“З квітня заклади культури та мистецтв Львівщини продовжать роботу у новому форматі”, - Іван Собко

31 березня 2022р, Новини. Департамент з питань культури, національностей та релігій, Прес-служба ОДА

З 1 квітня заклади культури Львівщини повертаються до звичного, на скільки це можливо в умовах війни, режиму роботи. Про це розповів заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

“Від початку повномасштабного російського вторгнення заклади культури Львівщини не припиняли своєї роботи, а просто змінили її формат відповідно до умов, які диктує реальність. Наші бібліотеки, театри та народні доми стали волонтерськими осередками та центрами допомоги для внутрішньо переміщених осіб, а також прихистком для людей, які втікають від війни. Та попри все, у діячів культури своя важлива місія - додавати сил українським захисникам, піднімати їх бойовий дух, надихати український народ та лікувати наші душі мистецтвом. Тому у війні з російським агресором, де ми боремося за нашу землю, за нашу свободу, за нашу гідність і незалежність, оборону повинен тримати і культурний фронт. Отож повертаємося до звичного, наскільки це можливо в умовах війни, режиму роботи”.

Відтак, з першого квітня на Львівщині розширять формат роботи театрально-концертні установи, музеї та заповідники. Зокрема, Львівська національна опера, Львівський національний театр ім. М. Заньковецької, Львівська національна філармонія ім. М. Скорика, Львівський театр ляльок, Театр ім. Ю. Дрогобича.

Продовжують приймати відвідувачів і Державні  історико-культурні заповідники “Тустань” та “Нагуєвичі”, а також скансен “Музей народної архітектури та побуту у Львові ім. К. Шептицького.

З 26 березня відновили прийом відвідувачів і відділи Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Возницького музеї- заповідники «Підгорецький замок», «Жовківський замок»,«П'ятничанська вежа».

Команда Львівського музею історії релігії регулярно організовує тематичні  екскурсії про релігійне життя Львова, екскурсії підземеллями музею та  розважально-пізнавальні квести для дітей вимушено переселених осіб.

У департаменті з питань культури, національностей та релігій ЛОВА зазначають, що ті заклади культури, де тимчасово проживають переселенці, також частково відновлюють роботу. Наприклад, у Львівському театрі ляльок та у Театрі ім. Ю. Дрогобича окремі кімнати виділили для внутрішньо переміщених осіб, а в інших приміщеннях ставлять вистави.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook