В Україні створили бот для організації евакуації населення
Заступник міністра внутрішніх справ Ігор Бондаренко повідомив, що наразі запроваджено офіційний телеграм бот @Evacuation2022_bot та сайт підтримки https://evacuation2022.com для організації евакуації населення.
Крім того, за допомогою бота можливе надання гуманітарної допомоги у зонах бойових дій, а також тимчасово окупованих територіях.
«Запроваджуємо важливий спільний проєкт. Наразі створено телеграм бот та сайт, за допомогою яких кожен охочий може дізнатись всю наявну інформацію про евакуацію населення із зон бойових дій, а також отримати гуманітрану або медичну допомогу», – зазначив заступник міністра внутрішніх справ.
Довідково. Проєкт реалізовано спільними зусиллями Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Міністерства внутрішніх справ, разом з Координаційним центром органів місцевого самоврядування Української асоціації районних та обласних рад.
Новини за темою
«Нам нарешті вдалося розпочати евакуацію людей з «Азовсталі»», - Президент України
2 травня 2022
У вчорашньому вечірньому зверненні Президента України Володимир Зеленський повідомив, що нарешті вдалось розпочати евакуацію людей з «Азовсталі», що в Маріуполі. Після багатьох тижнів переговорів, після багатьох спроб, різних зустрічей, людей, дзвінків, країн, пропозицій. Нарешті! Не було жодного дня, щоб ми не пробували знайти таке рішення, яке забезпечить порятунок наших людей. Вперше за всі дні війни запрацював цей життєво необхідний коридор. Вперше було дві доби припинення вогню на цій території. Вдалося вивезти вже понад сто цивільних – передусім жінок, дітей, які рятувалися від бойових дій саме там, саме на «Азовсталі». Враховуючи всі складнощі процесу, перші евакуйовані прибудуть у Запоріжжя сьогодні вранці. Сподіваюся, що завтра також будуть дотримані всі необхідні умови, щоб продовжити вивозити людей із Маріуполя. Плануємо розпочати о восьмій ранку. Організація таких гуманітарних коридорів – це один з елементів переговорного процесу, який триває. Він дуже складний. Але хоч би як було складно, вдалося врятувати понад 350 тисяч людей із районів бойових дій. Ми вдячні всім партнерам, хто надсилає світу й росії такі важливі, потужні сигнали підтримки України, відвідуючи нашу столицю в цих умовах і в такий складний час.
Укрзалізниця з початку війни евакуювала за кордон пів мільйона людей
20 квітня 2022
Укрзалізниця з початку війни евакуювала за кордон пів мільйона людей. Найбільше пасажирів виїхало до Польщі. Також компанія вже фіксує збільшення попиту на зворотні рейси. Так, з 1 по 9 квітня до України з Польщі залізницею повернулося поїздами 4 тисячі людей, тоді як з 10 по 18 квітня на 50% більше — 6 тисяч пасажирів. У той же час у зазначені періоди у зворотному напрямку прямувало по 10 тисяч пасажирів. Крім Польщі, аби убезпечити себе та свої сім’ї, українці виїжджали до Словаччини, Угорщини та Чехії. Наразі Укрзалізниця пропонує рейси до Перемишля, Варшави, Хелма, Будапешта, Захоні та Кошице, Відня та Ісакчі. Як повідомлялося раніше, Державна прикордонна служба України подовжила можливість перетину кордону за внутрішнім паспортом громадянина України. Після завершення бойових дій Укрзалізниця організує маршрути для повернення українців до своїх домівок. Нагадаємо, що більшість залізничних адміністрацій країн ЄС запровадила для українців безкоштовний проїзд своїми поїздами. Це стосується дітей віком до 18 років, жінок, чоловіків старше 60 років та чоловіків від 18 до 60 років з інвалідністю.
На Львівщину евакуювались юні вихованці будинку дитини із зони воєнних дій
14 квітня 2022
До Львова прибули ще 85 дітей, котрих евакуювали через воєнні дії на території України. Вони – вихованці будинку дитини із Запорізької області. Разом з дітьми приїхали також їхні супроводжувачі. Евакуйовані дітки дошкільного віку – від 0 до 5 років. Дітей поселили у Львові та в одному із закладів Львівщини. Станом на зараз у Львівській області в 25 закладах знайшли прихисток близько тисячі дітей. Серед них, як немовлята, так і діти старшого шкільного віку, яких евакуювали з Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Київської, Чернігівської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. «Також на території області перебуває 12 дитячих будинків сімейного типу та 6 прийомних сімей (95 дітей), які прибули із зони проведення бойових дій»- зазначив начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис. Для того, щоб доставити діток з вокзалу до дитячих закладів, управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА надало автобуси.
Меморандум про порозуміння: міжнародна організація забезпечить евакуацію людей з гарячих точок України
1 квітня 2022
Сьогодні Львівська обласна військова адміністрація, в особі заступника Віталія Загайного та Humanitarian Aid & Rescue Project (HARP), в особі начальника операційного відділу Брета Веліковича уклали між собою Меморандум про порозуміння. Львівщина – це регіон, куди найбільше евакуйовують людей з населених пунктів, де точаться активні бойові дії. Саме для безпечної евакуації дітей та незахищених верств населення з небезпечних місць до безпечного притулку в межах України чи за кордоном сторони уклали цей Меморандум. «Наша організація займається евакуацією людей з різних гарячих точок вже більше 10 років. Ми – це команда, яка складається з перевірених часом людьми, самовідданих професіоналів, які дбають за безпеку незахищених категорій населення, що потерпають від будь-якого роду небезпеки, війни. Найважче у нашій роботі – слухати історії людей, розуміти, що їм вдалось пережити. В HARP готові братися до справи вже зараз. Тому від Львівської адміністрації потребуємо перелік найнеобхіднішого в плані гуманітарної допомоги. Разом з цим ми будемо співпрацювати у сфері евакуації», - розповів Брет Велікович. Організація HARP вже місяць перебуває в Україні і за цей період вдалось евакуювати понад 300 людей до більш безпечних місць тут чи за кордон, наприклад в Молдову. Зокрема, це стосується пенсіонерів чи осіб з інвалідністю, сімей з дітьми. Зараз вони зосереджені на евакуації людей з Маріуполя. Як зауважив Брет Велікович, досвід евакуації паліативних дітей в представників HARP також є. HARP допомагатиме фінансувати безпечний притулок для вищевказаних категорій населення під час евакуації, адже вони співпрацюють з багатьма іноземними донорами. «Ситуація в Україні загострюється з кожним днем. Зараз ми можемо розраховувати на підтримку низки міжнародних організацій, які опікуються дітьми, забезпечують їхню евакуацію з гарячих точок. Як показує досвід, ми не завжди можемо скористатися гуманітарними коридорами, адже окупанти не дотримуються домовленостей. Тому саме допомога з боку HARP дасть нам змогу евакуювати групи людей навіть приватним транспортом з небезпечного середовища в безпечне», - зазначив Віталій Загайний. До слова, HARP постачає медикаменти та гуманітарну допомогу в регіони найактивніших бойових дій – Харків, Київ, Херсон та забезпечує аптечками Збройні Сили України.
«Діти, яких евакуювали за кордон через Львівщину обов’язково повернуться додому», - Володимир Лис
8 березня 2022
Від початку вторгнення росії на територію України, активно почали евакуйовувати дітей-сиріт, дітей зі спецзакладів та інтернатів. Окремі групи виїжджають через Львівську область за кордон. «Ми маємо інформацію, що деяким дітям з України, які виїхали закордон, надали статус біженця. Це неприпустимо, бо дитина може мати офіційних представників, батьків, але через обставини змушена була шукати прихисток в іншому місці. Наш обов’язок, щоб кожна дитина повернулась в Україну», - начальник служби у справах дітей Володимир Лис. В останні кілька днів почастішали випадки евакуації дітей без супроводу дорослих. Лише за минулі два дні на Львівщині зафіксували 6 таких дітей. Тож, якщо ви помітили неповнолітню дитину, прохання звертатись до служби у справах дітей або в поліцію за номером «102». Читати також: «Дорога з Лисичанська тривала 2 доби»: як на Львівщині зустрічають евакуйованих діток з різних областей. Організованими групами в область продовжують прибувати діти, віком від 0 до 17 років. Найближчими днями Німеччина прийме до себе майже 40 дітей зі спеціалізованого будинку дитини, які потребують паліативної допомоги. До області евакуювали також групу немовлят з Сєверодонецька віком до 4 років. Зараз Львівщина готова прийняти ще близько тисячі дітей. Володимир Лис також повідомив, що немає спрощеної системи усиновлення дітей, які прибувають з різних областей. Подружжя може лише тимчасово доглядати за дитиною. Пам’ятаємо, якщо дитина приїхала без супроводу дорослих, це не означає, що вона сирота. Усі розуміємо, що у час війни не усі батьки мають змогу залишити свій регіон.
Найбільша за чисельністю населення буде Львівська ОТГ
22 липня 2020
За чисельністю мешканців громад найбільшою буде Львівська міська ОТГ, до складу якої, окрім звичних Винник, Брюхович і Рудно, увійшли 5 місцевих рад Жовківщини і по одній раді Яворівщини і Пустомитівщини. На 1 січня 2020 року чисельність мешканців Львівської ОТГ становить 783,1 тис.чол. або 31 % від усіх мешканців області. Більш як 50 тис. мешканців проживають на території Дрогобицької (122,9 тис.чол.), Стрийської (99,5), Червоноградської (90,2), Сокальської (52,6), Яворівської (52,5) і Новояворівської (51,6) об’єднаних громад. Найменш населеною в області стала Заболотцівська ОТГ – 6,3 тис.чол. Менше 10 тис. мешканців проживають також у Гніздичівській (7,2 тис.чол.), Поморянській (7,5), Оброшинській (7,6), Тростянецькій (8,0), Підберізцівській (8,2), Сокільницькій (8,4), Великолюбінській (9,5), Мурованській (9,6) та Глинянській (9,7) громадах. До речі, при загальнообласному зменшенні чисельності мешканців порівняно з 1 січня 2019 року на 9,9 тис.чол., в 12 наших нових громадах ця динаміка є позитивною. Це Оброшинська, Солонківська, Мурованська, Підберізцівська, Сокільницька, Давидівська, Зимноводівська, Куликівська, Новояричівська, Новояворівська, Щирецька і Львівська.
15% населення Львівщини отримують житлову субсидію
8 жовтня 2018
Станом на 5 жовтня в області одержують житлову субсидію 123 403 сімей (домогосподарство), що становить 15 % населення області. Окрім того, до органів соціального захисту населення звернулось 116 466 одержувачів житлової субсидії за компенсацією частини невикористаної субсидії за економе споживання електричного та газового індивідуального опалення на загальну суму 72, 2 млн. грн. Для уникнення черг залучатимуть усіх соціальних працівників. Зазначимо, що термін подання заяви на компенсацію частини невикористаної субсидії завершиться 1 листопада. Виплата компенсації буде проводиться одержувачам впродовж листопада-грудня шляхом перерахунку коштів на банківські рахунки та поштові відділення, які були зазначені у заявах одержувачів. Для одержувачів субсидій, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, субсидія буде автоматично перерахована на опалювальний період з 16 жовтня по 15 квітня включно. Для одержувачів, які використовують центральне опалення – з дня прийняття рішення органу місцевого самоврядування дати початку (закінчення) опалювального періоду. Однак, для окремих сімей з 1 травня призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім'ї таких осіб).