Уряд розширив дію програми єПідтримка
Сьогодні Уряд ухвалив зміни в постанову щодо програми єПідтримка. З 7 лютого гроші за вакцинацію зможуть отримати підлітки від 14 років.
Розширили також і перелік бізнесів, які підпадають під проєкт. Окрім стандартних цілей на спорт, кіно, театри, подорожі, кошти програми єПідтримка можна буде витрачати на освітні курси, шкільне приладдя та канцелярські вироби.
«Тепер і вакциновані українці від 14 років зможуть отримати тисячу гривень у Дії швидко та зручно. Таким чином уряд хоче заохотити вакцинуватися молодші групи населення, адже штам ''Омікрон'' вражає навіть їх. Впевнений, що така ініціатива переконає значну кількість молодих громадян нашої держави, що вакцинація є не лише необхідною, але і економічно вигідною», — зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.
Станом на сьогодні у межах єПідтримки було подано понад 8 млн заявок, оформлено 9,1 млн карток та витрачено 2,3 млрд гривень.
Якщо ви ще не скористалися єПідтримкою, то можете це зробити за кілька хвилин, швидко та зручно:
- Оформте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. В онлайн-банкінгу картку можна отримати за 1 хв.
- Завантажте застосунок Дія або оновіть його до останньої версії в PlayMarket або AppStore.
- Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікати, отримані на порталі Дія, чи паперові від сімейного лікаря, не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку Дія зараз можна як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою.
- Зайдіть у розділ Послуги та знайдіть єПідтримку.
- Надішліть заяву на отримання коштів
- Виберіть для виплати картку єПідтримка.
- Очікуйте на зарахування коштів.
Як працює програма єПідтримка, можна дізнатися за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна знайти тут.
Ключові слова:
єПідтримкаНовини за темою
єПідтримка: останній день, коли можна подати заявку на отримання 6500 грн
31 березня 2022
Сьогодні програма підтримки українців з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії, завершується. Саме тому усім охочим отримати компенсацію необхідно встигнути подати заявку протягом дня (31.03), щоб отримати 6500 грн від держави. Про це повідомили на фоційному Telegram-каналі Дії. Хто саме може отримати 6500 грн: ФОПи всіх груп, які сплатили ЄСВ за 4 квартал 2021 року; Наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ за 4 квартал, окрім працівників організацій, які отримують кошти з Державного бюджету України; ФОПи, які не перебувають в стані припинення/реорганізації/ліквідації. Області, де доступна послуга: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Дніпропетровська, Київська та м. Київ. ''Кошти можна витрачати без обмежень, а також знімати в банкоматах або перераховувати на інші картки. Для того щоб замовити послугу заходьте в Дію, натискайте: послуги - єПідтримка - отримати допомогу. Кошти будуть виплачені абсолютно всім, хто подав заявку в Дії до 31.03 включно'', - зазначили розробники Дії.
Заявку на виплату 6500 грн необхідно подати до 31 березня
27 березня 2022
Уряд скоротив термін подачі заявки на отримання 6500 грн у межах програми «єПідтримка». Нагадаємо, ці кошти можуть отримати мешканці областей, які постраждали від бойових дій. Відтепер відповідно до постанови уряду № 367 від 26.03.2022 останнім днем подачі заявки є 31 березня 2022 року. Подати заявку можна у додатку «Дія». Грошова виплата у розмірі 6500 грн передбачена для найманих працівників, які через війну втратили роботу. Як повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України 4 мільйони українців вже подали заявки, а 2,7 мільйони – вже отримали кошти.
Стартували перші виплати 6500 грн у межах «єПідтримки»
22 березня 2022
В «Дію» надійшло майже 4 мільйони заявок на допомогу від держави і вже відучора розпочалися перші виплати 6500 грн єПідтримки, їх отримали майже 500 тисяч українців. Першими кошти отримують ті, хто подали заявки в Дії у перший день роботи послуги. Усі виплати розподілятимуться почергово. Нагадаємо, програма розрахована на людей з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії. Якщо ви досі не подали заявку в Дії — не зволікайте, зробіть це просто зараз: Відкрийте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів, якщо ще не маєте її Зайдіть у Дію та натисніть «Послуги» - єПідтримка - Отримати допомогу. Очікуйте на зарахування коштів Важливо! Якщо ви отримали SMS-повідомлення, що нібито потрібно перейти за посиланням для зарахування коштів, НЕ переходьте. Це — інтернет-шахрайство. "Дія" не надсилає жодних SMS із посиланнями.
Українцям, які під час війни втратили роботу, виплатять 6500 грн
6 березня 2022
За дорученням Президента України наступного тижня запрацює оновлена програма єПідтримка. У межах цієї програми кожен найманий працівник, кожен ФОП, у якого війна забрала роботу, зможе отримати 6,5 тис гривень. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію – тобто, через застосунок Дія. Міністерство цифрової трансформації повідомить деталі, як саме оформити допомогу. «Це зараз. Але надалі кожен з вас має почати працювати заради України та нашої перемоги. Я вдячний кожному, хто в той чи іншій спосіб допоміг нашій героїчній армії, а також допомагає людям, які опинилися у скрутних умовах руйнування і окупації. Тепер нам потрібно відновлювати виробництва, там, де це можливо», - наголосив Прем’єр. Виплату допомоги здійснюватимуть згідно з постановою Кабміну №199 від 04.03.2022 року. Допомога надається таким застрахованим особам: працюючим на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом; фізичним особам – підприємцям (ФОП).
Уряд дозволив витрачати кошти з єПідтримки без обмежень в умовах війни
2 березня 2022
Про це повідомило міністерство цифрової трансформації України у Telegram. ''Ми розуміємо, що під час війни кожна гривня може врятувати чиєсь життя та допомогти багатьом українцям. Тому Уряд скасував усі обмеження на використання коштів програми єПідтримка'', - зазначили у Мінцифрі. Обмеження з карток для виплат єПідтримка вже зняли: Монобанк, Альфа-Банк, ПриватБанк, А-Банк, ПУМБ, Восток, Укргазбанк. Відтепер гроші з карток цих банків можна витратити на будь-які продукти та товари (оплачувати покупки за усіма МСС-кодами). Також можна переказувати гроші на інші картки. Можливість поповнення картки власними коштами є відсутньою. Також у міністерстві нагадали, що грошима з єПідтримки можна допомогти ЗСУ. За 6 днів українці переказали на підтримку української армії понад 1,5 млрд гривень.
єПідтримка: українці перерахували вже 426 млн грн на потреби армії
27 лютого 2022
Українці перерахували вже 426 млн грн на потреби армії з рахунків програми «єПідтримка». Про це повідомив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у своєму Телеграмі. «426 млн єПідтримки українській армії! Тільки за вчора - 218 млн. Ми - сильні разом. До перемоги», - заявив Федоров. Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації запустило оновлену послугу переказу коштів «єПідтримки» на допомогу українській армії. Державна програма «єПідтримка» офіційно запрацювала з 19 грудня 2021 року. Вона передбачає виплату тисячі гривень громадянам, які пройшли повну вакцинацію проти COVID-19. Кошти може отримати кожен громадянин України, який досяг 18 років і має в застосунку «Дія» зелений COVID-сертифікат вакцинації.
Українці перерахували на потреби армії 200 мільйонів гривень коштами єПідтримки
26 лютого 2022
Менш ніж за добу 200 мільйонів гривень з програми єПідтримка українці перерахували на потреби нашої армії. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України. ''Сьогодні як ніколи нам потрібно максимально долучитися до підтримки наших військових, адже саме завдяки їм ми завдячуємо мирному небу над нашими головами. Усім нам потрібно мобілізуватися та разом допомагати армії хто чим може. Зараз ми розробляємо зручний інтерфейс, який дозволить об'єднати потреби Львівщини з можливостями бізнесу і громадян'', - зазначив керівник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук. Нагадаємо, гроші з єПідтримки можна витратити на допомогу українській армії. Детальніше у цій статті.
Гроші з єПідтримки можна витратити на допомогу українській армії
25 лютого 2022
Міністерство цифрової трансформації запускає оновлену послугу «Повернись живим»: гроші з єПідтримки можна витратити на допомогу українській армії. Про це віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у своєму Телеграмі. «Кошти можна переказати через Portmone - всю суму виплати у 1000 грн або залишок, який у вас є на банківській картці єПідтримки. Зробити це можна за посиланням», - заявив Федоров. «Ви можете також переказати кошти через єПідтримку, якщо у вас є картка Монобанку, ПриватБанку чи Альфа-Банку. Очікуємо, що решта банків теж приєднаються до ініціативи найближчим часом», - заявив він. Скористатись єПідтримкою можна, якщо у вас є «зелений» COVID-сертифікат у застосунку «Дія». Як повідомлялось раніше, за добу для потреб української армії надійшло майже 300 млн грн. Також у міністерстві цифрової трансформації України повідомили, що розробили відеоінструкцію як можна переказати кошти. Допоможемо українським військовим та захистимо нашу країну від ворога!
Відсьогодні за програмою єПідтримка українці зможуть оплатити комунальні послуги
14 лютого 2022
Відсьогодні, з 14 лютого, українці віком від 60 років матимуть змогу витратити кошти, нараховані за програмою єПідтримка, на оплату житлово-комунальних послуг. Крім того, вже незабаром, з 14 березня, люди з інвалідністю І та ІІ груп також зможуть витратити отримані в межах програми кошти на соціальні потреби, зокрема на ліки та комунальні платежі. Водночас з 14 березня всі українці, які мають бустерне щеплення від COVID-19, зможуть отримати додаткові 500 грн. “На сьогодні програмою єПідтримка скористались вже понад 8,6 млн українців. Безумовним лідером за витратами коштів, які наші громадяни отримали за вакцинацію, є придбання книжок - менш ніж за два місяці українці купили книжок на 1 млрд грн. Вочевидь, це стане суттєвою підтримкою для видавничого бізнесу. Також літні люди активно користуються можливістю придбати за отримані від держави кошти ліки, на них за три тижні витратили понад 300 млн грн”, - повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан. Загалом з початку запуску програми єПідтримка на картки українців перераховано 8,6 млрд грн, а 3 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили. Найпопулярнішими за видами витрат є: книжкові магазини – 1 млрд грн; кінотеатри – 658 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 341 млн грн спорт – 340 млн грн; залізничні та авіа пасажирські перевезення – 330 млн грн; ліки - 304 млн грн. Крім того, за тиждень 13 млн грн було витрачено на освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари. Наразі понад 3,5 млн громадян, старших за 60 років, вже мають “зелений” сертифікат вакцинації від Covid-19. Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.
Нові можливості єПідтримки: Уряд ухвалив зміни до постанови
9 лютого 2022
Сьогодні Уряд ухвалив значні зміни в постанову щодо програми єПідтримка. Незабаром люди з інвалідністю І та ІІ груп зможуть витратити кошти в межах програми єПідтримка на ліки. А люди з інвалідністю І та ІІ груп та особи від 60 років — на комунальні послуги. Наразі в Україні понад 1 млн громадян з інвалідністю, які належать до І та ІІ груп. Також із 14 березня українці від 14 років, які мають бустерну дозу, зможуть отримати 500 гривень у межах програми. На сьогодні бустерну дозу отримали майже 500 тисяч українців. Також Уряд збільшив строк використання коштів. Гроші від єПідтримки можна буде витратити впродовж не 4, а 9 місяців із дня зарахування. «Зовсім скоро українці від 14 років зможуть подати заявку на кошти за бустерну дозу, а люди з інвалідністю за гроші від програми матимуть можливість оплатити комунальні послуги та ліки. Отримати гроші можна буде швидко та зручно в застосунку Дія. Ми продовжуємо трансформувати єПідтримку, щоб розв'язувати актуальні проблеми та піклуватися про кожного українця», — зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Станом на сьогодні в межах єПідтримки було подано понад 8,3 млн заявок, оформлено 9,5 млн карток та витрачено 2,7 млрд гривень. Якщо ви ще не скористалися єПідтримкою, то можете це зробити за кілька хвилин, швидко та зручно: Оформте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. В онлайн-банкінгу картку можна отримати за 1 хв. Завантажте застосунок Дія або оновіть його до останньої версії в PlayMarket або AppStore. Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікати, отримані на порталі Дія, чи паперові від сімейного лікаря, не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку Дія зараз можна як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою. Зайдіть у розділ Послуги та знайдіть єПідтримку. Надішліть заяву на отримання коштів Виберіть для виплати картку єПідтримка. Очікуйте на зарахування коштів. Як працює програма єПідтримка, можна дізнатися за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна знайти тут.
Цього тижня програма «єПідтримка» щодо придбання ліків буде розширена на осіб з інвалідністю I та ІІ груп
8 лютого 2022
За прогнозами, захворюваність на COVID-19 в Україні зростатиме ще кілька тижнів, тож громадяни повинні активніше вакцинуватися, щоб вберегти себе від важкого перебігу хвороби. Про це йшлося на селекторній нараді в Офісі Президента України. За інформацією уряду, за минулий тиждень зафіксовано понад 242 тис. випадків захворювання на коронавірусну хворобу, що на 44% більше, ніж тижнем раніше. Показники захворюваності на COVID-19 в Україні зростають четвертий тиждень поспіль, і, за прогнозами, це триватиме ще кілька тижнів. Пікові показники очікуються на п'ятому-шостому тижні. Як повідомив голова Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко, у медзакладах збільшено кількість дитячих ліжок для маленьких пацієнтів з COVID-19. Загалом кількість госпіталізованих з коронавірусною хворобою зростає контрольовано: 27 тис. осіб минулого тижня проти 24 тис. – позаминулого. Очільник МОЗ знову наголосив, що до реанімації потрапляє мінімальна кількість вакцинованих. Це ще раз підтверджує ефективність щеплень проти коронавірусу. Тож в уряді вкотре закликали громадян проявляти свідомість та робити щеплення, щоб зберегти своє здоров’я та близьких. Віктор Ляшко також зазначив, що в регіонах України наразі достатньо вакцин різних виробників: є і препарати Pfizer/BioNTech, Moderna, а нещодавно в області була доправлена чергова партія вакцини CoronаVaс. Секретар РНБО Олексій Данілов запропонував провести аудит щодо залишків вакцини та визначити необхідні обсяги закупівлі нових партій, зважаючи на темпи вакцинації населення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль поцікавився перебігом виплати підвищеної заробітної плати медичним працівникам. Віктор Ляшко доповів що, за даними Національної служби здоров'я України, всі медики первинної ланки та екстреної медичної допомоги вже отримали підвищені виплати. Міністр також повідомив, що працюють гарячі лінії, і всі скарги, які туди надходять, оперативно розглядаються. Денис Шмигаль доручив МОЗ разом з Державною службою України з питань праці розробити інструменти ефективного розв'язання проблемних питань з виплатами медикам на місцях та за необхідності – вжиття заходів щодо недобросовісних головних лікарів. Також на цьому тижні НСЗУ почала виплачувати кошти медзакладам за підписаними угодами за січень. Денис Шмигаль також зазначив, цього тижня уряд ухвалить рішення про розширення ініційованої Президентом програми «єПідтримка»: окрім людей, старших за 60 років, купувати ліки за надані державою кошти зможуть і особи з інвалідністю I та ІІ груп. Також найближчим часом з’явиться можливість витрачати 1 тис. грн на комунальні послуги. Загалом у межах програми «єПідтримка» українцям перераховано 7,8 млрд грн. Прем’єр-міністр дав доручення Міністерству фінансів зробити прогноз виплат за бустерну вакцинацію.
Відсьогодні 1000 грн за програмою єПідтримка можуть отримати підлітки
7 лютого 2022
Відсьогодні отримати 1000 грн в рамках програми єПідтримка зможуть українці від 14 років, які мають дві дози щеплення від COVID-19. Наразі вже близько 75 тисяч підлітків пройшли повний курс вакцинації. Водночас Уряд розширив перелік сфер бізнесу, в яких ці гроші можуть бути використані. Тепер 1000 грн за програмою єПідтримка можна буде витратити не лише на придбання книжок, послуг у сфері культури, спорту чи пасажирських перевезень, але й на освітні послуги, дитячі позашкільні гуртки, перебування в літньому чи спортивному дитячому таборі, спортивні товари, канцтовари, шкільне приладдя. “Вакциновані українці від 14 років тепер можуть отримати свою 1000 гривень та витратити їх на спортивні товари, підручники, канцтовари, шкільне приладдя або оплатити навчальний курс. Окрім того, до програми постійно долучаються нові банки для того, щоб усі вакциновані могли нею скористатися. Наразі через 10 банків-партнерів можна згенерувати картки програми єПідтримка”, - зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук. На сьогодні програмою єПідтримка вже скористалися 8 млн громадян. Загалом з початку запуску програми на картки українців перераховано 8 млрд грн, а 2,6 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили. Так, найпопулярнішими за видами витрат стали: книжкові магазини – 908 млн грн; кінотеатри – 579 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 302 млн грн залізничні та авіа пасажирські перевезення – 294 млн грн; спорт – 290 млн грн; ліки – 198 млн грн. До програми вже долучилося 10 банків-партнерів: Приватбанк, Монобанк, Ощадбанк, А-банк, Альфа-банк, УКРГАЗБАНК, Райффайзен Банк, izibank, Банк Восток, Ідея банк. Докладніше про те, як працює програма єПідтримка, можна дізнатися за цим посиланням. Усі запитання та інструкцію з генерування COVID-сертифікатів можна знайти тут.