На Львівщині розгорнули польовий ізраїльський шпиталь

22 березня 2022р, Новини. Департамент охорони здоров’я, Прес-служба ОДА

Сьогодні в одному із районів Львівщини розгорнули ізраїльський польовий шпиталь під назвою «Блискуча зірка». Медустанова надаватиме допомогу переселенцям, мешканцям Мостиської та сусідніх громад.

Проєкт реалізували спільно Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю та Міністерство закордонних справ України, за сприяння Фонду Шустермана, який опікується національним та соціальним проектами в Ізраїлі, та JDC (єврейська благодійна організація).

Працюватиме шпиталь у спеціально облаштованих наметах. Тут ізраїльські лікарі проводитимуть первинний огляд, а також діятиме окремий ковідний ізолятор. Якщо людина потребуватиме хірургічного втручання, спеціалісти з Ізраїлю зможуть оперувати у приміщеннях лікарні громади. Для стаціонарного перебування хворих у шпиталі обладнали три палати: чоловічу, жіночу та дитячу.

Щоб вирішувати питання комунікації, на реєстрації працюватиме медик з місцевої лікарні, а ізраїльським колегам постійно допомагатиме черговий лікар.

Як розповів Ліор Хайат, спікер Міністерства закордонних справ Ізраїлю, у шпиталі працюють більше сотні людей медичного персоналу, які добровільно прибули з різних лікарень Ізраїлю з єдиною місією – допомогти людям в Україні. Він зазначив, що шпиталь працюватиме в Україні щонайменше один місяць, проте сподівається, що війна скоро завершиться.

«На дипломатичному рівні я вважаю, що це одна з найважливіших місій за все моє життя – бути частиною цього проєкту. Це показує солідарність народу Ізраїлю та народу України. Це частина гуманітарної допомоги, яку ми надаємо упродовж останнього місяця.

Два тижні тому Ізраїль надіслав більше сотні тонн гуманітарної допомоги та медичних препаратів до Львова, великі генератори електроенергії для лікарень у цьому регіоні, а також допомагає на кордонах людям, які залишають Україну», - зазначив Ліор Хайят.

Він також додав, що шпиталь назвали на честь колишньої прем’єр-міністерки Ізраїлю Голди Меїр, яка народилася в Україні. Саме вона створила «Машав» - Національну ізраїльську агенцію гуманітарної допомоги.

Крім надання медичної допомоги, ізраїльські медики планують проводити навчання для лікарів громади та області, а також розглядають можливість онлайн-консультацій з ізраїльськими спеціалістами різних профілів.

Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький подякував організаторам польового шпиталю за допомогу та зазначив, що Україна дуже високу цінує підтримку народу Ізраїля.

«Зовсім недавно Президент України виступав в Кнесеті і дуже чітко заявив, чого прагне наша держава. Перемога буде за нами! Нам треба рухатися вперед маленькими спільними кроками! Дякую за допомогу нашим людям! Закликаємо також підтримати Україну зброєю, підтримати закриття неба над Україною! Наступним кроком має бути можливість мирного існування наших народів у світі. Дякуємо вам за те, що ви тут. У важкі часи пізнаються справжні друзі. Ми цього ніколи не забудемо», - сказав Максим Козицький.

Доктор Яель Хар Евен, директор шпиталю, зазначив, що Україна та Ізраїль історично пов’язані, адже століттями єврейські громади проживали на території України. Особиста історія доктора та багатьох, хто з ним приїхав, мають коріння в Україні. Мати доктора народилася в Карпатах, а його родина проживала в Україні кілька сотень років.

«Є багато історій, які дають зрозуміти, що у нас є моральне зобов’язання, як у євреїв, як у медичних професіоналів, як у людей. Розгорнути польовий шпиталь – складне завдання. Але ми готові надавати допомогу і в складнішій ситуації», - запевнив Яель хар Евен.

Він наголосив, що місія Ізраїлю щодо України – це бути разом у цей унікальний момент історії і щоб люди в Україні знали, що вони не самі.

На сьогоднішній день, за інформацією МЗС Ізраїлю, в країні перебуває близько 15 тисяч біженців з України.

Нагадаємо, подібний шпиталь, який організувала американська спільнота «Сумка Самарянина», запрацював 14 березня поблизу Львова. У шпиталі також надають медичну допомогу переселенцям та всім, хто її потребує.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook