Набрала чинності спрощена процедура передачі в користування сільськогосподарських земель

8 квітня 2022р, Новини. Департамент агропромислового розвитку, Прес-служба ОДА

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану» від 24 березня № 2145-IX набрав чинності (законопроєкт № 7178).

Про це повідомляють в департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації з посиланням на «Голос України». 

Від сьогодні, територіальні громади наділені повноваженнями передавати в користування вільні землі сільськогосподарського призначення комунальної власності за спрощеною процедурою, а саме без проведення земельних аукціонів, строком до 1 року на підставі власного рішення.

Сюди також віднесені земельні ділянки, що залишилися у колективній власності колективного сільськогосподарського підприємства, кооперативу, акціонерного товариства, нерозподілені та невитребувані земельні ділянки і частки (паї). А реєстрацію таких договорів оренди здійснюють районні військові адміністрації.

«Згідно з інформацією, що надана територіальними громадами Львівщини, в області налічується понад 10 тисяч гектарів вільних сільгоспземель, які потенційно можна залучити для сільськогосподарських потреб. Вже зараз необхідно працювати над укладенням договорів оренди аби посіви сільськогосподарських культур здійснити в агротехнічні терміни», - наголосила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Окрім цього, законом 2145-IX встановлено автоматичне поновлення на один рік без волевиявлення сторін договорів оренди, суборенди, емфітевзису, суперфіцію, земельного сервітуту, строк користування яких закінчився після введення воєнного стану, без внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Також встановлено заборону під час дії воєнного стану на безоплатну передачу комунальних земель у приватну власність та надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою безоплатної передачі.

Загалом цей Закон містить багато змін, з якими детальніше можна ознайомитися тут (https://cutt.ly/GFoOTi2).

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook