"Рівень координації усіх органів влади зараз на високому рівні", - Віталій Загайний у розмові з латвійським журналістом
Сьогодні на Львівщину завітав латвійський журналіст Яніс Вінгріс. Під час свого візиту він зустрівся з заступником голови облдержадміністрації Віталієм Загайним.
Останнім часом увага іноземних ЗМІ деталі більше прикута до України. Тому під час розмови із заступником, основну увагу журналіст приділив питанню готовності країни та Львівщини, зокрема, до виникнення ймовірної надзвичайної ситуації.
«Станом на зараз ситуація дійсно є непередбачуваною. Львівщина вже реагує на різнопланові виклики. Ми постійно перевіряємо обласні системи оповіщення, інформуємо про дії населення у випадку тих чи інших надзвичайних ситуацій. Разом з тим, ми інспектуємо наявні в області укриття. Усвідомлюємо, що є можливість агресії від нашого північного сусіда, тому планомірно готуємося відповідати на будь-які виклики. Можемо стверджувати, що рівень підготовки та координації усіх органів влади зараз на високому рівні», - сказав Віталій Загайний.
Він також додав, що зараз в посиленому режимі працюють правоохоронні органи, рятувальні служби тощо. Про це, зокрема, йшлося під час позачергової сесії Львівської облради. Тоді ж на обговорення винесли питання готовності області до організації невідкладних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Детальніше читайте за посиланням.
Своєю чергою, Яніс Вінгріс поцікавився, як працює система оповіщення в області. Як ми повідомляли раніше, вона відбувається завдяки сигналам цивільного захисту з використанням технічних засобів.
Читайте також: Як працюють сирени та скільки в області захисних споруд. Інформуємо про способи оповіщення населення.
Наприкінці зустрічі журналіст мав змогу самостійно ознайомитись з одним з методів оповіщення населення, зателефонувавши на багатоканальний безкоштовний номер 080 060 04 91. За ним можна дізнатися усю актуальну інформацію по області за добу, що минула.
Новини за темою
До уваги ЗМІ, аграріїв, районних військових адміністрацій: спростування щодо законопроєкту № 7178
28 березня 2022
В останні дні засобами масової інформації (ЗМІ) шириться інформація про те, що Верховна Рада України спростила доступ аграріям до оренди та користування землею. Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації підтверджує, це дійсно так. Проте, в новинах ЗМІ міститься інформація, що повноваження передачі в оренду сільськогосподарської землі покладено на районні військові адміністрації (РВА). Але це не так, інформуємо чому: - по-перше, в початковій редакції законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану від 19.03.2022 № 7178 дійсно запропоновано такі функції надати РВА; - по-друге, висновком Комітету з питань аграрної та земельної політики від 23.03.2022 рекомендовано ВРУ прийняти цей закон за основу і в цілому з урахуванням певних змін, а саме розпорядження землями здійснюється суб’єктами визначеними у статті 122 Земельного кодексу України (ЗКУ); - по-третє, у ст. 122 ЗКУ визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб; - по-четверте, 24.03.2022 народні депутати прийняли цей Закон з урахуванням пропозицій, зазначених у висновках аграрного комітету. Станом на зараз, вищезгаданий Закон не набрав чинності та направлений на підпис Президентові України. Після цього як він буде підписаний та опублікований, наступного дня він вступить дію. З цього моменту, за спрощеною процедурою, передавати в оренду комунальні сільськогосподарські землі зможуть виключно територіальні громади, а РВА здійснювати державну реєстрацію договорів та ведення книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану. Детальніше з новелами цього закону можна ознайомитися тут (https://cutt.ly/ZDyfANA). Беручи до уваги важливість забезпечення продовольством Збройні сили України та населення в умовах воєнного стану, закликаємо ЗМІ перед публікацією різного роду новин перевіряти достовірність інформації, адже ви дезінформуєте перш за все аграріїв.
«Ніч на Львівщині минула спокійно. Оповіщень про тривогу не було», - Максим Козицький
19 березня 2022
Минулої ночі у Львівській області оповіщень про повітряну тривогу не було. Загалом, ніч була спокійною. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Станом на цю годину ситуація на Львівщині така: - За останню добу розселили майже 5 тисяч вимушених переселенців. Зараз на Львівщині тимчасово проживають 168 тисяч людей, які приїхали із зони бойових дій і стали на облік. - Вільних ліжкомісць в області – приблизно 19 тисяч. Начальник ОВА закликав зголошуватися усіх, хто може допомогти з прихистком. Керівники підприємств, організацій різних форм власності, власники приватних помешкань, повідомляйте про таку можливість у контакт-центр: 0962328193, 0684147963, 0971821860, 0973474459. - Мобілізували за добу 475 жителів Львівщини. Від початку війни – майже 28 тисяч. - Воїни, які перебувають у медзакладах області, забезпечені усім необхідним. - Понад 430 одиниць транспорту в області забезпечують перевезення гуманітарної допомоги та матеріалів для потреб оборони. - Поліція Львівщини опрацювала понад 1700 звернень щодо підозрілих об’єктів та осіб. «Дякую жителям Львівщини за пильність, допомогу людям з інших областей і підтримку наших воїнів. Коли ми разом, нам під силу все!», - Максим Козицький.
Порядок роботи ЗМІ під час воєнного стану: роз’яснення щодо наказу Головнокомандувача ЗСУ
6 березня 2022
Згідно з наказом Головнокомандувача ЗСУ від 03.03.2022 року, для ЗМІ сформували перелік об’єктів, які заборонені для зйомок у воєнний час, а також інформацію, яку заборонено висвітлювати. У наказі також роз’яснили порядок допуску представників засобів масової інформації на військові об’єкти у зоні ведення бойових дій на період дії воєнного стану. Про це повідомив Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов. Згідно з наказом заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час: найменування частин та підрозділів, а також їх розташування кількість військових у частинах та підрозділах кількість озброєння та техніки, їх стан і місце зберігання умовні позначки обʼєктів Будь-яку інформацію про: операції які проводять або планують систему охорони та оборони військових частин наявний захист військового такий як: озброєння та техніка (крім видимих або очевидно виражених) порядок залучення сил (військових) та засобів (озброєння) збір розвідувальних даних переміщення та розгортання військ (найменування, кількість, маршрути) військові частини та їх тактику, методи дій унікальні операції та спосіб їх виконання ефективність радіоелектронної боротьби противника відкладені або скасовані операції зниклий або збитий літак, корабель та операції з пошуку і порятунку плани щодо безпеки наших військ (дезінформація, маскування, протидія) інформаційно-психологічні операції, які проводять або планують пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії росії проти України. Ознайомитися з наказом можна за посиланням. Нагадуємо, про правила акредитації журналістів - https://loda.gov.ua/news?id=66165
За численними запитами ЗМІ інформуємо про правила роботи в умовах воєнного часу
5 березня 2022
До Львівської обласної військової адміністрації щоденно надходять десятки запитів від журналістів. Тож ми зібрали усю необхідну для вашої професійної діяльності інформацію. 1. Загальне Усі військовослужбовці Сил територіальної оборони Збройних Сил України мають на собі однострій Збройних Сил України, зброю та відповідні документи, які їм дозволяють нести службу. В кожного журналіста можуть просити їхні міжнародні прес-карти, які їм дозволяють здійснювати журналістську діяльність до комендантської години (06:00-22:00) на території Львівської області. 2. Акредитація журналістів на території Львівської області Для професійної діяльності журналістів до комендантської години достатньо документів, що підтверджують їхню особу, і прес-карти, виданої редакцією медіа, яке вони представляють. Для роботи в комендантський час на території області, журналісти повинні отримати перепустки, які видаються за підписом коменданта Львівської обласної військової адміністрації. Однак просимо подавати перелік осіб, котрим дійсно потрібне переміщення по території Львівської області у комендантські години. Просимо представників ЗМІ ставитись до цього питання дуже відповідально і не подавати у списки усю редакцію вашого медіа, а тільки тих, кому вона дійсно необхідна. Для отримання акредитації та перепустки на роботу в комендантські години необхідно: подати письмове подання керівника підприємства, установи, редакції, (зразок тут: https://cutt.ly/kAsZwTP) до комендатури Львівської області з обґрунтуванням необхідності перебування зазначених осіб на території Львівської області під час комендантської години; до подання потрібно прикріпити заповнену таблицю за посиланням: https://cutt.ly/FApnbYX усі документи просимо надсилати на вказану нижче електронну адресу. Контакти: Мобільний телефон: +380955921652. Електронна адреса: depinfoloda@gmail.com 3. Обмеження для журналістів в умовах воєнного часу НЕ фотографувати чи фільмувати: блок-пости; аеропорти; залізничні вокзали; нафтобази; об’єкти нафто-газопроводів; електростанції; українських військових; українську бойову техніку; перебувати в місті під час комендантської години (з 22:00 по 06:00). У разі недотримання даних порад особа буде затримана. 4. Рекомендації Завжди носіть із собою теку з документами, що засвідчують вашу особу, включаючи міжнародну прес-карту. Одягайтеся відповідно та у зручний одяг. Часто вам необхідно буде злитися з натовпом, адже іноді безпечніше бути непоміченим. Ніколи не носіть із собою пістолет або іншу зброю. Не вдягайте одяг темно-зеленого кольору чи тактичний одяг або щось, що нагадує одяг солдата. Не беріть із собою таких речей, як бінокль або устаткування з антеною. Вас можуть звинуватити в шпигунстві. Будьте обережні з будь-якими предметами, що нагадують зброю. Не зберігайте військові документи, одяг або устаткування як сувеніри. Поводьтеся скромно. Носіть із собою короткохвильове радіо для того, щоб бути в курсі подій. Також Ви можете опинитися в такій ситуації, коли жодний засіб зв'язку не буде доступний, тому треба мати при собі супутниковий телефон з послугами факсу, електронної пошти й Інтернету. Беріть із собою мінімум обладнання – маючи при собі важкі речі, ви можете потрапити в скрутне становище. Будьте уважні з обладнанням. Неуважність може призвести до того, що втратите або зіпсуєте вашу техніку чи записи. Завжди носіть із собою аптечку. 5. Поведінка на блокпостах Для уникнення затримки авто та громадського транспорту, варто дотримуватися кількох важливих правил: зменшити швидкість авто; завчасно приготувати документи для перевірки; вимкнути фари; увімкнути аварійне світло та світло у салоні авто в темну пору доби; не вести відеозйомку, вимкнути відеореєстратор; без дозволу військових не виходити з авто; чітко відповідати на питання військових; бути готовими на вимогу військових, поліції чи добровольчої варти, яка чергує на блокпості; відкрити багажник та дозволити оглянути салон авто. після того, як пройшли блокпост, після огляду та дозволу продовжувати рух, просимо громадян плавно набирати швидкість в авто. Важливо! тримайте документи завжди при собі, підготуйте та показуйте їх на блокпостах; якщо ви офіційно акредитовані, а хтось перешкоджає журналістській діяльності - шукайте та повідомте працівника поліції або зателефонуйте в поліцію (102); пам’ятайте: відеозйомки блокпостів, об'єктів інфраструктури, військових об'єктів заборонені - все це може допомогти ворогові. усі інтерв’ю з військовими особами можна проводити чи публікувати виключно після дозволу командування та за наявності прескарти, виданої Міністерством оборони України. не пересувайтеся містом чи областю під час комендантського часу. У випадку такої потреби, телефонуйте в поліцію та просіть супровід вашого авто. 6. Офіційні джерела інформації у Львівській області Телеграм-канал начальника Львівської ОВА Максима Козицького. Телеграм-канал Львівської ОВА. Вебсайт Львівської ОВА. Фейсбук начальника Львівської ОВА. Фейсбук Львівської ОВА. Твіттер начальника Львівської ОВА. Твіттер Львівської ОВА. Також нагадуємо, що на території області працює Гаряча лінія 112, зателефонувавши на яку, модна отримати консультацію з усіх питань.
Українське радіо Львів відсьогодні не транслюватиме оповіщення про тривогу: перелік нових ЗМІ
27 лютого 2022
Відсьогодні оповіщення про тривогу не відбувається через Українське радіо Львів. Оскільки, передали свої частоти під мовлення загальноукраїнського Суспільного радіо. Почути інформацію про тривогу мешкані можуть, увімкнувши телеканал Перший Західний, телеканал Правда тут. Львів, телеканал UA. Львів, радіо “Перше”, радіо “Львівська хвиля”, радіо “Люкс”, радіо “Вголос” або радіо “Незалежність”. У будь-якому випадку сигнал "Повітряна тривога" означає, що маємо виконати такі дії: Якщо ви вдома, вимкніть світло та газ, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Повідомте також сусідів та осіб з інвалідністю. Допоможіть їм перейти в укриття. Увага! Залишайтеся в укритті до наступного сигналу сирени, яка означає відбій повітряної тривоги! Не виходьте, доки не буде дана команда "Відбій повітряної тривоги!" Про це також повідомлять офіційні джерела інформації та телеграм-канал Оповіщення цивільного захисту.
Українське радіо Львів відсьогодні не транслюватиме оповіщення про тривогу: перелік нових ЗМІ
27 лютого 2022
Відсьогодні оповіщення про тривогу не відбувається через Українське радіо Львів. Оскільки, передали свої частоти під мовлення загальноукраїнського Суспільного радіо. Почути інформацію про тривогу мешкані можуть, увімкнувши телеканал Перший Західний, телеканал Правда тут. Львів, телеканал UA. Львів, радіо “Перше”, радіо “Львівська хвиля”, радіо “Люкс”, радіо “Вголос” або радіо “Незалежність”. У будь-якому випадку сигнал "Повітряна тривога" означає, що маємо виконати такі дії: Якщо ви вдома, вимкніть світло та газ, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Повідомте також сусідів та осіб з інвалідністю. Допоможіть їм перейти в укриття. Увага! Залишайтеся в укритті до наступного сигналу сирени, яка означає відбій повітряної тривоги! Не виходьте, доки не буде дана команда "Відбій повітряної тривоги!" Про це також повідомлять офіційні джерела інформації та телеграм-канал Оповіщення цивільного захисту.
Зверніть увагу: другий сигнал сирени в області дозволяє вийти з укриттів
26 лютого 2022
У Львівській області та місті Львів періодично лунають сирени, які повідомляють про повітряну тривогу. Населення інформують через офіційний телеграм-канал департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної військової адміністрації. Дедалі частіше лунають запити від населення, які не до кінця розуміють, як саме має відбуватись процедура укриття від початку оповіщення і до його завершення. Інформуємо! Після отримання повідомлення про відбій тривоги сирени також звучать, однак це не означає повторну небезпеку. Отож, сигнали оповіщення цивільного захисту передаються в такий послідовності: 1. Звучання сирен. Повідомлення у ЗМІ, радіо та телебаченні, на офіційних сайтах, соцмережах, телеграм-каналі оповіщення ЦЗ про зміст події. Наприклад: "Повітряна тривога" з відповідними інструкціями про те, як діяти. Населення ховається в укриттях. 2. Після отримання команди про те, що загроза минула знов запускаються сирени та транслюється відповідне повідомлення. Залишати укриття до отримання сигналу "Відбій повітряної тривоги" небезпечно. 3. Якщо сирени запустили випадково/помилково та ін. транслюється повідомлення «Несанкціонований запуск сирен» з роз'ясненням. Важливо: рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення «Повітряна тривога». Сигнал "Повітряна тривога" транслюється на всю область та має виконуватися усіма.
Увага! Звернення Збройних Сил України до представників засобів масової інформації
24 лютого 2022
Засоби масової інформації мають звернути увагу на повідомлення від Збройних Сил України. Важливо! Не повідомляйте інформацію про пошкодження об’єктів воєнної та цивільної інфраструктури сектору оборони. Це потрібно для того, щоб агресори не розуміли рівня пошкодження об’єктів з українських ЗМІ. Об'єднані сили дають гідну відсіч збройним силам російської федерації. Всі військові підрозділи перебувають на своїх позиціях. Громадян просять не вірити, а головне, не поширювати неправдиву інформацію про ситуацію в Україні. Пам’ятайте, що усю важливу інформаційну можна дізнатись лише з офіційних джерел. Львівська облдержадміністрація підготувала список необхідних посилань на офіційні ресурси. Читати тут. Разом до перемоги! Слава Україні!
Важливо: рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення «Повітряна тривога»
24 лютого 2022
Щоб привернути увагу, до населення доводиться сигнал оповіщення «Увага всім!». Його вмикають через електричні сирени, які дублюються протяжними гудками інших звукових пристроїв суб’єктів господарювання та транспортних засобів. Після цього через ЗМІ (радіо, телебачення тощо) до населення доводиться сигнал «Повітряна тривога» та порядок дій за цим сигналом. З моменту подачі сигналу для вжиття заходів захисту може бути всього лише кілька хвилин. Ці хвилини надзвичайно дорогоцінні і їх треба використовувати з максимальною ефективністю. Почувши сигнал «Повітряна тривога», необхідно: а) перебуваючи вдома: ввімкнути приймач радіотрансляційної мережі, телевізор, радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила; при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч; закрити вікна, вимкнути усі електричні прилади та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло; швидко одягнутися та одягти дітей, перевірити наявність пришитих з внутрішньої сторони одягу у дітей дошкільного віку нашивок, на яких зазначено: прізвище, ім’я, по батькові, адреса, вік, номер домашнього телефону; взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди. У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком. Ні в якому разі не можна після сигналу «Повітряна тривога» залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі. зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам; уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення. До ускладнення обставин необхідно з’ясувати у консультаційному пункті житлово-експлуатаційного органу (КП, ЖЕК, БУ, ОСББ тощо) або органу місцевого самоврядування (селищної, сільської ради): прогнозовані надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру і порядок дій населення при їх виникненні; маршрути евакуації (якщо вона передбачається) у безпечний район; місце розташування найближчої захисної споруди, у якій можна укритися. У разі загрози життю та здоров'ю необхідно потурбуватися про наявність: найпростіших засобів індивідуального захисту (респіратор, ватно-марлева пов’язка, протипилова тканинна маска тощо); найпростіших засобів медичної допомоги (бинт, йод, джгут, перекис водню, нашатирний спирт, знеболювальні засоби тощо). У хвилини небезпеки кожному громадянину необхідно мобілізувати себе, проявити мужність, самовладання та діяти максимально швидко. б) перебуваючи на роботі: виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання; швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта). Перебуваючи у громадському місці, потрібно вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти відповідно до них (йти в зазначені сховища або укриття).
«Увага всім»: інформуємо про телерадіокомпанії, які передають повідомлення цивільного захисту в області
24 лютого 2022
У разі виникнення реальної загрози життю та здоров’ю людей внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період проводиться оповіщення населення сигналами цивільного захисту з використанням технічних засобів оповіщення та залученням для передачі повідомлень телерадіомовних організацій. Інформування здійснює також департамент з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації. Детальніше у телеграмі «Оповіщення ЦЗ» або за телефоном 0800-600-491. Вислухавши повідомлення, необхідно: діяти без паніки та метушні відповідно до отриманих вказівок та рекомендацій; переконатися, що повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору та слуху, надати їм необхідну допомогу. Звучання електросирен означає сигнал цивільного захисту «Увага всім». Почувши його, слід негайно увімкнути приймачі дротового радіомовлення, налаштувати ефірні радіоприймачі на хвилю радіо «Львів:UA» в ФМ-діапазоні 103,3 МГц, а телеприймачі перемкнути на телеканали «Львів:UA» або телеканал «ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ» та прослухати подальше повідомлення. Повідомлення передаються упродовж 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”. Візуальна інформація, що передається каналами телебачення супроводжується субтитруванням. Частоти на яких передаються повідомлення цивільного захисту області: Телерадіокомпанія “ТРТ” ФM-радіо “Твоє радіо”, м. Дрогобич, м. Трускавець,101,4 МГц КП “Дрогобицьке регіональне радіомовлення” Радіо “Франкова земля”, 99,4 МГц Телерадіокомпанія “ЛАН” ФM-радіо “Радіо Стрий ФМ”, м. Стрий. 101,0 МГц Телерадіокомпанія “Сокаль” ФM-радіо “Сокаль ФМ”, м. Сокаль, 101,0 МГц Телестудія “Радехів” м. Радехів, 99,5 МГц ФМ-радіо “Поступ” м. Самбір, 92,9 МГц ФМ - радіо “Голос Прикарпаття” м. Старий Самбір, 91,4 МГц ТРК “БУЖНЕТ” ФM-радіо “Новий двір”, “НЕО-радіо” м. Червоноград, 100,5 МГц Районна комунальна телерадіокомпанія “Броди” “Броди FM-настрій в тобі”, м. Броди 88,8 МГц Он-лайн радіо “Вільне радіо” м. Жовква, вуличне радіо (гучномовці) Студія районного радіомовлення “Карпатський гомін” м. Турка, 97,2 МГц. ТОВ “Телерадіокомпанія Золочів” “Золочів FM” м. Золочів, 89,9 МГц, КП “Радіоредакція “Слово” м. Борислав, 100,2 МГц ПП “Інформаційно-просвітницький медіацентр “Бойківська думка” м. Сколе, 99,0 МГц “В ефірі - Сколівські бескиди” Редакція Жидачівського районного радіомовлення ФM-радіо “Жидачів ФМ”, м. Жидачів, 99,9 МГц КП Яворівське радіомовлення Радіо “Говорить Яворів” Редакція Буського районного радіомовлення Радіо “Буське радіо”
Для представників виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості провели навчання по комунікації зі ЗМІ
25 листопада 2021
Для представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості провели другий етап навчання на теми: «Як готуватись до зустрічі зі ЗМІ» та «Медіакомунікації: як говорити зі ЗМІ, у соцмережах і не лише». «Дуже важливо аби представники виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості могли досягати взаємодії завдяки правильно побудованій комунікації», - зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики ЛОДА Дмитро Посипанко. Спікерами навчання стали Станіслав Безушко та Ірина Процик. Станіслав Безушко - публіцист, ведучий на ТБ, радіо і YouTube розповів учасникам про головні принципи комунікації, інструменти, які використовують журналісти під час програми та як правильно підготуватись до ефіру. Зокрема, учасники навчання ознайомились зі структурою прес пакету та форматами проведення телеефірів. Ірина Процик - головна редакторка онлайн-журналу Lviv.Media, експертка з медіакомунікацій, викладачка Школи журналістики та медіакомунікацій УКУ розповіла учасникам про інструменти спілкування із медіа. Зокрема, спікер наголосила на важливості побудови правильної стратегії розповіді, розумінні аудиторії та побудови контенту у соціальних мережах. Нагадаємо, що навчання відбулось в межах Регіональної програми сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Львівській області на 2021-2025 роки.
До уваги жителів області: 17 листопада на Львівщині лунатимуть сирени
12 листопада 2021
У середу, 17 листопада, відбудеться навчальне оповіщення населення Львівської області сигналами цивільного захисту. Зверніть увагу, що в період з 14:50 до 14:55 год лунатимуть сирени. Навчання має на меті перевірити рівень готовності територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення. Звучання електросирен означає сигнал “Увага всім!”. Почувши його негайно увімкніть теле- та радіоприймачі (телеканали “1 Західний” “UА: Львів”, FM-радіостанції “Радіо ПЕРШЕ”, “UA:Українське радіо Львів”) і прослухайте подальше повідомлення цивільного захисту. Повідомлення цивільного захисту передаються упродовж 5 хвилин після подачі звукового сигналу “Увага всім!”. Оповіщення на мобільні телефони керівників структурних підрозділів облдержадміністрації та посадових осіб, відповідальних за проведення оповіщення, буде проводитись централізовано з номера телефону (032)241-04-90. О 10:30 год потрібно прийняти виклик із зазначеного номера та прослухати повідомлення (у випадку, якщо повідомлення не буде прослухано повністю, апаратура оповіщення буде проводити виклик повторно). У зв’язку із тим, що перевірка СЦО проводиться в автоматичному режимі доповіді про отримане голосове повідомлення не надавати, практичних заходів не відпрацьовувати. Результати проведеної перевірки системи оповіщення будуть надіслані для аналізу додатково. Для отримання додаткової інформації просимо звертатися до департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації, контактна особа Бунь Віктор Олексійович, тел. 233-22-83. У зв’язку з тим, що мета увімкнення технічних засобів оповіщення навчальна, практичні заходи відпрацьовуватися не будуть. Просимо зберігати спокій.