Відтепер земельні ділянки продаватимуть разом із нерухомістю: роз’яснення департаменту АПК

29 жовтня 2021р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Від вчора набули чинності нові правила, за якими одночасно з купівлею-продажем нерухомості набувають і право власності на земельну ділянку, на якій розташована споруда відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об’єкта нерухомості» від 02.02.2021 № 1174-IX.

Інформують у департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

Закон встановлює, що при купівлі будь-якого нерухомого майна, а також об'єкта незавершеного будівництва, окрім багатоквартирних будинків, до нового власника одночасно переходить і право на користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт нерухомості. Таке право поширюється і на земельні ділянки, що перебувають у постійному користуванні, і на орендовані землі.

Також врегулювали низку питань стосовно права на земельні ділянки під об'єктами нерухомості, зокрема, встановлюється обов’язок набувача права власності на будівлю, що розташована на земельній ділянці державної чи комунальної власності, право користування якою не оформлено, протягом 30-денного терміну з дня набуття такого права власності, здійснити відповідні дії для оформлення прав на земельну ділянку. Окрім цього, якщо купується лише частка нерухомого майна, то новий власник має право використовувати необхідну для нього земельну ділянку на підставі домовленості з постійним землекористувачем, право постійного користування при цьому не припиняється.

Важливим є те, що не потрібно укладати окремого договору купівлі-продажу земельної ділянки, а достатньо лише угоди про придбання майна, де повинні бути обумовлені й земельні питання. Проте, право власності та/або користування земельною ділянкою у разі набуття прав на об'єкт незавершеного будівництва виникає лише у тому випадку, якщо права на такий об'єкт зареєстровані.

«Реалізація цього закону сприятиме правовій визначеності, оскільки надасть змогу встановити процедуру переходу права користування земельною ділянкою у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній. Також закон захищає права власників та користувачів земельних ділянок, встановлює відповідальність за невиконання вимог щодо прав користування ділянками та скоротить витрати, пов’язані з переоформленням або припиненням орендних правовідносин у сфері землекористування», - зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook