Франція передасть аграріям Львівщини насіннєву картоплю
Аграрії Львівщини очікують на гуманітарний вантаж з Франції. Йдеться про близько 100 тонн насіннєвої картоплі, яку передадуть місцевим сільгоспвиробникам.
Про це сьогодні говорили під час зустрічі заступника начальника Львівської ОВА Віталія Загайного та радника з питань культури та співробітництва посольства Франції Олів’є Жако.
Львівська область стане першим регіоном в Україні, куди передадуть картоплю.
«Україна та Франція – це дві великі аграрні країни. Зараз у цілому світі є побоювання щодо продовольчої безпеки. Це означає, що допомога Україні в галузі сільського господарства також стає пріоритетом для Франції. Наш перший гуманітарний вантаж з картоплею складає 4 фури, які найближчим часом отримає Львівщина», - зазначив Олів’є Жако.
Він також додав, що місцеві громади Франції постійно передають кошти на гуманітарну допомогу Україні в різних сферах завдяки Міністерству закордонних справ.
«Зараз будь-яка підтримка України надзвичайно важлива. Це стосується також агропромислової галузі, адже Львівщина зараз повинна забезпечити продовольчу безпеку чи не усієї країни. Ми дякуємо за пропозицію Франції та допомогу, яку вона постійно скеровує нашій країні. Надалі спільно з департаментом АПК ми опрацюємо потреби наших сільгоспвиробників в різного виду обладнанні та передамо їх французькій стороні», - зауважив Віталій Загайний.
Департамент агропромислового розвитку ЛОВА та Львівська аграрна палата в межах укладеного Меморандуму забезпечать передачу насіннєвої картоплі до кінцевих бенефіціарів. Її отримають близько 20 малих сільськогосподарських господарств, які вирощують картоплю на площі не більш ніж 3 гектари.
Новини за темою
Гуманітарні штаби Червоноградського району отримали 600 тонн допомоги від європейських країн
11 травня 2022
У цей непростий для України час Червоноградський район, як і вся Західна Україна, активно допомагає фронту гуманітарною допомогою та приймає в себе людей з тимчасово окупованих територій. В кожній територіальній громаді району продовжують функціонувати гуманітарні штаби. За цей час волонтери прийняли понад 600 тонн продуктів, одягу, засобів гігієни, ліків від країн-донорів, а це Польща, Німеччина, Італія, Нідерланди, США, Швеція, Великобританія та інші. Майже 600 тонн відправили у Київ, Іловайськ, Ірпінь, Житомир, Миколаїв, Краматорськ, Попасну, Лисичанськ, Чернігів, Охтирку, Вознесенськ, Суми, Харків, Маріуполь, Бучу та у військові госпіталі. Також хочемо зазначити, що в перші дні війни Червоноградській районній військовій адміністрації вдалось залучити до співпраці Львівську організацію товариства Червоного Хреста України. На сьогодні вони активно допомагають пунктам видачі гуманітарної допомоги внутрішньо переселеним особам, амбулаторіям та лікарням району, а також нашим місцевим сім’ям, які такої допомоги потребують. Щиро вдячні кожному, хто причетний до будь-якої підтримки і діяльності гуманітарних штабів та волонтерської роботи.
На Львівщині профінансували перші заявки по Комплексній програмі підтримки та розвитку аграрного бізнесу
10 травня 2022
Департамент агропромислового розвитку здійснив перший транш фінансової підтримки аграріям в межах реалізації Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області в сумі 468,4 тис. грн. П’ятьом суб’єктам підприємництва відшкодували вартість сплачених ними, протягом січня-березня 2022 року, відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу в сумі 168,4 тис. грн. А також для забезпечення посівної надали пільгові кредити на зворотній основі 2 суб’єктам підприємництва в сумі 300 тисяч. «Аграрії області працюють сьогодні в умовах дефіциту базових ресурсів для проведення посівної та обмеженого доступу до фінансування. Наш обов’язок підтримати наших сільгоспвиробників фінансово. Для цього ми максимально спростили умови участі в програмі і збільшили бюджет майже на 30% у порівнянні з бюджетом програми, яка була затверджена у довоєнний час» – зазначила директор департаменту Тетяна Гетьман. Нагадуємо, що цьогоріч на фінансову підтримку аграріїв з обласного бюджету виділено понад 22 млн грн. Кошти спрямовуються на такі заходи: фінансова підтримка шляхом компенсації % за кредитами та % (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ; фінансова підтримка на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис. грн; фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів) у розмірі до 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову, але не більше 125 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Більш детально з умовами Програми та переліком документів можна ознайомитись за посиланням https://loda.gov.ua/agr_prohramy Отримати консультацію щодо участі в програмах фінансової підтримки аграріїв можна в робочий час за тел. (032) 255-50-62, (032) 255-05-70, (032) 255-05-72 або +38 066 718 09 18.
Гуманітарна допомога для сільськогосподарських виробників: правові та організаційні засади
9 травня 2022
На проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Львівщини одержали суттєву допомогу від різних міжнародних компаній у вигляді гуманітарної допомоги насінням кукурудзи, картоплі, сої, соняшника, трав. Відповідно до Закону України, гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань. На виконання статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» Міністерство фінансів України видало наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Його дія поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Відповідно до цього Порядку одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається і набувачами. Щодо обліку насіння фізичними особами підприємцями, то безоплатно отримане насіння використовуватиметься для виробництва сільгосппродукції, яка надалі буде реалізована (продана), однак при продажу такої продукції підприємець не зможе отриманий дохід зменшити на вартість насіння у складі собівартості продукції. Слід зазначити, що 5 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги». Відповідно до постанови уряд максимально спростив вимоги до обліку благодійної допомоги. Установлено, що в умовах воєнного стану встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів не поширюються. Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА, зважаючи на те, що на території Львівської області бойові дії не ведуться та особливість отриманої гуманітарної допомоги у вигляді посівного матеріалу, який забезпечить майбутні економічні вигоди суб’єктам господарювання, радить забезпечити облік одержаної гуманітарної допомоги. Одержувачі гуманітарної допомоги можуть звернутись до Львівської аграрної палати щодо бухгалтерського та технологічного супроводу господарських операцій, яка виступила отримувачем насіннєвого матеріалу у вигляді благодійної допомоги. Адреса та контакти Львівської аграрної палати: м. Львів, вул. Залізнична, 16, номери телефонів +380679746981 та +3800672748123.
Гуманітарна допомога для сільськогосподарських виробників: правові та організаційні засади
9 травня 2022
На проведення посівної кампанії сільгоспвиробники Львівщини одержали суттєву допомогу від різних міжнародних компаній у вигляді гуманітарної допомоги насінням кукурудзи, картоплі, сої, соняшника, трав. Відповідно до Закону України, гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань. На виконання статті 11 Закону України «Про гуманітарну допомогу» Міністерство фінансів України видало наказ «Про порядок бухгалтерського обліку гуманітарної допомоги». Його дія поширюється на юридичних осіб незалежно від видів діяльності та форм власності (крім бюджетних установ), які одержали гуманітарну допомогу (отримувачі), які її потребують і яким вона безпосередньо надається (набувачі). Відповідно до цього Порядку одержану гуманітарну допомогу у вигляді грошових коштів, товарно-матеріальних цінностей отримувач відображає за дебетом рахунків обліку грошових коштів, товарів, запасів та іншого майна в кореспонденції з рахунком 48 «Цільове фінансування і цільові надходження». Таким самим записом отримана гуманітарна допомога у вигляді грошових коштів і товарно-матеріальних цінностей відображається і набувачами. Щодо обліку насіння фізичними особами підприємцями, то безоплатно отримане насіння використовуватиметься для виробництва сільгосппродукції, яка надалі буде реалізована (продана), однак при продажу такої продукції підприємець не зможе отриманий дохід зменшити на вартість насіння у складі собівартості продукції. Слід зазначити, що 5 березня 2022 року Кабмін прийняв постанову № 202 «Деякі питання отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги». Відповідно до постанови уряд максимально спростив вимоги до обліку благодійної допомоги. Установлено, що в умовах воєнного стану встановлені законодавством вимоги щодо отримання, використання, обліку та звітності благодійної допомоги від юридичних та фізичних осіб – резидентів і нерезидентів не поширюються. Департамент агропромислового розвитку Львівської ОВА, зважаючи на те, що на території Львівської області бойові дії не ведуться та особливість отриманої гуманітарної допомоги у вигляді посівного матеріалу, який забезпечить майбутні економічні вигоди суб’єктам господарювання, радить забезпечити облік одержаної гуманітарної допомоги. Одержувачі гуманітарної допомоги можуть звернутись до Львівської аграрної палати щодо бухгалтерського та технологічного супроводу господарських операцій, яка виступила отримувачем насіннєвого матеріалу у вигляді благодійної допомоги. Адреса та контакти Львівської аграрної палати: м. Львів, вул. Залізнична, 16, номери телефонів +380679746981 та +3800672748123.
Аграрії Львівщини отримали 5 тонн посадкової голландської картоплі
9 травня 2022
Фермерам та господарствам Яворівської громади передали 5 тонн посадкової голландської картоплі. Вантаж отримали завдяки молодій українській компанії Централ Плейнс Груп, яка займається вирощуванням картоплі вищої якості. У співпраці з голландським партнером Meijer Potato в межах проєкту «Сад Перемоги», Яворівська громада отримала посадкову картоплю. «Мелоді Столова» – так називається голландський сорт картоплі, передали для допомоги українським індивідуальним господарствам та виробництвам харчових продуктів. Завдяки посередництву Львівської аграрної палати, картоплю отримали Львів та Яворівська громада. Мішки картоплі, по 25 кг кожен, роздали по старостинських округах громади.
Яворівська лікарня передала сучасний рентген-апарат медикам на передову
9 травня 2022
Яворівська громада отримала гуманітарну допомогу від польського міста Вроцлав. Йдеться про новий рентген-апарат, який передали Яворівській лікарні завдяки підтримці польського благодійного фонду Fundacja Folkowisko та лікаря Дарека Любона. Яворівська лікарня відгукнулася на потребу 66-го військового мобільного госпіталю, що на Донеччині, та передала апарат тамтешнім лікарям. Він значно полегшить роботу хірургам під час операцій та вилучення осколків у важкопоранених бійців. «Життя - це найбільша цінність. Поки наші захисники оберігають наше життя, ми повинні допомагати їм зберегти своє», - зазначили у Яворівській міській раді. Таке обладнання дозволяє швидко обстежувати пацієнтів без додаткових перевезень та оперативно приймати рішення під час порятунку життя. Особливо така необхідність є у медиків, які працюють у зонах бойових дій.
Львівські патрульні придбали та передали автомобіль для воїнів, які боронять Україну на передовій
9 травня 2022
Патрульні здійснили ще одну поїздку з волонтерською місією на передову. Цього разу вони придбали бус для львівських прикордонників, які стоять на захисті нашої країни. «Небайдужі громадяни допомогли зібрати чимало медикаментів, одягу, засобів гігієни, продуктів харчування, речей першої необхідності. Усе це завантажили у кілька бусів і вирушили у Донецьку та Луганську області. Ліки передали медикам, які рятують наших захисників. Засоби для жінок та дітей, а також одяг для останніх передали через тамтешній благодійний фонд за призначенням»,- інформують у Патрульній поліції Львівської області. Продукти та засоби гігієни передали воїнам з 24-ої механізованої бригади, 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, а також краматорським патрульним. Частину продуктів та речей першої необхідності разом з автомобілем передали воїнам з львівського прикордонного загону.
Максим Козицький зустрівся з делегацією представників мережі мерів французьких міст
7 травня 2022
Начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з делегацією представників мережі мерів французьких міст на чолі з Бенджаміном Абтаном. На зустрічі також був присутній член Європарламенту Дамієн Карім. Сторони обговорили потенційні напрями співробітництва та обговорили можливі шляхи вирішення міграційної кризи. Максим Козицький подякував французькій стороні за постійну підтримку у наданні гуманітарних вантажів. «Ми надзвичайно вдячні за ту допомогу, яку надає ваша держава. Через Львівщину від початку широкомасштабного вторгнення військ рф пройшло понад 150 тисяч тонн гуманітарних вантажів. Французькі гуманітарні організації також забезпечили підтримку та сприяли у передачі предметів першої необхідності, за що я дуже вдячний», – сказав очільник області. Голова французької делегації Бенджамін Абтан вказав на хорошу координаційну роботу Львівської ОВА у питаннях розселення та переміщення громадян прифронтових областей. «Ваш регіон став прихистком для тисяч людей, які змушені були покинути свої домівки та шукати прихистку в іншій частині країни. Координація такої кількості людей є великим викликом і вам вийшло з ним впоратися всупереч усьому. Франція готова надавати притулки та розміщувати групи людей з України, які стали вимушеними переселенцями. Саме з цією місією ми приїхали до вас на Львівщину», – зазначивБенджамін Абтан. Сторони домовилися про двосторонню співпрацю та подальше переміщення вразливих груп населення, таких як діти чи люди похилого віку, для проживання та перебування у Франції. Також очільник адміністрації розповів про предмети першої необхідності, у яких є потреба, для забезпечення внутрішньо переміщених осіб. «Ми потребуємо постійного поповнення запасів медикаментів та купівлі нового медичного обладнання для обслуговування усіх жителів області. Через інтенсивні воєнні дії населення Львівщини збільшилося на 20%, тому необхідно надавати медичну допомогу більшій кількості осіб. Необхідно також постійно поповнювати запаси предметів гігієни для потреб внутрішньо переміщених людей», – додав Максим Козицький. На завершення зустрічі домовилися надалі підтримувати на нарощувати інституційні зв'язки між французькими та українськими містами, щоб допомогти українським біженцям освоюватися у Франції.
Благодійна організація Шона Пенна передала на залізничний вокзал Львова партію гуманітарної допомоги
6 травня 2022
Головний залізничний вокзал Львова отримав гуманітарну допомогу від актора та засновника благодійної організації CORE Шона Пенна. Це вже третя партія вантажу з моменту його візиту на Львівщину. Завдяки фінансовій підтримці організації CORE та допомозі громадської ініціативи «Допоможемо разом» вдалось закупити харчі довготривалого зберігання (консерви, паштети, печиво, солодощі), одноразовий посуд, воду, чай та каву, а також медикаменти. Загальна вартість гуманітарного вантажу складає близько 70 тисяч гривень. Зараз на Головному залізничному вокзалі допомагають усім людям, котрі евакуйовуються на Львівщину. Є спеціально облаштовані намети, в яких можна перепочити, поїсти, отримати інформацію про місця для поселення тощо. Найвразливіші категорії населення, які прибувають: матері з неповнолітніми дітьми, люди похилого віку та особи з інвалідністю. «Сьогодні отримали допомогу від Шона Пенна. Тішимося, що на Львівщину, та на залізничний вокзал зокрема, приїжджають люди, які справді готові допомагати. Наша основна мета – підтримати людей, які прибувають сюди зі всієї України, забезпечити їх харчуванням, а також надати їм медико-психологічну допомогу. Для цього ми об’єднали в гарну команду спеціалістів й спільно з департаментом соціального захисту Львівської ОВА супроводжуємо їх до прихистків», – розповіла радниця начальника ЛОВА Галина Бордун. Харчування на вокзалі забезпечують волонтери, місцеві ресторації та міжнародні організації, такі як World Central Kitchen. Відтепер гуманітарну допомогу отримали й від CORE. Нагадаємо, раніше такий гуманітарний вантаж передали Львівському національному університетові ветеринарної медицини, де зараз проживають переселенці. Детальніше за посиланням.
Максим Козицький розповів на Конгресі місцевих і регіональних влад про систему складського обігу, яку запровадила Львівщина
5 травня 2022
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України. Під час Конгресу розглянули питання забезпечення жителів України пальним та продовольчими товарами, а також впровадження державної системи обліку гуманітарної допомоги. Максим Козицький доповів про особливості системи складського обігу, яку Львівська обласна військова адміністрація та Офіс Президента України розробили ще на початку повномасштабної війни. Зараз системою користується 21 область. «Систему складського обігу разом з Офісом Президента ми розробляли з думкою про системність роботи і розумінням того, що ми станемо одним з основних шляхів доставки гуманітарних вантажів. Зокрема, з однієї сторони – ми маємо ці вантажі опрацьовувати швидко, а з другої – надсилати їх у ті місця, де вони найбільш потрібні. Ми намагалися знайти швидкі та оптимальні рішення для обліку гуманітарної допомоги і вже 4 березня відтестували та запровадили електронну систему на найбільшому гуманітарному складі Львівської області», – зазначив Максим Козицький. Розроблена система дала змогу з першого дня роботи розуміти від кого і що отримує на склад область, кому і що відправила, що є на залишках. «Система давала змогу людям на складі виконувати свою роботу, а адміністрації, і не лише їй, володіти даними та координувати цей процес. Адже прозорість для нас означала, що всі органи публічної влади повинні мати доступ до цієї системи і бачити що, де і на яких складах присутнє», – додав начальник Львівської ОВА.
Одна з обласних лікарень отримала медичне обладнання та медикаменти від італійського гуманітарного фонду «Hope Onlus»
5 травня 2022
Центр з прийому та розподілу гуманітарної допомоги для потреб ЗСУ, підрозділів територіальної оборони, громадян та інших осіб, що потребують допомоги, при Львівському медичному інституті (Центр) отримав допомогу – нове медичне обладнання та медикаменти від італійського гуманітарного фонду «Hope Onlus». Сьогодні, 5 травня, усю допомогу передали із обласних лікарень. Лікарня отримала реанімаційну систему для немовлят, ультразвукові апарати, ліжка, монітори для відділення інтенсивної терапії, двофазні дефібрилятори та інше. Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував благодійникам та зазначив, що Італія була однією з перших країн, які виступили зі словами підтримки України, коли росія пішла на нас великою війною, а також однією з перших країн, які слова підтримки підкріпили діями. «Дякуємо за надважливе та дороговартісне обладнання, яке допоможе рятувати життя українських дітей, за людяність та небайдужість. Ми дякуємо уряду Італії за гуманітарну допомогу, військове спорядження та дипломатичні зусилля, дякуємо всім громадянам Італії, які надавали волонтерську підтримку, збирали кошти та приймали наших вимушених переселенців, зокрема дітей. Окремо хочу подякувати італійському гуманітарному Фонду «Hope Onlus», який організував збір та передачу обладнання.. Організація сьогоднішньої передачі була непростою, однак завдяки спільним зусиллям всі перешкоди подолали. Не маю сумнівів, що в недалекій перспективі нам вдасться продовжити нашу тісну співпрацю, а та дружба, яка у нас виникла – буде розділена в радості мирних днів. Ми завжди пам’ятатимемо тих, хто протягнув нам руку допомоги. Слава Україні!», – сказав Максим Козицький. Як розповів гендиректор Львівського медичного інституту – медичного коледжу «МОНАДА» Ігор Гайдучок, раніше італійський фонд передав Центру близько 20 тонн харчових продуктів, які волонтери Центру відправили в Ірпінь, Чернігів, Краматорськ, Київ, Харків та інші міста. «Фонд також займається проблемами дітей, тож ми звернулися до його волонтерів з проханням допомогти з наданням обладнання для відділень інтенсивної терапії. Фонд відгукнувся, ми зробили базу по всіх лікарнях Львівської області, яка є потреба саме в інтенсивній терапії. І фонд почав формувати допомогу конкретно під потреби лікарень. Ще один мікроавтобус допомоги передадуть іншій обласній лікарні – там переважно медикаменти», – зазначив Ігор Гайдучок. Довідково: «Hope Onlus» – це італійська незалежна неприбуткова організація, яка допомагає дітям та громадам, що потребують допомоги в Італії та на Близькому Сході, реалізовуючи гуманітарні проєкти та проєкти сталого розвитку для захисту здоров’я та освіти. Організація діє з 2006 року.
Найбільший виробник харчових продуктів передав понад 250 тонн гуманітарної допомоги для потреб Львівщини
5 травня 2022
З перших днів війни відповідальний бізнес допомагає державі підтримувати економіку та дбати про своїх громадян. Так, найбільший у світі виробник харчових продуктів компанія Nestlé продовжує працювати в Україні, водночас збільшує зусилля для доставки продуктів в області, які найбільше постраждали від обстрілів, для вразливих категорій населення і військових на Сумщині, Чернігівщині, Харківщині та в західні області – для дітей, позбавлених батьківського піклування, особливо з числа внутрішньо переміщених, та для людей, які вимушено покидають Україну. Так, від початку великої війни компанія передала понад 250 тонн продуктів харчування для потреб Львівщини. Це продукти для внутрішньо переміщених осіб, територіальної оборони, медичних закладів тощо. Частину гуманітарної допомоги скерували в області, де ведуться запеклі бої. Загалом компанія Nestlé вже передала понад 2000 тонн продуктів харчування на суму понад 7 млн швейцарських франків як гуманітарну допомогу для українців, які зараз перебувають як в Україні, так і на території інших країн. Безпосередньо зі складів Nestlé в Україні вже роздали майже 900 тонн продуктів харчування на суму 130 млн грн в усіх регіонах України, зокрема у Харкові, Києві, Маріуполі, Херсоні, Чернігові та Сумах. Таку допомогу компанія продовжуватиме надавати і надалі. Додамо, що вже на третій день війни Nestlé відновила виробництво на двох фабриках: Львівській кондитерській фабриці та Волинській фабриці з виготовлення холодних соусів. Виробництва продовжують працювати. Компанія забезпечила необхідні обсяги виробництва, а продукцію, яку не можна виробити в Україні, імпортують, щоб мати належний асортимент на полицях усіх магазинів, куди можна здійснити доставку. Також компанія в Україні підтримує 5800 співробітників та їхні сім’ї, допомагає їм у переміщенні на безпечні території. Зазначимо, що компанія Nestlé засуджує агресивне військове вторгнення росії в Україну та скорочує більшість свого довоєнного портфеля в росії. Виробництво більшості брендів Nestlé в рф повністю припинить. Раніше Nestlé вже вирішила призупинити всі рекламні комунікації в росії і припинити всі капітальні інвестиції, а також скасувати будь-які плани щодо подальшого розвитку.