"Боротьба повинна тривати і на культурному, освітньому, спортивному та фінансовому фронтах", - Іван Собко

23 березня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

Військові зі зброєю в руках борються з окупантами, а культура має виконувати свою місію. Адже боротьба з ворогом повинна відбуватися на всіх фронтах, в тому числі, на культурному, освітньому, спортивному та фінансовому. На цьому під час селекторної наради з керівниками закладів культури та мистецьких навчальних закладів наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

"Заклади культури повинні максимально брати участь в обороні держави. Тобто, мають працювати на культурному фронті, мають висвітлювати всі ці безчинства, мають вжити заходів для збереження  культурних фондів, музейних експонатів, всіх національних надбань.

Є навчання у ВУЗах і школах, відновлюємо навчання у дитсадках. Маємо жити, перемагати! І якщо є можливість - то працювати. Вичікування і простій – це подачка ворогу», - зазначив Іван Собко.

Окрім того, керівникам закладів доручили подати до департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА звіти про роботу за березень та плани роботи на квітень, а також при плануванні видатків врахувати положення постанови Кабміну №346 від 21.03.2022 року, які регулюють порядок здійснення розрахунків Державною казначейською службою України.

Додамо, що відповідно до наказу начальника Львівської ОВА про внесення змін до обласного бюджету на утримання до кінця року окремих закладів культури Львівщини виділили 9,5 мільйонів гривень. Зокрема, мова йде про чотири філії Львівського музею історії релігії (у Червонограді, Сокалі, Бортятині, та у с. Стара Скварява), музей «Бойківщина» та Львівський театр ляльок.

Ще понад 15 мільйонів гривень передбачено на видатки на утримання закладів культури обласного підпорядкування та ВНЗ першого і другого рівнів акредитації до кінця року, які скерують на оплату енергоносіїв і виплату заробітних плат.

Зазначимо, що частина закладів культури перепрофілювалася для поселення внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, притулки облаштували у театрах області.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook