Польща підтримує Україну в процесі входження до Європейського космічного агентства

4 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Польське космічне агентство максимально підтримує нашу країну в прагненні стати частиною Європейського космічного агентства. Про це йшлося на зустрічі з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким.

І Україна, і Польща розуміють, що космічний простір необхідно використовувати в мирних цілях. У 2015 році між космічними агентствами наших країн уклали Меморандум, яким затвердили свою готовність допомагати одні одним в реалізації спільних космічних проєктів.

Попри воєнні дії на території України, Польща готова й надалі продовжувати співпрацю. Окрім цього, сусідня держава активно підтримує українців гуманітарною допомогою у вигляді продовольчих товарів, та амуніції.

«У мене багато друзів в Україні, зокрема в столиці. Те, як зараз ваша країна мужньо тримає оборону захоплює не лише мене, а й тисячі моїх земляків. Розумію, що на часі зараз вирішити питання війни та наш Уряд готовий у цьому допомогти. Своїм візитом ми запевняємо, що не будемо припиняти співпрацю», - заступник голови Польського космічного агентства Міхал Вєрцінскій.

Своєю чергою начальник військової адміністрації Максим Козицький подякував за підтримку України в одні з її найважчих часів.

«Нещодавно я з візитом побував біля кордону з Польщею. Там зустрівся з європейським комісаром з питань гуманітарної допомоги та комісаром з внутрішніх питань. Увага до нашої країни велика, особливо це стосується Львівщини, адже ми найближче до Європи. Я вдячний вашому народові за підтримку, які вони надають щодня. Ми також передали список найнеобхіднішого, що зараз потрібно для функціонування області у складний час: спорядження, ліки тощо. Найближчим часом допомога прибуде», - очільник Львівщини Максим Козицький.

У результаті зустрічі, Державне космічне агентство України планує створити координаційний центр спільних Проєктів, який діятиме на базі Львівської ОВА.

«Спільно з нашими українськими колегами ми плануємо зробити усе, аби космічне агентство України увійшло до Європейського агентства. Це безумовно дає великі перспективи для тутешніх спеціалістів. Отож, ми хочемо утворити так звану екосистему за напрямками Жешув – Львів та Варшава – Київ. Для Львівщини це означає нові робочі місця, створення потенційних ракетоносіїв, які будуть виносити супутники в космос», - голова ДКАУ Володимир Тафтай.

Ці супутники спостерігатимуть за нашою територією та швидше повідомлятимуть про те, що відбувається поблизу. Це один з основних напрямків співпраці України з Польщею.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook