Без ворожих телеканалів: у готелях та санаторіях області мають пильнувати інформаційну безпеку
До уваги керівників усіх готелів, санаторіїв та приватних садиб у Львівській області! У час воєнного стану ви несете відповідальність за інформаційну безпеку у своїх закладах. Вимушені переселенці, яких ви прийняли, повинні бути захищені від інформаційних атак ворога!
Що для цього необхідно зробити?
Пильнуйте, які канали телебачення транслюються на телеприймачах у ваших приміщеннях. Там не повинні лунати ворожі російські телеканали, де транслюють відверту брехню та маніпулюють цим.
Зараз основні загальнонаціональні телеканали згуртувалися і ведуть спільний ефір. У Львівській області мовлення у цифровій мережі Т2 і на супутнику здійснює ТРК «Перший Західний».
Здійснюється ефірне радіомовлення, де також транслюється перевірена інформація! Якщо у вас немає доступу або зник телевізійний сигнал, отримуйте новини через інтернет-радіо, без тарифікації мобільних операторів radioplayer.ua
Призначте відповідальну особу, яка займеться цим питання! За необхідності зверніться до провайдерів програмної послуги області!
Інформаційна безпека ваших поселенців – це і ваша безпека також. Будьте згуртованими і відповідальними!
Новини за темою
Готельєри області розповіли, яка зараз ситуація з поселенням переселенців на Львівщині
24 березня 2022
Зараз знайти місце в закладах тимчасового розміщення на Львівщині непросто, адже вони вщент заповнені людьми, значну частину яких складають вимушені переселенці. Заступниця генерального директора готелю «Дністер» у Львові, Олександра Гагаріна зазначає, що всі місця їхнього закладу заселені від початку війни і ніхто практично не виїжджає. Зі слів пані Олександри, номери готелю недоступні у відкритих джерелах з урахуванням контингенту гостей. В основному тут проживають представники міжнародних організацій. У приміщенні готелю створили притулок на 14 ліжок для жінок з дітьми, де передбачили безкоштовне проживання і сніданки. Наймолодшою тимчасово переміщеною особою, яка перебуває у центрі реабілітації ветеранів ОУН-УПА «Говерла» в Моршині є 4-місячне немовля. А найстаршій мешканці – 86 років. Усіх разом на цей час тут 76 осіб з Київської, Харківської та Запорізької областей. Проживання та триразове харчування для цих людей безкоштовне. Загалом безоплатно проживають та харчуються і 269 вимушених переселенців, серед яких 79 дітей, у санаторії «Великий Любінь». Зі слів старшого адміністратора готелю «Золота форель» у селі Коростів Михайла Сухроменди, в їхньому закладі два номери здають безоплатно по узгодженні на потреби тимчасово переселених для військової адміністрації Сколівської громади. На сьогодні в готелі проживає, з уточненням тривале проживання з правом подовження, 31 особа. Перевагу надавали людям з регіонів, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окуповані, зокрема жінкам з дітьми, особам похилого віку, а також чоловікам 60+. Ціни на проживання за останні 1,5 року не збільшувалися. Вартість проживання в готелі з урахуванням сніданків по тарифу міжсезоння («низький сезон») не залежно від дати проживання. В ресторані також сформували пропозиції бюджетних комплексних обідів та вечеря», – поділився Михайло Сухроменда. Зараз готель «Вежа Ведмежа» у селі Волосянка заповнений на 80%. Переважна більшість гостей приїхала з територій, де ведуться активні бойові дії. Для гостей зараз діє знижка 20% на проживання. Поселяють всіх, хто звертається в міру наявності вільних місць. Готельно-відпочинковий комплекс «ТАОР Карпати» у Східниці з перших днів війни дотримується найнижчих тарифів на проживання. Також там надають допомогу усім потребуючим сім’ям. «Львівщина має стати економічною опорою для України, адже кожен з нас своєю щоденною працею, працьовитістю та вірою у наше світле майбутнє пише історію України», – акцентує директорка «ТАОР Карпати» Юлія Грицай. Вона також є менеджером у Туристичному кластері Львівщини.
Готельєри Львівщини розповіли про вартість проживання для внутрішньо переміщених осіб у закладах
4 березня 2022
Під час воєнних дій в Україні, значна частка власників готелів тримають ціни на проживання незмінними або навіть знизили їх, однак деякі підприємці навпаки прагнуть на цьому заробити. Орендодавець чи готельєр, який виставляє завищену ціну за помешкання – мародер, кажуть посадовці в області та закликають повідомляти про такі випадки на Гарячу лінію міста – 1580. «За нічим непримітні двокімнатні апартаменти у Львові беруть тисячу доларів. За добу у готелі двомісний номер, який раніше коштував 2 500 тисячі гривень тепер хочуть 8000. Закликаємо схаменутися і не набивати кишені на біді. Також звертаємо увагу, що не варто заселяти чоловіків віком від 18 до 60 років, які приїхали до нашого регіону перебути воєнні дії. Вони зобов’язані стати на військовий облік не пізніше 24 годин після прибуття. Деякі територіальні громади в області взагалі не поселяють чоловіків призовного віку», - зазначає керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака. За словами Світлани Садов’як, директорки львівського готелю Loft 7, ціни на проживання у закладі тимчасового розміщення вони не збільшували, а при прямому бронюванню навіть зменшують на 15 %. Додаткові знижки надають на проживання з дітьми, які приїхали з областей, де тривають бої. Інвестори готелю також облаштовують для вимушених переселенців раніше нечинний гуртожиток на вул. Тернопільській. Там планують безкоштовно розмістити 600 осіб. Директор готельно-оздоровчого комплексу «Святий Шарбель» Андрій Мисів розповів про стан справ в їхньому закладі, що розташований у Моршині. «У такий складний для країни час кожен повинен зрозуміти, яким чином він може допомогти та зробити свій внесок у перемогу. Відповідно, частину вимушених переселених гостей із території, де відбуваються активні бойові дії, ми поселяємо нашим коштом. Для тих гостей, хто вже проживав на момент початку війни, чи мають змогу оплачувати наші послуги згідно з актуальним цінником, ми не змінювали умови проживання та ціни. Крім цього ми започаткували колективні заняття із психологом та дитячим фітнес-тренером для підтримки матерів із дітьми, які складають у нас більшу частину всіх гостей», - розповідає Андрій Мисів. Нагадуємо, Бюро економічної безпеки України запустило бота в телеграмі. Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/kAdxssV
Можливості застосунку Дія розглянули в межах форуму готелярів та рестораторів
21 жовтня 2021
У межах форуму готелярів та рестораторів на міжнародній виставці «ТурЕКСПО» фахівці по цифровізації Львівської облдержадміністрації розповіли про можливості та функції застосунку Дія у готелях. Як наголосили в межах заходу застосування цифрового паспорту надає можливість значно пришвидшити процес реєстрації гостей в готелях. «Вже сьогодні всі готелі можуть покращити свій сервіс під час реєстрації клієнтів, інтегрувавши свої системи з Дією. Таким чином, ваші клієнти будуть сканувати QR і ви отримаєте необхідні вам дані від клієнтів на імейл чи напряму у вашу інформаційну систему. Поселення може значно пришвидшитись, а затрати на папір, принтери та картриджі - зменшитись. Закликаємо всіх розпочати цю інтеграцію. Для цього напишіть команді МінЦифри в чат в телеграмі @DiiaStart» », - зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. Провідний спеціаліст сектору з питань цифрової трансформації ЛОДА Соломія Волошин під час презентації «Дія. Цифрові документи. Готелі» розповіла про технічні моменти запровадження Дії в інформаційну систему готелю. «Тішить, що заклади тимчасового розміщення відкриті до імплементації таких інноваційних інструментів. Вже понад півсотні готелів України інтегрували застосунок Дія і успішно застосовують саме його у своїх рутинних процесах», - зазначила провідний спеціаліст. Соломія Волошин пояснила у яких випадках готель може використовувати цифрові документи: при поселенні до готелю, коли клієнт повинен пред’явити документ, що посвідчує особу. «Тобто вам не потрібно хвилюватися, що документ несправжній, фотографувати його у телефоні та робити ксерокопії фото з телефону. При бронюванні номеру у готелі на сайті можна налаштувати віддалену ідентифікацію клієнта та передачу потрібних даних клієнта до системи готелю. Слід зазначити, що є два способи застосування Дії: валідація і шеринг. Валідація - це процеси, які допомагають перевірити саму дійсність документу, а також з’ясувати чи документ є справжнім. Сценарій шеринг дозволяє отримати копії е-документів у систему готелів. Способи інтеграції з Дією дозволяють підтвердити особистість за 30 секунд, а ще ви не витрачаєте гроші на папір, принтер і зберігання»,- зазначила вона. Нагадаємо, що Україна стала першою державою, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як їхні паперові чи пластикові аналоги.
Санаторії Львівщини запровадили програму оздоровлення та реабілітації після COVID-19
25 березня 2021
Бальнеологічні курорти Львівщини впроваджують програму реабілітації та зміцнення імунітету для відпочивальників, які перехворіли COVID-19. До цієї ініціативи доєдналися санаторії Трускавця, Східниці та Моршина. Програма передбачає спеціальний 14-денний курс оздоровлення від ускладнень бронхо-легеневої, серцево-судинної, нервової систем, органів травлення, для повернення працездатності за найкоротші терміни. До пакету входить курс із використанням унікальної місцевої мінеральної лікувальної води «Нафтуся», новітніми методами реабілітації, діагностикою для контролю за станом здоров’я саме після коронавірусу, дієтичним харчуванням. Усе – індивідуально, зважаючи на вік, тяжкість перебігу захворювання, супутні патології і під наглядом лікаря, – зазначили у Трускавецькому інформаційно-курортному центрі. Як наголошує заступник керівника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Тарас Лозинський, CОVID-19 сильно позначився на здоров’ї багатьох українців, і важлива частка повернення організму до звичного стану після захворювання припадає власне не реабілітацію. «На сьогодні більшість лікувально-оздоровчих закладів Львівщини професійно підійшли до розробки програм реабілітації та оздоровлення у постковідний період і готові запропонувати своїм клієнтам якісні послуги. Із врахуванням цілющих мінеральних джерел, якісної інфраструктури, можна отримати те, чого завжди бракуватиме для відновлення здоров’я в домашніх умовах. Важливо й те, що заклади оздоровлення, хай і з жорсткими обмеженнями «червоної зони» карантину по всій Львівській області, але залишаються відкритими для відвідувачів», – додав Тарас Лозинський. Постковідну оздоровчу програму, за словами заступниці керівника Трускавецького інформаційно-курортного центру Галини Клепач, ініціювали як реакцію на зростання кількості відпочивальників, які приїжджають до міста з метою відновлення здоров’я безпосередньо після коронавірусу. Наразі до програми приєднується щораз більше оздоровчих закладів – зараз їх уже 12. Через «червону зону» карантину по всій Львівській області, у Трускавці, Східниці та Моршині обов’язковим є масковий режим та дистанція, а також існує обмеження щодо кількості осіб, які одночасно можуть перебувати у бюветах. Дізнатися більше про постковідну реабілітацію в Трускавці й обрати санаторій для оздоровлення можна за цим посиланням. Свої програми оздоровлення після ковіду мають санаторії Моршина й Східниці. «Курорт у Моршині колись якраз починався з лікування органів дихання, тому і сьогодні для тих, хто перехворів коронавірусом, ми пропонуємо реабілітацію під наглядом лікаря-пульмонолога», – зауважує завідувачка сектору маркетингу об’єднання «Моршинкурорт» Мар’яна Магас.
"Брюховичі мають туристичний потенціал", - Юрій Холод у межах виїзної наради
14 серпня 2020
У Брюховичах, що є Шевченківським районом Львова, є три свердловини мінеральної води. Якість води тут не поступається тій, яку видобувають у Берегово на Закарпатті. Проте підльвівські джерела мало досліджені. Також селище може похвалитися двома озерами для відпочинку, які майже щороку експерти називають придатними для купання. Усі джерела мінеральних вод наразі потребують розвитку та подальших досліджень. “Ми шукаємо інвесторів постійно. Зокрема, за останні роки цікавилися підприємці з Казахстану та Польщі. Поки що не судилося. Будівництво оздоровчого центру - питання номер один, аби відновити рекреаційно-курортну славу селища”, - повідомили у селищній раді. Після 90-х у містечку майже не залишилося так званих піонерських таборів. Більшість земель - у власності чи оренді. Для тих площ, які залишилися вільні, місцева влада наразі також шукає того, хто вклав би гроші у створення санаторно-відпочинкових установ. “Ми закріплюємо за ділянками, які є вільні конкретне цільове призначення - для рекреації. Нових житлових комплексів наше селище не витримає. У нас вже затори і граничне навантаження на іншу інфраструктуру. Довкола Брюхович - інші населені пункти, тому будувати власних очисних споруд ми просто не маємо де. Якщо ростемо, єдиний вихід - долучатися до львівських комунікацій. І то це може бути добре рішення для такого містечка з індивідуальною забудовою, як є зараз. Плюс рекреація. Ми сподіваємося, що нове керівництво нової громади дослухається до жителів Брюхович, що наша стратегія розвитку буде оптимальною”, - сказав голова громади Володимир Доманський. “Брюховичі мають туристичний потенціал, але їм не вистачає інфраструктури. Знаю, що тут живе багато небайдужих людей, тому певен, що помилкових дій і масової багатоквартирної забудови тут не буде. Проте, боюся, що й нових великих розважальних комплексів, готелів і діснейлендів селище не витримає. Максимум - санаторії чи заклади, де люди зможуть оздоровитися. Ми за те, щоб туристи мали де зупинитися і відпочити, але не коштом львів’ян чи місцевих жителів”, - наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який відвідав Брюховичі з робочою нарадою. Також обласні управлінці зустрілися тут із місцевим бізнесом. “Йшлося про те, що вже час і є потреба розробити туристичний маршрут Брюховичами. Зі свого боку, ми можемо включити селище у наші промопрограми - як важливу туристичну територію поблизу Львова”, - розповіла начальниця управління туризму і курортів Львівської ОДА Наталія Табака. Нагадаємо, обласні управлінці щотижня відвідують туристичні та курортні містечка і села, щоб перевірити дотримання карантинних вимог, а також поспілкуватися наживо про всі проблемні питання, які тут виникають.
Львівщина має унікальні санаторії, але деякі з них потрібно перезапустити, - Юрій Холод
13 серпня 2020
Неповторні за своїм складом мінеральні води і грязі, чисте повітря далеко від промислових зон, дбайливий персонал, озера, ліси, кінотеатр і... тотальний брак фінансування, мільйонні борги, застаріле обладнання та приміщення, які часто потребують ремонту - це реалії санаторію “Шкло” на Яворівщині. 13 серпня з виїздною нарадою сюди приїздили обласні та районні управлінці - перевіряли туристичний потенціал, говорили, чим можна допомогти. Бальнеологічний і грязевий курорт Шкло розташований у лісопарку Розточчя на 74 кілометрах території. Він багатий на цілющі мінеральні води: сірководневу сульфатно-кальцієву воду, яку використовують для купелей, та гідрокарбонатно-натрієво-кальцієву — для пиття. Тут є власні питтєві джерела слабомінералізованої води “Нафтуся-Шкло”, Моршинська ропа джерело №1 і джерело №6, сірководневі джерела малої і середньої мінералізації, торф’яні мiнеральнi лiкувальнi грязi. За 2019 рік тут лікувалися та відпочивали майже 1070 осіб. Але й це небагато. Такий курорт, якщо його осучаснити, зможе щороку приймати їх по кільканадцять тисяч. "Починати потрібно з головного - чесно говорити, чи потрібні ці об'єкти нинішнім формальним власникам і чи розуміють вони, як їх рятувати та розвивати. Чи навпаки - чекають, щоб визнати банкрутами і позбутися. Бо наразі установа майже не фінансується. Зарплату тут виплачують лише за жовтень-листопад минулого року. Три місяці карантину установа була закрита. Боюся, що Львівщина може втратити не тільки санаторій, а вже втрачає професійний колектив курорту", - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод, який відповідає за напрям туризму. Наразі санаторій є державним підприємством у власності Державної Судової Адміністрації. Проте 21 мільйон гривень боргів, з яких майже 4 мільйони - заборгованість щодо оплати праці, величезна потреба у реконструкції і ремонті приміщень, застаріле обладнання і загалом потреба перезапуску та створення нової стратегії лікувальної установи свідчать, що нинішньому власнику не до санаторію у Шклі. "Є кілька можливих виходів із цієї ситуації. І ми, спільно з місцевою владою, представниками власників та уряду, адміністрацією установи, будемо разом шукати оптимального рішення", - зазначає начальниця управління туризму та курортів Наталя Табака. У Немирові - ситуація дещо інша Санаторій “Прикордонник – Немирів” (військова частина 1487), який належить Державній прикордонній службі України, наразі не працює. Тут тривають ремонт і реконструкції приміщень. Цей курорт також бальнеологічний, діє з 1814 року. У бюветах і джерелах тут є особлива сірководнева вода, яка в класифікації мінеральних вод виділена в спеціальний "немирівський" тип і, через високий вміст сірководню (до 180 мг/л), використовується тільки для купелі. Також тут є гідрокарбонатна хлоридно-натрієво-сульфатно-кальцієва вода середньої мінералізації (2,5-4,5 г/л). Її називають “Анна” і використовують для пиття при різних хворобах травного тракту. Ця вода пройшла апробацію в Одеському науково-дослідному інституті курортології. Проте і тут є проблеми свої. "Для Немирова наразі є важливо погодити з Львівгазом проєкт для котельні. З лютого 2020 року він перебуває на доопрацюванні. Відповідно, призупинені роботи і на самій котельні, і на двох корпусах адмінбудівлі та водолікарні. Також для санаторію важливо є зараз отримати дозвіл на розроблення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки. В цих напрямах нам обом є важлива співпраця, бо ми зацікавлені в тому, щоб цей туристичний об’єкт запрацював якнайшвидше", - каже заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. Серед інших проблем санаторію, зокрема, потреба поточного ремонту дороги від центру Немирова до санаторію, а також відчуження землі у 2006 році, яке досі є незрозуміле. Нагадаємо, минулого тижня заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод та керівниця управління туризму і курортів Наталя Табака виїздили інспектувати курорти Трускавця, Моршина та Східниці. А ще раніше Львівська ОДА звернулася до Уряду з проханням присвоїти статус міста-курорту Моршину. Наразі рішення на розгляді у Кабінеті Міністрів.
Воркшопи, змагання та семінари: усіх охочих запрошують на міжнародний фестиваль “HoReCa SHOW Lviv”
26 жовтня 2018
Упродовж 7 – 9 листопада на Львівщині відбудеться міжнародний фестиваль гостинності та готельно-ресторанного бізнесу “HoReCa SHOW Lviv”, який відбувається щоосені вже третій рік поспіль. «У межах нашого фестивалю відбуватиметься ціла низка подій: змагання професійних кухарів і піцайол, майстер класи від 12-ти професійних шеф-кухарів, лекції, семінари, круглі столи, воркшопи. На одній локації буде зосереджено все, що стосуватиметься готельно-ресторанного бізнесу вцілому. У межах фестивалю ми передбачили прем’єри , якщо не світового, то європейського значення. До прикладу представимо пічку, яка до того побувала лише у Мілані», - зазначив кулінарний консультант, співавтор Хартії Української кухні, керівник проекту “HoReCa SHOW Lviv” Іоанн Янчишин. Зазначимо, що майстер-класи даватимуть імениті шеф-кухарі з різних куточків України. За словами ” Іоанна Янчишина ,серед запрошених кухарів – українці через те, що в Україні є певні особливості провадження бізнесу, особливості та традиції. Тому саме українці фахівці діляться своїми знаннями з молодими спеціалістами у сфері цього бізнесу. «Тема фестивалю – сучасна українська гастрономія і сучасні особливості готельного бізнесу в Україні. Для нас дуже важливо розвивати рідне, наше, місцеве», - додав Іоанн Янчишин. Окрім того, у межах «HoReCa SHOW Lviv» презентують найбільшу карту із гастролокаціями Львівщини. «Наша гастрокарта виглядатиме у формі фізично карти Львівської області. Наша виставкова площа займає 5 метрів на 13. Відповідно, карта запланована на дві треті площі. Основу складатимуть живі салати від наших партнерів ТзОв «Галіція Грінері» і географічно будуть розташовані гастролокації від фермерів, які будуть пропонувати свою продукцію». Серед продуктів на карті із гастолокаціями – сирна продукція, продукти із мангалиці, равлики, мед, а також ягоди. « Усі продукти можна буде не лише детально роздивитися, але й скуштувати. Акцент ми робимо на локальність, адже всі 16 фермерських господарств розташовані у Львівській області та відкриті для туристів. Разом із нашими фермерами ми запрошуємо та чекаємо усіх на «HoReCa SHOW Lviv», - додала Наталія Табака. Із детальною програмою фестивалю можна ознайомитися тут. Довідково: "HoReCa Show Lviv" – найбільший в Україні фестиваль готельно-ресторанного бізнесу. На фестивалі поєднують на одному майданчику міжнародний конкурс кухарів, бар-шоу, ярмарок фермерських продуктів, виставку обладнання, свято вуличної їжі та лекторій від досвідчених готельєрів і рестораторів. Окрім того, в межах "HoReCa Show Lviv" відбудуться ярмарки вакансій для тих, хто шукає роботу чи працівників у готельній та ресторанній сфері, а також десятки майстер-класів і практикумів.