Понад 1500 осіб з числа ВПО вже у найближчі місяці зможемо забезпечити житлом для довготривалого проживання – Максим Козицький

9 квітня 2022р, Новини. Департамент економічної політики, Прес-служба ОДА

Упродовж найближчих місяців Львівщина забезпечить житлом для довготривалого проживання понад 1500 внутрішньо переміщених осіб. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Лише за офіційними даними, від початку повномасштабного вторгнення військ росії в Україну Львівщина прийняла 293 тисячі вимушених переселенців з інших областей.

Але нам важливо не просто прийняти людей, але й забезпечити їх належними умовами. Відтак працюємо над різними варіантами для довготривалого проживання ВПО», - зазначив Максим Козицький.

Зокрема:

  1. Заклади соціальної сфери державної та комунальної форм власності (гуртожитки, інтернати, санаторії, готелі, які можуть бути перепрофільованими на житло).

Станом на сьогодні у Львівській області є 156 об’єктів, які потребують мінімальних капіталовкладень, щоб стати придатними для довготривалого проживання ВПО.

Щоб привести до належного стану ці об’єкти потрібно понад 1 мільярд 800 мільйонів гривень.

«Як очільник Львівської ОВА я затвердив нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області. Уже погодили фінансування перших 13 об’єктів на загальну суму 47 мільйонів гривень з обласного бюджету. Протягом найближчих місяців поселимо 1591 людину», - зазначає начальник Львівської ОВА.

  1. Квартири та будинки, які збудовані та готові для проживання, або перебувають на завершальній стадії будівництва.

Ведуться перемовини зі забудовниками та донорами щодо викупу готового житла.

Відзначається позитивна тенденцію, що будівельні компанії йдуть на зустріч, деякі з них готові продати житло для проживання ВПО за ціною, яка відповідає собівартості зведення.

Також міжнародні організації та донори готові допомагати із вирішенням питання житла для ВПО.

  1. Нове будівництво житла (традиційне житлове будівництво та зведення модульних будинків).

«Станом на сьогодні спільно з громадами області ми сформували єдину базу земельних ділянок, які можна задіяти під будівництво житлових будинків для ВПО. У неї увійшли 92 ділянки загальною площею понад 582 гектари.

Для нас у пріоритеті запуск будівництва житла на тих ділянках, де є усі необхідні комунікації та містобудівна документація. Також важливо, щоб ділянки були у містах та містечках з розвиненою сферою послуг, де є виробнича та соціальна інфраструктура.

Львівська ОВА відкрита до комунікації з представниками бізнесу та міжнародними фондами, щоб комплексно вирішити питання житла для ВПО. З пропозиціями звертайтесь у департамент економічної політики Львівської ОДА

Дякую будівельним компаніям і донорам за комунікацію, громадам за розуміння і готовність допомагати. Спільними зусиллями ми подолаємо всі виклики та переможемо!», - додав Максим Козицький.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook