Максим Козицький зустрівся з послом Литовської Республіки в Україні
6 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Сьогодні на Львівщині начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький привітав дипломатичну делегацію з Литовської Республіки на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.
«Україна для Литви – не лише один з найважливіших партнерів, а й близький друг, якого Литва завжди підтримує. Боротьба з російською агресію є спільною для обох країн. Це аксіома, яку підтримують не лише керівники і політики у нашій державі, а й самі литовці. Ми залишимося з вами. В мирний час наше посольство надавало великого значення нашій співпраці у військовій сфері – це навчальні місії, робота військових інструкторів та інше. А зараз ми надаємо гуманітарну та військову допомогу», - сказав Вальдемарас Сарапінас.
Під час зустрічі з паном Послом Максим Козицький наголосив, що делегація може пишатися тим, що представляє таку країну як Литва, яка чесно заявляє, хто друг, а хто ворог, і не боїться сказати світові, хто така росія.
«Ми дякуємо вашій країні за те, що вона допомагає нам боротися за незалежність. Дякуємо вашим військовим і вашому дружньому народу. Разом зло можливо здолати! Ми відчуваємо вашу підтримку не лише на словах. Українці цього ніколи не забудуть!
Ми віримо у перемогу, бо на нашій стороні правда, сила, і, перш за все, наш народ, який прагне перемоги і знає, за що бореться!», - зазначив начальник Львівської ОВА.
Представники литовської делегації також розповіли, що вони вражені стійкістю і патріотизмом мешканців Харкова, Херсона та інших міст, де значна частина населення є російськомовною, проте відстоює свою приналежність лише до рідної України.
За підсумками зустрічі сторони узгодили, чим Литва зараз найбільше може допомогти Україні, і, зокрема, Львівщині у розрізі військової та гуманітарної допомоги та для подальшої підтримки областей, які найбільше постраждали від російського вторгнення.
Зазначимо, від початку війни вантажні літаки Литви доставили до України військову допомогу, яка включає переносні зенітно-ракетні комплекси «Stinger», а також надають іншу важливу допомогу. На даний час українці – четверта за величиною національна меншина Литви.
Більше достовірної інформації про стан справ на Львівщині читайте на телеграм-каналі начальника Львівської ОВА Максима Козицького.
Новини за темою
Міністерка економіки Литви Аушріне Армонайте відвідала дітей-переселенців, які тимчасово мешкають на Львівщині
15 квітня 2022
Міністр економіки та інновацій Литви Аушріне Армонайте із робочим візитом відвідала Львівщину. В межах візиту міністерка разом з начальником Львівської обласної військової адміністрації Максимом Козицьким зустрілась із дітками-переселенцями, які проживають у одному із соціальних закладів області. У закладі, який в мирний час опікується дітьми з порушеннями зору та складними порушеннями розвитку раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку, сьогодні мешкають 13 дітей зі східних і центральних областей України, де ведуться активні бойові дії. Натомість вихованці закладу перебувають на дистанційному навчанні. «Наш основний меседж, який ми хочемо донести, це те, що ми завжди з вами, ми на вашій стороні і будемо робити спільно все, щоб зупинити Путіна. І я вже чекаю того дня, коли ми разом почнемо відбудовувати Україну. Я сподіваюсь, діти, що ви добре тут проводите час і бажаю, щоб у вас було якомога більше сонячних днів. Не забувайте, що ви - діти й не поспішайте дорослішати надто швидко», - зазначила Аушріне Армонайте. Міністерка подарувала діткам-переселенцям планшети для навчання та солодощі. Також спільно з Максимом Козицьким ознайомилась із роботою закладу. Начальник Львівської ОВА подякував уряду та народу Литви, в особі Аушріне Армонайте, за вагому підтримку України у захисті від зовнішнього ворога.
Україна відбила 8 атак та знищила 4 танки ворога на території тимчасово окупованих територій
15 квітня 2022
Розпочалася п’ятдесят перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Триває повномасштабна збройна агресія російської федерації проти нашої Держави. Противник продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по інфраструктурі населених пунктів України. На Волинському та Поліському напрямках окремі підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях. На Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без змін. На Південнобузькому напрямку противник намагається провести фортифікаційне обладнання позицій, поповнює запаси озброєння та військової техніки, боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів. Веде розвідку із залученням безпілотних літальних апаратів. На Донецькому і Таврійському напрямках основні зусилля ворог зосереджує на спробах захоплення населених пунктів Попасна і Рубіжне. Успіху не має. На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбили вісім атак ворога, знищили чотири танки, шість бронетранспортерів, чотири бойових машини піхоти, а також одну артилерійську систему противника. Разом переможемо! Слава Україні!
''Інформація, яку ви передаєте через чат-бот ''Шось летить'', може врятувати чиєсь життя'', – Максим Козицький
8 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація в партнерстві з командою розробників створила чат-бот ''Шось летить''. За тиждень кількість користувачів бота сягнула 14 тисяч, а сам бот може одночасно приймати дані до пів мільйона верифікованих осіб. Сьогодні у Львівській ОВА презентували чат-бота “Шось летить”. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький розповів, що ця програма дозволяє активним та уважним людям допомогти силам ППО, при цьому не виказуючи локацій ворогу чи його колаборантам. ''Програма створена для того, щоб координувати діяльність між повітряним командуванням ''Захід'', теробороною та нашою адміністрацією. Вона допомагає відстежити об'єкти, які залітають на територію області, а інформація, яку користувачі бота передають військовим, може врятувати чиєсь життя. Люди, які за допомогою чат-бота повідомляють про підозрілі літаючі об‘єкти, допомагають спеціальним службам ще швидше знешкоджувати ворожі об'єкти”, – зазначив під час презентації очільник області. Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик повідомив про особливості роботи бота. ''Основна загроза для мешканців області надходить саме з повітря, тому завдяки координації з ПВК ''Захід'' ми пропрацювали обмін інформації між населенням та військовими. Цей чат-бот створили для того, щоб населення не робило фото чи відео ракетної небезпеки, а повідомляло про почуте чи побачене повітряному командуванню напряму. У боті можна повідомити про місце та тип об'єкта, який помітила людина. Закликаю усіх не зловживати використанням цього чат-бота, інформація, яку ви надаєте, повинна відповідати дійсності'', – сказав Андрій Годик. Заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін розповів про перспективи використання чат-бота за межами регіону. ''Після проведених переговорів з Міністерством цифрової трансформації ми домовилися, що чат-бот верифікуватиме осіб, які надають інформацію, через додаток “Дія”. Це для того, щоб відсіяти недоброчесних користувачів або інших ботів, яких можуть створити для подання хибної інформації. Зважаючи на доведену ефективність цього чат-бота, ми надалі розширимо географію його роботи на усю територію України'', – розповів Олександр Кулепін. На презентації чат-бота також показали відео нещодавнього відбиття повітряної загрози над Львівщиною, та як цю загрозу локалізують військові, яким користувачі чат-бота передають інформацію. Відеоінструкція авторизації через Дію подана нижче:
Щодо російського вторгнення: оперативна обстановка станом на ранок сорокового дня війни
4 квітня 2022
Розпочалася сорокова доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Збройні сили російської федерації продовжують збройну агресію проти України. Військово-політичним керівництвом російської федерації розпочато заходи прихованої мобілізації резервістів, з метою приведення військових частин до штатів воєнного часу. Під час здійснення відбору кандидатів перевага надається особам, що вже мають бойовий досвід. Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад. Також визначені основні регіони для проведення мобілізації: Краснодарський край, Пермський край, республіки Дагестан, Інгушетія, Калмикія. Основним мотиваційним чинником для резервістів залишається матеріальне заохочення. Крім того, серед російського населення поширюється думка, що учасники війни з Україною можуть покращити своє матеріальне становище через так звані «трофеї», тобто грабіж і мародерство. Командування збройних сил рф розраховує залучити під час мобілізації приблизно 60 тисяч осіб. Укомплектування озброєнням та військовою технікою до штатів воєнного часу відбуватиметься за рахунок зняття зі зберігання застарілої техніки. Деякі зразки зберігаються на базах та складах понад 30 років. На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу відбито сім ворожих атак, знищено дві одиниці броньованої техніки, сорок три автомобілі та міномет противника з розрахунком. Зенітно-ракетними військами Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено 6 повітряних цілей: три літаки (Су-34, Су-35 та літак ретранслятор Іл-22), один вертоліт та дві крилаті ракети. Щодо повітряного пункту управління на базі Іл-22, то стало відомо, що літак пошкоджений, розгерметизовано кабіну, пілоти здійснили аварійну посадку на аеродромі Ростов. Авіація Повітряних Сил продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по місцях скупчення військ противника, колонах військової техніки та логістичних центрах. Винищувачі Повітряних Сил Збройних Сил України запобігають діяльності авіації ворога на визначених напрямках, здійснюють прикриття ударних груп, бомбардувальної та штурмової авіації. Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!
На Львівщині запустили чат-бот, де кожен може допомогти бійцям протиповітряної оборони
2 квітня 2022
«Шось летить» - під такою назвою в області створили чат-бот, за допомогою якого кожен небайдужий може допомогти бійцям протиповітряної оборони. Інформує начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Щоб авторизуватись потрібно знайти у телеграмі чат-бота @rusrocketfly_bot. Авторизація відбувається одноразово через номер телефону. Що важливо: чат-бот реагує лише на номери українських мобільних операторів. Відтак, коли людина бачить підозрілий літаючий об‘єкт вона інформує про це в наступний спосіб: спершу обирає в меню чат-бота об’єкт, який помітила: ракету, літак чи безпілотник; далі бот пропонує користувачу поділитись своєю геолокацією, користувач погоджується, бот попросить підтвердити намір - підтверджує; опісля інформацію беруть в роботу. Розробили цей чат-бот спеціалісти Львівської ОВА спільно з IT-фахівцями. «Нам усім дуже важливо, щоб чат-ботом «Шось летить» почали користуватися якнайбільше уважних людей у всіх регіонах. На кожне повідомлення, яке ви надішлете, будуть реагувати ті, хто сьогодні прикриває небо над нами. Тому прошу працювати з ботом лише тоді, коли справді помітили щось підозріле в небі. Наші бійці є міцним щитом. Ми зобов‘язані бути міцним та уважним тилом для них», - наголосив начальник Львівської ОВА.
Литва та Польща активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом: Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сеймів країн
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Країни висловили абсолютну підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. «Величезне вам дякую за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Це перш за все допомога українському народу, за життя і свободу якого наші військовослужбовці борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут робимо все, щоб вони там знали, що їхні діти і жінки можуть тут почуватись у безпеці»,- зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Своєю чергою Віцемаршалок 8-го та 9-го скликання Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвска наголосила: «Ми є тут, щоб показати, як ми сильно вас підтримуємо і наскільки глибоко розуміємо, чим насправді є ця війна. Ви обороняєте всіх нас. Як і у 1920 році українці з поляками боронили Європу від більшовицької навали, так і сьогодні з цією навалою йде боротьба, з тим самим ворогом. Я впевнена, що разом ми переможемо і разом будемо святкувати перемогу». Малгожата Госєвска наголосила, що дуже важливо, щоб усі країни приєднались до санкцій і неухильно їх дотримувались. Як вона розповіла українська діаспора, яка є у Польщі, наскільки могла блокувала фури на польсько-білоруському кордоні, які прямували до росії. Сьогодні українська діаспора проявила ініціативу блокувати польсько-німецький кордон для припинення торгівлі з агресором. Також польська сторона звернулась до Німеччини із закликом припинити цю торгівлю. Адже дуже важливо, за словами польської гості, щоб Німецький уряд прийняв рішення про заборону торгівлі і Росією. Підтримує колегу і Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. «Ми власним прикладом показуємо всій Європі, що потрібно бути тут: і говорити, і допомагати, і надсилати допомогу. Це демонструє, що Україна – це територія демократичного світу, а не територія мордору. Ми завжди попереду говорячи про санкції, адже ми дуже глибоко розуміємо, що час не на нашій стороні. Європа думає: «Ну вони там відбивають самі, нехай самі справляються». Це помилка!», - зазначив Паулюс Саударгас. Сьогодні і Литва і Польща активно допомагають Україні, приймають українців, які покидають державу, втікаючи від бомб та насильства, яке принесла росія у незалежну демократичну країну. Представники сеймів запевнили, що і надалі будуть допомагати у боротьбі зі спільним ворогом.
Львівщина отримала автомобілі швидкої допомоги від Литовського сейму
2 квітня 2022
Сьогодні Львівщина отримала швидкі від Литовського сейму. 4 авто швидкої допомоги відтепер працюватимуть для забезпечення потреби галузі охорони здоров’я Львівщини. Їх передали представники делегації Сейму Литовської Республіки. Авто оснащені обладнанням для надання невідкладної допомоги, проведення реанімаційних заходів тощо. «Ми підтримуємо Україну, наші серця б’ються разом з вами. Адже ви захищаєте всю Європу. Ця війна - це наша війна теж, цей фронт – це фронт всього демократичного світу. Тут вирішується майбутнє Європи. Майже кожен в Литві хоче допомогти. Надсилають гроші на фонди, тоді фонди можуть купити авто і скеровувати сюди. Багато волонтерів самі сюди везуть машини, бронежилети тощо. Важливо, що підтримка України є не тільки на рівні держави, адже кожна людина у Литві хоче чимось допомогти. У Литві 100% підтримка України»,- зазначив Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. Це лише невелика частина допомоги для України від Литви. До прикладу, литовський Фонд Blue and Yellow ще раніше передав Україні сотню джипів. Литва і надалі продовжуватиме допомагати Україні і закликає це робити інші країни. «Дякую польському і литовському народу, адже саме вони надають ту підтримку і допомогу, яка потрібна. Ми часто говоримо про Уряди, парламенти, Президентів, але поки нас не почнуть підтримувати люди в кожній з країн, перемогти буде важко. Величезна подяка саме людям з Литви і Польщі. Це держави, які чітко стоять на нашій стороні, чітко називають росію мордором, а її керівника звіром і поки так не зробить вся інша Європа, ми будемо втрачати тисячі наших людей. Перемога точно буде за нами, але з кожним днем вона нам коштує все дорожче. Я б хотів, щоб таке ж відношення, як у Польщі і Литви до України, було і в інших європейських держав. Адже саме Україна стала на захист демократичних, європейських цінностей і саме ми їх боронимо для всієї Європи», - зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Щодо російського вторгнення: оперативна обстановка на початок 37-ї доби українського спротиву
1 квітня 2022
Розпочалася 37-ма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Спостерігається продовження часткового відведення підрозділів російських окупаційних військ з півночі Київської області в бік державного кордону з республікою білорусь. Фіксується рух змішаних колон техніки різної кількості. У складі колон також цивільні транспортні засоби (вантажівки, автобуси, мікроавтобуси, легкові автомобілі), що були викрадені російськими загарбниками під час тимчасового зайняття територій. Крім того, противник здійснює вивезення майна, що було награбоване. На тимчасово зайнятих територіях ворог продовжує свої протиправні дії, обмежуючи рух цивільного населення, використовує будинки та квартири місцевих жителів для розміщення особового складу, утримуючи в заручниках місцевих мешканців та активістів. Триває мародерство та вчинення насильства стосовно громадян України. В окремих районах тимчасово зайнятих ворогом, окупанти намагаються змусити підприємців до переходу на розрахунок за товари та послуги у російських рублях. Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за добу відбито 7 ворожих атак. Наші воїни знищили 3 танки, 2 бронетранспортери, 2 одиниці автомобільної техніки та 2 артилерійські системи. Також збито БПЛА типу «Орлан-10». Сили оборони України продовжують успішно виконувати поставлені завдання, переслідують ворога, що відходить, проривають оборонні позиції окупантів та поступово звільняють українські землі.
Ворог перекидає до України своїх найманців: ситуація щодо російського вторгнення
30 березня 2022
Розпочалася 35-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої Держави. Для комплектування збройних сил російської федерації, з окупованих територій Грузії, на територію України перекинули підрозділи 4-ї (Цхінвальський район, Південна Осетія) та 7-ї (Абхазія) військових баз, що входять до складу Південного військового округу. Від 4-ї військової бази сформували та відрядили до України три БТГр загальною чисельністю до 1200 осіб російських та осетинських військовослужбовців. З підрозділів 7-ї військової бази сформували дві БТГр, а це близько 800 осіб. На тимчасово зайнятих територіях Запорізької та Херсонської областей ворог продовжує вчиняти протиправні дії стосовно місцевого населення. В населеному пункті Велика Білозірка, підрозділи російських окупантів розосередились по всьому населеному пункту та розташували техніку між житлових будинків. У місті Мелітополь загарбники на підступах до міста обладнали блокпости та посилили перепускний режим. Ворог продовжує грабувати домівки та квартири місцевих жителів, затримувати проукраїнських активістів та працівників державних органів України. На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна влада планує провести чергову хвилю мобілізації з 1 квітня поточного року. Не виключено, що будуть такі намагання і на нещодавно захоплених територіях області. За наявною інформацією, збройні сили росії далі мають проблеми з комплектуванням підрозділів особовим складом. Військовослужбовці строкової служби 26-го танкового полку зі складу 47-ї танкової дивізії, які підписали контракти, після їх участі у війні з Україною, почали подавати рапорти з проханням розірвати контракт та направити для подальшого проходження служби в пункт постійної дислокації. Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбили 4 атаки російських окупантів. Наші воїни знищили 7 танків, 7 одиниць броньованої, 2 одиниці автомобільної техніки та протитанкову гармату. Противник зазнав втрат і у живій силі.
Благодійна організація актора Шона Пенна буде допомагати українським переселенцям на Львівщині
28 березня 2022
Засновник благодійної організації CORE і відомий актор та режисер Шон Пенн зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким. Львівщина – це регіон, куди найбільше прибувають внутрішньо переміщені особи і звідки найбільше людей перетинають кордон з Польщею. Саме тому, Шон Пенн поцікавився роботою з переселенцями в регіоні і яку допомоги вони ще потребують. «Львівщина постійно отримує гуманітарну допомогу від європейських країн, які ми надалі відправляємо по областях України. Ми піклуємось про працевлаштування та поселення наших співвітчизників. Активно співпрацюємо з місцевим бізнесом і не тільки. Наприклад, нас підтримує організація World Central Kitchen, що допомагає забезпечувати харчування переселенців. Станом на зараз роздали понад 1, 3 млн порцій для людей. Водночас ми плануємо будувати тимчасові житла для ВПО, адже розуміємо, що жити у школах, дитсадках і гуртожитках – це не вихід і потрібно стабілізувати навчальний процес», - наголосив Максим Козицький. За словами Максима Козицького, Львівщині бракує активної та системної роботи багатьох європейських гуманітарних організацій – Червоний Хрест, ООН тощо. «Наша організація хоче налагодити партнерські відносини саме тут, в Україні. Ми знаємо, наскільки важливо зараз підтримувати населення у боротьбі за свободу, тому будемо допомагати усім, чим можемо. Ваш досвід – це приклад для всього світу. Зараз ми хочемо отримати список найнеобхідніших речей для переселенців, щоб зібрати їх та у найкоротші терміни забезпечити людей допомогою», - зауважив Шон Пенн. Від початку війни Львівська область прихистила понад 250 тисяч вимушених переселенців. Лише за останню добу – 585 осіб. «Україна поступово рухається до перемоги, адже добро завжди перемагає. Однак ціна, яку ми щоденно платимо надзвичайно велика. Ми дякуємо усім країнам за підтримку, як в гуманітарному, так і військовому плані. Разом з цим, дякуємо тим людям, тим видатним діячам культури, кіно, музики, які відкрито допомагають Україні та засуджують агресію росію проти нас. Це наша спільна боротьба», - додав Максим Козицький. До слова, в останні місяці актор знімав в Україні документальний фільм, присвячений вторгненню росії в Україну, перша фаза якого розпочалася 2014-го.
Збройні Сили України знищили за добу 8 танків та 5 ракет: ворог зазнає втрат в техніці та живій силі
26 березня 2022
Розпочалася 31-ша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник продовжує вести повномасштабну збройну агресію проти України. На окремих напрямках ворог не полишає спроб чинити штурмові дії, здійснює авіаційні нальоти та намагається нанести вогневе ураження окремим підрозділам Збройних Сил України. Успіху не має. Окупанти намагаються відновити боєздатність своїх підрозділів, поповнити боєприпаси та паливно-мастильні матеріали, щоб відновити наступальні дії. Комплектування підрозділів, що мають суттєві втрати під час ведення бойових дій з силами оборони, внаслідок браку кваліфікованих кадрів, противник здійснює особовим складом з низькими моральними якостями та особами схильними до зловживання наркотичними речовинами і алкоголем. Ворог розгорнув практично всі підрозділи росгвардії, які дислокувалися на тимчасово окупованій території АР Крим та у окремих районах Херсонської, Запорізької та Донецької областей, аби придушити спротив мешканців Херсона, Генічеська, Бердянська та в окремих районах міста Маріуполя. Окупанти намагаються активізувати діяльність диверсантів на території Києва. Це пояснюється неспроможністю швидко поповнити втрати, здійснити належне перегрупування і застосування військ для підтримання необхідного темпу ведення бойових дій та досягнення кінцевої мети війни. З врахуванням високого рівня втрат збройних сил російської федерації та залучення до бойових дій військовослужбовців строкової служби, проведення весняної призовної кампанії 2022 року, яка розпочинається 1 квітня цього року, може стати проблемною. До того ж проглядається тенденція зниження кількості контрактників у співвідношенні до строкової служби. Таким чином, погіршення соціальної складової внаслідок міжнародних санкцій та втрати в ході війни у найближчі тижні ймовірно загострять проблему комплектування російського війська якісним персоналом. Крім того, техніка що надходить зі складів зберігання та арсеналів до окупаційних підрозділів, що намагаються відновити боєздатність, перебуває у незадовільному технічному стані через недбалу попередню експлуатацію та тривале зберігання. Угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує відбивати наступ противника, наносить йому вогневі ураження. На Донецькому і Луганському напрямках угруповання Об’єднаних сил відбили всі ворожі атаки та нанесли суттєвих втрат російським загарбникам. Українські воїни знищили 8 танків, 17 одиниць броньованої та 11 одиниць автомобільної техніки противника. Втрати загарбників у живій силі склали близько 170 осіб. Підрозділи протиповітряної оборони збили 3 літаки та 3 БПЛА ворога. Угруповання Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу знищило 12 повітряних цілей ворога (3 літаки, 3 БПЛА, вертоліт та 5 крилатих ракет). Ударна авіація Повітряних Сил під прикриттям винищувачів завдала нищівних ракетно-бомбових ударів по колонах техніки та скупченнях військ окупантів.
Упродовж попередньої доби українські воїни відбили 9 ворожих атак противника та знищили 12 танків
25 березня 2022
Розпочалася 30-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Угруповання Сил оборони продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках. Угруповання об’єднаних сил веде стійку оборонну операцію на Донецькому, Слобожанському та частині Таврійського напрямків у визначеній операційній зоні, зосереджуючи основні зусилля на недопущенні прориву противника. Упродовж попередньої доби наші воїни відбили 9 ворожих атак, знищили 12 танків, близько 20 одиниць броньованої та автомобільної техніки і 9 артилерійських систем. Противник втратив понад 200 військовослужбовців. Підрозділами протиповітряної оборони збито 2 літаки та 2 БПЛА ворога. Угрупованням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу було уражено 6 повітряних цілей ворога: 1 літак, 1 БПЛА та 4 крилаті ракети. Авіація Повітряних Сил здійснювала патрулювання повітряного простору, винищувальне прикриття військ та об’єктів, ударна авіація здійснювала вогневий вплив по колонах бронетехніки, логістичних центрах та скупченнях військ ворога. На Волині основні зусилля сил оборони зосереджуються на прикритті державного кордону. На Сіверщині продовжується ведення оборонної операції. Угруповання військ утримує місто Чернігів та стримує просування противника у напрямку на Київ. Одночасно, угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує відбиття наступу противника, нанесення йому вогневого ураження та стійке утримання всіх визначених рубежів оборони. На Півдні продовжується ведення оборонної операції у визначеній операційній зоні, проводиться стабілізаційна операція, виконуються завдання територіальної оборони. Російські терористичні війська продовжують вести бойові дії, свідомо порушуючи норми міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни. Вірте у Збройні Сили України! Зберігайте спокій! Слава Україні!