Цьогорічної кількості врожаю вистачить на усі внутрішні потреби країни

14 березня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

На Львівщину цього року покладений великий тягар відповідальності, адже через воєнні дії географія посівної кампанії в Україні буде дещо зміненою.

Про це повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

''Південні регіони не зможуть засіяти ту кількість площ  як минулоріч, саме тому аграрії Львівщини планують збільшувати виробничі площі. Ми звернулися до міністерства аграрної політики України з пропозицією розробити алгоритм залучення  додаткових сільськогосподарських  земельних ділянок під посіви, які знаходяться у комунальній власності і поки що не обробляються. Такі землі можна надавати професійним аграріям для залучення у виробництво'', - сказала директор департаменту.

Вона додала, що Мінагрополітики розробляють також програму пільгового кредитування дрібних та середніх аграріїв для того, щоб надати доступ до фінансування обігових витрат.

''Дефіциту борошна швидше за все не буде, адже Україна експортує понад 50% всього врожаю зернових. Тому навіть якщо цьогоріч ми зберемо лише на половину менше врожаю ніж минулого року цього все одно вистарчить на нагальні потреби усіх громадян. Для того, щоб аграрії змогли забезпечити  поточну посівну кампанію принаймні по мінімуму важливими виробничими ресурсами, Уряд ввів заборону на експорт мінеральних добрив '', - зазначила Тетяна Гетьман.

Директор департаменту АПР повідомила, що через воєнні дії порушеною також є логістика, що значно ускладнило комунікацію з головними каналами збуту.

''Зараз порти не працюють, а саме вони були головним перевалочним пунктом для української сільськогосподарської сировини. Тому активно напрацьовуємо альтернативні методи доставки продукції - залізницею чи іншими типами транспорту. Але ми зробимо все мождиве для того, щоб усі логістичні питання були вирішені до початку збору врожаїв'', - наголосила Тетяна Гетьман.

Ключові слова:

АПКЛьвівщина

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook