Система оповіщення в області: розповідаємо, як діяти людям з інвалідністю у разі небезпеки
У Львівській області триває робота з оновлення системи оповіщення у всіх територіальних громадах. Водночас облдержадміністрація проводить активну кампанію для населення і роз’яснює, як діяти після сигналу оповіщення.
Детальніше про те, що робити у разі виникнення надзвичайної ситуації саме людям з інвалідністю розповів в ефірі «Суспільного» начальник відділу зв’язку та оповіщення департаменту з питань цивільного захисту Олег Хомич.
Якщо прозвучала сирена, людей із вадами слуху мають повідомити ті, хто є поруч. Детальнішу інформацію про ситуацію та необхідні дії можна дізнатися по телебаченню.
«Коли ми вмикаємо сигнал "Увага всім", після цього по телебаченню — на каналах "UA: Львів" та "Перший Західний" транслюється повідомлення цивільного захисту, яке буде пояснювати населенню, що саме відбувається та що треба робити. Воно супроводжується сурдоперекладом», - зазначив Олег Хомич.
Читайте також: Як діяти у складних ситуаціях та за сигналами оповіщення: рекомендації для населення.
План щодо евакуації незрячих та людей, які пересуваються на візках, має розробити місцева влада.
«В кожному районі та кожній територіальній громаді має бути план, як діяти в тій чи іншій ситуації. Місцева влада має знати скільки в них людей з інвалідністю, відповідно до цього планується їхня евакуація, транспортування та інше», - додав начальник відділу.
Львівщині нову систему оповіщення обладнали у 46 адміністративних центрах громад. Як розповів голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, до кінця року в області планують встановити нову систему оповіщення у всіх громадах.
Цікаво знати: Мурованська громада – одна з перших в області запровадила оновлену систему оповіщення: як вона працює (відео).
«В області діє система оповіщення ще старого типу. Зараз у Львівській області вже другий рік облаштовують нову систему оповіщення. Наразі вона охоплює 46 громад, ще 5 громад на етапі встановлення нового обладнання. До кінця року планується впровадити нову систему повністю в 73 громадах. Її особливість в тому, що вона зможе працювати навіть при втраті електроенергії протягом 48 годин», — наголосив Максим Козицький.
Нагадаємо, що в області діє Комплексна програма «Безпечна Львівщина». Один з її заходів передбачає допомогу громадам у спорудженні систем оповіщення на умовах співфінансування.
Новини за темою
Для 18 громад області виділили кошти на закупівлю додаткових систем оповіщення
5 травня 2022
У межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина» продовжується фінансування видатків на придбання та встановлення обладнання та сучасних сигнально-гучномовних пристроїв для оповіщення, що є особливо актуальним в умовах російської агресії. Днями з обласного бюджету на умовах співфінансування для чотирьох громад області виділили 288,1 тис. гривень. А з початку року із передбачених Програмою 2,4 млн грн для 18-ти громад і департаменту з питань цивільного захисту вже загалом профінансовано 2 млн гривень. Нагадаємо, що впродовж минулого року з обласного бюджету на цю мету виділили 0,9 млн грн для 17-ти громад області. Отож, у квітні коштами обласного бюджету закупили обладнання оповіщення для Радехівської міської, Боринської селищної, Ралівської сільської територіальних громад. Також кошти передбачили для Головного управління ДСНС області. Міжнародному центру миротворчості та безпеки, для відновлення об’єктів інфраструктури виділили 5 млн. грн, з яких вже профінансували 4 млн. грн. Разом з цим за минулий місяць на теренах області додатково встановили 21 електронну сирену. Роботи з встановлення обладнання продовжуються. Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі.
Від початку війни система оповіщення у Львівській області переведена у повну бойову готовність
2 травня 2022
Майже щоденно у Львівській області лунають сирени. Вони сповіщають про повітряну тривогу, загрозу ракетного удару зі сторони російських загарбників. З перших днів війни і станом на 1 травня сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 113 повітряних тривог. З 24 лютого територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області переведена на режим функціонування особливого періоду у бойову готовність «ПОВНА». Сама система працює за таким принципом. Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менш як хвилину. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. «Звісно, буває, що люди нехтують сигналами оповіщення і не йдуть в укриття. Однак після останнього трагічного випадку влучання ракети у Львів, поранення та смерть людей, населення стало більш адекватно реагувати на ці загрози. Наша робота полягає в тому, щоб подбати про безпеку людей, а їхнє завдання дослухатись до наших рекомендацій та виконувати усі настанови. Адже тут йдеться про збереження життя», - розповів в інтерв’ю для ВВС начальник відділу зв'язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олег Хомич. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Пам’ятайте, що залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.
«Злам системи оповіщення»: що робити у разі отримання такого повідомлення
28 квітня 2022
Війна проти України змушує ворога придумувати нові й нові методи введення боротьби не лише на полі бою, а й на інформаційному фронті. Одним з найпоширеніших способів дезінформувати суспільство є повідомлення про капітуляцію чи злам тієї чи іншої системи. Нову систему оповіщення, яка використовує в якості каналів зв'язку та керування мережу Інтернет також можна зламати. Однак, є окремі елементи, які не під силу зламати дистанційно, наприклад, електромеханічну сирену. Якщо ж ви отримали таке повідомлення, спершу перевірте джерело, звідки надійшла інформація. Можливо ви вперше про нього чуєте, або ж воно не викликає довіри. Нагадуємо, що у Львівській області перевірену інформацію про виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій, в тому числі повітряних тривог можна знайти на офіційному телеграм-каналі департаменту з питань цивільного захисту ЛОВА «Оповіщення ЦЗ». Разом з тим існує «Карта повітряних тривог України». Якщо ж у вас немає інтернет-зв’язку, то інформацію транслюють (у разі виникнення небезпеки) через радіо. Така опція є в кожному телефоні. На Львівщині її передають «Радіо Перше», «Львівська хвиля», «Вголос». На додаток, такі повідомлення передають через телебачення. Тож у разі виникнення проблем, фахівці обов'язково повідомлять про усі можливі негаразди з системою оповіщення та нададуть інструкцію як діяти в такому випадку. Повідомляємо, що навіть при масованій атаці хакерів та тотальному блокуванні ворогом інтернету, радіо, телебачення, окремі елементи системи оповіщення вмикаються вручну.
Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща
20 квітня 2022
Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором. “Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення. У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю. Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу. Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб. Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів. “Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”, - зазначила дружина Президента Республіки Польща. Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання. Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування. Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення
Залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно: як працює система оповіщення на Львівщині
5 квітня 2022
Сигнали оповіщення, які повідомляють про повітряну тривогу періодично лунають на території Львівської області та міста Львів. Загалом, від початку війни сирени повідомили про близько 70 загроз з повітря в області. Який принцип роботи системи оповіщення? Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менше хвилини. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнали оповіщення цивільного захисту передаються в такий послідовності: 1. Звучання сирен тривалістю до 3-х хвилин. Повідомлення у ЗМІ, радіо та телебаченні, на офіційних сайтах, соцмережах, телеграм-каналі оповіщення ЦЗ про зміст події. Або ж завдяки мобільному додатку «Повітряна тривога». Детальніше про додаток читайте за посиланням. 2. Після отримання команди про те, що загроза минула знов запускаються сирени до 3-х хвилин та транслюється відповідне повідомлення. Залишати укриття до отримання сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу.
З перших днів війни сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 55 повітряних тривог: як працює система
31 березня 2022
Системи оповіщення на Львівщині працюють з першого дня війни і за цей період вони вже повідомили про 55 повітряних тривог. Відповідно було стільки ж сповіщень про відбій. Про це під час брифінгу розповів начальник управління оперативно - чергової служби, оповіщення та зв’язку департаменту з питань цивільного захисту Микола Сень. Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі. «Щодня кількість систем оповіщення в області збільшується. Навіть зараз підприємства Львова виробляють засоби передачі інформації, які встановлюють в населених пунктах громад, щоб вчасно повідомити населення про небезпеку. Кількість обладнання за останні тижні значно перевищують показники минулих років. До прикладу, у період з 2018 по 2021 рік вдалось встановити лише 49 автономних систем, а вже зараз їх 158. Такі високі показники могли б тішити, однак не в умовах війни, які спричинили такий приріст», - зазначив Микола Сень. Будь-яке звучання сирен покликане спершу привернути увагу людей, щоб вони надалі змогли розчути важливе повідомлення: або про початок повітряної тривоги, або про її відбій. Сигнали передають також через мобільні додатки та офіційний телеграм-канал Львівської ОВА - «Оповіщення ЦЗ». Тривалість звучання електросирен – до 3-х хвилин, звучання тексту – не менше 5 хвилин. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Пояснюємо чому так відбувається. «Вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. Не існує кнопки, яка б могла одночасно їх запускати. Це важливо з питань безпеки. Адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Різниця між повідомленнями мінімальна. Як тільки ми отримуємо сигнал про повітряну тривогу, упродовж 30 секунд по всіх доступних каналах передаємо цю інформацію до населення. Не зволікайте! Почули сирену – одразу ж спускайтесь в укриття», - наголосив Микола Сень. Важливо! Жителі громад, де сирен не чути взагалі або неможливо розчути текстове повідомлення повинні звертатися до органів місцевого самоврядування та повідомити про проблему. Далі усі звернення надходять до департаменту з питань цивільного захисту. Їх опрацьовують та допомагають додатково встановити системи оповіщення.
На Львівщині додатково встановили 50 систем оповіщення: перелік громад
15 березня 2022
Оповіщення населення в громадах Львівщини залишається пріоритетним напрямком роботи цивільного захисту. Відтак, упродовж минулого тижня у Львові та області встановили додаткові системи оповіщення. У Львові встановили та під’єднали 4 електронні сирени в Рясне-1, Рясне-2, Брюховичах та на Левандівці. До системи оповіщення під’єднали 3 електросирени, які до того вмикались в ручному режимі. У громадах Львівської області додатково встановили понад 50 об’єктових систем оповіщення. Йдеться про населені пункти Бориславської, Городоцької, Гніздичівської, Дрогобицької, Кам’янка-Бузької, Меденицької, Розвадівської, Рава-Руської, Сколівської та Хирівської територіальних громад. Разом з цим, є певні труднощі з організацією попередження населення про небезпеку в Солонківській громаді, де не встановлено до цього часу жодного технічного засобу оповіщення. У зв’язку із численними запитами щодо порядку попередження населення про повітряну тривогу нагадуємо, що перед голосовими повідомленнями «Повітряна тривога» або «Відбій повітряної тривоги» завжди передається попереджувальний сигнал «Увага всім», а саме: уривчасте звучання електросирен, зокрема в запису через вуличні гучномовці (тривалістю до п’яти хвилин). Припинення звукового сигналу сирени не означає що небезпека минула. Необхідно перебувати у безпечному місці до часу передачі голосового повідомлення «Відбій повітряної тривоги». На практиці окремі громади включають повідомлення «Повітряна тривога» через автономні системи оповіщення встановлені в старостинських округах, або включають в ручному режимі електросирени на час значно більший від встановленого. Зафіксовані випадки, коли сирени на місцях включають на час 30 хвилин і більше. Недотримання порядку оповіщення вносить зайву соціальну напругу та призводить до неправильних дій населення за сигналами оповіщення.
На час воєнного стану для людей з інвалідністю спростили перетин кордону
15 березня 2022
Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до Правил перетинання державного кордону людьми з інвалідністю та особами, що їх супроводжують. За цими змінами, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, можуть перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів: довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»; або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Крім того, згідно з Постановою, разом із кожною людиною з інвалідністю І та ІІ групи, котра потребує постійного догляду, дозволено перетинати кордон одному із членів сім’ї першого ступеня споріднення, який досяг 18-річного віку, або іншій особі, яка досягла 18-річного віку та здійснює догляд відповідно до законодавства. Також потрібен документ, який підтверджує здійснення догляду в цьому випадку може бути посвідчення, довідка про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд. Варто зазначити, що спрощену процедуру перетину кордону цією категорією осіб ухвалили, щоб не наражати людей на небезпеку та допомогти якнайшвидше перетинати кордон. Просимо громадян детально ознайомитися зі змінами, аби завчасно підготувати всі необхідні документи у разі необхідності перетнути кордон.
Оновлено: станом на 14:45 год відбій повітряної тривоги
26 лютого 2022
В місті звучать сирени: «Увага! Повітряна тривога!». Зберігайте спокій. Слухайте повідомлення цивільного захисту на «UA:Львів» та «Перший Західний». Дійте згідно з інструкціями. У будь-якому випадку сигнал «Повітряна тривога» означає, що маємо виконати такі дії: Якщо ви вдома, вимкніть світло та газ, візьміть документи, необхідні ліки, трохи харчів та води і перейдіть у найближче укриття. Повідомте сусідів та осіб з інвалідністю. Допоможіть їм перейти в укриття. Важливо: рекомендації щодо дій населення за сигналом оповіщення «Повітряна тривога». Залишайтеся в укритті до наступного сигналу сирени, яка означає відбій повітряної тривоги! Не виходьте, доки не буде дано команди відбій повітряної тривоги! Стежте за новинами на сайті ЛОДА або ж на телеграм-каналі департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА. Зверніть увагу: другий сигнал сирени в області дозволяє вийти з укриттів Якщо ви не маєте змоги у момент оповіщення прослухати інформацію, то вона завжди може безкоштовно зателефонувати на багатоканальний телефон за номером 0800-600-491.
Максим Козицький розповів про те, як житиме область в режимі надзвичайного стану
23 лютого 2022
Сьогодні по усій території України, крім Донецької та Луганської областей, Рада національної безпеки та оборони України (РНБО) прийняла рішення про введення надзвичайного стану. Як наголосив на оперативному брифінгу голова Львівської ОДА Максим Козицький, надзвичайний стан передбачає низку обмежень, однак радикально не впливає на життя громадян. «Хочу підкреслити, що йдеться про надзвичайний, а не воєнний стан. Що це означає для мешканців Львівщини? Перш за все – це посилення перевірок, які стосуються антитерористичної небезпеки, посилення патрулювання поліції і несення правоохоронцями своїх службових обов’язків, можлива перевірка документів громадян», – зазначив очільник області. Максим Козицький наголосив, що в такому режимі і громадяни мусять мати пильність щодо підозрілих осіб на вулиці, у транспорті, громадських місцях. «Надзвичайний стан – це не про комендантську годину, а про посилення пильності на Львівщині», – додав він. Також голова Львівської ОДА наголосив, що сьогодні одним із основних завдань є розгортання підрозділів територіальної оборони в області. Та запросив кожного свідомого мешканця долучатись до їх лав. «Це важливий елемент оборони та допомоги правоохоронним органам, адміністрації та органам місцевого самоврядування щодо встановлення правопорядку і зміцнення обороноздатності», – додав Максим Козицький. Зазначимо, що режим надзвичайного стану в Україні почне діяти після підписання відповідного указу Президента про запровадження надзвичайного стану та після його затвердження Верховною Радою. Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі голови ЛОДА Максима Козицького.
Навчальне оповіщення за участі патрульних: сьогодні у Львові лунатимуть сирени
23 лютого 2022
Сьогодні в місті лунатимуть сирени, однак львів’ян просять не панікувати. Це буде навчальне оповіщення, яке організовують спільно з патрульною поліцією. Отож, оповіщення пролунає об 11:00 годині й триватиме орієнтовно до 12:00 год. З гучномовців патрульної поліції лунатимуть повідомлення зі зверненням до містян. До слова, якщо не працюватиме зв'язок, інтернет, телебачення і радіо, жителів Львова повідомлятимуть через гучномовці патрульної поліції, оперативних і комунальних служб. Читайте також: Система оповіщення в області: розповідаємо, як діяти людям з інвалідністю у разі небезпеки. Такі тренування призначені для того, щоб перевірити системи оповіщення населення міста. У разі виникнення надзвичайних ситуацій, коли не діятимуть звичні канали інформування, люди зможуть отримати усю необхідну інформацію. Як розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Ігор Туз, за останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення. «В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», - додав директор департаменту. Цікаво: Як працюють сирени та скільки в області захисних споруд: інформуємо про способи оповіщення населення Пам’ятайте, що сирени – це лише засіб для привернення уваги населення. Вони є частиною системи оповіщення, яка створюється як на рівні області, так і районів та громад. Тобто звучання електросирен означають «Увага всім!». Їх вмикають не лише у випадку виникнення надзвичайної ситуації, а й для того, що перевірити технічну справність системи оповіщення або проводять оновлення програмного забезпечення.
«На Львівщині працюють сучасні системи оповіщення, триває перевірка захисних споруд», – Ігор Туз
16 лютого 2022
Дії служб цивільного захисту в мирний час і в особливий період майже не відрізняються. Загалом вони спрямовані на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та допомогу постраждалим. Про це розповів директор департаменту з питань цивільного захисту Ігор Туз під час позачергової сесії. «У мирний час ми працюємо із загрозами природного, техногенного і соціального характеру. На них реагують рятувальні підрозділи ДСНС, правоохоронні органи, підрозділи медицини катастроф, аварійні бригади об’єктів життєзабезпечення тощо. В особливий період додається загроза можливої військової агресії, можливих терактів, руйнувань адміністративних будівель. Тоді ж починають працювати спеціалізовані служби. Загалом їх на Львівщині 12», - розповів Ігор Туз. За останні 3 роки область зробила суттєвий стрибок у створенні сучасної системи оповіщення. В цілодобовому режимі працює оперативно-чергова служба департаменту з питань цивільного захисту. До слова, нещодавно відбувся візит в Мурованську громаду, де на прикладі демонстрували переваги оновленої системи оповіщення, її алгоритм роботи. Детальніше читайте тут. Продовжується оповіщення керівного складу області: керівництва РДА, територіальних громад. За лічені хвилини департамент може оповістити одночасно 7700 керівників всіх рівнів області. Про те, як саме відбувається оповіщення пресслужба ЛОДА писала раніше. «В межах програми «Безпечна Львівщина» ми створюємо нову сучасну систему електронного оповіщення. Загалом ця система діє вже у 46 центральних населених пунктах громад. Це нові системи за європейськими стандартами, які упродовж 48 годин можуть працювати навіть без електрики», - додав директор департаменту. Завершується робота з інвентаризації укриттів та сховищ на території області. Загалом, станом на зараз проінвентаризували майже 90% захисних споруд. На Львівщині є 937 сховищ, майже 170 тисяч найпростіших укриттів. До них переважно належать підвали житлових будинків. Оповіщення населення здійснюють також в межах ефіру радіомовлення «Суспільного Радіомовлення», ЮА Львів, Перший Західний та 16 місцевих каналів, які транслюють інформацію цивільного захисту. Додаткова інформація про виникнення будь-якого роду надзвичайних ситуацій є на офіційній фейсбук-сторінці департаменту цивільного захисту та в телеграмі. Або ж можна зателефонувати за безкоштовним номером 080 060 04 91.