"Пік захворюваності на ковід в області може бути через два тижні", – Орест Чемерис

4 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

За останню добу на Львівщині перевищено два індикатори рівня епідемічної небезпеки згідно з Постановою КМУ №1236. Зокрема, індикатор виявлення підтверджених випадків ковіду (26% при нормі 20%) та індикатор рівня госпіталізацій на 100 тис. населення (71 при нормі 60).

Таким чином епідситуація в області погіршується, проте піку захворюваності варто очікувати за два тижні. Про це на брифінгу повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис.

«Якщо взяти до уваги, що на території Львівщини з понеділка (31 січня – ред.) діють фактично такі ж обмеження як і в червоній зоні, то вже упродовж двох тижнів можемо вийти на пік. Після того може бути певна стабілізація і зменшення рівня захворюваності. Кожна чергова хвиля характеризується більш інтенсивним перебігом. Ця хвиля вже перевищила пік попередньої. Проте, відзначаємо, що доросле населення хворіє менше. Бачимо це за кількістю пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. Так, «Омікрон» легше переноситься, бо вражає переважно лише верхні дихальні шляхи, проте все одно може спровокувати інші ускладнення і часто може бути причиною загострення хронічних хвороб», - зазначив Орест Чемерис.

Він також додав: щоб вберегтися від інфікування, важливо носити маску, дотримуватися соціальної дистанції та вакцинуватися.

«Нагадуємо, про необхідність зробити щеплення бустерною дозою. Люди, які отримали бустерну дозу, мають найменший ризик захворіти. Згідно з рекомендацією МОЗ, щепитися бустером можна вже через три місяці після отримання другої дози», - наголосив Орест Чемерис.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook