Нацполіція, ДСНС та МЗС: на сесії заявили про стан готовності області до виникнення надзвичайної ситуації

16 лютого 2022р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

На позачерговій сесії обласної ради на обговорення винесли питання готовності Львівської області до організації невідкладних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Серед доповідачів представники структур, які відповідають за безпеку в області.

«Від 14 лютого органи Національної поліції працюють в посиленому варіанті несення служби. Ми збільшили кількість патрулів нарядів поліції на території області. Особовий склад завдяки ситуаційному центрові постійно контролюють ситуацію, яка відбувається. Центр працює в режимі онлайн за допомогою камер відеосистеми, закупленої в межах програми «Безпечна Львівщина». Загалом він забезпечений 1126 камерами. Об’єкти критичної інфраструктури області також взяли під посилену охорону», - зазначив керівник Головного управління Нацполіції у Львівській області Олександр Шляховський.

У 2021 році до органів Національної поліції надійшло 286 звернень про неправдиві повідомлення про замінування (в т.ч. шкіл) на території області. Від початку 2022 року їхня кількість зросла вдвічі й складає 508 звернень. Нагадаємо, нещодавно у Львові викрили дві ботоферми, які повідомляли про неправдиві замінування.

«Звертаюсь до жителів Львівщини. Як бачимо, гібридна війна набирає обертів, однак ми маємо не допустити паніки та хаосу. У разі звернень про замінування, поліція та ДСНС працюють оперативно», - додав Олександр Шляховський.

Як стало відомо, на території області розташований 61 підрозділ служби ДСНС. На цілодобовому чергуванні – близько 350 осіб, ще 130 одиниць техніки.

«У разі виникнення надзвичайної ситуації ми готові збільшити ці показники вдвічі. Досвід нашого особового складу дозволяє нам реагувати на різні НС. Зараз на озброєнні ДСНС є інженерна техніка. Також ми забезпечені електростанціями, які у разі потреби будуть використані для живлення тих чи інших об’єктів», - доповів керівник служби ДСНС у Львівській області Юрій Кагітін.

Своєю чергою, начальник Львівського прикордонного загону Анатолій Федорчук, заявив, що станом на зараз кризових ситуацій на державному кордоні не виникало.

«Останніми днями МЗС отримувало повідомлення від ЗМІ, що до Львова планують переносити свою діяльність частково чи в цілому дипломатичні представництва або консульські установи іноземних держав. Для того, щоб уникнути спекуляцій з цього питання, МЗС надіслало ноту до всіх посольств і представництв міжнародних організацій, які акредитовані в Україні, з проханням повідомляти заздалегідь, якщо є така необхідність про плани у посольств або в тих хто це вже зробив повідомити про актуальне місцеперебування, бо це пов’язано в першу чергу із необхідністю забезпечення безпекових заходів», - зазначив представник МЗС України у Львові Андрій Грушко.

За його словами, станом на сьогодні тільки три країни повідомили про тимчасове перенесення своїх основних функцій до Львова – це США, Канада і Японія (перевела двох дипломатів до Львова, а посольство залишається повноцінно функціонувати у Києві).

Ключові слова:

ДСНСНацполіціясесія

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook