До уваги ЗМІ, аграріїв, районних військових адміністрацій: спростування щодо законопроєкту № 7178

28 березня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

В останні дні засобами масової інформації (ЗМІ) шириться інформація про те, що Верховна Рада України спростила доступ аграріям до оренди та користування землею. Департамент агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації підтверджує, це дійсно так.

Проте, в новинах ЗМІ міститься інформація, що повноваження передачі в оренду сільськогосподарської землі покладено на районні військові адміністрації (РВА). Але це не так, інформуємо чому:

- по-перше, в початковій редакції законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану від 19.03.2022 № 7178 дійсно запропоновано такі функції надати РВА;

- по-друге, висновком Комітету з питань аграрної та земельної політики від 23.03.2022 рекомендовано ВРУ прийняти цей закон за основу і в цілому з урахуванням певних змін, а саме розпорядження землями здійснюється суб’єктами визначеними у статті 122 Земельного кодексу України (ЗКУ);

- по-третє, у ст. 122 ЗКУ визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб;

- по-четверте, 24.03.2022 народні депутати прийняли цей Закон з урахуванням пропозицій, зазначених у висновках аграрного комітету.

Станом на зараз, вищезгаданий Закон не набрав чинності та направлений на підпис Президентові України. Після цього як він буде підписаний та опублікований, наступного дня він вступить дію. З цього моменту, за спрощеною процедурою, передавати в оренду комунальні сільськогосподарські землі зможуть виключно територіальні громади, а РВА здійснювати державну реєстрацію договорів та ведення книги реєстрації землеволодінь і землекористувань в умовах воєнного стану.

Детальніше з новелами цього закону можна ознайомитися тут (https://cutt.ly/ZDyfANA).

Беручи до уваги важливість забезпечення продовольством Збройні сили України та населення в умовах воєнного стану, закликаємо ЗМІ перед публікацією різного роду новин перевіряти достовірність інформації, адже ви дезінформуєте перш за все аграріїв.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook