«Ми розуміємо, що українці борються за всіх нас», - міністр закордонних справ Литви під час візиту на Львівщину

15 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні начальник Львівської ОВА Максим Козицький привітав на Львівщині міністра закордонних справ Литовської Республіки Габріеліуса Ландсбергіса. Під час зустрічі обговорили актуальні питання щодо необхідної гуманітарної допомоги та покращення логістики для доставки гуманітарних вантажів до східних областей України.

Габріеліус Ландсбергіс запевнив, що з боку Литви є волонтери, які можуть допомогти у перевезенні вантажів у населені пункти, що найбільше постраждали від обстрілів російських військ. 

«Ми надіялися, що все це швидко закінчиться. Проте цього не сталося. Нам дуже прикро за ті події, які відбуваються у Маріуполі та інших містах. Зараз ми маємо можливість направити в Україну організації, які зможуть допомагати», - зазначив міністр закордонних справ Литви.

Він також додав, що для нього сьогодні велика честь бути у Львові і зустрітися з керівництвом області для обговорення співпраці у воєнний час.

«Ми розуміємо, що боротьба українців – це боротьба і за всіх нас», - сказав міністр.

Максим Козицький розповів, що зараз на Львівщині функціонують два гуманітарних склади, куди прибуває гуманітарна допомога. В основному, гуманітарний вантаж з інших країн прибуває до кордону України з Польщею, звідки його розвозять до складів. Відповідно до запитів з Офісу Президента, вантаж розподіляють по тих населених пунктах, які найбільше потребують допомоги.

«Вважаю, що ми вже перемогли. Триває двадцятий день війни і наші Збройні Сили мужньо тримають удар. Але для остаточної перемоги Україні дуже потрібна додаткова зброя. І ми вдячні Литві за військову, фінансову підтримку і за тверду позицію у визнанні російського вторгнення війною проти України. Допомога Литви є безцінною для нашої держави», - сказав начальник Львівської ОВА.

Зазначимо, що Габріеліус Ландсбергіс вже не вперше офіційно підтримує Україну. На початку 2015 року міністр попросив про зустріч з російськими депутатами та чиновниками в Москві на тлі російсько-української війни, але російська сторона відмовилася від зустрічі.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook