Освітяни Львівщини долучилися до допомоги військовим та переселенцям (фото)

1 березня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Працівники закладів освіти області з перших годин війни організувалися на допомогу нашим захисникам, переселенцям і біженцям із гарячих точок. Тому зараз кожен працює на своєму місті, докладаючи максимум зусиль для спільної перемоги. Про це повідомили у департаменті освіти і науки Львівської ОДА. 

У школах області для українців, які покидають гарячі точки держави, підготували майже 25 тисяч місць. Чимало переселенців уже знайшли прихисток у наших закладах загальної середньої та професійної освіти.
 
Допомогти українцям, які прибувають з регіонів активних бойових дій готові не лише у Львові. Попри те, що школи не мають ні гуртожитків, ні спалень педагоги готові забезпечити всім необхідним, ночівлею, харчуванням, одягом.

Відтак, школи області готові прийняти:
-  у Червоноградському районі близько 11,5 тис. переселенців
-  у Стрийському районі понад 5,5 тис. осіб
-  у Дрогобицькому -  3600 осіб
-  у Яворівському – близько 2 тис.
-  у Золочівському – 1500 осіб.

Тільки одна маленька Лопатинська громада гостинно відкрила двері своїх шкіл для 3,5 тис. співгромадян, які потребують прихистку. У сільській Козівській ТГ радо поділяться усім чим можуть з п’ятьма сотнями біженців, у  Стрийській міській – з 930-ма.

«Департамент освіти і науки Львівської ОДА працює цілодобово. Освітяни масово долучилися до допомоги українській армії, загонам територіальної оборони, біженцям чи переселенцям. Активно опікуються ними не тільки вчителі, а й учні та батьки. Більшість з них уже має більший чи менший досвід волонтерства. За попередньою інформацією сотні педагогічних працівників уже влилися до лав Збройних сил або тероборони, вступили до загонів самооборони, які створено в територіальних громадах. Працівники освіти здають кров для поранених», — повідомив директор департаменту Олег Паска.

Наші школи уже подбали про безпеку понад 500 людей старшого віку, жінок та дітей.

У школах організовано чергування вчителів, шкільні спортзали та інші придатні приміщення забезпечені кариматами, теплими ковдрами та спальниками. На людей, які приїжджають, чекають домашні смаколики та психологічна підтримка. Переселенців до місць тимчасового проживання доправлять автобуси «Школярик».

Заклади освіти області справді стали важливими центрами різнорідної волонтерської діяльності. Як і у 2014 році освітні спільноти активно збирають продовольство і теплий одяг для бійців територіальної оборони, бойових підрозділів ЗСУ, жителів міст, які постраждали від ракетних ударів та бомбардувань, артилерійських обстрілів російських окупантів. Жінки знову взялися плести маскувальні сітки, готувати напівфабрикати.

Також педагоги проходять курси першої домедичної допомоги та навчаються користуватись зброєю.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook