«При легкому перебігу ковіду антибіотики не призначаються», - пульмонологиня Надія Рудницька

8 лютого 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Лікування коронавірусу не починається з антибіотикотерапії і гормональних та кроворозріджуючих препаратів. Призначення такого лікування є прерогативою лікаря тоді, коли вже є ускладнення. На цьому під час брифінгу наголосила завідувачка пульмонологічним відділенням Центру легеневого здоров’я, позаштатна експертка департаменту охорони здоров’я ЛОДА з пульмонології Надія Рудницька.

«Протокол лікування коронавірусної хвороби постійно оновлюється і останнє оновлення було 30 грудня 2021 року. Згідно з ним при легкому перебігу ковіду антибіотики не призначаються. Є противірусні препарати, якими лікують коронавірус», - зазначила Надія Рудницька.

Щодо ситуації із госпіталізацією хворих на ковід у Центрі, то, за словами експертки, пацієнти є досить важкі, які потребують медикаментозної інтенсивної підтримки та кисневої терапії.

«У Центрі легеневого здоров’я на стаціонарному лікуванні перебувають 260 пацієнтів з коронавірусом, з них 27 – вагітні жінки. Приблизно 10% пацієнтів в минулому вже хворіли на коронавірус. У стаціонарі є пацієнти як середньої  важкості, так і важкі, які мають супутні патології – онкохворі, пацієнти, які мають перенесені онкозахворювання, серцево-судинні або аутоімунні хвороби, цукровий діабет, ожиріння», - додала пульмонологиня.

Вона також зауважила, що частина пацієнтів, що лікуються у Центрі легеневого здоров’я від ковіду, раніше лікувалися вдома самостійно. Тож необхідно заздалегідь знайти сімейного лікаря, до якого при потребі можна буде вчасно звернутися за якісною медичною допомогою.

Ключові слова:

антибіотикиковід

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook