Найскладніша ситуація сьогодні на Харківському напрямку, в Сумській області та на півдні країни: радник Президента
Збройні Сили України, Національна поліція та територіальна оборона працюють добре й утримують контроль над значною частиною української території, яка зазнала ударів з боку російської федерації. Про це заявив радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк на брифінгу в Офісі Глави держави.
«Якщо зіставити військові потенціали України й росії, то ми тримаємося дуже ефективно. Наші вороги хочуть вирішити ключове завдання – затиснути Київ та основні міста сходу й півдня країни. Ми відчуваємо їхні плани, і особливо це розуміє керівництво ЗСУ», – сказав він.
Як зауважив Михайло Подоляк, тактика, яку застосовують російські збройні сили, частково нагадує терористичні методи, коли обстрілюють житлові квартали, а сьогодні були навіть обстріли дитячих садочків.
«Воєнні злочини, які, на жаль, є на сьогодні, повинні отримати сувору юридичну оцінку», – заявив він.
Радник керівника Офісу Президента вкотре наголосив, що противнику не вдасться втілити свої плани з усунення керівництва Української держави та створення хаосу в країні. Він підтвердив, що Президент Володимир Зеленський перебуває в Києві та ефективно здійснює керівництво країною та обороною.
«Вчора, позавчора, сьогодні він працює цілодобово. У нього постійні зустрічі з іншим керівництвом країни – Кабінетом Міністрів, депутатами, а також постійні консультації зі світовими лідерами. Президент у курсі всього, що відбувається в країні, та ухвалює оперативні рішення з управління державою», – сказав Михайло Подоляк.
Він також повідомив, що найскладніша ситуація нині на Харківському напрямку, в Сумській області та на півдні країни, де тривають доволі тяжкі бої між ЗСУ і військами РФ. Радник керівника Офісу Президента зазначив, що, за попередніми даними, сьогодні загинуло понад тисячу військовослужбовців країни-агресора, що є досить великою кількістю.
«Сьогодні перемовини зі світовими лідерами він (Президент України. – Ред.) веде для того, щоб сформувати максимальний фонд підтримки наших Збройних Сил з боку наших партнерів», – наголосив Михайло Подоляк.
Новини за темою
«Від початку війни через склади Львівської ОВА транспортували близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги», - Максим Козицький
27 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація разом з партнерами в перші тижні війни розробила систему обліку гуманітарної допомоги, яка покрила всі стратегічні склади обласного підпорядкування. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький під час брифінгу у Медіа Центрі Україна. «Від самого початку війни через склади, якими оперує Львівська ОВА пройшло близько 9 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Наше завдання було швидко і якісно розсортувати гуманітарну допомогу, яка надходить, і швидко її передати в ті регіони, де вона найбільш потрібна. Потребу з інших областей ми визначаємо чи відповідно до запитів ОВА з тих областей, чи голів обласних центрів. Імплементація на першому (найбільшому) складі почалась вже 4 березня. Коли окремі міністерства почали пропонувати свої рішення, які ще не були протестовані в реальних умовах, ми вже вели повноцінний облік на складах Львівської ОВА. Цю систему використовують у понад двадцяти адміністраціях і саме наша адміністрація першою розробила та впровадила в роботу», - розповів очільник області. Ця система дає змогу: а) бачити що і від кого ми отримуємо; б) бачити що ми маємо на залишках на складах; в) вести облік що і кому ми відправили; г) давати доступ до цієї інформації всім зацікавленим особам. Максим Козицький зокрема повідомив, що згідно з даними Львівської митниці в Україну завезли дорожнім транспортом майже 135 тисяч тонн гуманітарної допомоги. З них на територію Львівщини (відповідно до декларацій перевізників) – 43 тисячі тонн. «Кінцевими отримувачами були організації, які розташовані на території Львівської області. Львівська ОВА була вказана кінцевим отримувачем лише у 10% випадків. Кожен другий товар був призначений для благодійних фондів, релігійних організацій та місій і громадських організацій. Все решта спрямовувалося для громад Львівщини, комунальних закладів, військових частин, лікарень, прикордонників та співробітників ДСНС. Громадські організації, які завозили найбільше гуманітарної допомоги на Львівщину, це Карітас, Народна самооборона Львівщини, Вільні та небайдужі – вони завезли приблизно 5% всіх товарів, які надходили на Львівщину», - зазначив начальник адміністрації. Найбільше отримали гуманітарної допомоги такі області: м. Київ та Київська область, Чернігівська, Житомирська, Харківська, Полтавська та Дніпропетровська з якої також розповсюджувалися вантажі на інші області. Також Максим Козицький додав, що за час війни 71 карету швидкої медичної допомоги відправили з Львівської області в інші області як частину гуманітарної допомоги.
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення
30 березня 2022
Уряд спростив ввезення з-за кордону окремих товарів військового призначення. До прикладу, щоб ввезти зараз квадрокоптер або пластину для бронежилета, потрібно подати декларацію і представити митним органам гарантійного листа, що власне цей товар буде доставлений у військову частину. Про це розповів сьогодні заступник наальника Львівської ОВА Юрій Бучко. “У гарантійному листі треба вказати найменування кінцевого користувача товарів. Ним може бути Міністерство оборони, військова частина чи будь-яке інше військове формування. Щодня на склади Львівської ОВА ми отримуємо близько 15 машин допомоги. Отримали вже більше 400 фур обладнання, медикаментів, продуктів харчування, одягу. Вчора приїхали “швидкі” для транспортування новонароджених діток.Весь цей товар розподіляється по всіх областях нашої України”, - зазначив Юрій Бучко. Заступник голови Львівської облради Юрій Холод наголосив, що понад 60 % вантажу проходить через територію Львівської області. “Понад 1600 тонн гуманітарної допомоги за вчора скерували у Харківську, Донецьку, Луганську, Херсонську, Київську та інші області. Зараз докладаємо усі зусилля, щоб допомогти областям, де це найбільш потрібно. Дякую усім волонтерам, громадським організаціям, донорам, партнерам, які працюють спільно з нами і розподіляють цю допомогу”, - наголосив Юрій Холод. Також він наголосив, що триває виготовлення аптечок і наступного тижня декілька тисяч мають відправити українським захисникам. Юрій Холод закликав бізнесменів та усіх охочих допомагати такими товарами як енергетичні батончики, супи швидкого приготування, тушонки тощо.
«Якщо ми хочемо зупинити війну, то маємо говорити про потребу закритого неба», - Михайло Подоляк
4 березня 2022
Основними темами сьогоднішнього брифінгу із журналістами стали потреба закриття неба над Україною та вирішення проблеми з постачання продовольчих продуктів до міст, де найбільше точаться воєнні дії. Детальніше про це сьогодні розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк. Закриття неба Якщо ми хочемо зупинити війну, то маємо говорити про потребу закритого неба, щоб не було крилатих ракет та ударної авіації. І якщо ми вирішимо це питання упродовж одного-двох днів, то суттєво зміниться позиція противника на перемовинах. Зрештою, це стане початком припинення війни узагалі. Усі країни зараз розуміють, хто є ініціатором цієї війни. За останні 7 днів ми отримали підтримку від багатьох західних партнерів. Вони мають остаточно зрозуміти усі ризики, які несе в собі та у своїй армії Росія, щоб врешті забезпечити безпольотне небо над Україною. Українці платять зараз високу ціну за свою свободу – життям сотень громадян. І якщо цього недостатньо для ухвалення рішення закрити небо, то атака зверху по мирному населенню буде продовжуватись. Гуманітарні «зелені» коридори Тактика окупантів така: спершу вони бомбардують населений пункт, заходять туди з суші та оточують зі всіх сторін. При цьому люди залишаються в епіцентрі, без змоги евакуюватись, чи отримати допомогу. Така ситуація стосується Харкова, Волновахи, Маріуполя, Щастя тощо. Росія блокує гуманітарні «зелені» коридори для постачання необхідних продуктів. Міжнародний Червоних Хрест виступає посередником у наших перемовинах з Росією стосовно цього питання. Станом на зараз ми вирішуємо, як можемо зайти на окуповані території, щоб евакуювати людей або довезти туди продукти харчування, медикаменти. Щодо побоювань участі Білорусі у війні Перемовини між Україною та Росією відбуваються на території Білорусі. Усе тому, що агресор відмовляється від інших країн-посередників. Безумовно, ця територія – плацдарм для атаки на міста України. Сторона противника недооцінила Президента Володимира Зеленського та завищила свої очікування від власного ж вторгнення. Я б не перебільшував ризику участі Білорусі у війні. Так, вона надала свою територію, але не більше. Пам’ятаймо, що українці - одна з найсильніших держав світу. Вірю в Україну!
«Україна не піде ні на жодні поступки, які можуть принизити її боротьбу за свободу», - радник голови Офісу Президента
4 березня 2022
Сьогодні під час брифінгу у Львівській обласній військовій адміністрації радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк відповів на найпоширеніші запитання від українських та іноземних журналістів. Розпочали спілкування з процесу перемовини між Україною та країною-агресором. Як зазначив Михайло Подоляк, позиція Російської Федерації в питанні України жорстка, бо в іншому випадку вона б не нападала. Однак позиція зі сторони України також жорстка і, відповідно до цього, перемовини будуть складними. Основні тези з брифінгу на цю тему: По-перше, в процесі перемовин Україна має зараз сильну підтримку від західних партнерів. По-друге, Президент Володимир Зеленський не піде ні на жодні поступки, які можуть принизити боротьбу українців за територіальну цілісність і свободу. По-третє, українська делегація чудово розуміє мотиви противника та які території його цікавлять найбільше. Перемовини – це один з етапів проведення будь-якої війни. Безумовно, противник порушує правила ведення війни. Росіяни атакують цивільне населення та інфраструктуру, роблять усе, щоб посіяти паніку в людей та змусити їх чинити тиск на владу. Таким чином вони розраховують, що Україна підпише будь-які необхідні документи на умовах Російської Федерації. Ось це їхня тактика. Російська Федерація, коли планувала операцію примусу до миру в Україні, то вона думала, що операція буде короткочасною, а наслідки, до яких приведуть дії їхньої влади не будуть настільки суттєвими, як насправді є. Зараз триває затяжна битва на території багатьох міст України, відбувається гуманітарна катастрофа в центрі Європи. Пакет санкцій, під які потрапила Росія з боку західних партнерів затягнуться на роки і вони це чудово розуміють. З огляду на те, як зараз мужньо воює Україна, противник змінює свою позицію в переговорному процесі. Адже не секрет, що навіть Європа не очікувала від нас такої сили та відваги.
«Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини», - Максим Козицький
27 лютого 2022
Максим Козицький закликав мешканців Львівщини записуватися в ряди територіальної оборони. Про це начальник Львівської обласної військової адміністрації повідомив на сьогоднішній пресконференції. «Я дуже радий, що на території Львова та Львівського району потік охочих стати в лави добровольців територіальної оборони є значним, тому саме з центрального району жителі області повинні брати приклад та активно долучатися до охорони правопорядку регіону. Закликаю усіх долучатися до територіальної оборони Львівщини'», - сказав він. Командир територіальної оборони Львівщини Валерій Курко додав, що від початку дії режим воєнного стану комплектування територіальної оборони Львівщини становить від 60 до 90% в залежності від пункту комплектування. «Найпоширенішими причинами відмови у прийнятті в лави тероборони є: відсутність посад або наявність посад, які потребують спеціальної підготовки та відмова військовозобов'язаним громадянам», - сказав командир тероборони Львівщини. Також він зазначив, що з моменту введення воєнного стану розгорнули усі підрозділи сил територіальної оборони збройних сил України області. Усі військовослужбовці забезпечені особистою зброєю, одностроєм та гарячим триразовим харчуванням.
«У поліцію області щоденно надходять 17 тисяч повідомлень», - Дмитро Міхалець
27 лютого 2022
Поліція Львівщини працює в посиленому режимі роботи. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Міхалець. «Близько 17-ти тисяч повідомлень про можливі порушення правопорядку в області фіксує поліція Львівщини щодоби. Така кількість є надзвичайно великою, але ми працюємо для того, щоб забезпечувати правопорядок на території нашого регіону», - сказав заступник начальника поліції Львівщини. Він додав, що велика кількість повідомлень надходить саме про підозрілих осіб та позначень для ймовірного наведення ракетних ударів. «Для кращого опрацювання усіх викликів ми залучаємося підтримкою національної гвардії, представниками територіальної оборони та небайдужих громадян. Але закликаю усіх громадян координувати свої дії з поліцією та представниками влади на місцях для запобігання виникненню ситуацій, які є небезпечними для життя та здоров'я», - наголосив Дмитро Міхалець.
«Україна не просто вистояла, а перемагає»: головне з ранкового брифінгу Подоляка
26 лютого 2022
Росія не отримала ніякої тактичної переваги, хоча й кидала у бій всі свої ресурси та резерви. Про це під час ранкового брифінгу заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. Головне: - ЗСУ разом із Нацполіцією повністю контролюють всю ситуацію і всю територію нашої країни; - Активні бойові дії ведуться на південному напрямку України - Херсон, Миколаїв та Одеса. Це ключовий напрямок для Путіна; - Київ - головна мета. Зараз в столиці і околицях контрольована ситуація; - Тяжкі бої ведуться навколо Мелітополя, але у Росії немає шансів взяти місто. «На 7 ранку жодної тактично-оперативної переваги, незважаючи на кількість ресурсів і резервів, які були вкинуті в активні дії РФ, збройні сили цієї країни не отримали. Це говорить про те, що Україна не просто вистояла, Україна перемагає» , - наголосив Подоляк. #stopruss
Оновлено: Поранених військових з Львівщини і Рівненщини госпіталізували до військового госпіталю у Львові. Їх стан стабільний
25 лютого 2022
Першочерговою зараз є госпіталізація пацієнтів з бойових дій. І основним закладом охорони здоров’я на території західної України для їх госпіталізації є військово-медичний клінічний центр Західного Регіону (військовий госпіталь). Зокрема, до закладу потрапили 11 військових. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис. «1 з них у важкому стані, 10 – в стані середньої важкості та легкому. Інших пацієнтів (учасників бойових дій – ред.) у закладах охорони здоров’я (області – ред.) немає», - зазначив Орест Чемерис. Він додав, що військовий госпіталь у Львові є основним закладом, до якого госпіталізують пацієнтів, які отримали ушкодження внаслідок бойових дій, військових, з західних областей України. «Лише за умови якщо відстань, яку потрібно подолати, може становити загрозу пацієнту…такий пацієнт госпіталізується до найближчого закладу. Там йому надається вся необхідна допомога, і в разі стабілізації - переводиться в госпіталь», - повідомив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Оновлено: За його словами, 4 з госпіталізованих постраждали вчора під час обстрілів Кам’янки-Бузьки, Бродів, Нового Калинова на Львівщині. 7- з Рівненської області (4 постраждали внаслідок обстрілу аеропорту в Рівненській області, інші ппостраждали внаслідок ДТП з військовими). Центр є єдиний на західний регіон. Тому за територіальним принципом всіх направили сюди. У 10 військових точкові осколкові поранення. 1 - має комбіновану травму (поранення спровоковані кількома чинниками). Він з Рівненської області. Його стан важкий, але стабільний.
«Захист дітей від захворювання на поліо є обов'язком усіх батьків», - Наталія Іванченко
22 лютого 2022
В Україні зареєстровано 2 паралітичні випадки поліомієліту і відповідно на кожен паралітичний випадок може припадати від 100 до 200 непаралітичних форм. Про це повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, експертка департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА з епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко. «Така кількість випадків виявленого поліо є небезпечною, адже в Україні доведена циркуляція вакциноспорідненого штаму поліовірусу другого типу. Саме тому медичні працівники закликають усіх, невакцинованих від поліо, дітей зробити щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною», - сказала Наталія Іванченко. Вона повідомила, що поліомієліт може призвести до незворотного паралічу, а в найгіршому випадку – до смерті. Врятувати і підтримувати життя в разі ураження дихальних м’язів, можна лише штучно підтримуючи процес дихання. Після поліомієліту функція вражених хворобою органів та м’язів не відновлюється. «Захист дітей від захворювання на поліо є обов'язком абсолютно усіх батьків, адже відповідно до Закону України ''Про захист населення від інфекційних хвороб'' вакцинація проти поліомієліту належить до числа обов'язкових профілактичних щеплень. Я дуже прошу усіх, хто не вакцинував до цього своїх дітей зробити це якнайшвидше», - наголосила Наталія Іванченко. Про небезпеку поліомієліту та чому важливо зробити щеплення від нього читайте тут.
«На Львівщині відбувається спад захворюваності на ковід», - Орест Чемерис
22 лютого 2022
Упродовж останніх тижнів ситуація з захворюваністю на коронавірусну інфекцію на території області покращилася. Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. «Станом на сьогодні понад 1100 мешканців Львівщини перебувають на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я області. Завантаженість ліжкової мережі становить 22,2%. В реанімаційних відділеннях перебувають 123 пацієнти, з них на апаратах ШВЛ – 45», - сказав Орест Чемерис. Він додав, що загалом тенденція звернень як за медичною допомогою, так і кількість госпіталізацій є меншою, аніж декілька тижнів до цього і зараз спостерігаємо спад захворюваності. «Вакцинальна кампанія активно триває. Особливо акцентуємо увагу на необхідності введення бустерної дози. Саме третя доза є найдієвішою для повноцінного захисту від інфікування. Тому закликаю усіх, хто уже пройшов повний курс вакцинації, здійснити щеплення бустерною дозою», - наголосив Орест Чемерис. Нагадаємо, на Львівщині за вчора, 21 лютого, щеплення від ковіду отримали 3730 оcі.
«Ліжкова мережа лікарень Львівщини заповнена на 33%», - Олег Когут
15 лютого 2022
Кількість лабораторно виявлених випадків пішла на зниження, але це пов'язано лише з кількістю проведених досліджень упродовж вихідних. Про це повідомив регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекції у Львівській області Олег Когут. «Як ви знаєте у вихідні дні мешканці Львівщини не настільки охоче ідуть робити ПЛР-дослідження, що також впливає на загальну статистику», - сказав Олег Когут. Також він додав, що Львівщина ймовірно вийшла на пік захворюваності, проте кількість госпіталізацій продовжує залишатися досить великою. «Ліжкова мережа заповнена на 33%, адже штам ''Омікрон'' характеризується великою кількістю захворювань, але легшим клінічним перебігом, що в свою чергу впливає на кількість госпіталізацій по області», - повідомив Олег Когут. Регіональний координатор наголосив на необхідності дотримання базових профілактичних заходів, щоб уберегтися від захворювання на ковід, а саме: носіння масок, уникання місць масового скупчення людей, соціальне дистанціювання та дотримання особистої гігієни. Олег Когут зазначив, що показники темпів вакцинації останнім часом зменшилися. «На жаль, станом на зараз ми вакцинуємо від 4 до 5 тисяч людей, у той час як наприкінці минулого року цей показник доходив до 20 тисяч щоденно. Понад 51% населення області вакциновано однією з двох доз вакцин, а двома дозами - більше 49% мешканців Львівщини. В області вакцинованими двома дозами є понад 10 тисяч дітей у віці від 12 до 18 років, але цей показник є надостатнім для повноцінного захисту усіх молодих людей Львівщини», - наголосив Олег Когут. Він додав, що при кожній районній адміністрації та територіальній громаді розробляють тижневі плани виїздів мобільних бригад для вакцинації населення. «Незважаючи на те, що кількість вакцинованих мобільними бригадами є незначною, ми будемо продовжувати такі виїзди для забезпечення усіх груп населення доступом до вакцин», - сказав Олег Когут.
У Львівському обласному госпіталі ветеранів війн і репресованих перебуває 162 пацієнти з COVID-19
11 лютого 2022
За останню добу у Львівський обласний госпіталь ветеранів війн і репресованих поступили 13 пацієнтів з COVID-19. Загалом в госпіталі з діагнозом ковід перебуває 162 пацієнти, з них 17 – в реанімації (в тому числі 3 – на ШВЛ). Про це розповів генеральний директор госпіталю Максим Прикупенко. «Упродовж останнього тижня в госпіталь щодоби поступає близько 10 пацієнтів, на початку тижня більше – близько 24. Тривалість лікування зменшилася, але важких пацієнтів в закладі досить багато – переважно це пацієнти з супутніми патологіями», - зазначив Максим Прикупенко. Він також розповів, що якщо раніше всі пацієнти поступали в госпіталь з важкими пневмоніями, то зараз кількість таких пацієнтів складає близько 60%. Окрім того, є випадки, коли людей госпіталізують з іншими хворобами, проте при обстеженні у них виявляють COVID-19. «З сімнадцяти людей, які перебувають зараз у реанімації з COVID-19, п’ятеро потрапили до госпіталю з інсультом», - додав гендиректор госпіталю. Нагадаємо, загалом у госпіталі розгорнуто 700 ліжкомісць для хворих на ковід.