Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща

20 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). 

Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором.

“Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький.

Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення.

У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю.

Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення.

Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу.

Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб.

Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів.

“Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади  розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”,  - зазначила дружина Президента Республіки Польща.

Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання.  Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування.

Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook