Уряд дозволив витрачати кошти з єПідтримки без обмежень в умовах війни
Про це повідомило міністерство цифрової трансформації України у Telegram.
''Ми розуміємо, що під час війни кожна гривня може врятувати чиєсь життя та допомогти багатьом українцям. Тому Уряд скасував усі обмеження на використання коштів програми єПідтримка'', - зазначили у Мінцифрі.
Обмеження з карток для виплат єПідтримка вже зняли: Монобанк, Альфа-Банк, ПриватБанк, А-Банк, ПУМБ, Восток, Укргазбанк.
Відтепер гроші з карток цих банків можна витратити на будь-які продукти та товари (оплачувати покупки за усіма МСС-кодами). Також можна переказувати гроші на інші картки. Можливість поповнення картки власними коштами є відсутньою.
Також у міністерстві нагадали, що грошима з єПідтримки можна допомогти ЗСУ. За 6 днів українці переказали на підтримку української армії понад 1,5 млрд гривень.
Новини за темою
Мінцифри зібрало перелік перелік онлайн-сервісів для пошуку зниклих родичів та близьких
10 квітня 2022
Від початку російського вторгнення українці змушені ховатися в бомбосховищах, евакуюватися до більш безпечних регіонів, а декого примусово вивозять російські окупанти. Мінцифри зібрало перелік перелік онлайн-сервісів, які допомагають шукати зниклих родичів та близьких. Пошук зниклих — один із найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, зниклих під час вторгнення росії. У Telegram-каналі легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст https://t.me/poshuk_znyklyh Пошук Україна 2022 — Telegram-канал для пошуку людей по всій Україні. Щоб подати заявку на пошук, треба заповнити Google-форму, яка надійде волонтерам та бійцям ТрО https://t.me/poshukukraina2022 Знайди рідних — бот, створений за ініціативи «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій. https://t.me/Family_Search_bot Розшук за даними Національного інформаційного бюро надає інформацію про зниклих військових і цивільних — як загиблих, так і полонених або депортованих з Україниhttps://t.me/nib_uncp_bot Також існують чатботи для пошуку людей в окремих регіонах. Пошук зниклих людей у Харкові https://t.me/Nadiia_Kharkiv_bot Для пошуку зниклих у передмісті Києва та Київській області нещодавно створили окремий бот https://t.me/findme_kyivobl_bot . Вперше така практика була успішно запроваджена в Гостомельській громаді та вже дає позитивні результати.
єПідтримка: останній день, коли можна подати заявку на отримання 6500 грн
31 березня 2022
Сьогодні програма підтримки українців з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії, завершується. Саме тому усім охочим отримати компенсацію необхідно встигнути подати заявку протягом дня (31.03), щоб отримати 6500 грн від держави. Про це повідомили на фоційному Telegram-каналі Дії. Хто саме може отримати 6500 грн: ФОПи всіх груп, які сплатили ЄСВ за 4 квартал 2021 року; Наймані працівники, за яких сплачено ЄСВ за 4 квартал, окрім працівників організацій, які отримують кошти з Державного бюджету України; ФОПи, які не перебувають в стані припинення/реорганізації/ліквідації. Області, де доступна послуга: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Дніпропетровська, Київська та м. Київ. ''Кошти можна витрачати без обмежень, а також знімати в банкоматах або перераховувати на інші картки. Для того щоб замовити послугу заходьте в Дію, натискайте: послуги - єПідтримка - отримати допомогу. Кошти будуть виплачені абсолютно всім, хто подав заявку в Дії до 31.03 включно'', - зазначили розробники Дії.
Заявку на виплату 6500 грн необхідно подати до 31 березня
27 березня 2022
Уряд скоротив термін подачі заявки на отримання 6500 грн у межах програми «єПідтримка». Нагадаємо, ці кошти можуть отримати мешканці областей, які постраждали від бойових дій. Відтепер відповідно до постанови уряду № 367 від 26.03.2022 останнім днем подачі заявки є 31 березня 2022 року. Подати заявку можна у додатку «Дія». Грошова виплата у розмірі 6500 грн передбачена для найманих працівників, які через війну втратили роботу. Як повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України 4 мільйони українців вже подали заявки, а 2,7 мільйони – вже отримали кошти.
Стартували перші виплати 6500 грн у межах «єПідтримки»
22 березня 2022
В «Дію» надійшло майже 4 мільйони заявок на допомогу від держави і вже відучора розпочалися перші виплати 6500 грн єПідтримки, їх отримали майже 500 тисяч українців. Першими кошти отримують ті, хто подали заявки в Дії у перший день роботи послуги. Усі виплати розподілятимуться почергово. Нагадаємо, програма розрахована на людей з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії. Якщо ви досі не подали заявку в Дії — не зволікайте, зробіть це просто зараз: Відкрийте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів, якщо ще не маєте її Зайдіть у Дію та натисніть «Послуги» - єПідтримка - Отримати допомогу. Очікуйте на зарахування коштів Важливо! Якщо ви отримали SMS-повідомлення, що нібито потрібно перейти за посиланням для зарахування коштів, НЕ переходьте. Це — інтернет-шахрайство. "Дія" не надсилає жодних SMS із посиланнями.
Українцям, які під час війни втратили роботу, виплатять 6500 грн
6 березня 2022
За дорученням Президента України наступного тижня запрацює оновлена програма єПідтримка. У межах цієї програми кожен найманий працівник, кожен ФОП, у якого війна забрала роботу, зможе отримати 6,5 тис гривень. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Програма буде працювати за аналогією з виплатами за вакцинацію – тобто, через застосунок Дія. Міністерство цифрової трансформації повідомить деталі, як саме оформити допомогу. «Це зараз. Але надалі кожен з вас має почати працювати заради України та нашої перемоги. Я вдячний кожному, хто в той чи іншій спосіб допоміг нашій героїчній армії, а також допомагає людям, які опинилися у скрутних умовах руйнування і окупації. Тепер нам потрібно відновлювати виробництва, там, де це можливо», - наголосив Прем’єр. Виплату допомоги здійснюватимуть згідно з постановою Кабміну №199 від 04.03.2022 року. Допомога надається таким застрахованим особам: працюючим на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом; фізичним особам – підприємцям (ФОП).
Як зареєструвати немовля у воєнний час: роз’яснення Мінцифри
3 березня 2022
Життя триває. І народжується нове, попри війну. На сьогодні не відомо точної кількості новонароджених дітей, адже порахувати кількість немовлят в укриттях країни зараз неможливо. Про те, як зареєструвати немовля у воєнний час інформує Мінцифри. У звʼязку з воєнним станом послуга єМалятко недоступна. Зареєструвати дитину можна в найближчому відділі ДРАЦС, де немає активних бойових дій. Для реєстрації знадобиться лише паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о. Якщо доступ до реєстру ДРАЦС буде відсутній, держоргани складуть запис у паперовій формі. А щойно доступ відновиться, усі відомості будуть внесені до реєстру протягом 5 робочих днів.
єПідтримка: українці перерахували вже 426 млн грн на потреби армії
27 лютого 2022
Українці перерахували вже 426 млн грн на потреби армії з рахунків програми «єПідтримка». Про це повідомив віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у своєму Телеграмі. «426 млн єПідтримки українській армії! Тільки за вчора - 218 млн. Ми - сильні разом. До перемоги», - заявив Федоров. Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації запустило оновлену послугу переказу коштів «єПідтримки» на допомогу українській армії. Державна програма «єПідтримка» офіційно запрацювала з 19 грудня 2021 року. Вона передбачає виплату тисячі гривень громадянам, які пройшли повну вакцинацію проти COVID-19. Кошти може отримати кожен громадянин України, який досяг 18 років і має в застосунку «Дія» зелений COVID-сертифікат вакцинації.
Українці перерахували на потреби армії 200 мільйонів гривень коштами єПідтримки
26 лютого 2022
Менш ніж за добу 200 мільйонів гривень з програми єПідтримка українці перерахували на потреби нашої армії. Про це повідомило Міністерство цифрової трансформації України. ''Сьогодні як ніколи нам потрібно максимально долучитися до підтримки наших військових, адже саме завдяки їм ми завдячуємо мирному небу над нашими головами. Усім нам потрібно мобілізуватися та разом допомагати армії хто чим може. Зараз ми розробляємо зручний інтерфейс, який дозволить об'єднати потреби Львівщини з можливостями бізнесу і громадян'', - зазначив керівник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук. Нагадаємо, гроші з єПідтримки можна витратити на допомогу українській армії. Детальніше у цій статті.
Гроші з єПідтримки можна витратити на допомогу українській армії
25 лютого 2022
Міністерство цифрової трансформації запускає оновлену послугу «Повернись живим»: гроші з єПідтримки можна витратити на допомогу українській армії. Про це віцепрем’єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у своєму Телеграмі. «Кошти можна переказати через Portmone - всю суму виплати у 1000 грн або залишок, який у вас є на банківській картці єПідтримки. Зробити це можна за посиланням», - заявив Федоров. «Ви можете також переказати кошти через єПідтримку, якщо у вас є картка Монобанку, ПриватБанку чи Альфа-Банку. Очікуємо, що решта банків теж приєднаються до ініціативи найближчим часом», - заявив він. Скористатись єПідтримкою можна, якщо у вас є «зелений» COVID-сертифікат у застосунку «Дія». Як повідомлялось раніше, за добу для потреб української армії надійшло майже 300 млн грн. Також у міністерстві цифрової трансформації України повідомили, що розробили відеоінструкцію як можна переказати кошти. Допоможемо українським військовим та захистимо нашу країну від ворога!
Мінцифри: Кількість точок доступу до адміністративних послуг наближається до 3000
18 лютого 2022
На Львівщині функціонують 158 точок, де мешканці можуть отримати якісні адміністративні послуги. Також відкритими для мешканців є 4 Дія.Центри та 49 центрів надання адміністративних послуг. Про це повідомили в управлінні з питань цифрового розвитку Львівської облдержадміністрації. На важливості відкриття нових ЦНАПів наголосила начальниця відділу розвитку надання адміністративних послуг управління з питань цифрового розвитку Львівської області Галина Тупісь. ''Донедавна переваги в отриманні адміністративних послуг мали жителі міст обласного значення та районних центрів. Сьогодні ж для багатьох послуги стали доступними поруч із домом без необхідності їхати до райцентру. Нашою метою є забезпечити кожного можливістю отримати сучасні та якісні адмінпослуги у своїй громаді'', - сказала Галина Тупісь. Як повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України, кількість точок доступу до адміністративних послуг наближається до 3000. На початок 2022 року мережа ЦНАП в Україні зросла до близько 3 тисяч точок. Серед них — 1027 ЦНАП, 1712 віддалених робочих місць, 124 територіальні підрозділи та 28 мобільних ЦНАП. Порівнюючи з 2020 роком, мережа зросла на 1,5 тисячі точок. Тільки 200 Центрів відкрилися за останній квартал. Нагадаємо, минулого тижня у Новояворівську відкрили 4-ий Дія.Центр у якому можна отримати понад 250 адміністративних послуг.
У межах проєкту «Ноутбук кожному вчителю» придбано майже 63 тисячі ноутбуків
15 лютого 2022
У межах національного проєкту «Ноутбук кожному вчителю» Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації придбали 62 674 ноутбуки для закладів загальної середньої освіти, в яких працюють 191 380 вчителів і навчаються 2,5 мільйонів учнів. Про це повідомив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет на підставі офіційних звітів усіх областей щодо закупівлі ноутбуків. «Спільними зусиллями за короткий проміжок часу нам вдалося не просто забезпечити комп’ютерною технікою чимало вчителів, а й перевиконати план. Я впевнений, що це лише початок. Працюємо далі заради розбудови якісної системи освіти та створення гідних умов праці освітянам», – наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Під час реалізації програми досягнули співвідношення 1 ноутбук на 1 педагогічного працівника, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів №403 від 21 квітня 2021 року. За планом, 60 тисяч ноутбуків мали отримати 24 області та 10 районів Києва за рахунок субвенції та співфінансування від кожної з областей. На Львівщині доставили 4042 ноутбуки у школи області. Загалом використали понад 67 мільйонів гривень коштів загальнодержавної субвенції та майже 14 мільйонів гривень коштів місцевих бюджетів. Із виділених 980 млн грн субвенції касових видатків здійснено на 860 млн грн. Економія склала майже 108 мільйонів гривень, 73 млн з яких спрямовали на придбання автобусів і обладнання вбиралень у школах, а майже 35 млн грн повернули до бюджету. Співфінансування з місцевих бюджетів склало понад 243 мільйонів гривень, із яких 14 мільйонів не були освоєні та теж повернуті до бюджету.
Відсьогодні за програмою єПідтримка українці зможуть оплатити комунальні послуги
14 лютого 2022
Відсьогодні, з 14 лютого, українці віком від 60 років матимуть змогу витратити кошти, нараховані за програмою єПідтримка, на оплату житлово-комунальних послуг. Крім того, вже незабаром, з 14 березня, люди з інвалідністю І та ІІ груп також зможуть витратити отримані в межах програми кошти на соціальні потреби, зокрема на ліки та комунальні платежі. Водночас з 14 березня всі українці, які мають бустерне щеплення від COVID-19, зможуть отримати додаткові 500 грн. “На сьогодні програмою єПідтримка скористались вже понад 8,6 млн українців. Безумовним лідером за витратами коштів, які наші громадяни отримали за вакцинацію, є придбання книжок - менш ніж за два місяці українці купили книжок на 1 млрд грн. Вочевидь, це стане суттєвою підтримкою для видавничого бізнесу. Також літні люди активно користуються можливістю придбати за отримані від держави кошти ліки, на них за три тижні витратили понад 300 млн грн”, - повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан. Загалом з початку запуску програми єПідтримка на картки українців перераховано 8,6 млрд грн, а 3 млрд грн з отриманих коштів громадяни вже витратили. Найпопулярнішими за видами витрат є: книжкові магазини – 1 млрд грн; кінотеатри – 658 млн грн; театри, концерти та розважальні послуги – 341 млн грн спорт – 340 млн грн; залізничні та авіа пасажирські перевезення – 330 млн грн; ліки - 304 млн грн. Крім того, за тиждень 13 млн грн було витрачено на освітні послуги, шкільне приладдя, спорттовари. Наразі понад 3,5 млн громадян, старших за 60 років, вже мають “зелений” сертифікат вакцинації від Covid-19. Нагадаємо, що відповідно до умов програми 1000 грн можуть отримати всі громадяни України від 14 років, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19.