Система оповіщення в області: розповідаємо, як діяти людям з інвалідністю у разі небезпеки

21 лютого 2022р, Новини. Департамент з питань цивільного захисту, Прес-служба ОДА

У Львівській області триває робота з оновлення системи оповіщення у всіх територіальних громадах. Водночас облдержадміністрація проводить активну кампанію для населення і роз’яснює, як діяти після сигналу оповіщення.

Детальніше про те, що робити у разі виникнення надзвичайної ситуації саме людям з інвалідністю розповів в ефірі «Суспільного» начальник відділу зв’язку та оповіщення департаменту з питань цивільного захисту Олег Хомич.

Якщо прозвучала сирена, людей із вадами слуху мають повідомити ті, хто є поруч. Детальнішу інформацію про ситуацію та необхідні дії можна дізнатися по телебаченню.

«Коли ми вмикаємо сигнал "Увага всім", після цього по телебаченню — на каналах "UA: Львів" та "Перший Західний" транслюється повідомлення цивільного захисту, яке буде пояснювати населенню, що саме відбувається та що треба робити. Воно супроводжується сурдоперекладом», - зазначив Олег Хомич.

Читайте також: Як діяти у складних ситуаціях та за сигналами оповіщення: рекомендації для населення.

План щодо евакуації незрячих та людей, які пересуваються на візках, має розробити місцева влада.

«В кожному районі та кожній територіальній громаді має бути план, як діяти в тій чи іншій ситуації. Місцева влада має знати скільки в них людей з інвалідністю, відповідно до цього планується їхня евакуація, транспортування та інше», - додав начальник відділу.

Львівщині нову систему оповіщення обладнали у 46 адміністративних центрах громад. Як розповів голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, до кінця року в області планують встановити нову систему оповіщення у всіх громадах.

Цікаво знати: Мурованська громада – одна з перших в області запровадила оновлену систему оповіщення: як вона працює (відео).

«В області діє система оповіщення ще старого типу. Зараз у Львівській області вже другий рік облаштовують нову систему оповіщення. Наразі вона охоплює 46 громад, ще 5 громад на етапі встановлення нового обладнання. До кінця року планується впровадити нову систему повністю в 73 громадах. Її особливість в тому, що вона зможе працювати навіть при втраті електроенергії протягом 48 годин», — наголосив Максим Козицький.

Нагадаємо, що в області діє Комплексна програма «Безпечна Львівщина». Один з її заходів передбачає допомогу громадам у спорудженні систем оповіщення на умовах співфінансування.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook