Програму розвитку освіти у 2021 році виконали на 96%

10 лютого 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Торік на реалізацію Програми розвитку освіти в обласному бюджеті було передбачено 30 млн грн, а заходи Програми виконали на 96%.

Сьогодні про це йшлось на засіданні постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань освіти, науки та інновацій.

«Програма розрахована до 2025 року. Після закінчення строку програми можна буде її оцінити та проаналізувати. Торік програму реалізували на 96%, працюватимемо і надалі разом, аби відсоток виконання був не меншим», - наголосив під час комісії перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Комісія взяла інформацію щодо виконання програми до відома та оцінила роботу департаменту освіти задовільною. 

«Спершу Програма втілювалась дуже складно та повільно, адже усі фінансові призначення припали на третій-четвертий квартал. Відверто кажучи, були переживання, чи вдасться усе реалізувати. Тому 96% - це добрий показник. Коли йдеться про розвиток освіти, треба пам’ятати, що громади також відповідальні за освіту на своїй території. Звісно, державний та обласний бюджет всіляко мають допомагати та сприяти поступу в цьому напрямі, але аж ніяк не можуть взяти на себе геть усе. Програма із ресурсом 30 млн грн точно не вирішить усіх питань цієї сфери, тому рівень використання державних субвенцій на Львівщині доволі непоганий, і цього року ці субвенції також підуть на території», - зазначив профільний заступник голови ОДА Іван Собко.

За словами директора департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олега Паски, реалізація програми відбувалась за кількома напрямами, серед яких дошклілля, загальна середня освіта, професійно-технічна та вища освіта, спеціалізована освіта, управління та наскрізні проекти.

«У кожному із цих напрямів реалізовані вагомі проекти. У сфері дошкілля вдалось створити понад три тисячі нових місць у садках, це другий показник по Україні. Ми запустили освітній проєкт для педагогів, аби компенсувати брак центрів професійного розвитку. Для закладів освіти закупили автобуси, ноутбуки, нові навчальні кабінети, стем-лабораторії. Створення навчально-практичних центрів - один з найбільш масштабних та амбітних проєктів. За кожною цифрою стоїть велика робота не лише департаменту освіти, а й усіх освітян. Ми повсякчас відчували підтримку обласної комісії з питань освіти, голови ОДА Максима Козицького, депутатів. Це спільний результат усіх, хто розуміє значення освіти в сучасному світі», - розповів Олег Паска. 

Відтак, у межах виконання Програми розвитку освіти Львівської області на 2021 – 2025 роки реалізували проекти у сфері:

  • дошкільна освіта (275 тис грн): навчання педагогів за програмою духовно-морального виховання дітей, розроблення курсу ознайомлення із міжнародною методикою ECERS-3;
  • загальна середня освіта (1 млн 400 тис грн): обласний конкурс авторських навчальних програм,  реалізація програми «Освітній Еверест», нагородження педпрацівників тощо;
  • спеціальна освіта (10 млн 700 тис грн): придбання техніки та обладнання для дітей з особливими освітніми потребами, оздоровлення дітей-сиріт;
  • професійно-технічна освіт (4 млн 300 тис грн): придбання обладнання, інвентаря, меблів, комп’ютерної техніки для закладів ПТО тощо; 
  • управління (3,5 млн грн): створення самооновлювальної бази даних про стан освіти в області, освітня академія для керівників закладів та відділів освіти, навчання та підвищення кваліфікації службовців, облаштування автобусів трекерами тощо.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook