Як органи соцзахисту виплачуватимуть допомогу вагітним жінкам та породіллям

16 березня 2022р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Органи соцзахисту населення виплачують державну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, (у тому числі і неповнолітнім), які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Це стосується:

 • Жінок-військовослужбовців ЗС, Держприкордонслужби, СБУ та інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку, з-поміж поліцейських (призначається та виплачується за місцем основної служби);
 • Жінки, звільнені через ліквідацію підприємства, незалежно від форми власності за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше ніж за 6 місяців до набуття права на одержання допомоги (за місцем проживання);
 • жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні; безробітні жінки;
 • аспірантки, докторантки, клінічні ординатори, студентки закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти (за місцем проживання);
 • жінки, зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності, які не сплачують страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Підставою для призначення допомоги є:

 1. заява матері, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
 2. листок непрацездатності – видається жіночою консультацією, в якій вагітна стоїть на обліку;
 3. довідка з основного місця служби, навчання про те, що жінка служить, навчається;
 4. довідка з центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
 5. довідка від Пенсійного фонду України про те, що жінка, перебуває (не перебуває) на обліку в органах Пенсійного фонду.
 6. довідка з банку про відкриття рахунку для отримання соціальних виплат;
 7. довідка з органу соціального захисту населення про те, що допомога за місцем реєстрації не призначалася (якщо подається заява за місцем фактичного проживання);

Окрім цього, до загальних документів належить: паспорт, картка платника податків, трудова книжка, рішення про усиновлення чи встановлення опіки для осіб, які усиновили чи взяли під опіку дитину.

Допомога надається у розмірі 100 % середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 % від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць (з 1 січня 2022 – 650 грн.).

Якщо звернення за допомогою надійшло не пізніше 6 місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей - 70) календарних днів після пологів.

Жінкам 1-4 категорій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 - до пологів та 90 – після пологів).

Особам, які усиновили або взяли під опіку дитину протягом 2-х місяців з дня її народження, допомога призначається за період з дня усиновлення чи встановлення опіки і до закінчення строку післяпологової відпустки.

Допомога обчислюється сумарно та надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

«Органи соціального захисту населення області готові надати можливість отримати державну соціальну виплату всім, хто її потребує та має право відповідно до норм чинного законодавства» - зазначив заступник начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василь Гельбич. 

Також жінки та сім’ї з дітьми в залежності життєвої ситуації, соціального статусу та майнового стану мають право одержати державні соціальні виплати при народженні дитини, самотнім матерям, багатодітним сім’ям, малозабезпеченим сім’ям, допомоги по догляду за дитиною з інвалідністю, допомоги по догляду за хворою дитиною, компенсацію послуги «муніципальна няня» тощо.

Уряд продовжив строки виплати державних соцвиплат, які були призначені раніше на період введення воєнного стану та місяця після його припинення чи скасування і виплачуються за повний місяць без звернення одержувачів до органів соціального захисту населення, в тому числі і для внутрішньо переміщених осіб.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook