49 закладів профтехосвіти на Львівщині забезпечують потреби переселенців та військових

13 березня 2022р, Новини. Департамент освіти і науки, Прес-служба ОДА

Україна вже третій тиждень мужньо протистоїть повномасштабному вторгненню росії. І поки наші захисники успішно нищать окупантів на фронті, критично важливо налагодити повноцінний тил та перезапустити оборону. Саме на це спрямовані зусилля всіх структур державної влади на Львівщині, зокрема й мережі закладів профтехосвіти. 

Війна продемонструвала те, наскільки саме професійно-технічна освіта є критично важливою не лише для економіки, але й для обороноздатності країни. Адже зараз, як ніколи, особливо гостро стоїть потреба у зварювальниках та електриках, столярах та механіках. 

Як мережа закладів професійної технічної освіти справляється з викликами війни, розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.

«На Львівщині зараз 49 закладів профтехосвіти забезпечують потреби переселенців та тимчасово переміщених осіб, а також нашого війська. Понад 8,5 тисяч осіб розміщено по всій території області у гуртожитках та інших приміщеннях навчальних закладів. Понад те, керівники більшості професійних технічних училищ та інших закладів самі виявляють неабияку ініціативу та долучаються до допомоги. Деякі заклади, до прикладу, створили пункт біля залізничного вокзалу, де можуть прийти діти та жінки перечекати, переночувати та відпочити, і отримати всі необхідні речі. 

Ми працюємо для оборони країни, наші зварювальники, серед яких і викладачі, і студенти, працюють на виготовленні протитанкових їжаків та іншого оборонного обладнання. Окрім того, як я зауважив, наші заклади розгорнули поселення  біженців і забезпечують їх харчуванням та всіма необхідними засобами».

Яка ситуація з внутрішньо переміщеними особами, якими опікуються заклади освіти Львівщини?

«Ситуація контрольована завдяки злагодженій роботі різних органів та структурних підрозділів обласної військової адміністрації й волонтерів. Щодо роботи нашого відділу, то ми також долучаємось, перш за все, до пошуків місць проживання для переселенців. Також забезпечуємо засоби гігієни, білизну тощо, щоб розгорнути місця для поселення. За потреби ми готові залучити всі наявні приміщення закладів профтехосвіти, включно зі спортивними залами».

З огляду на значний наплив українців, що рятуються від війни, чи є ще резерви для їх розміщення? 

«75-80% місць в наших закладах наразі заповнені. Заклади у Львові, фактично, повністю завантажені, але резерви в нас є, люди далі приїжджають. Проте частина виїжджає, а потім переміщується в приватний сектор, або їде за кордон. Крім того, ми готуємось, і розглядаємо всі можливі варіанти, аби мати можливість розташувати більше переміщених осіб. Працюємо з міжнародними партнерами, з облаштування цих місць. Адже їх треба забезпечити бодай мінімальними речами, як то матраци чи ковдри. 

Важливо те, що ми створили волонтерський штаб гуманітарної допомоги на базі Львівського вищого професійного училища комп'ютерних технологій та будівництва (вул. Лінкольна, 23). Туди прибуває різного роду гуманітарна допомога різних фондів, зокрема й харчування».

Чи є якийсь пріоритет для тих родин, які прибули безпосередньо з зони бойових дій?

«Так, пріоритет це діти, це родини, це жінки, це ті, хто саме з зони бойових дій приїжджають. Багато хто прибув зі зруйнованих закладів профтехосвіти, які нам близькі, і я б сказав - братні. Ті ж самі заклади профтехосвіти Київщини, як приклад. Ми намагаємось прилаштувати усіх, і викладачів, і учнів, і одразу залучити їх до роботи».

Яка ситуація з роботою для переселенців? 

«Люди, які до нас поселяються, можуть потенційно працювати, це питання наразі перспективи  відновлення робочих місць. Очевидно, що люди, які до нас приїжджають, будуть шукати роботу та мають бажання працювати. Однозначно будемо намагатися спільно з іншими структурами адміністрації з тим допомагати. 

Зрештою, серед працівників сфери профтехосвіти на Львівщині, як і багатьох промислових підприємств, є ті, хто поїхали за кордон. Відтак маємо вакантні місця. 

Дорослі та діти готують їжу, ліплять вареники, шиють одяг та плетуть маскувальні сітки. Вони залучаються до роботи. Зрештою, це така своєрідна психологічна терапія. Їм треба відновлюватись після пережитих випробувань та важкої дороги. І такі випадки непоодинокі, дуже багато переселенців залучаються до волонтерства.

Зауважу, що ми самостійно даємо їм матеріали для роботи, наші заклади шиють балаклави, одяг, різноманітний реманент для військових. Тобто працюємо в різних напрямках, готуємо різний одяг, і звичайно є проблема теж з матеріалами, бо потрібна хороша якість. Відтак, всіх охочих допомогти матеріалами просив би звертатись у наші заклади безпосередньо чи у департамент освіти.

Зараз дуже важливо підтримувати одне одного, підтримати збройні сили, аби кожен на своєму місці якісно робив свою роботу.

Ми обов’язково переможемо, та наша перемога і те, як швидко ми її досягнемо, залежить від нас самих!».

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook