102 кримінальних провадження за підробку документів для уникнення мобілізації: статистика з 24 лютого

1 квітня 2022р, Новини. Прес-служба ОДА

Від початку збройної агресії росії проти України, від 24 лютого, дізнавачі та слідчі поліції Львівщини розпочали 102 кримінальних провадження за фактами підроблення документів, які дозволяють уникнути мобілізації у Збройні сили України з метою в подальшому виїхати за межі держави та  за фактами незаконного переправлення осіб через державний кордон України. Про це інформують у Головному управлінні Нацполіції Львівської області.

У 41 такому кримінальному провадженні досудові розслідування завершені, обвинувальні акти скеровані на розгляд суду. 

Так, дізнавачі відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.5 ст.27 ч.1 ст.358 (Пособництво у підробленні офіційного документа) Кримінального кодексу України та за ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документу) Кримінального кодексу України. 

Як встановили правоохоронці, 32-річний мешканець Тернопільської області надав свої анкетні дані для виготовлення підробленого тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, у яке були внесені відомості про непридатність до військової служби та зняття з військового обліку, що, у свою чергу, надає право на виїзд за межі України у період дії воєнного стану та звільняє від мобілізації на службу до Збройних Сил України. За таку «послугу» чоловік заплатив 12 тисяч гривень. Це підроблене посвідчення 20 березня чоловік пред’явив інспектору прикордонної служби на переході «Шегині» під час спроби перетину державного кордону України з Республікою Польща. Прикордонники виявили, що документ має ознаки підроблення та повідомили про подію поліцейських. Обвинувальний акт скерували на розгляд суду. Максимальне покарання, що загрожує підозрюваному, – обмеження волі на строк до двох років. 

Також завершене досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ч.5 ст.27 ч.1 ст.358 (Пособництво у підробленні офіційного документа) Кримінального кодексу України та за ч.1, ч.4 ст.358 (Використання завідомо підробленого документу) Кримінального кодексу України.

Як встановили дізнавачі відділення поліції №1 Яворівського районного відділу поліції, 20-річний мешканець міста Києва за винагороду у сумі 2 тисячі доларів США виготовив підроблений офіційний документ - тимчасове посвідчення військовозобов’язаного з відміткою про визнання непридатним до військової служби та з виключенням з військового обліку за станом здоров’я для жителя міста Харків віком 31 рік. 16 березня харків’янин пред’явив цей підроблений документ інспектору прикордонної служби на переході «Краковець» під час спроби перетину державного кордону України з Республікою Польща. Як і в попередньому випадку, інспектор, який виявив документ з ознаками підроблення, повідомив про подію поліцейських. Обвинувальний акт скерували на розгляд суду. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – обмеження волі на строк до двох років. 

Фото ілюстративне.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook