Місце прихистку для сотень тисяч: як Львівщина зустрічає переселенців та яку допомогу пропонує

9 квітня 2022р, Новини. Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Для більшості внутрішньо переміщених українців саме Львівська область стала тимчасовим прихистком, місцем, куди найбільше тікають, рятуючись  від війни. Полишаючи рідні домівки, часом без документів чи елементарних речей першої необхідності сюди щоденно прибувають десятки тисяч людей.

Станом на зараз в регіоні проживають понад 240 тисяч ВПО. У ході розмови із заступником начальника Львівської обласної військової адміністрації Віталієм Загайним інформуємо, як саме місто Львів та Львівська область зустрічає переселенців.

Здебільшого люди евакуйовуються двома шляхами: власним автомобілем чи залізницею. Саме Головний залізничний вокзал Львова приймає найбільшу кількість переселенців щодня. Тут облаштували кілька наметів, в яких люди можуть поїсти, отримати медичну чи психологічну допомогу, а також необхідну інформацію.

«Основне місце перебування для переселенців розташоване на Арені Львів. Тут люди можуть проживати тимчасово, тобто в межах кількох днів, де вони можуть відпочити та набратися сил. Дістатися з вокзалу до Арени Львів можна завдяки шатл-басам, які регулярно курсують», - розповів Віталій Загайний.

Вже на місці ВПО забезпечують харчування, за потреби одягом та іншими речами. Волонтери тісно співпрацюють з гуманітарним штабом. Водночас на Арені ви зможете дізнатись які варіанти для розселення є в місті чи області, або ж як дістатися кордону.  Принагідно волонтери повідомляють охочим, куди звертатися щодо працевлаштування.

Переселенці з областей, де тривають бойові дії можуть стати на облік внутрішньо переміщеної особи. Це дає можливість отримати допомогу на проживання від держави та благодійних організацій, отримати компенсацію за зруйноване житло, гуманітарну допомогу тощо.  Зараз по Львівській області в Єдиній базі даних про ВПО зареєстрували майже 60 тисяч осіб. Детальніше про те, як стати на облік читайте тут.

«Львівщина розміщує людей по об’єктах соціальної інфраструктури : школи, садочки, гуртожитки тощо. В області напрацьовують також план будівництва тимчасового житла для ВПО. Це може бути новозбудована будівля, на яку потрібно більше часу, щоб підвести усі комунікації, а може бути незавершений об’єкт, який потребує менше капіталовкладень, який легко трансформувати під житло і в який швидше можна буде заселитися», - наголосив заступник.

Важливо. Усю корисну інформацію для внутрішньо переміщених осіб на Львівщині шукайте у розділі новини департаменту соціального захисту ОВА за посиланням.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 02.05.2022 09:33
Підтверджені випадки COVID-19:
307269
+0
Одужало:
300163
+10
Померло:
6690
+0

Відео

Ми у Facebook