У разі виникнення надзвичайної ситуації на Львівщині необхідно організувати якісне оповіщення населення

2 лютого 2022р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

Керівники райдержадміністрацій та територіальних громад Львівської області повинні на місцях посилити роботу з організацією укриття населення у разі виникнення будь-якого роду надзвичайних ситуацій. Також необхідно налагодити роботу систем оповіщення.

Про це йшлося сьогодні в межах наради за участі заступника голови Львівської облдержадміністрації  Віталія Загайного, керівництва департаменту з питань цивільного захисту ОДА, райдержадміністрацій та громад.

«Кожна громада має навчитися організовувати свою безпеку, захист населення та територій від ймовірних надзвичайних ситуацій. Торік ми наголошували під час нарад з керівниками громад та райдержадміністрацій, що необхідно створювати підрозділи цивільного захисту на місцях. Серед їхніх повноважень, зокрема, є попередження та підготовка до ймовірного настання надзвичайних ситуацій, що вкрай актуально з огляду на події, що розгортаються упродовж останніх тижнів в країні», - наголосив Віталій Загайний.

Органи управління мають перебувати у високому ступені готовності. Це завдання передбачає організацію оповіщення керівного складу населення в особливий період на належному рівні. Для цього існує чіткий план дій, який вводиться в дію завдяки сигналам цивільного захисту. До Львівської області вони надходять по загальнодержавній системі централізованого оповіщення (СЦО), які потім передають через спецапаратуру до РДА. На місцях повинні бути відповідальні особи за організацію оповіщення.

Термін передачі звукового сигналу - не більше 2-х хвилин. Номери, з яких проводиться передача сигналу: 032-241-04-90; 032-255-14-50.

Своєю чергою, оповіщення населення відбувається через стаціонарні та мобільні сигнальні пристрої, електронні сирени, теле- та радіомовлення (загальнонаціональні, регіональні та місцеві).  Станом на зараз, обладнання оповіщення встановили у 46 громадах, в тому числі завдяки коштам обласного бюджету. Ще 6 внесли до першої черги на 2022 рік для співфінансування придбання такого устаткування. Наявне обладнання має бути у постійній готовності до використання.

У межах наради також наголосили, що у Львівській області потрібно посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо організації укриття в захисних спорудах та правил перебування в них.

«Не менш важливо зараз привести до ладу місця для укриття населення. Подбати про освітлення таких місць, їх належний санітарний та протипожежний стан. Необхідно провести так зване тренування з мешканцями багатоквартирних будинків, аби у разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації люди знали, як вільно потрапити в укриття і легко звідти дістатись», - зауважив директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз.

Для укриття населення в основному передбачені споруди подвійного призначення або найпростіші укриття. Спорудами подвійного призначення можуть бути підземні переходи, цокольні поверхи будинків, підземні паркінги, а найпростішими укриттями є підвали житлових будинків або інші споруди мінімального захисту населення.

З інтерактивною картою захисних споруд цивільного захисту Львівської області можна ознайомитися тут.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook