Вакцини "Comirnaty" та "Moderna" прибули на Львівщину
Сьогодні на Львівщину доставили вакцини проти коронавірусної інфекції: "Comirnaty" (5 850 доз) та "Moderna" (2 000 доз).
Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис, більше року тому, коли вперше на Львівщині застосували вакцину від COVID-19, це був час, коли попит перевищував потенціал. Люди хотіли захиститись від цієї страшної хвороби. Імовірність того, що навіть легкий випадок COVID-19 переросте в довготривалий виснажливий стан, знижувала повна вакцинація.
«В теперішній складній ситуації ми все ще намагаємось контролювати пандемію та робити все, аби громадяни не відчували потреби в вакцинах. Як відомо з історії, війна це найкращий друг інфекційних захворювань», - наголосив Орест Чемерис.
Тож всіх охочих, які ще не отримали свою дозу захисту, осіб, які вимушено прибули з інших областей, закликають провакцинуватись на Львівщині.
Нагадаємо, що щеплення від ковіду можна отримати у закладах охорони здоров'я області, попередньо звернувшись до сімейних лікарів. Окрім того, нагадуємо перелік пунктів щеплень, розташованих найближче до державного кордону - інформація тут.
Від початку пандемії у Львівській області COVID-19 підтвердили у 306 335 осіб. Померлих – 6669 людей. Одужали від коронавірусної інфекції – 297 293 особи. За минулу добу ковід виявили у 45 мешканців області.
Новини за темою
На Львівщину прибули понад 30 тисяч доз вакцини «Comirnaty»
28 квітня 2022
На Львівщину надійшла чергова партія вакцини від Covid-19 «Comirnaty» («Pfizer») у кількості 31 590 доз. Це інноваційна вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про дію, склад та використання "Comirnaty" – за посиланням. Нагадаємо, що отримати щеплення від Covid-19 можна у закладах охорони здоров’я Львівщини, попередньо звернувшись до сімейного лікаря у поліклініці для запису на вакцинацію. Центри масової вакцинації населення припинили свою роботу з початком повномасштабної війни росії проти України. «Вакцини є основоположною стратегією профілактики захворювань, які мають значний вплив на здоров’я населення. Найважливішим завданням є підтримувати широку програму вакцинації та підтримувати належний рівень охоплення протягом тривалого часу для досягнення ефективного контролю захворювань, які можна запобігти вакцинацією. Ця пандемія ще не закінчилася і вкрай важливо використовувати доступні дози, щоб захистити якомога більше населення. Ситуація в країні, пов’язана із страхом людей покинути свої домівки, економічними труднощами, нестачею людських ресурсів, прискорила зниження рівня вакцинації. Необхідно працювати над поверненням швидкого темпу вакцинації, надавши йому високий пріоритет», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис.
На Львівщину доставили 2 тисячі доз вакцини «Moderna»
31 березня 2022
Сьогодні Львівщина отримала чергову партію вакцини «Moderna». Зокрема, найшло 2 тисячі доз. Щеплення від ковіду можна отримати у закладах охорони здоров'я області, попередньо звернувшись до сімейних лікарів. Окрім того, нагадуємо перелік пунктів щеплень, розташованих найближче до державного кордону - інформація тут. «На тлі війни пандемія коронавірусу може мати певні шанси на відновлення. Недотримання карантинних обмежень потенційно може призвести до нових спалахів. COVID-19 не потребує додаткових закликів, він достатньо швидко знаходить шляхи для передачі. Неможливо передбачити, як поведе себе вірус під час даної ситуації в нашій країні, тому варто захистити себе та своїх близьких», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Нагадаємо, також вчора на Львівщину доставили 5850 доз вакцини «Comirnaty» та 2000 доз вакцини «Moderna».
Львівщина отримала чергову партію вакцини «Comirnaty/Pfizer-BioNTech»
8 лютого 2022
Львівщина отримала майже 20 тисяч доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про вакцину – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 2 018 008 щеплень, з них 1 045 932 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). "Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити все одно потрібно. Хоча в людей, котрі одужують від COVID-19, може виробитися природний імунітет до вірусу та поки невідомо, як довго і наскільки добре він захищатиме. Вакцини забезпечують надійніший захист, тому виберіть для себе зручне місце: прийдіть і провакцинуйтеся!", - зазначив директор департаменту охорони здоров'я Орест Чемерис. Крім того, варто наголосити, що для ефективної боротьби з пандемією важливо забезпечити саме масову вакцинацію, в межах якої буде імунізовано принаймні 80% населення, щоб обмежити циркуляцію вірусу й виникнення нових хвиль і спалахів захворюваності. При цьому, згідно з даними ВООЗ, для формування колективного імунітету має бути провакциновано аж 95% населення, адже лише при досягненні таких показників можна сподіватися на появу колективного імунітету. Це зі свого боку дасть можливість обмежити поширення вірусу та його подальші активні мутації. Додамо, що щеплення вакциною «Комірнаті» можна отримати у пунктах щеплення, попередньо звернувшись до сімейного лікаря, та у центрах вакцинації. З графіком роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня можна ознайомитися за посиланням.
На Львівщину прибули 4 тисячі доз вакцини «Модерна»
28 січня 2022
Сьогодні в область доставили 4000 доз мРНК-вакцини «Модерна». Їх розповсюдять у всі пункти щеплення та центри вакцинації. Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією «Moderna» спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. «Деякі мутації COVID-19 можуть уникати певної частини нашої імунної відповіді, однак не всіх. Бустерна чи додаткова вакцинація може покращити ті частини нашої імунної відповіді, яких саме не може уникнути вірусний варіант. Проте, помірне охоплення населення вакцинацією дозволяє вірусу мутувати у нові штами, тим самим роблячи нас вразливими», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років здійснили понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізували її навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19. Вакцини мРНК є безпечними та не можуть змінити ДНК людини. Детальніше про дію вакцини «Модерна» - за посиланням. На Львівщині вже провели 1 979 738 щеплення, з них вакциною «Moderna» - 208 036 щеплень.
Чергова партія вакцини «Moderna» прибула на Львівщину
19 січня 2022
В область доставили 5 тисяч доз мРНК-вакцини, розробленої фармацевтичною компанією «Moderna» спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (США). Мета вакцини полягає у створенні шипоподібного білка оболонки коронавірусу в організмі людини. Імунна система розпізнає їх як чужі речовини і виробляє імунітет до них. Таким чином, людина має певний захист при зустрічі зі справжнім вірусом. «Вакцини дали нам надію, що пандемію COVID-19 незабаром можна взяти під контроль. У багатьох країнах нові штами викликають занепокоєння, адже існує ймовірність проривних інфекцій. Зараз нові варіанти це основне джерело поширення вірусу, яке може уникати імунного захисту, що призводить до повторного зараження людей. Проте, вакцинація все ще є найкращим способом запобігти серйозному захворюванню на COVID-19 — незалежно від варіанта. У ситуації з коронавірусом, будь-який імунітет краще, ніж його відсутність. Вакциновані матимуть певний захист, що зменшить ризик розвитку ускладнень та летальних випадків. Тому необхідно вакцинуватись, а також отримати додаткову чи бустерну дозу, аби мати хороший захист, навіть перед обличчям нового штаму», - зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. На Львівщині вже провели 1 941 052 щеплення, з них 939 217 осіб отримали повний курс вакцинації, ще 105 людей про вакциновано додатковою дозою та 5151 – бустерною. Вакциною «Moderna» проведено 204 338 щеплення.
На Львівщину прибули 17 тисяч доз вакцини «Модерна»
10 грудня 2021
Сьогодні в область доставили 17 000 доз мРНК-вакцини «Модерна». Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. Цю партію використовуватимуть і в центрах вакцинації, і в пунктах щеплень. "Упродовж сучасної історії вакцини завжди були рутинною частиною профілактичної медичної допомоги і їх сприймали як належне. Новонародженим, дітям шкільного віку, дорослим робили щеплення від усіх небезпечних хвороб. Таким чином ці недуги вдалось подолати або взяти під контроль. Пандемія коронавірусу зробила свій вагомий внесок у розвиток вакцин, допомогою яких зараз багато хто нехтує. І якщо наше здоров’я та життя під загрозою єдиною найефективнішою стратегією виходу з небезпеки є вакцинація", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Вакцина «Модерна» має у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка допомагає організму створювати шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини для боротьби з ним. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з’явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років було здійснено понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізовано її було навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19. Вакцини мРНК є безпечними та не можуть змінити ДНК людини. Станом на сьогодні в області провели 1 734 142 щеплення, з них 182 837 – вакциною «Модерна».
Понад 70 тис доз вакцини «Комірнаті» надійшли на Львівщину
10 листопада 2021
Львівщина отримала 70 200 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Нагадаємо, що це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Детальніше про вакцину – за посиланням. Зазначимо, ця вакцина визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також саме нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. На Львівщині станом на сьогодні проведено загалом 1 263 902 щеплень, з них 580 113 – вакциною «Комірнаті» (Пфайзер). "Велика кількість хворих, збільшення госпіталізованих осіб, заповненість лікарень, час, який вимірюється лише хвилинами - це ті страхіття, якими ми живемо зараз. Вакцинація це не просто відповідальність, це спосіб повернути наше життя: вільні подорожі до будь-якої країни, вільний доступ до відвідування закладів культури та освіти, вільне спілкування з близькими та друзями, вільний від пандемії світ. Зараз, як ніколи раніше, ми повинні вживати всіх заходів, які можуть допомогти пом’якшити пандемію. Необхідно зрозуміти, що зустрітись з вірусом, коли ви вакциновані набагато безпечніше для вас, ніж коли ви захворієте, не маючи жодного захисту", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Додамо, що щеплення вакциною «Комірнаті» можна отримати у пунктах щеплення, попередньо звернувшись до сімейного лікаря, та у центрах вакцинації. З графіком роботи центрів вакцинації на Львівщині цього тижня можна ознайомитися за посиланням.
Нову партію вакцини "Comirnaty" доставили на Львівщину
7 листопада 2021
В область прибула чергова партія вакцини "Comirnaty", у кількості 72 540 доз. Йдеться про мРНК-вакцину, розроблену німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Після введення вакцина потрапляє в клітини та вчить імунну систему розпізнавати білок, до якого потрібно виробляти антитіла. Таким чином, організм створює захист в разі зустрічі зі справжнім вірусом. Про це повідомили у департаменті охорони здоров'я Львівської ОДА. "Не варто нехтувати здоров’ям та відкладати цю справу, у вірусу не має вагань. Хіба недостатньо переваг записали на свій бік вакцини, хіба не достатньо досвіду вакцинації у містах, де провакциновано більше ніж 70% населення, хіба не достатньо аргументу, що вони рятують життя! Легковажність та безвідповідальність довели ситуацію, де ми є зараз. Захист від щеплення формується на 14 день після другої дози вакцини. Ніколи не пізно рухатись вперед, але інколи важко зрушити з місця" - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров'я. Він також додав, що на Львівщині є достатня кількість вакцин проти коронавірусної інфекції. Потрібно лише прийти у найближчий до вас пункт щеплення чи центр вакцинації у зручний час та отримати свій захист. Нагадаємо, за увесь час у Львівській області COVID-19 підтвердили у 191 184 осіб, з них померлих – 4766 людей. Станом на зараз проведено щеплень - 1 221 702 з них вакциною "Comirnaty" - 554 499.
Львівщина отримала чергову партію вакцин «Comirnaty»
30 жовтня 2021
Сьогодні в область доставили 45 630 доз мРНК-вакцини «Comirnaty». Над розробкою цієї вакцини працювала німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. «В області є достатня кількість вакцин, необхідне лише бажання прийти та провакцинуватись. Для цього на Львівщині створені 188 пунктів щеплень та 28 центрів вакцинації населення. З часу першої розробки, завдяки вакцинам досягнуто великих успіхів у запобіганні та контролі хвороб, тому наявність вакцин під час еволюції пандемії коронавірусу це вагома перевага. Однак, щоб вакцини забезпечували безпеку цілих спільнот, їх має використовувати велика частина населення. І зараз вагання щодо вакцинації є однією з основних загроз подолання пандемії та її наслідків. Щеплення рятує життя, вірус його забирає. Вибір очевидний», - зазначив директор департаменту Орест Чемерис. Нагадаємо, що за минулу добу в області захворіло 1880 осіб, 350 госпіталізували. Найбільше хворих виявили у Львівському, Червоноградському та Стрийському районах. На даний час, у лікарнях області знаходиться 3131 особа, таким чином завантаженість лікарень становить 63,88%. Досить складна ситуація спостерігається у Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні, Стебницькій міській лікарні, Кам'янка-Бузькій лікарні, Новояворівській районній лікарні 1 імені Юрія Липи, Перемишлянській лікарні, Жовківській лікарні, Самбірській лікарні та Буській лікарні. Загалом на Львівщині станом на сьогодні провели 1 092 465 щеплень (з них – 443 080 другою дозою).
Львівщина отримала понад 40 тисяч доз вакцини «Comirnaty» (Pfizer)
28 жовтня 2021
Львівщина отримала ще 46 800 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Зазначимо, вакцина «Comirnaty» визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також нею рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. Детальніше про дію і склад вакцини можна дізнатися – за посиланням. Вакцину «Comirnaty» використовують для щеплень у центрах вакцинації та у пунктах щеплень Львівщини. "Життя в часи пандемії змусило нас стати частиною соціально-психологічного експерименту, ми зіткнулись з карантинними обмеженнями, важкими періодами завантаженості лікарень, тяжкими наслідками хвороби, але ще однією проблемою стала відмова або відкладення вакцинації. І поки ми всі не провакцинуємось, доти вірус продовжуватиме вбивати десятки тисяч людей у всьому світі. Вакцини є основною стратегією боротьби з Covid-19!", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис. Додамо, що вакциною «Комірнаті» на Львівщини проведено найбільше щеплень – 456 000 з 1 049 549.
Львівщина отримала чергову партію вакцини Комірнаті
23 жовтня 2021
Львівська область отримала ще 46 800 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Інформують у департаменті охорони здоров’я Львівської ОДА. «Наша область повністю забезпечена вакцинами, тому зараз не час розслаблятись у боротьбі з COVID-19. Сповільнення темпів вакцинації або відмова від нього - це два кроки назад у прогресі, який ми досягнули! Необхідно максимально використати шанс наявності вакцин. Адже, завдяки зробленим щепленням люди є захищеними та мають змогу займатися тим, чим не могли до прикладу у минулому році»,- розповів керівник департаменту Орест Чемерис. Як він зазначив у зв'язку зі зростанням рівня захворюваності в області є відчутне збільшення кількості провакцинованих осіб. «Це потрібно продовжувати робити для того, щоб суспільство було безпечнішим і повернути життя, яке в нас було до пандемії. Вакцинація – це можливість зберегти здоров’я та життя!", - зазначив Орест Чемерис.
Чергова партія вакцини "Comirnaty" надійшла у Львівську область
21 жовтня 2021
Львівщина отримала ще 22 230 доз вакцини «Comirnaty» від «Pfizer-BioNTech». Це - мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer». Зазначимо, вакцина «Comirnaty» визнана у країнах Європи та Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також нею в окремих випадках рекомендують вакцинувати дітей віком від 12 років. Детальніше про дію і склад вакцини – за посиланням. Вакцину «Comirnaty» використовують для щеплень у центрах вакцинації та у пунктах щеплень Львівщини. «Зрозуміло, що ми стикнулися з тим, з чим раніше ніхто з нас не стикався і це пояснює опір деяких людей до вакцин проти COVID-19. Проте більше півтора року - це достатньо часу аби засвоїти уроки. Якщо вакцина запобігає хворобі та не дає вам померти - варто скористатись такою можливістю! Тому вкотре закликаю прийти і провакцинуватися!", - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.