Водії призовного віку, які перевозять гуманітарний вантаж зможуть перетнути кордон за певних умов: деталі
Найчастіші питання, які надходять до Державної прикордонної служби стосуються порядку виїзду водіїв, які везуть гуманітарну допомогу. А також перетину кордону чоловіків віком від 18 до 60 років.
На період дії воєнного стану в Україні чоловікам призовного віку обмежений виїзд за кордон. Однак є категорії громадян, яких все ж таки будуть пропускати через кордон. До них відносять чоловіків, які:
- мають трьох дітей віком до 18 років;
- непридатні до військової служби, мають інвалідність (потрібно мати відповідний висновок військово-лікарської комісії);
- опікуються інвалідами.
Також спрощено порядок перетину державного кордону для водіїв віком від 18 до 60 років, які перевозять гуманітарний вантаж. Відповідне рішення ухвалив Уряд для налагодження міжнародної логістики. Воно стосується як водіїв вантажівок, так і залізничного транспорту.
Йдеться про бронювання водіїв, які здійснюють:
- міжнародні вантажні перевезення;
- перевезення для потреб Збройних Сил України;
- перевезення медичних вантажів;
- вантажів гуманітарної допомоги.
«Для отримання відповідного рішення перевізник має звернутися або до Міністерства інфраструктури, або до обласної військової адміністрації з даними про водіїв та транспортні засоби. Далі ця інформація надходить до Держприкордонслужби та в пункти пропуску, через які можна доставити цей вантаж. Від початку війни близько 6 тисяч транспортних засобів вже перетнули корон за цих умов», - заступник начальника штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук.
Для перетину кордону необхідно створити заявку в електронному кабінеті перевізника системи «Шлях», заповнивши меню «Заявки на перетин 18-60».
З усіх питань щодо організації перевезень гуманітарних вантажів через державний кордон та всередині країни можна звертатися на багатоканальну телефонну лінію щодня з 08:00 до 17:00: + 38 (044) 334 43 04.
Детальніше про саму процедуру спрощення перетину кордону для перевезень читайте за посиланням.
До слова, усю актуальну інформацію про те, як ввозити вантаж в Україну можна дізнатися завдяки соціальним мережам у фейсбуці та телеграмі. Знайти сторінки можна, написавши у пошуковику Допомогти UA Lviv. Працівники Львівської митниці та волонтери координують гуманітарну допомогу, що надходить із західного кордону в Україну. Там також можна знайти номери, за якими можна дізнатись необхідну інформацію.
Новини за темою
В області була загроза ракетного удару: Максим Козицький про головне на Львівщині за добу
5 травня 2022
За минулу добу на Львівщині сирена тричі сповіщала про повітряну тривогу. Про це поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У двох випадках була загроза ракетного удару з акваторії Чорного моря, у третьому – зі стратегічної авіації рф з південного сходу. Окрім цього, в області за добу прийняли та розселили ще 212 людей з інших областей, які вимушено покинули домівки. Від 24 лютого надали прихисток, лише за офіційними даними, 339 тисячам осіб. Як внутрішньо переміщені особи в ЄІБД зареєструвалась 231 тисяча переселенців. З низ 73 тисячі – діти. Через переходи у Львівській області за добу вибули майже 19 тисяч осіб. Станом на 9 годину ранку на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів» –легкові автомобілі по обидві сторони кордону, автобуси на виїзд; «Рава-Руська» – вантажівки на виїзд; «Грушів» і «Смільниця» – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках; «Шегині» – легкові автівки та вантажівки на виїзд та в’їзд, автобус на в’їзд. Поліція Львівщини опрацювала 1448 звернень щодо підозрілих людей та об’єктів.
На Львівщині за минулу добу повітряна тривога тривала понад дві години: Максим Козицький
29 квітня 2022
Напередодні сирени один раз сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області. Небезпека тривала майже 2,5 години. Це було пов‘язано зі загрозою повітряно-ракетного удару. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Разом з тим, в області розселили ще 250 людей, яких прогнали з дому російські окупаційні дії. Від 24 лютого, за офіційними даними, ми надали прихисток 335 тисячам осіб. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. В Єдиній інформаційній базі даних як внутрішньо переміщені особи від початку великої війни зареєструвались 203 тисячі людей. З них 66 тисяч – діти. Також, як повідомив очільник області, за добу через західний кордон за добу вибули 39 тисяч людей. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули майже 18 тисяч людей. Повернулися в Україну через західний кордон 26 тисяч наших громадян.
На Великдень до України повернулось більше ніж 15 тисяч українців
25 квітня 2022
З України минулої доби, 24 квітня, вибули 16 тисяч осіб. З них 10 тисяч людей перетнули кордон з Польщею, решта поїхали до Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. До України напередодні прибули більше ніж 17 тисяч осіб, з них понад 15 тисяч – українці. Оформлено близько 120 вантажівок з гуманітарною допомогою. Водночас за вчора західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 33 тисячі осіб та 9 тисяч транспортних засобів, що майже у 2 рази менше за середньодобові показники упродовж двох тижнів. Нагадуємо, що відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) можна на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Звертаємо увагу, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. Важливо! Зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено. Інформація за посиланням.
Ваш близький іде на війну: що потрібно пам’ятати
21 квітня 2022
Кількість українців, бажаючих зі зброєю у руках захищати Батьківщину, продовжує зростати. Тож у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України сформували ключові правила, які потрібно пам’ятати, якщо ваша близька людина стає до лав захисників. Вони допоможуть у критичній ситуації і йому, і вам. Перше. Слід мати якнайбільше інформації: про те, в яку військову частину потрапив боєць і в який її підрозділ; прізвище безпосереднього командира та його номер телефону; два-три номери телефонів побратимів вашого близького; знати місцезнаходження близької людини. Щоб покращити надійність і безпечність такої комунікаційної складової, вам обом варто скачати на телефони месенджер «Signal» й за першої нагоди вояк має відписатись, де перебуває (назву населеного пункту, або який найближчий). Окрім того, важливо: Боєць повинен мати жетон з вибитим на ньому прізвищем Добре військовому підписувати і свій одяг з даними на внутрішній стороні Порадьте вашому чоловіку/сину/брату вивчити напам'ять номер телефону когось з рідних. І коли він отямиться після поранення у шпиталі, то зможе зателефонувати навіть з будь-якого телефону, що буде у доступі Важливо на війні триматися поруч із досвідченими бійцями, просто умудреними життям людьми – вони можуть знайти оптимальний вихід зі складної ситуації Воїну треба бути запасливим – окрім додаткових набоїв, слід пам’ятати про аптечку, засоби гігієни, шматочок чогось калорійного на перекус, коли немає змоги повноцінно поїсти, трохи води, і не втрачати надії та здорового глузду в будь-якій ситуації Правило виживання: на війні і навіть у в полоні виживає не найрозумніший і не найсильніший, а той, хто може пристосуватися до ситуації і швидко та правильно оцінює нові обставини Найбільші шанси в того, хто має швидку реакцію та здатний ухвалювати нестандартні рішення Головне правило: не панікуйте, не обривайте телефони, якщо з бійцем якийсь час немає зв'язку. Фото умовне.
Як можна перетнути кордон: для чоловіків призовного віку в Міністерстві підготували довідник
19 квітня 2022
Міністерство соціальної політики опублікувало довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб. Цей довідник допоможе уникнути непорозумінь на кордоні. У довіднику вказані документи, які необхідно пред'явити під час перетину кордону. Він стане у пригоді: 1. Чоловікам, які супроводжують дітей: чоловік, на утриманні якого перебувають троє і більше дітей, віком до 18 років; чоловік, який самостійно виховує дитину (дітей), віком до 18 років; усиновитель, опікун, піклувальник, прийомний батько чи батько-вихователь, на утриманні якого перебуває дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, віком до 18 років; батько, опікун, піклувальник, прийомний батько, батько-вихователь, який виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років; батько (усиновитель), опікун, піклувальник, прийомний батько, батько-вихователь, який виховує дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, але якій не встановлено інвалідність; чоловік, на утриманні якого перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I чи II групи. 2. Чоловікам, які доглядають за членами родини, іншими особами: чоловік, зайнятий постійним доглядом за хворою дружиною, дитиною, своїми батьками або батьками дружини, які за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного стороннього догляду; чоловік, який має дружину з-поміж осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та/або одного із своїх батьків або батьків дружини з-поміж осіб з інвалідністю I чи II групи; опікун особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; член сім'ї особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною (у разі коли опікуна такій особі не призначено); чоловік, зайнятий постійним доглядом за особою з інвалідністю I чи II групи, або іншою особою, яка потребує постійного стороннього догляду; працівники закладів, що здійснюють постійний догляд (будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів надання соціальних послуг). 3. Чоловікам, які мають інвалідність Звертаємо Вашу увагу на те, що виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування. Для самостійного виїзду осіб з інвалідністю за межі України обмежень не встановлено. Документ розробили за участі Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Державної прикордонної служби України та експертами проєкту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance. Детальніше з Довідником можна ознайомитися за посиланням.
Як перетнути кордон з дитиною із інвалідністю? Роз’яснення
12 квітня 2022
В умовах воєнного стану вимоги до виїзду дітей за кордон, в тому числі – з інвалідністю, є спрощеними. Діти з інвалідністю разом з особами, які їх супроводжують, мають право на позачерговий перетин державного кордону України. Алгоритм дій опублікували у телеграм-каналі першої леді України Олени Зеленської. Щоб скористатися цією можливістю, разом з документом, що посвідчує особу дитини, потрібно мати з собою: Посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в якому зазначено категорію «дитина з інвалідністю». Або ж довідку про отримання державної соціальної допомоги дитині з інвалідністю. Або індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю, видану лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу. Чи медичний висновок про дитину з інвалідністю до 18 років. Супроводжувати дитину з інвалідністю для виїзду за кордон може мати та/або батько, опікун, піклувальник, один або обоє прийомних батьків, батьки-вихователі. Якщо супровід здійснюють батьки, то потрібні документи, що підтверджують родинні зв’язки. Якщо дитина виїжджає з опікуном, піклувальником, одним або обома прийомними батьками, батьками-вихователями – документи, що підтверджують відповідні повноваження особи. Супроводжувати дітей з інвалідністю також можуть бабуся, дідусь, повнолітній брат, сестра, мачуха, вітчим, якщо вони звільнені від військової служби і мобілізації та мають з собою відповідні підтвердні документи і документи, що підтверджують родинні зв’язки. Більше інформації читайте у Довіднику безбар‘єрності. https://bf.in.ua/u-voiennyj-chas/
На західному кордоні оформили понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами
11 квітня 2022
До України за минулу добу прибули понад 31 тисяча осіб, 27 тисяч з яких – українці. Крім того, оформлено понад 460 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Разом з тим, з України минулої доби вибули майже 39 тисяч осіб. Понад 27 тисяч з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до інших країн-членів ЄС та Молдови. За 10 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 70 тисяч осіб та понад 15 тисяч транспортних засобів. Ці показники, у порівнянні з попередньою добою, вказують на помірне зменшення пасажиропотоку. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Нагадуємо, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами. При цьому, у виключних випадках, прикордонники можуть приймати окремі рішення щодо пропуску осіб, які їдуть за кордон з гуманітарною метою в пошуках захисту від російської агресії. Що більше документів, виданих державними органами України, така особа зможе пред’явити під час паспортного контролю, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина. Зазначимо, що у випадках, визначених законодавством, для перетинання державного кордону громадяни крім паспортних документів повинні мати також інші підтверджувальні документи.
Понад 30 тисяч українців евакуювались з країни минулої доби: яка ситуація на західному кордоні
8 квітня 2022
З України минулої доби вибули 34 тисячі осіб. Майже 22 тисячі з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта поїхали до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови. Разом з цим, 7 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 59 тисяч осіб та більше 13 тисяч транспортних засобів. Пасажиропотік на західній ділянці кордону залишається стабільним. До України за минулу добу прибули майже 25 тисяч осіб, понад 22 тисячі з яких – українці. Крім того, оформлено близько 550 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Рекомендуємо відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» - https://cutt.ly/1DZ5uF4) працюють у цілодобовому режимі.
Призов на строкову військову службу до війська у квітні-червні 2022 року не проводитиметься
8 квітня 2022
За інформацією Генерального штабу Збройних Сил України, у 2022 році не проводитиметься весняний призов на строкову військову службу до Збройних Сил та інших військових формувань. Про це повідомляє сайт Міністерства оборони України. Зокрема, у зв’язку з військовою агресією російської федерації та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 69/2022 «Про загальну мобілізацію» в державі оголошено загальну мобілізацію. Під час проведення в Україні загальної мобілізації, комплектування вакантних посад у Збройних Силах України та інших військових формуваннях здійснюється шляхом надходження військовозобов’язаних та резервістів. Таким чином потреби у проведенні чергового призову громадян України на строкову військову службу у квітні-червні 2022 року немає.
Їжа, одяг, медикаменти: за добу з Львівщини відправили гуманітарного вантажу по 11 областях України
6 квітня 2022
Напередодні зі складів Львівської області відправили понад 340 палет з гуманітарною допомогою по областях України. Серед вантажу, який найбільше скеровують по регіонах – продовольство, одяг, засоби гігієни, побутова хімія, каремати, постіль. Відтак, усю гуманітарну допомогу відправлену за добу очікують в 11 областях: Київська, Чернігівська, Рівненська, Миколаївська, Харківська, Кіровоградська, Донецька тощо. Певну кількість отриманого з-за кордону вантажу розподіляють по гуманітарних штабах для переселенців, які переїхали на Львівщину. Водночас на складах залишаються запаси медикаментів, які відповідно до запитів військових адміністрацій також відправлятимуть по областях. «Укрзалізницею» за вчора відправили по одному критому вагону з продуктами харчування, одягом, засобами гігієни, медикаментами та побутовою хімією до Харкова, Дніпра та Києва. Разом з цим, через «Укрзалізницю» до Харкова відправили автомобіль швидкої медичної допомоги від англійської благодійної організації.
З питань пропуску через державний кордон можна звертатись в службу «Довіра»: контактні номери
5 квітня 2022
З України минулої доби, 4 квітня, вибули понад 29 тисяч осіб. Більше ніж 17 тисяч з них перетнули кордон через українсько-польську ділянку, решта – до Угорщини, Словаччини, Румунії та Молдови. Наразі на усіх вищевказаних напрямках черги пішоходів і транспортних засобів відсутні. Напередодні західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 53 тисячі осіб та 12 тисяч транспортних засобів. Відносно 3 квітня пасажиропотік на західній ділянці кордону зменшився ще майже на 5 тисяч подорожніх. Разом з цим, до України за добу прибули 24 тисячі осіб, понад 21 тисяча з них – українці. Крім того, оформили 520 транспортних засобів з гуманітарними вантажами. Усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» - https://cutt.ly/1DZ5uF4) працюють у цілодобовому режимі. Для отримання консультації з питань пропуску через державний кордон, будь ласка, звертайтеся в службу «Довіра» Держприкордонслужби України за контактними номерами телефонів: 1. Для дзвінків з України та з-за кордону згідно з тарифами відповідного оператора зв’язку - 0445276363 2. Для безкоштовних дзвінків з мережі фіксованого зв’язку та абонентів операторів мобільного зв’язку на території України - 1598 Електронна пошта: dovira@dpsu.gov.ua Або за контактними номерами телефонів прикордонних загонів: Волинський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Волинської області) – 0332720920. Львівський прикордонний загін (кордон з Республікою Польща у межах Львівської області) – 0322390123. Чопський прикордонний загін (кордон зі Словацькою Республікою, Угорщиною) – 0671814267. Мукачівський прикордонний загін – (кордон з Угорщиною, Румунією) – (031) 313 82 61. Чернівецький прикордонний загін – (кордон з Румунією, Республікою Молдова у межах Чернівецької області) – (037) 259 19 49. Могилів-Подільський прикордонний загін – (кордон з Республікою Молдова у межах Вінницької області) – (043) 376 00 11. Західне регіональне управління – (032) 275 62 90.
З Львівщини відправили два автомобілі швидкої медичної допомоги на Донеччину
4 квітня 2022
Львівщина залишається гуманітарним хабом для усієї країни. Лише за минулу добу зі складів області відправили більш як сто палет з вантажем по регіонах України. Відповідно до запитів від інших військових адміністрацій, йдеться про продукти харчування, одяг, побутова хімія, каримати, постіль тощо. Водночас на складах залишаються запаси медикаментів, які також відправлятимуть по областях. Гуманітарну допомогу отримають Київська, Чернігівська, Полтавська, Сумська області. Частину отриманого з-за кордону вантажу скерують в штаби та пункти поселення для внутрішньо переміщених осіб на Львівщині. За попередні дві доби, у Львівській області розвантажили понад 20 фур з гуманітарною допомогою, які надійшли, здебільшого з Польщі. Це продовольчі товари, медикаменти, вода, засоби гігієни. «Укрзалізницею» відправили по одному критому вагону гуманітарного вантажу до Харкова, Полтави, Запоріжжя та Дніпра. Разом з цим місто Костянтинівка, що на Донеччині отримає два автомобілі швидкої медичної допомоги. Дякуємо усім партнерам та волонтерам, які долучають та допомагають нашій країні у нелегкий час війни. Все буде Україна!