Готельєри Львівщини розповіли про вартість проживання для внутрішньо переміщених осіб у закладах
Під час воєнних дій в Україні, значна частка власників готелів тримають ціни на проживання незмінними або навіть знизили їх, однак деякі підприємці навпаки прагнуть на цьому заробити.
Орендодавець чи готельєр, який виставляє завищену ціну за помешкання – мародер, кажуть посадовці в області та закликають повідомляти про такі випадки на Гарячу лінію міста – 1580.
«За нічим непримітні двокімнатні апартаменти у Львові беруть тисячу доларів. За добу у готелі двомісний номер, який раніше коштував 2 500 тисячі гривень тепер хочуть 8000. Закликаємо схаменутися і не набивати кишені на біді. Також звертаємо увагу, що не варто заселяти чоловіків віком від 18 до 60 років, які приїхали до нашого регіону перебути воєнні дії. Вони зобов’язані стати на військовий облік не пізніше 24 годин після прибуття. Деякі територіальні громади в області взагалі не поселяють чоловіків призовного віку», - зазначає керівниця управління туризму та курортів ЛОДА Наталя Табака.
За словами Світлани Садов’як, директорки львівського готелю Loft 7, ціни на проживання у закладі тимчасового розміщення вони не збільшували, а при прямому бронюванню навіть зменшують на 15 %.
Додаткові знижки надають на проживання з дітьми, які приїхали з областей, де тривають бої. Інвестори готелю також облаштовують для вимушених переселенців раніше нечинний гуртожиток на вул. Тернопільській. Там планують безкоштовно розмістити 600 осіб.
Директор готельно-оздоровчого комплексу «Святий Шарбель» Андрій Мисів розповів про стан справ в їхньому закладі, що розташований у Моршині.
«У такий складний для країни час кожен повинен зрозуміти, яким чином він може допомогти та зробити свій внесок у перемогу. Відповідно, частину вимушених переселених гостей із території, де відбуваються активні бойові дії, ми поселяємо нашим коштом. Для тих гостей, хто вже проживав на момент початку війни, чи мають змогу оплачувати наші послуги згідно з актуальним цінником, ми не змінювали умови проживання та ціни. Крім цього ми започаткували колективні заняття із психологом та дитячим фітнес-тренером для підтримки матерів із дітьми, які складають у нас більшу частину всіх гостей», - розповідає Андрій Мисів.
Нагадуємо, Бюро економічної безпеки України запустило бота в телеграмі.
Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/kAdxssV
Новини за темою
Готельєри області розповіли, яка зараз ситуація з поселенням переселенців на Львівщині
24 березня 2022
Зараз знайти місце в закладах тимчасового розміщення на Львівщині непросто, адже вони вщент заповнені людьми, значну частину яких складають вимушені переселенці. Заступниця генерального директора готелю «Дністер» у Львові, Олександра Гагаріна зазначає, що всі місця їхнього закладу заселені від початку війни і ніхто практично не виїжджає. Зі слів пані Олександри, номери готелю недоступні у відкритих джерелах з урахуванням контингенту гостей. В основному тут проживають представники міжнародних організацій. У приміщенні готелю створили притулок на 14 ліжок для жінок з дітьми, де передбачили безкоштовне проживання і сніданки. Наймолодшою тимчасово переміщеною особою, яка перебуває у центрі реабілітації ветеранів ОУН-УПА «Говерла» в Моршині є 4-місячне немовля. А найстаршій мешканці – 86 років. Усіх разом на цей час тут 76 осіб з Київської, Харківської та Запорізької областей. Проживання та триразове харчування для цих людей безкоштовне. Загалом безоплатно проживають та харчуються і 269 вимушених переселенців, серед яких 79 дітей, у санаторії «Великий Любінь». Зі слів старшого адміністратора готелю «Золота форель» у селі Коростів Михайла Сухроменди, в їхньому закладі два номери здають безоплатно по узгодженні на потреби тимчасово переселених для військової адміністрації Сколівської громади. На сьогодні в готелі проживає, з уточненням тривале проживання з правом подовження, 31 особа. Перевагу надавали людям з регіонів, де ведуться активні бойові дії або тимчасово окуповані, зокрема жінкам з дітьми, особам похилого віку, а також чоловікам 60+. Ціни на проживання за останні 1,5 року не збільшувалися. Вартість проживання в готелі з урахуванням сніданків по тарифу міжсезоння («низький сезон») не залежно від дати проживання. В ресторані також сформували пропозиції бюджетних комплексних обідів та вечеря», – поділився Михайло Сухроменда. Зараз готель «Вежа Ведмежа» у селі Волосянка заповнений на 80%. Переважна більшість гостей приїхала з територій, де ведуться активні бойові дії. Для гостей зараз діє знижка 20% на проживання. Поселяють всіх, хто звертається в міру наявності вільних місць. Готельно-відпочинковий комплекс «ТАОР Карпати» у Східниці з перших днів війни дотримується найнижчих тарифів на проживання. Також там надають допомогу усім потребуючим сім’ям. «Львівщина має стати економічною опорою для України, адже кожен з нас своєю щоденною працею, працьовитістю та вірою у наше світле майбутнє пише історію України», – акцентує директорка «ТАОР Карпати» Юлія Грицай. Вона також є менеджером у Туристичному кластері Львівщини.
МОЗ закликає аптечні мережі не підвищувати ціни на лікарські засоби
23 березня 2022
Міністерство охорони здоров’я закликає аптечні мережі не підвищувати ціни на лікарські засоби У разі, якщо аптеки пропонують лікарські засоби за завищеними цінами, можна звернутися до територіальних підрозділів Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками як до органу, що контролює ціни на ліки на час воєнного стану. Також про такі ситуації можна інформувати Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Держпродспоживслужба: - на електронну адресу info@dpss.gov.ua; - за телефонами (050) 230 04 28, (096) 000 98 23; - через чат-бот у Telegram @derzhspozhivsluzhba_bot. Крім того, можна звернутися до територіальних органів Держпродспоживслужби, контакти яких можна знайти на сайті https://dpss.gov.ua/.
Вартість дизпалива та бензину на АЗС Львівщини знизилась на 15 - 20 %
20 березня 2022
Днями Верховна Рада ухвалила урядовий законопроект про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20% до 7%. Відтак, на АЗС Львівщини ціни на пальне знизились. “Якщо говорити про дизельне паливо, то на “Укрнафті” вартість знизилась на 15 %, “ОККО” та “WOG” - на 21%. Ціну бензину 92 і 95 знижено на “Укрнафті” - на 20%, “ОККО” та “WOG” - на 25%. На сьогодні ситуація із наявністю палива на цих автозаправних станціях контрольована”, - наголосив заступник начальника Львівської ОДА Юрій Бучко. Також він підкреслив, що ухвалений законопроєкт передбачає радикальне зниження податків та дозволить стабілізувати ціни. “Доступна вартість пального – це не лише забезпечення нагальної щоденної потреби мешканців, які пересуваються автомобільним чи громадським транспортом, але й безперебійна робота об’єктів критичної інфраструктури. Особливо важливо знижувати ціни на пальне в час старту посівної кампанії. Аграрії мають працювати, адже від того, що посіють на полях залежить продовольство області та держави”, - додав Юрій Бучко. Заступник начальника Львівської ОВА зазначив, що адміністрація веде переговори з країнами ЄС для поставки палива як гуманітарної допомоги державним підприємствам України.
Працюють чат-боти для виявлення випадків завищених цін
7 березня 2022
Львівщина вже як 12 днів є надійним тилом для людей, які постраждали від військових дій російської федерації та змушені були покинути власні домівки. Зокрема, станом на сьогодні Львівська область прийняла вже 63, 5 тисяч вимушено переміщених осіб. Відтак, якщо ви приїхали на Львівщину, ховаючись від бойових дій та хочете орендувати помешкання або скористуватись будь-якою послугою і виявляєте випадки завищених цін, задля уникнення подібних ситуацій створено чат-бот @derzhspozhivsluzhba_bot. Також у разі виявлення випадків відмови представника бізнесу у розрахунку карткою при оплаті товарів/послуг створено чат-бот @pos_terminals_bot. Львівщина застерігає своїх мешканців від мародерів та «хитрих бізнесменів»!
Без ворожих телеканалів: у готелях та санаторіях області мають пильнувати інформаційну безпеку
3 березня 2022
До уваги керівників усіх готелів, санаторіїв та приватних садиб у Львівській області! У час воєнного стану ви несете відповідальність за інформаційну безпеку у своїх закладах. Вимушені переселенці, яких ви прийняли, повинні бути захищені від інформаційних атак ворога! Що для цього необхідно зробити? Пильнуйте, які канали телебачення транслюються на телеприймачах у ваших приміщеннях. Там не повинні лунати ворожі російські телеканали, де транслюють відверту брехню та маніпулюють цим. Зараз основні загальнонаціональні телеканали згуртувалися і ведуть спільний ефір. У Львівській області мовлення у цифровій мережі Т2 і на супутнику здійснює ТРК «Перший Західний». Здійснюється ефірне радіомовлення, де також транслюється перевірена інформація! Якщо у вас немає доступу або зник телевізійний сигнал, отримуйте новини через інтернет-радіо, без тарифікації мобільних операторів radioplayer.ua Призначте відповідальну особу, яка займеться цим питання! За необхідності зверніться до провайдерів програмної послуги області! Інформаційна безпека ваших поселенців – це і ваша безпека також. Будьте згуртованими і відповідальними!
Хлібопекарські підприємства області розповіли про проблеми галузі та шляхи їх вирішення
11 лютого 2022
Відбулась нарада з хлібопекарськими підприємствами Львівської області. Упродовж 2021 року зросли ціни на хліб, паливо, електроенергію тощо. Тож в межах зустрічі представники товариств ділились своїм досвідом роботи в нових ринкових умовах, аби спільно з керівництвом області розв’язати нагальні проблеми. «Від забезпечення населення Львівщини хлібом залежить продовольча безпека регіону. На фоні загострення геополітичної ситуації, ми маємо тримати руку на пульсі, як ніколи, тому й вирішили отримати інформацію про найбільш гострі проблеми галузі від першроджерела - хлібопекарських підприємств. Наша мета - спрацювати на випередження і вчасно вжити заходів для допомоги в адаптації підприємтсв до нових умов», - наголосив заступник голови ЛОДА Віталій Загайний. Станом на 1 січня 2022 року зросла ціна на пшеничний хліб (26 %), житньо-пшеничний (31 %) та батон (25 %). Також підвищилась вартість основних складових собівартості хліба. У порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, борошно зросло на 44% (з 9 до 13 грн/кг), паливо (в основному газ) на технологічні цілі в 6 разів (з 9,90 грн до 60 грн). Електроенергія - майже вдвічі (з 3 грн до 5,76 грн). «На Львівщині понад 30 підприємств займаються випіканням хліба. Зростання ціни на борошно, газ, пальне та інші складові собівартості змушує хлібопекарів оперативно адаптувати виробництво до нових умов. Хліб є стратегічно важливим продуктом, тому Уряд вже розробив інструмент підтримки для таких підприємств, надавши можливість купувати газ власного видобутку з максимальною націнкою 24%. Для Львівської обласної адміністрації важливим є розуміти всі проблеми наших суб'єктів господарювання для оперативного їх вирішення, у т.ому числі шляхом ініціативи програм підтримки на національному та регіональному рівнях», - зауважила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман. Нагадаємо, що Уряд зобов’язав приватні видобувні компанії продавати 20% газу українського видобутку на потреби виробників соціально значущих харчових продуктів з націнкою не вище за 24%. Це зробили аби зменшити вплив стрімкого зростання вартості енергоносіїв на собівартість і кінцеву ціну таких продуктів. До соціально значущих продуктів належать: пастеризоване молоко, житньо-пшеничний хліб, батони, курячі яйця і рослинна олія. Цією можливістю в січні скористалися два підприємства. В лютому на шести підприємствах вартість становила від 19 до 22 гривень. На березень заявки подали 12 підприємств, з них - 4 ФОП. З-поміж інших проблем, виокремили скорочення посівних площ жита у с/г підприємствах з 2600 до 600 га у зв’язку з проблемами в збуті. Усе через формування невеликих партій. У Комплексній програмі передбачена підтримка у вирощування жита. В департаменті агропромислового розвитку пропонують підприємствам налагодити співпрацю з місцевими виробниками, шляхом контрактації необхідних об’ємів та якісних показників для забезпечення сировиною, а також здійснювати закупівлю зерна в період жнив, де формуються найнижчі ціни. За підсумками наради прийнято рішення долучити до діалогу з хлібопекарськими підприємствами виробників борошна та жита, щоб забезпечити у 22/23 році регіональні потреби у сировині. Також будуть напрацьовані пропозиції до Міненерго з розв'язання проблемних питань, пов'язаних із закупівлею газу за пільговими цінами.
Можливості застосунку Дія розглянули в межах форуму готелярів та рестораторів
21 жовтня 2021
У межах форуму готелярів та рестораторів на міжнародній виставці «ТурЕКСПО» фахівці по цифровізації Львівської облдержадміністрації розповіли про можливості та функції застосунку Дія у готелях. Як наголосили в межах заходу застосування цифрового паспорту надає можливість значно пришвидшити процес реєстрації гостей в готелях. «Вже сьогодні всі готелі можуть покращити свій сервіс під час реєстрації клієнтів, інтегрувавши свої системи з Дією. Таким чином, ваші клієнти будуть сканувати QR і ви отримаєте необхідні вам дані від клієнтів на імейл чи напряму у вашу інформаційну систему. Поселення може значно пришвидшитись, а затрати на папір, принтери та картриджі - зменшитись. Закликаємо всіх розпочати цю інтеграцію. Для цього напишіть команді МінЦифри в чат в телеграмі @DiiaStart» », - зазначив заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін. Провідний спеціаліст сектору з питань цифрової трансформації ЛОДА Соломія Волошин під час презентації «Дія. Цифрові документи. Готелі» розповіла про технічні моменти запровадження Дії в інформаційну систему готелю. «Тішить, що заклади тимчасового розміщення відкриті до імплементації таких інноваційних інструментів. Вже понад півсотні готелів України інтегрували застосунок Дія і успішно застосовують саме його у своїх рутинних процесах», - зазначила провідний спеціаліст. Соломія Волошин пояснила у яких випадках готель може використовувати цифрові документи: при поселенні до готелю, коли клієнт повинен пред’явити документ, що посвідчує особу. «Тобто вам не потрібно хвилюватися, що документ несправжній, фотографувати його у телефоні та робити ксерокопії фото з телефону. При бронюванні номеру у готелі на сайті можна налаштувати віддалену ідентифікацію клієнта та передачу потрібних даних клієнта до системи готелю. Слід зазначити, що є два способи застосування Дії: валідація і шеринг. Валідація - це процеси, які допомагають перевірити саму дійсність документу, а також з’ясувати чи документ є справжнім. Сценарій шеринг дозволяє отримати копії е-документів у систему готелів. Способи інтеграції з Дією дозволяють підтвердити особистість за 30 секунд, а ще ви не витрачаєте гроші на папір, принтер і зберігання»,- зазначила вона. Нагадаємо, що Україна стала першою державою, де цифрові паспорти мають таку ж юридичну силу, як їхні паперові чи пластикові аналоги.
“Підняття цін у торговельних мережах є недопустимим під час карантину”, - Максим Козицький
6 квітня 2020
Сьогодні, 6 квітня, відбулась чергова зустріч голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького із головою територіального відділення Антимонопольного комітету у Львівській області Ростиславом Лещишиним та начальником Головного управління статистики у Львівській області Світланою Зимовіною щодо контролю цін на продовольчі товари. Голова територіального відділення Антимонопольного комітету України у Львівській області Ростислав Лещишин проінформував очільника області про результати щоденного моніторингу цін у таких торговельних мережах як “Свій маркет”, “Близенько”, ”Рукавичка” та “Арсен”, “Фуршет”. Окрім того, Світлана Зимовіна, наголосила, що управління статистики проінспектувало ціни на 21 продовольчий товар, 5 лікарських засобів та три нафтопродукти. За її словами, спостерігається зростання вартості на гречку, хлібобулочні вироби, борщовий набір. Однак, мережі поступово знижують ціни або пропонують акції на товар. Також Максим Козицький наголосив на важливості подальшого щоденного моніторингу цін. За його словами, недопустимо піднімати ціни на товари у такій ситуації, яка сьогодні є в Україні.
Воркшопи, змагання та семінари: усіх охочих запрошують на міжнародний фестиваль “HoReCa SHOW Lviv”
26 жовтня 2018
Упродовж 7 – 9 листопада на Львівщині відбудеться міжнародний фестиваль гостинності та готельно-ресторанного бізнесу “HoReCa SHOW Lviv”, який відбувається щоосені вже третій рік поспіль. «У межах нашого фестивалю відбуватиметься ціла низка подій: змагання професійних кухарів і піцайол, майстер класи від 12-ти професійних шеф-кухарів, лекції, семінари, круглі столи, воркшопи. На одній локації буде зосереджено все, що стосуватиметься готельно-ресторанного бізнесу вцілому. У межах фестивалю ми передбачили прем’єри , якщо не світового, то європейського значення. До прикладу представимо пічку, яка до того побувала лише у Мілані», - зазначив кулінарний консультант, співавтор Хартії Української кухні, керівник проекту “HoReCa SHOW Lviv” Іоанн Янчишин. Зазначимо, що майстер-класи даватимуть імениті шеф-кухарі з різних куточків України. За словами ” Іоанна Янчишина ,серед запрошених кухарів – українці через те, що в Україні є певні особливості провадження бізнесу, особливості та традиції. Тому саме українці фахівці діляться своїми знаннями з молодими спеціалістами у сфері цього бізнесу. «Тема фестивалю – сучасна українська гастрономія і сучасні особливості готельного бізнесу в Україні. Для нас дуже важливо розвивати рідне, наше, місцеве», - додав Іоанн Янчишин. Окрім того, у межах «HoReCa SHOW Lviv» презентують найбільшу карту із гастролокаціями Львівщини. «Наша гастрокарта виглядатиме у формі фізично карти Львівської області. Наша виставкова площа займає 5 метрів на 13. Відповідно, карта запланована на дві треті площі. Основу складатимуть живі салати від наших партнерів ТзОв «Галіція Грінері» і географічно будуть розташовані гастролокації від фермерів, які будуть пропонувати свою продукцію». Серед продуктів на карті із гастолокаціями – сирна продукція, продукти із мангалиці, равлики, мед, а також ягоди. « Усі продукти можна буде не лише детально роздивитися, але й скуштувати. Акцент ми робимо на локальність, адже всі 16 фермерських господарств розташовані у Львівській області та відкриті для туристів. Разом із нашими фермерами ми запрошуємо та чекаємо усіх на «HoReCa SHOW Lviv», - додала Наталія Табака. Із детальною програмою фестивалю можна ознайомитися тут. Довідково: "HoReCa Show Lviv" – найбільший в Україні фестиваль готельно-ресторанного бізнесу. На фестивалі поєднують на одному майданчику міжнародний конкурс кухарів, бар-шоу, ярмарок фермерських продуктів, виставку обладнання, свято вуличної їжі та лекторій від досвідчених готельєрів і рестораторів. Окрім того, в межах "HoReCa Show Lviv" відбудуться ярмарки вакансій для тих, хто шукає роботу чи працівників у готельній та ресторанній сфері, а також десятки майстер-класів і практикумів.
В області створять робочу групу із вивчення ціноутворення тарифів на нафтопродукти
7 лютого 2018
У Львівській ОДА створять робочу группу із вивчення ціноутворення тарифів на паливно-мастильні матеріали. Таке рішення сьогодні, 7 лютого, прийняли під час наради щодо цінової ситуації на ринку паливно-мастильних матеріалів та недопущення росту цін на пальне під головуванням першого заступника голови Львівської ОДА Ростислава Замлинського. У робочу групу увійдуть представники профільних департаментів Львівської ОДА, АЗС, Антимонопольного комітету, Державної фіскальної служби, та громадських організацій. Після проведеної роботи отриману інформацію представлять громадськості. «Сьогодні нам важливо зрозуміти, що відбувається на ринку ціноутворення на пальне і чи справді ціни є економічно обгрунтованими. Водночас маємо доручення Прем’єр-міністра, яке буде виконано і ми на місцевому рівні повинні провести відповідний моніторинг. Плюсом буде якщо до цієї роботи доєднаються представники АЗС, дотичних структур, громадськість», - зазначив Ростислав Замлинський. Зі структурою та прозорістю кінцевої ціни присутніх ознайомив директор департаменту паливно-енергетичного комплексу Львівської ОДА Михайло Мельник. Про особливості ціноутворення розповів керівник департаменту ПАТ «Концерн Галнафтогаз» Василь Дмитрів. Зокрема серед ціноутворюючих показників на пальне Василь Дмитрів назвав курс грошових одиниць - євро та долар, ціну на нафту. На важливості збалансованої ціни на паливо наголосила і директор департаменту агропромислового розвитку Наталія Хмиз, адже, як вона зазначила, для аграріїв області пальне є однією із ключових витрат. Відтак із збільшенням посівних площ в області, потреби у пальному зростуть.