Польща продовжує надавати Україні гуманітарну підтримку
21 березня 2022р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА
Республіка Польща продовжує підтримувати Україну не тільки на дипломатичному рівні. Левова частка гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від російського вторгнення, надходить саме від Республіки Польща. Окрім того, гуманітарні вантажі з інших країн прибувають саме до польсько-українського кордону, звідки перевозяться на територію України.
Зокрема, 10 вантажівок гуманітарного вантажу, переважно з продуктами довготривалого зберігання, зараз перебувають у польському Жешуві і найближчими днями приїдуть до Львова для подальшого розподілу до Києва та інших міст. Про це під час зустрічі з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким розповів глава канцелярії Прем’єр-міністра Республіки Польща Міхал Дворчик. У зустрічі також взяла участь Генеральна Консулка Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч.
За словами Міхала Дворчика від початку російської агресії до Польщі з України виїхали 2 млн людей і поляки намагаються допомогти їм всім, чим можуть.
Максим Козицький подякував за постійну підтримку України у воєнний час. Він зазначив, що Львівщина зараз зосередила у себе гуманітарний центр, звідки допомогу відповідно до запитів Офісу Президента доставляють в області, де її найбільше потребують.
«В офіційних пунктах розселення на Львівщині ми поселили близько 200 тисяч осіб. Проте кількість людей, які переїхали сюди значно більша і може складати від 400 до 500 тисяч. Окрім того, зараз розглядаємо заявки від підприємств, зокрема, зі східної України, щодо їх релокації. На разі таких заявок є майже 200», - розповів Максим Козицький.
Міхал Дворчик також додав, що нещодавній візит представників урядів Польщі, Чехії і Словенії у Києві був демонстрацією рішучості підтримати Україну з боку Європи. Як сказав він, делегація, у складі якої були прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький і віце-прем’єр Ярослав Качинський, дала чіткий сигнал, що Україна не залишиться сама щодо російської агресії.
Щодо перевезення через кордон гуманітарних вантажів:
Нагадаємо, що на період дії воєнного стану в Україні чоловікам призовного віку обмежений виїзд за кордон. Однак є категорії громадян, яких все ж таки будуть пропускати через кордон без погодження Держприкордонслужби. Детальніше – тут.
З порядком ввезення гуманітарного вантажу з-за кордону можна ознайомитися за посиланням.
Новини за темою
Львівська ОВА отримала засоби першої необхідності, призначенні для тривалого перебування в укритті
22 квітня 2022
Напередодні Львівська обласна військова адміністрація отримала від польських волонтерських організацій 150 спеціальних індивідуальних пакетів з речами та продуктами першої необхідності. У разі тривалого перебування людей в укритті Львівської ОВА, ці пакети слугуватимуть, як додаткові запаси, кожен з яких важить в середньому 4-5 кілограми. Їх можна використовувати упродовж 2-4 діб. Кожен окремий комплект містить у собі: продукти харчування тривалого зберігання, засоби гігієни, теплі речі, а саме покривала, а також спальники та каремати. До цього набору належать також медикаменти, зокрема знеболювальні препарати. «За ініціативи Львівської ОВА польські волонтерські організації відгукнулися допомогти з комплектування об’єктів укриття необхідними речами, призначеними для тривалого перебування. Частину наборів отримала військова адміністрація, іншу частину – укриття залізничного вокзалу. Загалом йдеться про 300 наборів з продовольством, медикаментами, засобами гігієни тощо. Важливо, щоб подібного роду засобами забезпечити якомога більше укриттів не лише на теренах області, щоб на випадок будь-якої надзвичайної ситуації люди мали елементарні запаси для життя», - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Віталій Загайний. Якщо ж в укритті зникне електрика, отримані пакети забезпечені батарейками, ліхтариками та павербанками. Комплекти з речами першої необхідності надали три благодійні волонтерські організації Польщі за ініціативи Львівської ОВА, Благодійного Фонду «Лазар» та координаторів евакуаційної місії по роботі з тимчасово переміщеними особами залізничного вокзалу, волонтерів Володимира Михалишина та Костянтина Кармалюка. Йдеться про благодійний фонд «Великий оркестр Різдва» (Fundacja WIelka Orkiestra Świątecznej Pomocy), Центру гуманітарної допомоги «Шегині» (Сentrum pomocy humanitarnej Szeginie). А також ГО Асоціація анімації прикордонної культури «Folkowisko» (Stowarzyszenie animacji kultury pogranicza folkowisko), яка з перших днів війни надає гуманітарну допомогу біженцям з України. Надалі такими пакетами планують забезпечити ще більше укриттів.
Умови транспортування з України людей з інвалідністю та дітей-сиріт:Максим Козицький зустрівся з делегацією Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща
20 квітня 2022
Cьогодні начальник обласної військової адміністрації Максим Козицький провів онлайн розмову із дружиною Президента Республіки Польща Агатою Корнхаузер-Дудою та заступником Міністра сім’ї та соціальної політики Павелом Вдувіком. Також участь у зустрічі з очільником Львівщини взяла делегація Державного фонду реабілітації осіб з інвалідністю Республіки Польща (PFRON). Очільник області подякував польській стороні за підтримку українців в тяжкі часи боротьби з російським агресором. “Ви надали справжню можливість для понад 2,5 мільйонів українців знайти безпечний прихисток та почуватися себе, наче вдома. У перші дні війни мало хто вірив, що українці вистоять. Але польський народ прийняв рішення допомагати нам. Завдяки вам ми маємо гуманітарний коридор або, як його ще називають, шлях життя. Ми відчуваємо вашу допомогу щодня. Наприклад, вчора спільно з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким відкрили на Львівщині модульне містечко для переселенців. Це перше таке містечко в Україні. Є у нас також багато інших важливих спільних проєктів. Дякую вам за цю підтримку”. – зазначив Максим Козицький. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, що Польща намагається створювати комфортні умови для перебування українців, а також співпрацює з іншими державами щодо прихистку вразливих груп населення. У межах зустрічі сторони порушили питання евакуації на територію Польщі дорослих осіб з інвалідністю та дітей-сиріт, в тому числі з інвалідністю. Зокрема, обговорили координаційні моменти щодо транспортування осіб та можливості їх розміщення. Дружина Президента Республіки Польща наголосила, щодля зручності перевезення людей з інвалідністю важливо створити на території України своєрідний хаб, де люди тимчасово перебуватимуть перед переїздом у Польщу. Польська сторона акцентувала на необхідності напрацювання єдиного переліку документів – усталеної форми для перетину кордону, де б була вказана уся інформація, у тому числі і про діагнози осіб з інвалідністю, перелік ліків, які вони приймають, дозування та періодичність прийому, а також умови транспортування цих осіб. Пані Дуда окремо наголосила, що виникають проблеми при приїзді до Польщі великих груп українських дітей з інтернатних закладів. “Були випадки, коли приїжджали групи з понад 100 дітей і ми були змушені розділяти їх на декілька підгруп. У зв’язку з тим, що у Польщі такі заклади розраховані до 14 осіб, маємо прохання враховувати це під час формування груп. А також, щоб опікуни були розподілені між ними”, - зазначила дружина Президента Республіки Польща. Також сторони узгодили, що обов’язковою є процедура обліку осіб, які виїжджають за кордон на тимчасове проживання. Акцентували на важливості формальної реєстрації дітей, зокрема на консульському рівні у співпраці із урядами країн перебування. Окремо зазначили, що для зручності перевезення людей важливо задіяти всі можливі шляхи сполучення
Україна відбила 8 атак та знищила 4 танки ворога на території тимчасово окупованих територій
15 квітня 2022
Розпочалася п’ятдесят перша доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Триває повномасштабна збройна агресія російської федерації проти нашої Держави. Противник продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по інфраструктурі населених пунктів України. На Волинському та Поліському напрямках окремі підрозділи збройних сил республіки білорусь виконують завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях. На Сіверському та Слобожанському напрямках обстановка без змін. На Південнобузькому напрямку противник намагається провести фортифікаційне обладнання позицій, поповнює запаси озброєння та військової техніки, боєприпасів і паливно-мастильних матеріалів. Веде розвідку із залученням безпілотних літальних апаратів. На Донецькому і Таврійському напрямках основні зусилля ворог зосереджує на спробах захоплення населених пунктів Попасна і Рубіжне. Успіху не має. На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбили вісім атак ворога, знищили чотири танки, шість бронетранспортерів, чотири бойових машини піхоти, а також одну артилерійську систему противника. Разом переможемо! Слава Україні!
Польська залізниця спрощує правила безкоштовного користування поїздами на території Польщі для українців
9 квітня 2022
Відтепер українці, які не мають закордонного паспорта або номера PESEL, але мають квиток на поїзд від Укрзалізниці, оформлений в Україні для проїзду в Польщу, можуть надавати його для оформлення безкоштовних проїздних документів територією Польщі. Збережіть квиток на поїзд, який ви купували в Україні (як електронний, так і придбаний в касі) для подорожі в Польщу - він дає право на поїздки залізницею по території Польщі не тільки в день перетину кордону, але й надалі. Інші правила безкоштовного користування залізницею Польщі для українців залишаються такими ж, скористатись можливістю безкоштовного проїзду в поїздах 2-го класу TLK та IC можуть українці, які перетнули кордон з 24 лютого, та належать до наступних груп: - діти до 18 років; - жінки; - чоловіки старше 60 років; - чоловіки віж 18 до 60 років з інвалідністю. Посадка в поїзди - по заздалегідь отриманих в касі безкоштовних квитках, які видаються за умови пред'явлення закордонного паспорта громадянина України або проїздного документа від Укрзалізниці на поїзд до Польщі або Повідомлення про присвоєння номеру PESEL разом з будь-яким іншим документом, що посвідчує особу. Громадянам з інвалідністю також треба пред'явити документи, що підтверджують їх інвалідність (українські - також підходять). Громадяни, інвалідність яких видно неозброєним оком, можуть не надавати відповідні документи. Перевозити багаж та тварин громадяни України можуть безкоштовно. З Польщі українці також можуть безкоштовно виїхати далі за кордон, дотримуючись тих самих правил (безкоштовні квитки доступні в міжнародних касах).
''Інформація, яку ви передаєте через чат-бот ''Шось летить'', може врятувати чиєсь життя'', – Максим Козицький
8 квітня 2022
Львівська обласна військова адміністрація в партнерстві з командою розробників створила чат-бот ''Шось летить''. За тиждень кількість користувачів бота сягнула 14 тисяч, а сам бот може одночасно приймати дані до пів мільйона верифікованих осіб. Сьогодні у Львівській ОВА презентували чат-бота “Шось летить”. Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький розповів, що ця програма дозволяє активним та уважним людям допомогти силам ППО, при цьому не виказуючи локацій ворогу чи його колаборантам. ''Програма створена для того, щоб координувати діяльність між повітряним командуванням ''Захід'', теробороною та нашою адміністрацією. Вона допомагає відстежити об'єкти, які залітають на територію області, а інформація, яку користувачі бота передають військовим, може врятувати чиєсь життя. Люди, які за допомогою чат-бота повідомляють про підозрілі літаючі об‘єкти, допомагають спеціальним службам ще швидше знешкоджувати ворожі об'єкти”, – зазначив під час презентації очільник області. Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик повідомив про особливості роботи бота. ''Основна загроза для мешканців області надходить саме з повітря, тому завдяки координації з ПВК ''Захід'' ми пропрацювали обмін інформації між населенням та військовими. Цей чат-бот створили для того, щоб населення не робило фото чи відео ракетної небезпеки, а повідомляло про почуте чи побачене повітряному командуванню напряму. У боті можна повідомити про місце та тип об'єкта, який помітила людина. Закликаю усіх не зловживати використанням цього чат-бота, інформація, яку ви надаєте, повинна відповідати дійсності'', – сказав Андрій Годик. Заступник начальника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін розповів про перспективи використання чат-бота за межами регіону. ''Після проведених переговорів з Міністерством цифрової трансформації ми домовилися, що чат-бот верифікуватиме осіб, які надають інформацію, через додаток “Дія”. Це для того, щоб відсіяти недоброчесних користувачів або інших ботів, яких можуть створити для подання хибної інформації. Зважаючи на доведену ефективність цього чат-бота, ми надалі розширимо географію його роботи на усю територію України'', – розповів Олександр Кулепін. На презентації чат-бота також показали відео нещодавнього відбиття повітряної загрози над Львівщиною, та як цю загрозу локалізують військові, яким користувачі чат-бота передають інформацію. Відеоінструкція авторизації через Дію подана нижче:
Фонд при Вищій лікарській палаті Польщі передав в Україну 4 автомобілі швидкої допомоги
4 квітня 2022
Фонд «Лікарі для лікарів», що діє при Вищій лікарській палаті Республіки Польща, передав для Львівської обласної дитячої клінічної лікарні "Охматдит" автомобіль швидкої допомоги, придбаний власним коштом. Ще 3 автомобілі передали за потребою в інші області. «З польськими колегами маємо давні дружні стосунки: обмін досвідом, безпосередня їх участь в операціях наших дітей, стажування наших фахівців у них та інше. Щиро дякуємо польським колегам за дружню підтримку та розуміння. Живемо в такий час, коли для порятунку дитячого життя є важливою кожна хвилина», - зазначили у департаменті охорони здоров’я Львівської ОВА. Нагадаємо, 2 квітня Львівщина отримала 4 автомобілі швидкої допомоги від сейму Литовської Республіки.
Щодо російського вторгнення: оперативна обстановка станом на ранок сорокового дня війни
4 квітня 2022
Розпочалася сорокова доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Збройні сили російської федерації продовжують збройну агресію проти України. Військово-політичним керівництвом російської федерації розпочато заходи прихованої мобілізації резервістів, з метою приведення військових частин до штатів воєнного часу. Під час здійснення відбору кандидатів перевага надається особам, що вже мають бойовий досвід. Мобілізації підлягають рядовий, сержантський та офіцерський склад. Також визначені основні регіони для проведення мобілізації: Краснодарський край, Пермський край, республіки Дагестан, Інгушетія, Калмикія. Основним мотиваційним чинником для резервістів залишається матеріальне заохочення. Крім того, серед російського населення поширюється думка, що учасники війни з Україною можуть покращити своє матеріальне становище через так звані «трофеї», тобто грабіж і мародерство. Командування збройних сил рф розраховує залучити під час мобілізації приблизно 60 тисяч осіб. Укомплектування озброєнням та військовою технікою до штатів воєнного часу відбуватиметься за рахунок зняття зі зберігання застарілої техніки. Деякі зразки зберігаються на базах та складах понад 30 років. На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу відбито сім ворожих атак, знищено дві одиниці броньованої техніки, сорок три автомобілі та міномет противника з розрахунком. Зенітно-ракетними військами Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу уражено 6 повітряних цілей: три літаки (Су-34, Су-35 та літак ретранслятор Іл-22), один вертоліт та дві крилаті ракети. Щодо повітряного пункту управління на базі Іл-22, то стало відомо, що літак пошкоджений, розгерметизовано кабіну, пілоти здійснили аварійну посадку на аеродромі Ростов. Авіація Повітряних Сил продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по місцях скупчення військ противника, колонах військової техніки та логістичних центрах. Винищувачі Повітряних Сил Збройних Сил України запобігають діяльності авіації ворога на визначених напрямках, здійснюють прикриття ударних груп, бомбардувальної та штурмової авіації. Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!
На Львівщині запустили чат-бот, де кожен може допомогти бійцям протиповітряної оборони
2 квітня 2022
«Шось летить» - під такою назвою в області створили чат-бот, за допомогою якого кожен небайдужий може допомогти бійцям протиповітряної оборони. Інформує начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Щоб авторизуватись потрібно знайти у телеграмі чат-бота @rusrocketfly_bot. Авторизація відбувається одноразово через номер телефону. Що важливо: чат-бот реагує лише на номери українських мобільних операторів. Відтак, коли людина бачить підозрілий літаючий об‘єкт вона інформує про це в наступний спосіб: спершу обирає в меню чат-бота об’єкт, який помітила: ракету, літак чи безпілотник; далі бот пропонує користувачу поділитись своєю геолокацією, користувач погоджується, бот попросить підтвердити намір - підтверджує; опісля інформацію беруть в роботу. Розробили цей чат-бот спеціалісти Львівської ОВА спільно з IT-фахівцями. «Нам усім дуже важливо, щоб чат-ботом «Шось летить» почали користуватися якнайбільше уважних людей у всіх регіонах. На кожне повідомлення, яке ви надішлете, будуть реагувати ті, хто сьогодні прикриває небо над нами. Тому прошу працювати з ботом лише тоді, коли справді помітили щось підозріле в небі. Наші бійці є міцним щитом. Ми зобов‘язані бути міцним та уважним тилом для них», - наголосив начальник Львівської ОВА.
Литва та Польща активно підтримують Україну у боротьбі з ворогом: Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сеймів країн
2 квітня 2022
Сьогодні начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегаціями Сейму Литовської Республіки та Сейму Республіки Польща. Країни висловили абсолютну підтримку Україні у боротьбі з російським агресором. «Величезне вам дякую за ту допомогу, яку ви надаєте Україні. Це перш за все допомога українському народу, за життя і свободу якого наші військовослужбовці борються на фронті. Зі своєї сторони ми тут робимо все, щоб вони там знали, що їхні діти і жінки можуть тут почуватись у безпеці»,- зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Своєю чергою Віцемаршалок 8-го та 9-го скликання Сейму Республіки Польща Малгожата Госєвска наголосила: «Ми є тут, щоб показати, як ми сильно вас підтримуємо і наскільки глибоко розуміємо, чим насправді є ця війна. Ви обороняєте всіх нас. Як і у 1920 році українці з поляками боронили Європу від більшовицької навали, так і сьогодні з цією навалою йде боротьба, з тим самим ворогом. Я впевнена, що разом ми переможемо і разом будемо святкувати перемогу». Малгожата Госєвска наголосила, що дуже важливо, щоб усі країни приєднались до санкцій і неухильно їх дотримувались. Як вона розповіла українська діаспора, яка є у Польщі, наскільки могла блокувала фури на польсько-білоруському кордоні, які прямували до росії. Сьогодні українська діаспора проявила ініціативу блокувати польсько-німецький кордон для припинення торгівлі з агресором. Також польська сторона звернулась до Німеччини із закликом припинити цю торгівлю. Адже дуже важливо, за словами польської гості, щоб Німецький уряд прийняв рішення про заборону торгівлі і Росією. Підтримує колегу і Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. «Ми власним прикладом показуємо всій Європі, що потрібно бути тут: і говорити, і допомагати, і надсилати допомогу. Це демонструє, що Україна – це територія демократичного світу, а не територія мордору. Ми завжди попереду говорячи про санкції, адже ми дуже глибоко розуміємо, що час не на нашій стороні. Європа думає: «Ну вони там відбивають самі, нехай самі справляються». Це помилка!», - зазначив Паулюс Саударгас. Сьогодні і Литва і Польща активно допомагають Україні, приймають українців, які покидають державу, втікаючи від бомб та насильства, яке принесла росія у незалежну демократичну країну. Представники сеймів запевнили, що і надалі будуть допомагати у боротьбі зі спільним ворогом.
Щодо російського вторгнення: оперативна обстановка на початок 37-ї доби українського спротиву
1 квітня 2022
Розпочалася 37-ма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Спостерігається продовження часткового відведення підрозділів російських окупаційних військ з півночі Київської області в бік державного кордону з республікою білорусь. Фіксується рух змішаних колон техніки різної кількості. У складі колон також цивільні транспортні засоби (вантажівки, автобуси, мікроавтобуси, легкові автомобілі), що були викрадені російськими загарбниками під час тимчасового зайняття територій. Крім того, противник здійснює вивезення майна, що було награбоване. На тимчасово зайнятих територіях ворог продовжує свої протиправні дії, обмежуючи рух цивільного населення, використовує будинки та квартири місцевих жителів для розміщення особового складу, утримуючи в заручниках місцевих мешканців та активістів. Триває мародерство та вчинення насильства стосовно громадян України. В окремих районах тимчасово зайнятих ворогом, окупанти намагаються змусити підприємців до переходу на розрахунок за товари та послуги у російських рублях. Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за добу відбито 7 ворожих атак. Наші воїни знищили 3 танки, 2 бронетранспортери, 2 одиниці автомобільної техніки та 2 артилерійські системи. Також збито БПЛА типу «Орлан-10». Сили оборони України продовжують успішно виконувати поставлені завдання, переслідують ворога, що відходить, проривають оборонні позиції окупантів та поступово звільняють українські землі.
Ворог перекидає до України своїх найманців: ситуація щодо російського вторгнення
30 березня 2022
Розпочалася 35-та доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Противник продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої Держави. Для комплектування збройних сил російської федерації, з окупованих територій Грузії, на територію України перекинули підрозділи 4-ї (Цхінвальський район, Південна Осетія) та 7-ї (Абхазія) військових баз, що входять до складу Південного військового округу. Від 4-ї військової бази сформували та відрядили до України три БТГр загальною чисельністю до 1200 осіб російських та осетинських військовослужбовців. З підрозділів 7-ї військової бази сформували дві БТГр, а це близько 800 осіб. На тимчасово зайнятих територіях Запорізької та Херсонської областей ворог продовжує вчиняти протиправні дії стосовно місцевого населення. В населеному пункті Велика Білозірка, підрозділи російських окупантів розосередились по всьому населеному пункту та розташували техніку між житлових будинків. У місті Мелітополь загарбники на підступах до міста обладнали блокпости та посилили перепускний режим. Ворог продовжує грабувати домівки та квартири місцевих жителів, затримувати проукраїнських активістів та працівників державних органів України. На тимчасово окупованій території Луганської області окупаційна влада планує провести чергову хвилю мобілізації з 1 квітня поточного року. Не виключено, що будуть такі намагання і на нещодавно захоплених територіях області. За наявною інформацією, збройні сили росії далі мають проблеми з комплектуванням підрозділів особовим складом. Військовослужбовці строкової служби 26-го танкового полку зі складу 47-ї танкової дивізії, які підписали контракти, після їх участі у війні з Україною, почали подавати рапорти з проханням розірвати контракт та направити для подальшого проходження служби в пункт постійної дислокації. Угрупованням Об’єднаних сил на Донецькому та Луганському напрямках за минулу добу відбили 4 атаки російських окупантів. Наші воїни знищили 7 танків, 7 одиниць броньованої, 2 одиниці автомобільної техніки та протитанкову гармату. Противник зазнав втрат і у живій силі.
Благодійна організація актора Шона Пенна буде допомагати українським переселенцям на Львівщині
28 березня 2022
Засновник благодійної організації CORE і відомий актор та режисер Шон Пенн зустрівся з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким. Львівщина – це регіон, куди найбільше прибувають внутрішньо переміщені особи і звідки найбільше людей перетинають кордон з Польщею. Саме тому, Шон Пенн поцікавився роботою з переселенцями в регіоні і яку допомоги вони ще потребують. «Львівщина постійно отримує гуманітарну допомогу від європейських країн, які ми надалі відправляємо по областях України. Ми піклуємось про працевлаштування та поселення наших співвітчизників. Активно співпрацюємо з місцевим бізнесом і не тільки. Наприклад, нас підтримує організація World Central Kitchen, що допомагає забезпечувати харчування переселенців. Станом на зараз роздали понад 1, 3 млн порцій для людей. Водночас ми плануємо будувати тимчасові житла для ВПО, адже розуміємо, що жити у школах, дитсадках і гуртожитках – це не вихід і потрібно стабілізувати навчальний процес», - наголосив Максим Козицький. За словами Максима Козицького, Львівщині бракує активної та системної роботи багатьох європейських гуманітарних організацій – Червоний Хрест, ООН тощо. «Наша організація хоче налагодити партнерські відносини саме тут, в Україні. Ми знаємо, наскільки важливо зараз підтримувати населення у боротьбі за свободу, тому будемо допомагати усім, чим можемо. Ваш досвід – це приклад для всього світу. Зараз ми хочемо отримати список найнеобхідніших речей для переселенців, щоб зібрати їх та у найкоротші терміни забезпечити людей допомогою», - зауважив Шон Пенн. Від початку війни Львівська область прихистила понад 250 тисяч вимушених переселенців. Лише за останню добу – 585 осіб. «Україна поступово рухається до перемоги, адже добро завжди перемагає. Однак ціна, яку ми щоденно платимо надзвичайно велика. Ми дякуємо усім країнам за підтримку, як в гуманітарному, так і військовому плані. Разом з цим, дякуємо тим людям, тим видатним діячам культури, кіно, музики, які відкрито допомагають Україні та засуджують агресію росію проти нас. Це наша спільна боротьба», - додав Максим Козицький. До слова, в останні місяці актор знімав в Україні документальний фільм, присвячений вторгненню росії в Україну, перша фаза якого розпочалася 2014-го.