На Львівщину з Великої Британії прибули ще чотири автомобілі екстреної медичної допомоги
Львівщина отримала чергову партію гуманітарного вантажу, призначену для потреб медичної галузі. Йдеться про 4 автомобілі екстреної медичної допомоги, які Україні передала одна з лікарень Великої Британії.
Завдяки допомозі польських колег зі станції швидкої допомоги Перемишля їх доставили до Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Звідси «швидкі» поїдуть у місця, де триває гаряча фаза війни з російською федерацією.
Окрім автівок, в Україну прибули як гуманітарна допомога медикаменти, обладнання медичного призначення та комбінезони хімічного захисту.
Доправити «швидкі» до Львова вдалось завдяки команді Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowe w Przemyśl (за останній місяць це, власне, вже друга така допомога від поляків) та допомозі від Medical Aid Ukraine - Northern Ireland Group та Medical Aid Ukraine.
Новини за темою
30 важкопоранених українців зі східних областей евакуювали у Німеччину для продовження лікування
9 травня 2022
30 важкопоранених українців зі східних областей України евакуювали у Німеччину для продовження лікування. Про це повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Це дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями, які постраждали внаслідок військової агресії російської федерації, а також хворі, що потребують спеціалізованого лікування. На Львівщину людей доставили потягом, а далі пацієнти каретами екстреної медичної допомоги вирушили у Польщу, де для них організували авіарейс «Жешув – Кельн». Для цього задіяли «летючий шпиталь» – спеціальний медичний авіарейс «Luftwaffe» Збройних сил Німеччини. На його борту є 38 ліжок для пацієнтів, крім того, борт обладнано шістьма модулями інтенсивної терапії. Скерування пацієнтів до Німеччини стало можливим завдяки спільним зусиллям Міністерства охорони здоров’я та Європейської Комісії.
Львівщина отримає 7 броньованих автомобілів швидкої допомоги, які передадуть на схід
2 травня 2022
Львівському Обласному Центру Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф передадуть 7 автомобілів швидкої допомоги PINZGAUER. Їх відправлять українським захисникам на передову. Сучасні карети швидкої отримають завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України, посольства України в Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії (Embassy of Ukraine to the UK) та українського благодійного фонду. Йдеться про броньовані, повнопривідні транспортні засоби, які одночасно можуть перевозити двох-трьох пацієнтів. Ці автомобілі передадуть в розпорядження медично-військових підрозділів на сході України. Компанія Venari Group, що виробляє «швидкі», переобладнала їх на реанімобілі. «Лікарі, які перебувають з воїнами на передовій, - це наші справжні герої. Надані їм нові міцні карети швидкої допоможуть врятувати ще більше життів українців, які потерпають від обстрілів та вибухів», - зазначили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. До слова, першу партію з трьох автомобілів уже відправили на схід.
Львівщина отримала автомобілі швидкої допомоги від Литовського сейму
2 квітня 2022
Сьогодні Львівщина отримала швидкі від Литовського сейму. 4 авто швидкої допомоги відтепер працюватимуть для забезпечення потреби галузі охорони здоров’я Львівщини. Їх передали представники делегації Сейму Литовської Республіки. Авто оснащені обладнанням для надання невідкладної допомоги, проведення реанімаційних заходів тощо. «Ми підтримуємо Україну, наші серця б’ються разом з вами. Адже ви захищаєте всю Європу. Ця війна - це наша війна теж, цей фронт – це фронт всього демократичного світу. Тут вирішується майбутнє Європи. Майже кожен в Литві хоче допомогти. Надсилають гроші на фонди, тоді фонди можуть купити авто і скеровувати сюди. Багато волонтерів самі сюди везуть машини, бронежилети тощо. Важливо, що підтримка України є не тільки на рівні держави, адже кожна людина у Литві хоче чимось допомогти. У Литві 100% підтримка України»,- зазначив Віце-спікер Сейму Литовської Республіки Паулюс Саударгас. Це лише невелика частина допомоги для України від Литви. До прикладу, литовський Фонд Blue and Yellow ще раніше передав Україні сотню джипів. Литва і надалі продовжуватиме допомагати Україні і закликає це робити інші країни. «Дякую польському і литовському народу, адже саме вони надають ту підтримку і допомогу, яка потрібна. Ми часто говоримо про Уряди, парламенти, Президентів, але поки нас не почнуть підтримувати люди в кожній з країн, перемогти буде важко. Величезна подяка саме людям з Литви і Польщі. Це держави, які чітко стоять на нашій стороні, чітко називають росію мордором, а її керівника звіром і поки так не зробить вся інша Європа, ми будемо втрачати тисячі наших людей. Перемога точно буде за нами, але з кожним днем вона нам коштує все дорожче. Я б хотів, щоб таке ж відношення, як у Польщі і Литви до України, було і в інших європейських держав. Адже саме Україна стала на захист демократичних, європейських цінностей і саме ми їх боронимо для всієї Європи», - зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Що робити у разі кровотечі: працівники Львівської ОДА пройшли другий етап навчань з домедичної допомоги
22 лютого 2022
Завершився другий етап навчань для працівників Львівської облдержадміністрації основам першої медичної допомоги. Курс тривав близько двох годин, який містив теоретичну та практичну частини. Під час навчань медики Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф основну увагу приділили темі надання допомоги у разі кровотечі. Теоретичну частину присвятили тому, які бувають кровотечі та які способи зупинки існують. Водночас медики пояснювали, куди саме варто накладати джгут і як правильно це робити. А головне, скільки часу його необхідно тримати – до 2-х годин. Обов’язково потрібно зафіксувати час, коли його наклали, аби медики знали, що робити далі. «Сьогоднішня наша тема: рани, кровотечі, їхня зупинка та надання допомоги. За бажанням аудиторії ми розповідатимемо також як розрізнити інфаркт та інсульт і що необхідно зробити до приїзду медиків. З собою ми маємо практичні засоби, за допомогою яких показуватимемо, як правильно затягувати джгути, як самому собі, так і іншому потерпілому», - розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Людмила Гера. Нагадаємо, що тиждень тому відбулись перші такі навчання для працівників ЛОДА. Тоді ж охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. Детальніше читайте за посиланням. «Відгуки після перших навчань лише позитивні. Люди освоїли навички надання домедичної допомоги і готові розвивати їх надалі. Головне, чого ми навчаємо під час наших курсів – не панікувати, а допомагати!», - додала Людмила Гера. Як наголосили медики, на кожному підприємстві чи у великій компанії повинна бути аптечка. Особливо важливо забезпечити ними людні місця та громадський транспорт. В аптечці мають бути медикаменти та засоби для надання допомоги потерпілим. Для цивільного населення вміст базової аптечки складається з рукавичок, маски, джгута, бинтів, дезінфекційних засобів. Її укомплектування залежить й від потреб окремої людини.
Працівники Львівської ОДА на практиці пройшли курс з основ першої медичної допомоги
17 лютого 2022
Сьогодні для працівників Львівської облдержадміністрації відбулись навчання основам першої медичної допомоги. Участь взяли десятки співробітників різних структурних підрозділів. Навчання проводила команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Загалом курс поділили на дві частини – теоретичну та практичну. Упродовж трьох годин охочі мали змогу на практиці навчитись робити базові медичні дії у випадку тих чи інших найпоширеніших ситуацій, зокрема штучне дихання та непрямий масаж серця. «Ці навчання важливі не лише в умовах військової загрози. Це необхідно, перш за все, щоб знати прийоми, які можна застосувати в повсякденному житті. Тим самим ми зможемо врятувати чиєсь життя. Завжди лячно робити це вперше, адже є страх нашкодити людині, травмувати її. Саме для цього ми сьогодні вчитимемось надавати першу медичну допомогу», - розповів керівник Центру Андрій Васько. До слова, такі навчання для працівників Львівської ОДА організовуватимуть й надалі. Також в межах навчань медики розповідали як правильно робити компресію: скільки потрібно натисків (100-120 за хвилину) та як чергувати свої дії зі штучним диханням (через кожні 30 натисків на грудну клітину). Разом з тим, фахівці показували принципи використання автоматизованого зовнішнього дефібрилятора. До слова, у Львові їх можна знайти у найбільших торгових центрах, фітнес-залах, аеропорті. Невдовзі такий дефібрилятор з’явиться у Львівській облдержадміністрації. Пам’ятайте, що під час виконання будь-яких реанімаційних заходів потрібно заручитись допомогою ще когось. Обов’язково слід викликати швидку медичну допомогу. У разі потреби, диспетчери зможуть пояснити дії, які можуть врятувати пацієнта ще до приїзду медиків. «Такі навчання є важливими повсякчас. Різного роду ситуації, чи то ДТП, чи отруєння чадним газом, трапляються чи не щодня. Відповідно є велика кількість потерпілих, які потребують нашої з вами допомоги. Навчання потрібно організовувати періодично, аби краще засвоїти набуті раніше знання, або ж отримати перший досвід надання медичної допомоги. Ми також будемо навчати школярів та вчителів, підрозділи територіальної оборони та всіх охочих. Пам’ятаймо, що в наданні будь-якої допомоги, в тому ж числі медичної, важливим є людська небайдужість», - додав Андрій Васько. Зауважимо, що повноцінне навчання з основ домедичної допомоги триває 8 годин. Після чого людина, котра успішно пройшла курс, отримує сертифікат відповідного зразка. Такий документ передбачений для працівників поліції та інших силових структур.
«Екстрена медична допомога працює в штатному режимі і готова до виконання завдань», - Андрій Васько
16 лютого 2022
Сьогодні депутати Львівської облради зібралися на позачергову сесію для розгляду низки питань щодо стану готовності області до надзвичайних ситуацій. Про готовність служби екстреної медичної допомоги до роботи в особливий період доповів керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Андрій Васько. «Станом на сьогодні ми забезпечені паливно-мастильними матеріалами, пальним, медикаментами, перев’язувальними матеріалами мінімум на шість місяців і продовжуємо далі поповнювати запаси. В нас повністю оновлений автопарк – 140 нових автомобілів екстреної медичної допомоги, у тому числі у віддалених районах ми використовуємо позашляховики на базі «Land Cruiser Prado», - розповів Андрій Васько. Він також додав, що для всіх бригад Центру здійснюються доплати до зарплат за роботу з хворими на Covid-19. Згідно з постановою Кабміну №2 від 12.01.2022 р. всім працівникам за січень виплатили підвищені зарплати. Зокрема, лікарям Центру за січень нарахували 22,5 тис. гривень, фельдшерам - від 15,5 до 18,2 тис. гривень, водіям - 13,6 тис. гривень. «За лютий прогнозовано зможемо підняти зарплату всім категоріям виїзних бригад ще на 2 тисячі гривень. В нас достатньо ресурсів, щоб робити диференціацію по стажу роботи і навантаженню», - додав Андрій Васько.
До кінця березня Львівщина отримає 50 нових автомобілів швидкої допомоги
18 березня 2021
До кінця березня кожна область отримає нові автомобілі швидкої допомоги. Наказ про їх розподіл підписав міністр охорони здоров'я України Максим Степанов. Зокрема, на Львівщину відправлять 50 “швидких”. Про це повідомили на сайті Міністерства охорони здоров'я. У всі регіони загалом відправлять 416 «швидких» відповідно до договорів, укладених Державним підприємством «Медичні закупівлі України». «Кількісно розподіл затвердили з огляду на закупівлі попередніх років. Міністерство враховувало об’єктивну потребу кожного регіону», – сказала під час брифінгу заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова. 273 автомобілі – типу В. Це стандартні лінійні швидкі, найпоширеніші у використанні. Ще 143 автомобілі – типу С. Це так звані реанімобілі, особливо потрібні в час пандемії COVID-19. “У час пандемії, коли зростає кількість викликів бригад швидкої медичної допомоги, нові автомобілі є вкрай необхідними. За останні дні кількість викликів збільшилася фактично втричі. На сьогодні маємо в середньому 105 виїздів на добу до пацієнтів з ковідом. Загалом наша екстренка здійснює щодня близько 700 викликів. Тож ці додаткові машини допоможуть забезпечити безперебійне функціонування усіх служб екстреного реагування та належну допомогу мешканцям області”, - наголосив очільник області Максим Козицький. Водночас, Світлана Шаталова зазначила, загальна сума коштів, витрачена з державного бюджету на закупівлю спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги, – 728 мільйонів гривень. Комплектація обладнання уперше здійснена за стандартом Євросоюзу.
Медики із Львівщини взяли участь у ІІІ Всеукраїнському зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги
26 лютого 2018
У м. Кременець (Тернопільська обл.) відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні проблеми екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» та ІІІ Всеукраїнський зимовий чемпіонат бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги з міжнародною участю «Кременецькі медичні ралі-2018». Свою майстерність на чемпіонаті демонстрували загалом 31 команда, серед яких 18 команд з України та 6 – іноземних (Польща, Литва та Ізраїль). До участі була запрошена бригада Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У програмі проведення змагань були нічні та денні конкурси. Бригади демонстрували практичні навички у наданні допомоги «потерпілому» юнакові під час падіння з висоти 6-ти поверхової будівлі, а також вибирали тактику надання допомоги пацієнту з гіпертонічним кризом та гострим порушенням мозкового кровообігу, скеровували його у правильно обраний спеціалізований заклад охорони здоров’я, проводили серцево-легеневу реанімацію, забезпечували власну безпеку під час виклику, де є озброєна людина. Також завдання передбачали демонстрацію навиків при проведенні медичного сортування з 20-ма «потерпілими», вміння взаємодіяти між диспетчерами та силовиками. За підсумками змагань команда Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги посіла 4 - місце та була нагороджена призом за найкраще виконання одного із конкурсів. В межах чемпіонату відбулась науково-практична конференція, де порушили питання стану служби екстреної медичної допомоги в Україні, проблеми та шляхи вирішення. Також йшлося про історію виникнення конкурсного руху, роль стимуляційного навчання у підготовці висококваліфікованих спеціалістів у медицині до шпитального етапу, організацію системи екстреної медичної допомоги Ізраїлю та інше.