської ТГ (за межами населеного пункту) Червоноградського району. Площа ділянки – 3,02 га. Стартовий розмір річної плати – 10 337,32 грн. Детальніше за посиланням. - на території Новояричівської ТГ (за межами с. Запитів) Львівського району. Площа ділянки – 12,62 га. Стартовий розмір річної плати – 13 534,54 грн. Детальніше за посиланням. - на території Новояричівської ТГ (за межами с. Дідилів) Львівського району. Площа ділянки – 5,89 га. Стартовий розмір річної плати – 19 237,82 грн. Детальніше за посиланням. - на території Перемишлянської ТГ (за межами с. Осталовичі) Львівського району. Площа ділянки – 5,15 га. Стартовий розмір річної плати – 13 399,89 грн. Детальніше за посиланням. Останній день прийому заяв (пропозицій) – 27 лютого до 18:00 год. Кінцевий термін подання цінових пропозицій – 27 лютого до 20:00 год. «Земельні електронні аукціони відкривають аграріям нові можливості для розширення власних земельних банків через оренду комунальної землі. Зараз достатньо відкрити веб-сайт електронної торгової системи та обрати лот, що цікавить. Система покаже дату проведення торгів, початкову ціну лоту, організатора та контакти особи, відповідальної за лот-ділянку», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Майже 70 млн грн до місцевих бюджетів Львівщини сплатили власники нерухомості у січні
17 лютого 2022
Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у січні цього року становлять 69,5 млн гривень. Інформують у Головному управлінні ДПС у Львівській області. Як зазначають у відомстві це майже на 33% або на 17,2 млн грн перевищує показник відповідного періоду минулого року. Так, упродовж січня цього року юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів 63,7 млн грн, що становить 128,8% індикативу (49,5 млн грн) податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. У порівнянні з січнем 2021 року (48 млн грн) надходження збільшилися на 15,7 млн гривень. Податківці нагадають, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Відомості про нормативну грошову оцінку земель Львівщини внесли до Державного земельного кадастру
26 січня 2022
Торік внесли відомості до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель 197 населених пунктів Львівської області. Як інформує Головне управління Держгеокадастру у Львівській області, також, у 2021 році землевпорядники організували та завершили роботи з коригування (оновлення) нормативної грошової оцінки земель 287 населених пунктів Львівської області. Ці роботи здійснюються за підтримки Львівської облдержадміністрації при взаємодії з місцевими радами. "Щорічно наші працівники організовують роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Львівщини, проводять заходи з підготовки землевпорядної документації. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку",- відзначає Андрій Кавецький, начальник Головного управління Держгеокадастру у Львівській області. Нормативна грошова оцінка земель є необхідною для визначення розміру державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються в оренду. Згідно з чинним законодавством нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. «Проведення нормативної грошової оцінки має не тільки регуляторний характер стосовно покращення земельних відносин, а й значну соціально-економічну площину. Адже за рахунок збільшення надходжень від плати за землю у територіальних громадах появиться можливість покращити соціально-економічний стан населених пунктів, сприяти виконанню регіональних програм розвитку адміністративно-територіальних одиниць тощо», - зазначає Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації. Для зручності громадян передбачена можливість on-line замовлення витягу про НГО земельної ділянки за допомогою публічної кадастрової карти через офіційний веб-сайт Держгеокадастру (https://map.land.gov.ua/).
Продаж рухомого майна фізичною особою: порядок оподаткування
26 січня 2022
Головне управління Державної податкової служби у Львівській області нагадує, що дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна упродовж звітного податкового року оподатковується за ставкою 5 відсотків. Поряд з цим, із загального правила є виключення. Так, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) упродовж звітного року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла, мопеда), не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) упродовж звітного року другого об’єкта рухомого майна, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків. Крім того, такий дохід оподатковується військовим збором 1,5 відсотки. Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) упродовж звітного року третього та наступних об’єктів рухомого майна, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором 1,5 відсотки. З доходу, отриманого від продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна, стягується податок у розмірі 5 відсотків від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.
Уряд спростив та уніфікував нормативно-грошову оцінку земель
20 грудня 2021
Кабінет Міністрів України прийняв нову постанову «Про затвердження методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Вона передбачає спрощення та уніфікацію нормативно грошової оцінки земель. “Органи місцевого самоврядування, аграрії, промисловці, добре знають як багато економічних питань пов’язані з НГО земельних ділянок, адже без неї не можна ні сплатити плату за землю, ні продати майно, ні здати його в оренду. Тому ця постанова є важливим документом у реалізації проведення повномасштабного НГО всіх земель”, - каже в.о. начальника відділу регулювання земельних відносин Львівської ОДА Тетяна Стара. Нормативно грошова оцінка земель тепер визначатиметься так: площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу та коефіцієнти, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу, зокрема: наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об'єктів; яке її цільове призначення; чи є вплив радіаційного забруднення; які регіональні та зональні фактори її місця розташування. “Раніше одночасно існували три різні методики оцінки земель. Відповідно, громади повинні були розробляти й затверджувати три різних види технічної документації. В результаті показники оцінки сусідніх ділянок могли дуже відрізнялися між собою. А тепер проведення оцінки земель звели в одну методику. Крім того, рада окремої територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності та одразу на всю територію громади”, — коментує директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько. Результати оцінки земель одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний охочий зможе отримати витяг про оцінку своєї земельної ділянки швидко та без окремого, додаткового розроблення технічної документації з нормативно грошової оцінки земельної ділянки. https://ips.ligazakon.net/document/view/kp211147?utm_source=biz.ligazakon.net&utm_medium=news&utm_content=bizpress01
В області визначили місця продажу ялинок: перелік оновлюється
14 грудня 2021
Лісогосподарські підприємства області, територіальні громади та районні державні адміністрації визначили торговельні пункти для реалізації новорічних ялинок. Інформують у департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОДА. З переліком місць збуту хвойних дерев (новорічних ялинок) на території Львівської області можна ознайомитися за посиланням. В департаменті додають – перелік оновлюється. Також додають, що з метою недопущення порушення вимог природоохоронного законодавства в частині незаконного збору і заготівлі, торгівлі хвойними деревами (новорічними ялинками) в межах області проводитимуть спеціальні перевірки в лісах, на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізації ялинок, а громадян, які здійснюватимуть незаконну діяльність, притягуватимуть до адміністративної чи кримінальної відповідальності у встановленому законом порядку.
Громадам області допоможуть продавати землю через «Прозорро. Продажі»
13 грудня 2021
Сьогодні, 13 грудня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та директор держпідприємства «Прозорро. Продажі» Олексій Соболев підписали Меморандум про співпрацю. Документ покликаний сприяти процесам прозорої та ефективної системи реалізації комунальних активів територіальних громад області. Йдеться про продаж об'єктів малої приватизації, здачу в оренду майна та земельних ділянок через прозорі електронні аукціони у системі «Прозорро. Продажі». Відтак, у межах співпраці з Львівською облдержадміністрацією, експерти держпідприємства «Прозорро.Продажі» ділитимуться знаннями та досвідом, зокрема щодо особливостей продажу та оренди землі через прозорі аукціони. Вже сьогодні проведуть таке навчання для представників громад області. Надалі очне навчання підсилять за допомогою онлайн сервісів. «У жовтні набула чинності Урядова постанова, яка запустила ринок оренди та продажу державної та комунальної землі через систему «Прозорро.Продажі». Прозорий ринок землі працює більш ніж два місяці і ми бачимо, хто найбільше чекав цієї можливості. Це – громади, адже саме органи місцевого самоврядування найактивніше оголошують аукціони. До слова, саме Львівська область увійшла до топ-5 областей в Україні, які найактивніше оголошують земельні аукціони, що вчергове підкреслює актуальність нашої співпраці з «Прозорро. Продажі». Громадам, особливо нещодавно створеним, важливо знати та розуміти механізми прозорого користування земельними ресурсами», - зазначив Максим Козицький. Як розповів Олексій Соболев сьогодні багато учасників приходять на аукціони, конкуренція є досить високою, публічність і прозорість інтернет платформи дозволяє отримати максимум інформації, навіть по проблемних об’єктах. «Це найбільш популярний інструмент, з тих, які ми запускали»,- зазначив він. Так, в системі «Прозорро.Продажі» вже оголосили понад 1750 аукціонів із продажу та оренди землі загальною вартістю на понад пів мільярда гривень. Загальна площа земельних ділянок, виставлених на торги — 8,5 тисяч гектарів. Довідково: ДП «Прозорро.Продажі» – підприємство утворене з метою здійснення консультаційної та підприємницької діяльності, спрямованої на забезпечення функціонування, обслуговування та розвиток електронної торгової системи, яка забезпечує проведення конкурентних електронних аукціонів з оренди та продажу державного та комунального майна. Завдяки системі Прозорро.Продажі можна швидко, ефективно та із залученням максимальної кількості покупців надавати майно в оренду, продавати та відчужувати його, здавати в оренду земельні ділянки, продавати право на користування надрами, розміщення паркомісць, засобів торгівлі, рекламних площин тощо. При цьому електронна торгова система «Прозорро.Продажі» гарантує безпечність торгів, неможливість втручання в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні. З часу перших торгів у системі, а саме з листопада 2016 року, відбулося понад 66 тисяч успішних аукціонів. У них взяли участь понад 40 тисяч учасників, конкуренція між якими дозволила збільшити ціну на активи в середньому на 33% та принести понад 56,6 млрд гривень до бюджетів різних рівнів.
Громадам області допоможуть продавати землю через «Прозорро. Продажі»
13 грудня 2021
Сьогодні, 13 грудня, голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький та директор держпідприємства «Прозорро. Продажі» Олексій Соболев підписали Меморандум про співпрацю. Документ покликаний сприяти процесам прозорої та ефективної системи реалізації комунальних активів територіальних громад області. Йдеться про продаж об'єктів малої приватизації, здачу в оренду майна та земельних ділянок через прозорі електронні аукціони у системі «Прозорро. Продажі». Відтак, у межах співпраці з Львівською облдержадміністрацією, експерти держпідприємства «Прозорро.Продажі» ділитимуться знаннями та досвідом, зокрема щодо особливостей продажу та оренди землі через прозорі аукціони. Вже сьогодні проведуть таке навчання для представників громад області. Надалі очне навчання підсилять за допомогою онлайн сервісів. «У жовтні набула чинності Урядова постанова, яка запустила ринок оренди та продажу державної та комунальної землі через систему «Прозорро.Продажі». Прозорий ринок землі працює більш ніж два місяці і ми бачимо, хто найбільше чекав цієї можливості. Це – громади, адже саме органи місцевого самоврядування найактивніше оголошують аукціони. До слова, саме Львівська область увійшла до топ-5 областей в Україні, які найактивніше оголошують земельні аукціони, що вчергове підкреслює актуальність нашої співпраці з «Прозорро. Продажі». Громадам, особливо нещодавно створеним, важливо знати та розуміти механізми прозорого користування земельними ресурсами», - зазначив Максим Козицький. Як розповів Олексій Соболев сьогодні багато учасників приходять на аукціони, конкуренція є досить високою, публічність і прозорість інтернет платформи дозволяє отримати максимум інформації, навіть по проблемних об’єктах. «Це найбільш популярний інструмент, з тих, які ми запускали»,- зазначив він. Так, в системі «Прозорро.Продажі» вже оголосили понад 1750 аукціонів із продажу та оренди землі загальною вартістю на понад пів мільярда гривень. Загальна площа земельних ділянок, виставлених на торги — 8,5 тисяч гектарів. Довідково: ДП «Прозорро.Продажі» – підприємство утворене з метою здійснення консультаційної та підприємницької діяльності, спрямованої на забезпечення функціонування, обслуговування та розвиток електронної торгової системи, яка забезпечує проведення конкурентних електронних аукціонів з оренди та продажу державного та комунального майна. Завдяки системі Прозорро.Продажі можна швидко, ефективно та із залученням максимальної кількості покупців надавати майно в оренду, продавати та відчужувати його, здавати в оренду земельні ділянки, продавати право на користування надрами, розміщення паркомісць, засобів торгівлі, рекламних площин тощо. При цьому електронна торгова система «Прозорро.Продажі» гарантує безпечність торгів, неможливість втручання в їхній перебіг та рівний доступ кожного учасника до участі в аукціоні. З часу перших торгів у системі, а саме з листопада 2016 року, відбулося понад 66 тисяч успішних аукціонів. У них взяли участь понад 40 тисяч учасників, конкуренція між якими дозволила збільшити ціну на активи в середньому на 33% та принести понад 56,6 млрд гривень до бюджетів різних рівнів.
Цифрові рішення застосунку Дія для компаній нерухомості
26 листопада 2021
У п’ятницю, 26 листопада, у межах Forum West # Нерухомість відбувся практичний семінар з нерухомості, у якому взяв участь заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. Зростання ринкової економіки призводить до збільшення конкуренції у всіх бізнес-нішах. Тому для того, щоб збільшувати свою привабливість та бути компанією, до якої покупці повертатимуться наступного разу, бізнесу необхідно постійно шукати інноваційні підходи, а особливо, імплементовувати цифрові інструменти у свою діяльність. У межах заходу головний спеціаліст сектору з питань цифрової трансформації Львівської ОДА Соломія Волошин презентувала механізм впровадження інтеграцій застосунку «Дія» у робочій діяльності компаній нерухомості. Отримання е-копій документів тепер стало можливим за допомогою сканування QR-коду. Ручне внесення даних з документів та їх паперові версії посунуться на другу сходинку при процесах, де є необхідність пред’явити документ або зробити копію документа, що посвідчує особу. Процес складний, оскільки існують і певні тимчасові бар’єри у діяльності компаній нерухомості.Так до прикладу, при укладанні договору купівлі/продажу існує необхідність нотаріального засвідчення документів. На сьогодні, Мінцифри активно веде обговорення з Нотаріальною палатою України та Мінюстом щодо впровадження у нотаріаті можливостей використання цифрових копій і їх нотаріального засвідчення на центральному рівні. Тому це питання потребує вирішення, яке, як сподіваємось, у найближчий час досягнуть. Не дивлячись на це, компанії можуть застосовувати інтеграцію у інших процесах, де потрібно отримати копію документа, що посвідчує особу, так до прикладу при укладанні угод з купівля майнових прав. При завіренні договору/заяви, відповідальний фахівець може підписати документи, використавши КЕП особи, який можна дуже просто отримати за допомогою сценарію Дія.Підпис. Як наголосили в межах заходу, застосування цифрових документів дає можливість автоматизувати процес їх отримання, а також, що, найбільш важливо, підвищить клієнтоорієнтованість компанії. Можливість швидко отримати е-копії документів допоможе працівникам пришвидшити їх рутинні процеси, а безпечність такого шерингу та зручність для покупця, формуватиме лояльність клієнтів до бренду. Нагадаємо, що Україна стала першою державою, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як їхні паперові чи пластикові аналоги. Сьогодні, Львівська обласна державна адміністрація активно працює у напрямку популяризації інтеграції з Дією усіх сфер суспільного життя та бізнесу, де присутній процес ідентифікації особи. Ознайомитись з коробочним рішенням, як впровадити інтеграції застосунку Дія компаніям у сфері нерухомості (девелоперам, ріелторам, маклерам та агентствам нерухомості) можна за посиланням.
“Якісне розпорядження земельними ресурсами – добробут громад”, - Віталій Загайний
27 жовтня 2021
Сьогодні під головуванням заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Віталія Загайного та за участі представників департаменту агропромислового розвитку, департаменту економічної політики облдержадміністрації, Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) відбулась онлайн-нарада для керівників та землевпорядників територіальних громад на тему: «Важливі питання земельного законодавства в контексті розвитку громад». Віталій Загайний наголосив на важливості якісного і законного розпорядження землями, які є у віданні територіальних громад. «Якісне розпорядження земельними ресурсами – добробут громад. Львівська область в порівняні із іншими областями має в половину менший земельний банк сільськогосподарських угідь. Водночас, Львівщина особлива тим, що 39% населення області – сільське населення. З передачею сільськогосподарських земель до відання територіальних громад розширюються можливості громад приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Відтак, лише якісне розпорядження землями стимулюватиме соціальний і економічний розвиток територій, забезпечить надходження до бюджетів на місцях», - наголосив Віталій Загайний. Також у заході взяв участь голова постійної комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Юрій Раделицький, який наголосив на важливості проведення таких заходів, оскільки земельна реформа та обіг (ринок) землі – це одне з найважливіших питань і стосується кожного – від представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до пересічного громадянина та аграрія. «Вдячний громадам за активність. Як бачу, сьогодні зібрались за одними столом професіонали. Спільна з територіальними громадами комунікація щодо ходу земельної реформи і розвитку агропромислового комплексу в рамках цієї реформи - це основне із завдань сьогодення», - зазначив Юрій Раделицький. У своїй доповіді директорка департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман довела учасникам заходу інформацію про діючий з 1 липня обіг земель сільськогосподарського призначення та його результати. «Відтак, в рамках ринку землі по Україні укладено 33 853 правочини на загальну площу 84,1 тис. га, по Львівщині цей показник складає - 1056 угод на загальну площу 845 га. Однак, що стосується підмораторних земельних ділянок-паїв, то на такі землі укладено лише 168 угод купівлі-продажу, площа проданих паїв складає 198 гектарів. Це доводить, що ринок землі є консервативний, поступовий і неспішний», - зазначила Тетяна Гетьман. Начальник відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Управління державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) Віталія Шепега проінформувала присутніх щодо порядку використання та передачі в користування неуспадкованих земельних ділянок, орендних правовідносини, зокрема, щодо умов, порядку і поновлення договорів оренди. А також довела до відома норми законодавства щодо державної реєстрації прав власності в Державному реєстрі речових прав на земельні ділянки всіх форм власності. «Земля є життєво необхідним ресурсом, неминуче виникають конфлікти, що пов'язані з земельними відносинами. Тому правильна реєстрація прав - запорука захисту від рейдерства. Відтак, важливою і надалі залишається поінформованість населення щодо актуальних питань у сфері державної реєстрації», - наголосила Віталія Шепега. Заступниця начальника управління - начальниця відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Борушок поінформувала учасників щодо змін чинного земельного законодавства в рамках запровадження ринку землі, зокрема, переважного права на викуп земель сільськогосподарськогопризначення, порядку і умов викупу земель сільськогосподарського призначення громадянами України, яким належить право постійного користування/довічного успадкованого володіння для ведення фермерського господарства. А також наголосила про важливість проведення аудиту та інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. «Аби якісно розпоряджатись земельним банком громадам вкрай необхідно провести земельний аудит. Необхідно виявити земельні ділянки, які можуть використовуватися в сільськогосподарському виробництві, але не задіяні, а також ділянки, які використовуються в сільськогосподарському виробництві, але за таке використання не сплачуються податки або ж сплачуються не в повній мірі», - зазначила Тетяна Борушок.
Найбільші платники податку за землю на Львівщині: лідирує «Укрзалізниця»
22 жовтня 2021
Протягом останніх п’яти місяців Львівщина незмінно піднімається в рейтингу областей України за динамікою надходжень до бюджету плати за землю. За цей період область перемістилися з 15-го на 11-те місце. Найбільшими платниками Львівщини за обсягами перерахування податку на землю у січні-вересні цього року є: АТ „Укрзалізниця” – 136 млн грн Нафтогазовидобувне управління „Бориславнафтогаз” – 33 млн грн ПАТ „Миколаївцемент” – 12 млн грн ПАТ „Концерн Галнафтогаз” – 11 млн грн ПрАТ „Львівобленерго” – 10 млн грн Частка вказаних платників у загальних надходженнях плати за землю до місцевих бюджетів Львівщини за 9 місяців становить 20 %.