Польща продовжує надавати Україні гуманітарну підтримку

21 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Республіка Польща продовжує підтримувати Україну не тільки на дипломатичному рівні. Левова частка гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від російського вторгнення, надходить саме від Республіки Польща. Окрім того, гуманітарні вантажі з інших країн прибувають саме до польсько-українського кордону, звідки перевозяться на територію України.

Зокрема, 10 вантажівок гуманітарного вантажу, переважно з продуктами довготривалого зберігання, зараз перебувають у польському Жешуві і найближчими днями приїдуть до Львова для подальшого розподілу до Києва та інших міст. Про це під час зустрічі з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким розповів глава канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща Міхал Дворчик. У зустрічі також взяла участь Генеральна Консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.

За словами Міхала Дворчика від початку російської агресії до Польщі з України виїхали 2 млн людей і поляки намагаються допомогти їм всім, чим можуть.

Максим Козицький подякував за постійну підтримку України у воєнний час. Він зазначив, що Львівщина зараз зосередила у себе гуманітарний центр, звідки допомогу відповідно до запитів Офісу Президента доставляють в області, де її найбільше потребують.

«В офіційних пунктах розселення на Львівщині ми поселили близько 200 тисяч осіб. Проте кількість людей, які переїхали сюди значно більша і може складати від 400 до 500 тисяч. Окрім того, зараз розглядаємо заявки від підприємств, зокрема, зі східної України, щодо їх релокації. На разі таких заявок є майже 200», - розповів Максим Козицький.

Міхал Дворчик також додав, що нещодавній візит представників урядів Польщі, Чехії і Словенії у Києві був демонстрацією рішучості підтримати Україну з боку Європи. Як сказав він, делегація, у складі якої були прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький і віце-прем’єр Ярослав Качинський, дала чіткий сигнал, що Україна не залишиться сама щодо російської агресії.

Щодо перевезення через кордон гуманітарних вантажів:

Нагадаємо, що на період дії воєнного стану в Україні чоловікам призовного віку обмежений виїзд за кордон. Однак є категорії громадян, яких все ж таки будуть пропускати через кордон без погодження Держприкордонслужби. Детальніше – тут.

З порядком ввезення гуманітарного вантажу з-за кордону можна ознайомитися за посиланням.

Ключові слова:

#stoprussiaПольща

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook