Міндовкілля закликає експертів подавати свої пропозиції щодо формування державної політики у сфері збереження екосистемних послуг

14 лютого 2022р, Новини. Департамент екології та природних ресурсів, Прес-служба ОДА

Здатність лісів - виділяти кисень та поглинати вуглекислий газ, здатність боліт – очищати і примножувати воду, морських та інших природних територій – позитивно впливати на клімат, врожайність і здоров’я людини – це і є екосистемні послуги.

11 лютого 2022 року у режимі відеоконференції відбувся круглий стіл на тему «Шляхи розвитку державної політики щодо збереження та оцінки екосистемних послуг в Україні», який організувало Міндовкілля.

У рамках круглого столу презентували проєкт концепції державної політики у цій сфері та обговорили наступні питання:

• напрацювання щодо економічної оцінки (монетизації) екосистемних послуг,
• варіанти інвентаризації екосистемних послуг на регіональному і локальному рівнях,
• шляхи вирішення питання щодо врахування екосистемних послуг у програмах і планах, проєктах господарської діяльності,
• бачення учасників круглого столу щодо розвитку нормативно-правової, інституційної і технічної бази для розв’язання зазначених питань.

Міндовкілля зацікавлене в розвитку державної політики щодо оцінки і збереження екосистемних послуг, тому запрошує фахівців, громадських діячів та органи влади до співпраці.

Заступник Міністра Роман Шахматенко під час круглого столу також зазначив, що вже зараз необхідно розпочати роботу з розробки нормативно-правових документів: «Ми хочемо зібрати пропозиції від усіх зацікавлених сторін та врахувати їх під час розробки концепції державної політики та проєкту закону, а також, за потреби, організувати консультації у робочих групах».

Презентації круглого столу можна завантажити за посиланнями:

  • Поняття екосистемних послуг у міжнародних договорах України (https://cutt.ly/JPusL0B)
  • Концептуальні засади державної політики і законодавства про екосистемні послуги (https://cutt.ly/wPusMIe )

Пропозиції щодо формування державної політики у сфері збереження та відновлення екосистемних послуг, просимо надсилати до 1 березня 2022 року на е-мейл: dobr@mepr.gov.ua

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook