У Львові пролунали кілька вибухів / Several explosions were heard in Lviv
Близько 16:10 год у Львові та в області сповістили про повітряну тривогу. Вже за кілька хвилин було чутно кілька потужних ударів.
Про те, що сталося, повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Те, що можу розповісти станом на цю годину. Сталося два ракетних удари у межах Львова.
Інформація про те, що було влучання у житловий будинок чи інші об’єкти інфраструктури не підтвердилася. За попередніми даними, постраждали п’ять людей. Загроза ракетного удару все ще є. Залишайтесь в укриттях! Не ходіть по вулиці! Все, що можна повідомляти з міркувань безпеки, я повідомлю згодом», - очільник Львівської ОВА.
Оновлена інформація: станом на 18:55 год пролунало ще три потужні вибухи. Деталі згодом.
Вкотре закликаємо нічого не фотографувати та не публікувати у соціальних мережах. Зрозумійте, що цим ви допомагаєте ворогові. Довіряйте лише офіційним джерелам інформації, а не анонімним телеграм-каналам.
Окремо звертаємось до іноземних журналістів. Будь ласка, не виходьте в ефіри з непідтвердженою інформацією та не показуйте кадри вибухів тощо. Дотримуйтесь чинного законодавства України.
At about 16:10, an air alarm was initiated in Lviv and the region. Within a few minutes, several powerful blows were heard.
The Head of the Lviv Regional Military Administration Maksym Kozytskyi reported about what happened.
"What I can tell you as of this hour. There were two missile strikes within Lviv. Information that there was an impact on a residential building or other infrastructure facilities has not been confirmed. According to preliminary data, five people were injured. The threat of a missile strike is still there. Stay in the shelters! Don't stay outside Everything that can be reported for security reasons, I will report later, "- stated the Head of the Lviv Regional Military Administration.
Updated information: as of 18:55, three more powerful explosions were heard. Details will follow.
Once again, we urge you not to take photos or publish any data on social media. Understand that by doing the contrary you are helping the enemy. Trust only official sources, not anonymous news channels on social media.
We address foreign journalists separately. Please do not go on air with unconfirmed information and do not show footage of explosions, etc. Follow the current legislation of Ukraine.
Новини за темою
На Львівщині двічі лунала повітряна тривога: була загроза ракетного удару
6 травня 2022
За минулу добу в області було два сповіщення про повітряну тривогу. На Львівщині була загроза повітряно-ракетного удару. Про це інформує начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Окрім цього, працівники ДСНС ліквідували 18 пожеж сухостою в усіх районах Львівської області, окрім Яворівського та Самбірського. Згоріло майже 2 гектари. Начальник Львівської ОВА нагадує, що паліям за скоєне загрожує адміністративна та кримінальна відповідальність. Надали прихисток ще 39 людям з інших областей. Від 24 лютого, за офіційними даними, – приблизно 340 тисячам. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули 18 тисяч людей. Станом на 9 годину на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів», «Грушів» та «Смільниця» – легкові автомобілі на в'їзд; «Рава-Руська» – вантажівки по обидві сторони кордону; і – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» і «Шегині» – легкові автомобілі та вантажівки в обох напрямках. Також у Краківці 2 автобуси на виїзд. Поліція опрацювала 1505 звернень щодо підозрілих людей та об'єктів.
В області була загроза ракетного удару: Максим Козицький про головне на Львівщині за добу
5 травня 2022
За минулу добу на Львівщині сирена тричі сповіщала про повітряну тривогу. Про це поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У двох випадках була загроза ракетного удару з акваторії Чорного моря, у третьому – зі стратегічної авіації рф з південного сходу. Окрім цього, в області за добу прийняли та розселили ще 212 людей з інших областей, які вимушено покинули домівки. Від 24 лютого надали прихисток, лише за офіційними даними, 339 тисячам осіб. Як внутрішньо переміщені особи в ЄІБД зареєструвалась 231 тисяча переселенців. З низ 73 тисячі – діти. Через переходи у Львівській області за добу вибули майже 19 тисяч осіб. Станом на 9 годину ранку на усіх пунктах пропуску є черги, а саме: «Угринів» –легкові автомобілі по обидві сторони кордону, автобуси на виїзд; «Рава-Руська» – вантажівки на виїзд; «Грушів» і «Смільниця» – легкові автівки на в’їзд; «Краківець» – легкові автомобілі на в’їзд, вантажівки в обох напрямках; «Шегині» – легкові автівки та вантажівки на виїзд та в’їзд, автобус на в’їзд. Поліція Львівщини опрацювала 1448 звернень щодо підозрілих людей та об’єктів.
Від початку війни система оповіщення у Львівській області переведена у повну бойову готовність
2 травня 2022
Майже щоденно у Львівській області лунають сирени. Вони сповіщають про повітряну тривогу, загрозу ракетного удару зі сторони російських загарбників. З перших днів війни і станом на 1 травня сигнали оповіщення на Львівщині повідомили про 113 повітряних тривог. З 24 лютого територіальна підсистема єдиної державної системи цивільного захисту Львівської області переведена на режим функціонування особливого періоду у бойову готовність «ПОВНА». Сама система працює за таким принципом. Радіолокаційні підрозділи Повітряних Сил ЗСУ виявляють потенційну повітряну загрозу. Між фіксацією літака або ракети та запуском сирени – лічені хвилини або й менш як хвилину. Звук сирени говорить про те, що на регіон ймовірно летить ворожа авіація. Однак виявити усі повітряні загрози неможливо. Сигнал «Повітряна тривога» транслюється на всю Львівську область та має виконуватися усіма. «Звісно, буває, що люди нехтують сигналами оповіщення і не йдуть в укриття. Однак після останнього трагічного випадку влучання ракети у Львів, поранення та смерть людей, населення стало більш адекватно реагувати на ці загрози. Наша робота полягає в тому, щоб подбати про безпеку людей, а їхнє завдання дослухатись до наших рекомендацій та виконувати усі настанови. Адже тут йдеться про збереження життя», - розповів в інтерв’ю для ВВС начальник відділу зв'язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олег Хомич. Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Це відбувається, бо вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. З питань безпеки їх вмикають почергово, адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Пам’ятайте, що залишати укриття до сигналу «Відбій повітряної тривоги» небезпечно.
На Львівщині за минулу добу повітряна тривога тривала понад дві години: Максим Козицький
29 квітня 2022
Напередодні сирени один раз сповіщали про повітряну тривогу у Львівській області. Небезпека тривала майже 2,5 години. Це було пов‘язано зі загрозою повітряно-ракетного удару. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Разом з тим, в області розселили ще 250 людей, яких прогнали з дому російські окупаційні дії. Від 24 лютого, за офіційними даними, ми надали прихисток 335 тисячам осіб. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. В Єдиній інформаційній базі даних як внутрішньо переміщені особи від початку великої війни зареєструвались 203 тисячі людей. З них 66 тисяч – діти. Також, як повідомив очільник області, за добу через західний кордон за добу вибули 39 тисяч людей. Кордон на виїзд на переходах у Львівській області перетнули майже 18 тисяч людей. Повернулися в Україну через західний кордон 26 тисяч наших громадян.
Внаслідок влучання ворожої ракети у підстанцію залізниці на Золочівщині постраждалих немає
25 квітня 2022
Сьогодні близько 08:30 год внаслідок ракетного удару стався вибух на тяговій підстанції залізничної станції «Красне» на Золочівщині. Пожежу внаслідок влучання ракети уже загасили. Як повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький, постраждалих, на щастя, нема. Ракети летіли на захід України з південно-східного напрямку, а російські окупанти випустили їх з літаків стратегічної авіації (ймовірно Ту-95). Водночас очільник області розповів, що інформація про вибухи у Яворівському районі, яку активно поширюють деякі телеграм-канали та медіа, не відповідає дійсності! Закликаємо, читайте новини про ситуацію на Львівщині лише з офіційних джерел. Нагадуємо, якщо ви бачите підозрілі літаючі об’єкти, не фотографуйте їх, не знімайте відео і не викладайте у соцмережі. Повідомте про ці об‘єкти в чат-бот у телеграмі «Шось летить» – @rusrocketfly_bot Цей чат-бот створили спеціалісти Львівської ОВА та IT-фахівці спеціально для того, щоб уважні цивільні люди могли також стати Вартовими неба і зробити свій внесок у перемогу України над окупантом. Фото: ілюстративне
На Львівщині за минулу добу двічі сирени сигналізували про повітряну тривогу
24 квітня 2022
За минулу добу в області двічі сирени сигналізували про повітряну тривогу. Як поінформував начальник Львівської ОВА Максим Козицький у першому випадку, за інформацією ПвК Захід, йшлося про ракетну небезпеку через наліт стратегічної авіації росії з акваторії Чорного моря. Друге сповіщення, як повідомили у ПвК Захід та ДСНС, попереджало про ракетну небезпеку з акваторії Чорного моря. «Дякую нашим воїнам протиповітряної оборони за те, що загрози не справдилися»,- зазначив Максим Козицький.
На Львівщині не було сповіщень про повітряну тривогу: як минула доба в області
20 квітня 2022
За минулу добу (з 9 ранку 19 квітня по 9 ранку 20 квітня) на Львівщині не було сповіщень про повітряну тривогу. Доба пройшла спокійно, наскільки це зараз можливо. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Водночас, працівники ДСНС за минулу добу ліквідували 7 пожеж сухостою. Через паліїв знищено 0,4 гектара землі. «Людям, які не можуть вгамуватися, нагадую: вам загрожує не тільки штраф, а й кримінальна відповідальність – позбавлення волі, терміном на 15 років або довічне позбавлення волі, адже спалювання трави в умовах воєнного стану може прирівнюватися до диверсії», - наголосив Максим Козицький. Прихисток надали ще 1871 людині, яка вимушено покинула домівку через обстріли та вибухи, які спричиняє армія рф. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Львівщина прийняла і розселила 323 тисячі людей (ті, хто офіційно зареєструвався). Велика кількість вимушених переселенців поселилась у приватному секторі самостійно. За добу кордон через пункти пропуску у Львівській області виїхали майже 19 тисяч людей. Від 24 лютого – 1 мільйон 702 тисячі осіб. Поліція Львівщини опрацювала 1301 звернення від громадян щодо підозрілих осіб та об'єктів. «Дякую усім, хто допомагає Україні, робить її на крок ближчою до перемоги. Якщо ви хочете допомогти нашій армії фінансово, переказуйте кошти на збір, який я ініціював спільно з благодійним фондом «Крила надії». Будьте впевнені, що ваші внески підуть на потреби наших захисників. Реквізити – за посиланням», - додав Максим Козицький.
На Львівщині тричі сповіщали про повітряну тривогу: як минула доба в області
19 квітня 2022
За минулу добу (з 9 ранку 18 квітня по 9 ранку 19 квітня) на Львівщині 3 рази сповіщали про повітряну тривогу. Були загрози повітряно-ракетних ударів. На щастя, вони не справдились. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. Нагадуємо, якщо ви чуєте звук сирени, отже є небезпека. Негайно йдіть в укриття. Водночас у Львівській області прийняли та розселили ще 2435 вимушених переселенців. Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну на Львівщині прихисток надали 321 тисячі людей. Також значна кількість поселилась у приватному секторі самостійно. Як внутрішньо переміщені особи в ЄІБД зареєструвалось 128 тисяч людей. З них 42 тисячі – діти. Пункти пропуску у Львівській області за добу на виїзд перетнули майже 16 тисяч українців. Від 24 лютого за кордон через пункти пропуску на Львівщині виїхали 1 мільйон 683 тисячі людей. Поліція Львівщини опрацювала понад 1239 звернень про підозрілих осіб, автомобілі чи інші об’єкти. «Дякую усім, хто не покладає рук, продовжує працювати та скеровує зусилля на перемогу України. Разом ми наближаємо цей день», - Максим Козицький.
Керівник львівської СТО розповів про наслідки удару російської ракети
18 квітня 2022
Сьогодні вранці три російські ракети влучили по складських приміщеннях у Львові, які не використовувались, одна – по станції технічного обслуговування. Внаслідок удару загинули 7 людей, 4 з яких – працівники СТО. Як розповів керівник СТО (його ім’я та назва станції не розголошуються з міркувань безпеки), поки неможливо оцінити всі збитки, завдані ракетним ударом, але пошкоджена вся територія СТО, включно з автомобілями, які перебували там. В момент вибуху на території було орієнтовно 20 людей. «Це сталося близько 8:30 – вибухи, прилетів один снаряд на нашу територію. Поки не можу відповісти, яких саме збитків завдано. Вся територія пошкоджена – автомобілі, будівлі, все пошкоджено. Від ударної хвилі все повилітало – двері, вікна, лобові вікна в автомобілях, фари, охоронна будка. Четверо людей загинули на території (СТО – ред.). Троє потерпілих мають осколкові поранення. Один у важкому стані, двох хлопців прооперували. Вік працівників – від 30 до 47 років. Робота зараз зупиниться, наразі неможливо працювати, все не відновиться швидко. Пожежу ліквідували. Пізніше порахуємо, скільки згоріли автомобілів – є такі, що повністю згоріли, є пошкоджені від ударної хвилі», – повідомив керівник СТО. Він також розповів, що з 24 лютого станція на три дні призупинила роботу, але невдовзі відновила її, бо було багато звернень – в тому числі і від внутрішньо переміщених осіб. Спочатку вийшла на роботу частина працівників, а потім вже всі. «Ми перебуваємо на території не військового, а цивільного об’єкта, який постраждав через влучання російської ракети. Це все наслідки агресивних дій зі сторони окупанта». – Додав керівник СТО.
На Львівщині прийняли і розселили 2750 людей, які були вимушені покинути свій дім: ключове за добу
14 квітня 2022
Доба в області минула спокійно, жодного разу не лунала сирена про повітряну тривогу – про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Водночас в області продовжують виявляти паліїв сухої трави, які попри встановлені штрафи, продовжують порушувати закон. Так, за минулу добу рейдові групи у Червоноградському, Дрогобицькому, Яворівському районах та Львівській МТГ спіймали 8 паліїв сухої трави та склали адмінпротоколи. Нагадаємо, що штраф становить від 3 060 до 6 120 гривень для громадян, від 15 300 до 21 420 гривень – для посадових осіб. Окрім того, як зазначив начальник Львівської ОВА, на Львівщині вчора прийняли і розселили ще 2750 людей, які були вимушені покинути свій дім. Від 24 лютого, лише за офіційними даними, в області надали прихисток 311 тисячам переселенців. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі самостійно. «Маємо 11 тисяч облаштованих ліжкомісць у державних та комунальних закладах, 3 тисячі – у приватній сфері. Якщо ви можете розмістити у своїй оселі людей, які вимушені тікати від бойових дій, зголосіться на сайті «Прихисток». Окрім того, кордон на пунктах пропуску у Львівській області перетнули приблизно 19 тисяч людей. Від початку повномасштабного вторгнення через переходи на Львівщині за кордон виїхали 1 мільйон 596 тисяч осіб. Що стосується підозрілих людей та об’єктів, поліція опрацювала 1475 звернень від громадян. Спокійного дня усім! Слава Україні!», - зазначив Максим Козицький.
Напередодні у Львівській області була загроза ракетного удару з території росії
11 квітня 2022
Напередодні на Львівщині сирени сповіщали про повітряну загрозу лише раз. Була загроза ракетного удару з літаків стратегічної авіації з території росії. Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. «Служби роблять все, щоб оперативно інформувати про загрозу. Наші воїни на всіх фронтах стоять надійним щитом для нас. Завдання мирних жителів – дотримуватись інструкцій під час повітряної тривоги. Це рятує життя», - наголосив очільник ЛОВА. Розселили на Львівщині ще 800 осіб. Від початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну – 301 тисячу. Значна кількість людей поселилась у приватному секторі області самостійно. На всіх переходах Львівщини кордон на виїзд за добу перетнули понад 19 тисяч осіб. «Ми б'ємось за те, чому нема ціни у всьому світі, — за Батьківщину». – Писав десятки років тому Олександр Довженко. Ми не «визволителі» на чужій землі. Ми знаємо за що боремось. Наша перемога уже близько!», - додав Максим Козицький.
Жодного разу не лунала сирена, не було загроз з повітря: як минула доба в області
7 квітня 2022
Минула доба (з 9 ранку 6 квітня по 9 ранку 7 квітня) в області пройшла спокійно, наскільки це зараз можливо. Жодного разу не лунала сирена, не було загроз з повітря. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Однак сьогодні, 7 квітня, в 11:16 отримали сповіщення про повітряну тривогу. Не забувайте, що коли лунає сирена, є загроза. Необхідно негайно перейти в укриття чи інше безпечне місце. Бережіть себе, нам ще відбудовувати сучасну та процвітаючу країну!», - зазначив Максим Козицький. «Окрім того, на Львівщині підрозділи ДСНС знову гасять пожежі сухостою. Палії відновили свої диверсії. Вчора ліквідували 6 пожеж у Дрогобицькому, Золочівському, Львівському, Стрийському та Яворівському районах. Вогонь знищив понад 3000 квадратних метрів сухої трави та чагарників. Нагадую, за скоєне паліїв можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності. Щодо ситуації з внутрішньо переміщеними особами: прийняли та розселили понад 1800 людей, які були вимушені покинути домівки через атаки російських військових. Від початку повномасштабного вторгнення на Львівщині дали прихисток 289 тисячам людей. Ще приблизно стільки ж поселились самостійно у приватному секторі», - повідомив Максим Козицький. Він також додав, що для осіб з числа ВПО на Львівщині є ще 17 тисяч облаштованих місць у державних та комунальних закладах області, майже 3 тисячі – у приватній сфері. Через західний кордон з України за добу виїхали 36 тисяч осіб. З них приблизно 19 тисяч через пункти пропуску у Львівській області. В нашу державу за добу через переходи західного кордону повернулись 21 тисяча громадян. У поліції опрацювали 1389 звернень щодо підозрілих людей, автівок та об’єктів.